Roleski - 200 osób straci pracę.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Bruce43
Obywatel
Posty: 10
Rejestracja: 02-10-2013, 15:20
Lokalizacja: ...my się znamy ?

Post autor: Bruce43 »

Ad ZUS-u, to w tym miejscu aż się prosi żeby zacytować Korwina-Mikke:

"ZUS jest z całą pewnością instytucją przestępczą, ale nie można jej nazwać zorganizowaną" :mrgreen:

Stówka miesięcznie i deklaracjami ZUS/PIT i pochodnymi martwi się księgowy w biurze.
Naprawdę warto - mój czas jest sporo droższy.
Gdyby tak wybuchła wojna, to dostałbym broń do ręki.
Ale nie jestem w 100% pewien w którą stronę miałbym większą chęć strzelać.....


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

Roleski o sprzedaży firmy: "proszę mi wierzyć, że dostaję 300 milionów dolarów od ręki, gdybym nawet dziś chciał to sprzedać".
Członkowie zarządu: "Nikt o tym nie mówi, a w tym roku zatrudniliśmy 150 osób".
I potwierdziły się przypuszczenia niektórych z tego forum: "co ciekawe klientami firmy ze Zbylitowskiej Góry są m.in. Unilever czy Kraft".
więcej: artykuł w Gazecie Krakowskiej


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Pie*li ten gość. Zainwestował w tą fabrykę w dwa lata kilkadziesiąt milionów. Ciekawe w co:) To w takim razie musi być najnowocześniejsza fabryka ketchupów na świecie:) I od ręki mu dają 300 mln dolarów. Do polityki gość by się nadawał.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Tak skromnie licząc 300 mln. dolarów to ponad 900 mln. złotych .
Wartość gruntu w Tarnowie wraz z domem z nim stojącym niechyby była 1 mln. ale jest to wartość zawyżona czyli Pan Roleski za tą kasę może sobie kupić 900 domów z gruntem ....to tak dla wyobrazenia tej ''SUMY'' jaką mu niby proponują :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Może jemu chodziło o dolary z "Monopoly" ;) Skoro produkowany ketchup nie jest prawdziwy to czemu pieniądze miałyby być ?
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

No to się nam oberwało od pana Roleskiego... http://tarnowianin.com/7020_my_tu_w_tar ... ujemy.html
Problem w tym, że przedsiębiorcy z reguły mówią to co faktycznie myślą i z reguły mają rację...
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

gushman pisze:No to się nam oberwało od pana Roleskiego... http://tarnowianin.com/7020_my_tu_w_tar ... ujemy.html
Problem w tym, że przedsiębiorcy z reguły mówią to co faktycznie myślą i z reguły mają rację...
Ciężko się nie zgodzić, że Tarnów to miasto 'specyficzne'. W wielu miastach 'coś' załatwiałem, ale tylko u nas ludzie są jak w rodzinie, dziwnej, oderwanej od rzeczywistości rodzinie ;) Głównie chodzi mi o urzędy. Ciężko oprzeć się wrażeniu, że żyją głównie sami dla siebie, a petent jest intruzem.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

" Ludzie mają tu dziwną mentalność, którą ciężko przeskoczyć. Taką "schowam się do kąta, może nikt mnie nie zauważy". Nie są odważni, nie wierzą w siebie, mają problem ze zdefiniowaniem siebie. Nie to, co na Sądecczyźnie. Nie dziwię się, że tam jest znacznie więcej milionerów. Tam ludzie mają fantazję. Kocham Nowy Sącz, a nie Tarnówek."


Tutaj moim zdaniem ma akurat rację. Tarnowski marazm nie bierze się znikąd. On idzie od dołu, ludzie są tutaj nim przesiąknięci. W miastach nawet o gorszej sytuacji niż Tarnów i biedniejszych od niego tego tak nie widać. Tutaj jest to na każdym kroku. Wszystko, źle, wszystko niedobrze. Nic nie ma sensu, nic się nie opłaca. (nie chodzi mi tutaj o krytykę władz, która akurat jest zasadna ale o zwykłe codzienne sytuacje)


"Wie pani, co mi kiedyś nagadała jedna z osób z sanepidu? "No chłopie, po co ci to wszystko? My tu, w Tarnowie, potentatów nie potrzebujemy". Rozumie pani, jaka mentalność?"


No tutaj pani z sanepidu grubo pojechała. :D Ale ja jej się nie dziwię. Potentat może mieć panią z sanepidu w czterech literach, natomiast gdy taka pani wpada do zwykłej przeciętnej firmy to od razu zaczyna czuć władzę :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Moją ułańską fantazję w ciągu 6 lat skutecznie zabił wielki nieobecny. Wybudował autostradę, wyprowadziłem się i z uśmiechem na twarzy gram o swoje mercedesy za sms'y. Polecam każdemu młodemu. Jeśli nie masz czegoś, czego nie możesz zostawić w 5 sek. opuść to miasto jak najszybciej. W Tarnowie życie stygnie!
Jeśli tu zostaniesz za 10, 20 lat zasilisz grupę miejskich frustratów. Po prostu przesiąkniesz klimatem miasta i zmarnujesz swoją okazję.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 750
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Post autor: farciarzgilmore »

Nie wiem co "Oni" Ci zrobili ale musi bardzo boleć skoro takie rzeczy wypisujesz. Wiem, że nie jest dobrze ale bez przesady. Zdradzisz nam gdzie jest tak wspaniale i gdzie mamy uciekać? Kraków?


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Post autor: WSK »

Trochę fałszywe te słowa jak dla mnie. Przecież gość tu się dorobił, z ludźmi z tego miasta. A dlaczego są skryci, boją się? Chyba nie bez powodu. Niech pójdzie pogada z pracownikami, zapłaci im więcej...


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Dominik_PCH pisze:Moją ułańską fantazję w ciągu 6 lat skutecznie zabił wielki nieobecny. Wybudował autostradę, wyprowadziłem się i z uśmiechem na twarzy gram o swoje mercedesy za sms'y. Polecam każdemu młodemu. Jeśli nie masz czegoś, czego nie możesz zostawić w 5 sek. opuść to miasto jak najszybciej. W Tarnowie życie stygnie!
Jeśli tu zostaniesz za 10, 20 lat zasilisz grupę miejskich frustratów. Po prostu przesiąkniesz klimatem miasta i zmarnujesz swoją okazję.
Twój wpis świadczy tylko o tym, że jesteś za słaby żeby podołać trudom życia tutaj, dlatego podkuliłeś ogon i uciekłeś tam gdzie jest łatwiej. Po prostu poszedłeś na łatwizne. Zamiast próbować walczyć z tym co jest uciekłeś. Gdyby tak myślał każdy w czasach zaborów nie było by nas w ogóle.


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Post autor: imlazy »

wejss pisze:
Dominik_PCH pisze:Moją ułańską fantazję w ciągu 6 lat skutecznie zabił wielki nieobecny. Wybudował autostradę, wyprowadziłem się i z uśmiechem na twarzy gram o swoje mercedesy za sms'y. Polecam każdemu młodemu. Jeśli nie masz czegoś, czego nie możesz zostawić w 5 sek. opuść to miasto jak najszybciej. W Tarnowie życie stygnie!
Jeśli tu zostaniesz za 10, 20 lat zasilisz grupę miejskich frustratów. Po prostu przesiąkniesz klimatem miasta i zmarnujesz swoją okazję.
Twój wpis świadczy tylko o tym, że jesteś za słaby żeby podołać trudom życia tutaj, dlatego podkuliłeś ogon i uciekłeś tam gdzie jest łatwiej. Po prostu poszedłeś na łatwizne. Zamiast próbować walczyć z tym co jest uciekłeś. Gdyby tak myślał każdy w czasach zaborów nie było by nas w ogóle.
W czasie zaborów nie miałeś gdzie uciekać :P
Przecież chyba nie o to chodzi, aby we własnym kraju, w swoim mieście człowiek musiał walczyć o normalność. Życie ma się tylko jedno.
Poza tym zobacz, pierwszy lepszy przykład:
Krakowska spierniczona - gdzie ta walka ? Kto za to dostał po tyłku ? Nikt.

Gdzie ta walka z bylejakością ? Poza pisaniem postów na forum ( czego za walkę uznać nie można ).

Po drugie, najczęściej będąc dopiero dalej, mogąc spojrzeć na 'nasz' Tarnów z trochę innej perspektywy widzi się jak w nim życie wygląda.
Ot, taki kociołek o nazwie 'Tarnowianie w sosie własnym'. Dosyć zamknięte środowisko. Dosyć sfrustrowane.

Szkoda, bo lubię to miasto.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

Roleskiemu dawali 900 mln i nie wziął? Ale z bratem o miedzę to juz z 5 rok ciągną po sądach. Patrzta jaki wiracha! 900 baniek mu dają, ale on lubi wyzwania :P
Zgodzęsię nim co do kwestii mentalności ludzi w Tarnowie, ale niech popatrzy najpierw na siebie jaką on mam mentalność. Moja dobra rada dla pana Marka:
Sprzedaj to przyjacielu za 900 milionów! Będziesz miała za to setki tysięcy godzin latania, a i na kupno parówek wystarczy. No i musztardy do nich też se nakupisz.
PS> Zawsze mi się wydawało, że jak się jest bogatym to można się wyprowadzić gdzie indziej....
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

wejss walcz Ty, ja spełnię kolejne marzenie. W Tarnowie zostawiłem trwały ślad po sobie, teraz Twoja kolej!, przekonaj się.

Dziś pracuje w Krakowie, jutro sprawa otwarta. Jestem tu od pół roku. 4 miesiące temu gość wypowiedział mi umowę, pierwsza praca w krk, 2 godziny później miałem nową - pod każdym względem lepszą. Za chwilę zakładam swoją firmę. Tarnów? - można kochać, ale jeśli jesteś młody i to czytasz, jak najszybciej opuść to miasto.

ODPOWIEDZ