RYSZARD ŚCIGAŁA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

Czas głosowania minął 01-05-2013, 22:05

TAK
26
68%
NIE
12
32%
 
Liczba głosów: 38


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Józiu »

farciarzgilmore pisze:jamtex z całym szacunkiem dla Twojej osoby ale na onet to nadają się tematy związane z madafakami i innymi "kamerkami". W ogóle niektórych osób nie rozumiem. Przez ostatnie kilka lat jest ciągłe nadawanie na miasto, że prezydent słaby bo się nie stara, bo nic w mieście nie jest dobrze zrobione tylko ciągłe reklamacje, firmy stąd uciekają a istniejące upadają bo prezydent i ludzie z UM się nie starają a teraz nagle jak wychodzi powoli jak to wszystko u nas "funkcjonowało" to sami obrońcy uciśnionego.
Kolego jamtex nie jestem zwolennikiem żadnej partii w naszym kraju bo wszystkich ich się brzydzę ale u nas w Polsce widocznie tak jest, że jak się ludzi nie postraszy i nie przypilnuje to każdy kradnie. Gdzie by nie popatrzył to wszędzie przekręty.
A jakie to firmy uciekają z Tarnowa w winy prezydenta? Po drugie, jaki wpływ ma prezydent na upadłość prywatnych przedsiębiorstw. Mniej demagogii poproszę. No chyba, że brakuje wiedzy na temat funkcjonowania gospodarki, to przepraszam.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

To nie jest publiczny sąd, tylko tak jak pisałem kilka postów wyżej, dopóki nie będzie prawomocnego wyroku sądu, to proszę moje słowa traktować jako osobiste odczucia :)

Każdy ma swój rozum i pewne rzeczy widzi. Może mi ktoś przypomnieć dlaczego TZDM został zlikwidowany?

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Z tego co kojarzę to przy łączniku była tylko jedna firma.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Józiu, jeżeli brakuje Ci jakiejś wiedzy to zapewne tej z czytania ze zrozumieniem. Przeczytaj jeszcze raz to co napisałem.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

farciarzgilmore pisze:... a teraz nagle jak wychodzi powoli jak to wszystko u nas "funkcjonowało" to sami obrońcy uciśnionego.
Po fali agresji (tarnow.net.pl), gdy emocje opadają tłum przechodzi do drugiej fali, współczucia i litości (agora, facebook). Coś więcej mógłby napisać jakiś socjolog.


jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

farciarzgilmore pisze:[...]
Kolego jamtex nie jestem zwolennikiem żadnej partii w naszym kraju bo wszystkich ich się brzydzę ale u nas w Polsce widocznie tak jest, że jak się ludzi nie postraszy i nie przypilnuje to każdy kradnie. Gdzie by nie popatrzył to wszędzie przekręty.
To narzekanie z czegoś wynika. A wynika głównie z stanu naszego miasta:
Z jednej strony:
- fatalne drogi,
- brak remontów
- ul. Krakowska

Z drugiej samozadowolenie władzy, remont teatru, pomnik Łokietka itd. Każda kolejna ekipa próbuje zbudować kolejny Kraków... i po co?

Również podzielam obrzydzenie kolegi do jakiejkolwiek partii. U mnie wynika ono z obrzydzenia do socjalizmu: czy w wydaniu PO, PiS, SLD, czy jakimkolwiek innym (cyrk dziwadeł pomijam).

Dopóki na stołka będą zasiadać te same przefarbowane lisy, w naszym kraju będzie wciąż tak samo źle.

Ale to już dyskusja poza tematem.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Ale jakiej litości, pomyśl obiektywnie, bierzesz miesięcznie 10k PLN, po kiego masz wziąć 50? Za 5 miesięcy będziesz miał tyle legalnie a przecież każdy wie, że przetargi są pod obserwacją i kontrolami.
Dla mnie trzeba by być bezmózgiem, żeby się tak podłożyć za tak marną kasę.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Nie wytrzymałem :D Wyobraźcie sobie taką scenę. Siedzi Rysiek, Gurgul i ów przedstawiciel firmy budującej (ładna nazwa tak przy okazji ). Siedzą i gadają, okna zasłonietę i leci muzyczka-a konkretnie: Było nas trzech, w każdym z nas inna krew, ale jeden przyświecal nam cel...Już za kilka lat, beknąc na kilka lat ...lallala :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

jamtex i jest dokładnie tak jak piszesz ale to na osobny temat. Dlatego już mnie nic nie zdziwi w tym kraju i w tym mieście, nawet połaszenie się na "gówniane" 50 tyś. zł. przy takiej dużej sprawie.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

LordRuthwen pisze:Ale jakiej litości, pomyśl obiektywnie, bierzesz miesięcznie 10k PLN, po kiego masz wziąć 50? Za 5 miesięcy będziesz miał tyle legalnie a przecież każdy wie, że przetargi są pod obserwacją i kontrolami.
Dla mnie trzeba by być bezmózgiem, żeby się tak podłożyć za tak marną kasę.
Właśnie, tylko pamiętaj, że to nie był jego pierwszy przetarg w życiu. Przy którymś tam z kolei urzędnik wie co i jak działa. Kto kontroluje, co kontrolują itd. Chcąc nie chcąc wie co się da zrobić, a czego już nie. Przecież nie wyszło to wprost w wyniku kontroli tylko zaczęli sypać inni.


dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32

Post autor: dropszot »

Najnowszy tarnowski żarcik:

"Podobno kogoś w piątek ABW po Tarnowie ścigała..."

;-)


psychoultras
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 09-09-2010, 20:34

Post autor: psychoultras »

Trzeba zacząć zadawać sobie pytanie: kto powinien zostać prezydentem Tarnowa po Ścigale. Wszyscy znamy potencjalnych kandydatów. Ja jednak proponowałbym kogo spoza naszego miasta i spoza układów.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

gumini_0317 pisze:
LordRuthwen pisze:Ale jakiej litości, pomyśl obiektywnie, bierzesz miesięcznie 10k PLN, po kiego masz wziąć 50? Za 5 miesięcy będziesz miał tyle legalnie a przecież każdy wie, że przetargi są pod obserwacją i kontrolami.
Dla mnie trzeba by być bezmózgiem, żeby się tak podłożyć za tak marną kasę.
Właśnie, tylko pamiętaj, że to nie był jego pierwszy przetarg w życiu. Przy którymś tam z kolei urzędnik wie co i jak działa. Kto kontroluje, co kontrolują itd. Chcąc nie chcąc wie co się da zrobić, a czego już nie. Przecież nie wyszło to wprost w wyniku kontroli tylko zaczęli sypać inni.
LordRuthwen chyba nie słyszął powiedzenia Warren Buffeta: "Nie ma czegoś takiego jak darmowy obiad". Nie po to Ścigałę zapraszali, bo Rysiek miał fajne żarty. Jak się kiedyś dorwiecie w okolice żłoba to zrozumiecie. Tutaj nie chodziło o "marne" 50 tysięcy tylko o sam fakt, że się robi przysługę. Gurgul błysnął znajomością, Ścigała (raczej)błysnął pokazem możliwości. Taki przekaz na przyszłość dla innych zainteresowanych robieniem interesów-możemy dużo wam dać. No i tym którzy piszą, że Ścigała się nie przyznaje, a przecież chłop jest rozsądny więc pewnie gdybybył winny to by się od razu przyznał, odpowiem w ten sposób: facet z Amber Gold też utrzymuje, że jest niewinny. Braku rozsądku mu też nie można zarzucić... ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

LordRuthwen pisze:Nie, żeby coś, ale Riczi wydaje się zbyt inteligentny, żeby pójść siedzieć za 50k, czyli tyle, ile dostaje w pół roku, wg mnie dowodów nie będzie, słów przepraszam nie usłyszy, ale opinię będzie miał już zszarganą.
Tylko weź pod uwagę jak to jest z rodziną, przecież Bogdan do niej należy. Może być różnie.
jamtex pisze:Nie szukam podwójnego dna, ale czy nie zastanawia fakt, że prezydent, został aresztowany zaraz po tym jak utajnił raport dot. ul. Krakowskiej i (chyba) chciał złożyć wreszcie doniesienie do prokuratury?
A myślisz, że to coś zmieni? Z Krakowską też pewnie będzie afera. :roll:
defekator pisze: Jeżeli go jednak uniewinnią i dobrze to rozegra może nawet wygrać, odwołując się do litości wyborców. Karnowski miał identyczną sytuacje - ale po procesie udało mu się wygrać kolejne wybory w Sopocie.
Problem w tym, że Sopot dobrze prosperuje i jest bogatym miastem, Tarnów jest zacofany.
farciarzgilmore pisze:Zatrzymany na 3 miesiące

Gazeta pisze, że wczoraj wieczorem sąd zdecydował o areszcie 3-miesięcznym czyli panowie bądźcie poważni. Jeżeli kogoś zatrzymuję się już na 3 miechy to zarzuty są pewne i bardzo mocne. Żaden normalny sędzia nie zdecydował by się na areszt prezydenta miasta przy nawet najmniejszej wątpliwości.
Chyba śnisz, setki jak nie tysiące ludzi w Polsce siedzi niewinnie w aresztach. Instytucja świadka koronnego to parodia a Polska wypłaca wiele odszkodowań za niesłuszne przetrzymywanie obywateli. Przykładowo Staruch za nic siedział 8 miesięcy do tego sąd zażyczył sobie 80 tys. kaucji, chociaż podejrzanych o śmiertelne pobicie wypuszczał za 15. Trzymali go tyle miesięcy bo było to potrzebne medialnie a jakiś niezrównoważony typ opowiadał bajki prokuraturze.
defekator pisze:Karnowskiego też aresztowali na 3 miesiące. Sprawa była bardzo podobna. A sądy oddaliły wszystkie stawiane mu zarzuty. Tak jak pisałem ABW i prokuratura również czasem się mylą.
Czasem to mało powiedziane.
psychoultras pisze:Trzeba zacząć zadawać sobie pytanie: kto powinien zostać prezydentem Tarnowa po Ścigale. Wszyscy znamy potencjalnych kandydatów. Ja jednak proponowałbym kogo spoza naszego miasta i spoza układów.
Z Tarnowa i spoza układów.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

Ciekawe czy Ryszard eŚ. dostanie wypłatę za siedzenie w więzieniu?
Wszak czy w więzieniu czy na fotelu prezydenta robi dla Tarnowa tyle samo, tylko może mniej głupstw.
Ciepiela - co dziś zrobiłeś dla Tarnowa?

ODPOWIEDZ