Mój Tarnów - profil na Facebooku

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

MST wónraT pisze:
ABW zatrzymała urzędniczkę z Tarnowa.

"Danuta B. trafiła do tymczasowego aresztu na 3 miesiące. Jest podejrzana w sprawie prowadzonej przez Prokuraturę Okręgową w Krakowie dotyczącej zmowy cenowej firm budujących połączenie autostrady A4 z Tarnowem. "

"Jak już informowaliśmy, ws. budowy połączenia z autostradą w Tarnowie śledztwo prowadziła również tarnowska prokuratura. Chodziło o wystawianie fałszywych faktur i dokumentów za niewykonane prace. Faktury były wystawione na ponad milion dwieście tysięcy zł. Prokurator oskarżył 4 osoby."

http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... -z-tarnowa
W strukturze UM wyżej od tej pani jest już tylko kierownik pan Nakielny-> dyrektor pan Madej-> z-ca prezydenta pan Słomka-Narożański i starszy Pan (jak sam powiedział piszący historię miasta)

źródło: RadioKraków


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

lll pisze:
JakubSłodki pisze:III, Napieralski to mi wisi i powiewa. Krwi nie oddaję. Robi to za to moja żona i to dość systematycznie. Co miesiąc, przez kilka dni ;)
No tak. Czyli wszystko masz w pełni odwrotnie niż antywzorzec :). Nie lubisz Napieralskiego, masz żonę (czyli lubisz kobiety), nie oddajesz krwi.

No to już Cię lubię.
Proste masz wymagania wystarczą te 3 rzeczy i już kogoś lubisz? Gratuluję tak głębokiego podejścia do drugiego człowieka. Nie życzę, też byś znalazł się w szpitalu i zabrakło akurat krwi...

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Swoją drogą nowe medium. Tej pozycji się nie spodziewałem, zaraz zerówka.
Obrazek


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

Dominik_PCH pisze:Swoją drogą nowe medium. Tej pozycji się nie spodziewałem, zaraz zerówka.
Obrazek
i to nie koniec nowości w Tarnowie , mam nadzieję że pojawi się świeże spojrzenie na Tarnów .


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Dominik_PCH pisze:ABW zatrzymała urzędniczkę z Tarnowa.
Teraz pytanie do gushmana pojawiła się informacja o tym na twoim profilu ? :D
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To jest pomysł! Może nawet głosowanie na Fejsie zrobimy? Winna/niewinna a w komentarzu wpisz wyrok. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Dajesz, będzie super!


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

gushman pisze:To jest pomysł! Może nawet głosowanie na Fejsie zrobimy? Winna/niewinna a w komentarzu wpisz wyrok. :)
Rozumiem że niewygodne i psujące PR informacje będą ignorowane ...tak jak myślałem kolejny karierowicz z wytycznymi :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Kulfon pisze:
gushman pisze:To jest pomysł! Może nawet głosowanie na Fejsie zrobimy? Winna/niewinna a w komentarzu wpisz wyrok. :)
Rozumiem że niewygodne i psujące PR informacje będą ignorowane ...tak jak myślałem kolejny karierowicz z wytycznymi :lol:

Skoro jest to profil promocyjny a nie informacyjny to chyba zrozumiałe, że nie będzie tam niewygodnych dla miasta i psujących mu opinię wiadomości. Czy od profilu Coca-Coli wymagacie aby publikował badania z których wynika, że ich napój powoduje otyłość i psucie zębów ??

Czy tak ciężko zrozumieć funkcje "profilu promocyjnego" :-?

Ale może się mylę. Czy ktoś potrafi znaleźć oficjalną stronę promującą jakieś miasto (nie musi ograniczać się do Polski) na której są zamieszczane niewygodne dla tego miasta informacje? Strasznie chętnie bym takie cudo zobaczył :D


Natomiast taka wiadomość jak najbardziej powinna pojawić się na stronie www.tarnow.pl - wraz z rzetelnym wyjaśnieniem. Tam kierujcie swoje pretensje a nie do osoby, która prowadzi stronkę promującą miasto na FB.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie komentujemy sprawy jej zatrzymania - mówi Dorota Kunc-Pławecka, rzeczniczka prasowa prezydenta Tarnowa.

źródło GK: link


Co do Strony FB. Moim zdaniem jest to profil promocyjny miasta według Michała. Nie powinno to być finansowane z naszych pieniędzy. Punk widzenia powinien być obiektywny a jest subiektywny, co już kilkanaście razy pan Głuszak udowodnił, złote dziecko tarnowskiego marketingu. Sam Profil jest "kaleki", ponieważ wiedza na temat Tarnowa jest uboga. Miasto jeszcze wyręcza pana Głuszaka kierując urzędników do pomocy przy prowadzeniu profilu. Dla mnie to absurd.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Dominik_PCH pisze: Co do Strony FB. Moim zdaniem jest to profil promocyjny miasta według Michała. Nie powinno to być finansowane z naszych pieniędzy. Punk widzenia powinien być obiektywny a jest subiektywny,

Nie wiem jak ty chcesz wpleść obiektywność w działania promocyjne będące formą reklamy.
Jakbyś kręcił filmik reklamujący Polskę to dałbyś tam tekst "Mamy piękne góry, niestety ciężko tam dojechać bo drogi są dziurawe" ??


Powtarzam apel. Znajdź mi jakąkolwiek stronę promocyjną jakiegokolwiek miasta, która jest obiektywna i nie skupia się tylko na pozytywach ale i pokazuje negatywy. Ciekawy jestem jak się w ten sposób "promowanie" robi. Masz np jakiś pomysł jak można wypromować Tarnów urzędniczką oskarżoną o kradzież ??


Zresztą - żadna władza nigdy i nigdzie nie będzie obiektywna wobec własnych poczynań. Od obiektywności są ogólne media. A te w Tarnowie leżą i nawet nie kwiczą - tu jest główny problem Tarnowa a nie stronka promocyjna miasta na FB, która jeżeli ma realizować swój cel powinna właśnie skupiać się wyłącznie na pozytywach.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

defekator źle mnie zrozumiałeś. Według mnie profil jest uwaga: subiektywnie pozytywny z niepełną informacją (niewiedza) prowadzony przy pomocy urzędników, z przelewem na prywatne konto. Tu nie ma logiki.
Dodam, że w kolejce do pocisku jest profil na YT. Miasto również płaci za prowadzenie działań promocyjnych w tej przestrzeni.

Miasto albo dało się nabrać na bajki złotego chłopaka od marketingu albo celowo wyprowadza pieniądze na prywatne konto.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

Dominik_PCH pisze:defekator źle mnie zrozumiałeś. Według mnie profil jest uwaga: subiektywnie pozytywny z niepełną informacją (niewiedza) prowadzony przy pomocy urzędników, z przelewem na prywatne konto. Tu nie ma logiki.
Dodam, że w kolejce do pocisku jest profil na YT. Miasto również płaci za prowadzenie działań promocyjnych w tej przestrzeni.

Miasto albo dało się nabrać na bajki złotego chłopaka od marketingu albo celowo wyprowadza pieniądze na prywatne konto.
:) Tu się zgodzę. Ale nie tylko tutaj logiki nie ma.
Aby to co się dzieje w UMT i jego otoczeniu nabrało logiki powinno się:
a) zrobić porządek odnośnie tego czym kto się zajmuje i rozliczać z powierzonych zadań
b) zrobić porządek odnośnie firm zależnych od UMT i sprawdzić, które z nich dublują lub wykonują pracę które prawie pokrywają się z tym co powinni robić pracownicy UMT. I albo usunąć pracowników, albo pozbyć się firm które to robią.

Pewnie okazałoby się, że takich przypadków jak ten tutaj, czyli prowadzenie czegoś przez firmę zewnętrzną choć jest w UMT odpowiedni wydział jest więcej.

No ale jak już kraina nad Wisłą pokazała, tu nie musi być logiki. Tu musi być królik i jego ludziki ;) W każdym mieście inny królik i inny zestaw jego ludzików ;)
Im Lazy and I like it


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Po 9 stronach tego wątku postanowiłem się trochę odezwać. Bo widzę, że dużo emocji budzi fakt, że gushman prowadzi profil promocyjny miasta Tarnowa. Nie wiem tylko czy bardziej chodzi o kasę, czy o zlecenie tego zadania na zewnątrz, czy może raczej o fakt, że nie robią tego urzędnicy. Nie jestem na bieżąco i trochę się pogubiłem w tych 9 stronach. Wybaczcie ;)

Kiedyś teksty promocyjne pisał na zlecenie UMT niejaki Marek C. (przywoływany tu czasem z tego czy innego powodu), różne materiały i ekspertyzy - też na zlecenie urzędu wykonywała ta czy inna firma. Niemniej jednak jeśli chcemy być już tak skrupulatni przyjrzyjmy się może także innym przykładom promocji Tarnowa zlecanym na zewnątrz.

Tarnów w świecie promują też katedralne chóry (ten chłopięcy i ten dziewczęcy) otrzymały w ramach współpracy z organizacjami pozarządowymi łącznie 34.000 PLN w 2012 r. do tego 5.000 PLN otrzymała Diecezja na organizację Festiwalu Chóralnego.

Z innej dziedziny - pomocy społecznej, która jest też zadaniem własnym gminy, Tarnów posiłkuje się pomocą organizacji pozarządowych. Mimo, że ma np. ogromny Pałac Młodzieży. To na przykład na:

Zapewnienie dzieciom i młodzieży z rodzin dysfunkcyjnych opieki, pomocy w nauce, organizacji wolnego czasu i zajęć sportowych, udziału w programach profilaktycznych oraz rozwoju zainteresowań poprzez prowadzenie świetlic środowiskowych. (tych przyparafialnych)

Akcja Katolicka otrzymała w 2012 r. - 45.902 PLN
Caritas Diecezji Tarnowskiej otrzymał w 2012 r. - 71.342 PLN
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich otrzymało w 2012 r. - 44.420 PLN

a stowarzyszenie Siemacha na swą placówkę w 2012 r. otrzymało - 504.000 PLN

Nie wiem jak to koresponduje z kwotami jakie uzyskuje gushman za promocję na facebooku, niemniej jednak nie on jeden wykonuje zadania zlecone bądź we współpracy z UMT. On jeden podlega natomiast ścisłej kontroli tu na Agorze, chyba dlatego, że jest jej użytkownikiem.

Sam kiedyś apelowałem o to aby Tarnów był widoczny w mediach społecznościowych, wtedy usłyszałem, że Tarnów ma prestiż i nie jego miejsce na jakiś fejsbukach, pudelkach i innych takich.

Niemniej jednak chyba rykoszetem dostaje się gushmanowi za to, że wykonuje swoja pracę zgodnie ze zleceniem jakie uzyskał. Najwidoczniej zadanie wykracza poza możliwości Wydziału Marki Miasta, ale to chyba nie wina zleceniobiorcy. Czy nam się to podoba czy nie - zamawiającym jest Urząd i gushmana jako zleceniobiorcę obchodzi to co o jego pracy myśli zleceniodawca, którego głową szyją i kręgosłupem jest Prezydent.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Jakub Kwaśny pisze: chóry (ten chłopięcy i ten dziewczęcy)
Diecezja na organizację Festiwalu Chóralnego.
Akcja Katolicka
Caritas Diecezji Tarnowskiej
Stowarzyszenie Rodzin Katolickich o
stowarzyszenie Siemacha
Tendencyjnie jak zawsze.

Ile dostają Radni za swoje nieobecności?

ODPOWIEDZ