Mój Tarnów - profil na Facebooku

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

pilips
Obywatel
Posty: 99
Rejestracja: 02-08-2013, 13:58
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Post autor: pilips »

Dominik ma rację. Po pierwsze o skejtparku, mimo że mnie w ogóle nie interesuje wiem, więc czemu ktoś prowadzący stronę miasta ma nie wiedzieć i się tym nie pochwalić osobom, dla których ten temat wyda się interesujący (pewnie wiele by się ich znalazło, właśnie na FB z racji wieku).
Po drugie na tym fanpejdżu nie ma żadnej spójności - albo robimy serwis informacyjny dla mieszkańców miasta, albo promocyjny. Wydaje mi się, że stronka tarnow.pl może spokojnie służyć jako źródło informacji dla mieszkańców o tym, że walnął piorun itp.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

to już jest jakaś kpina
Załączniki
Przechwytywanie.JPG
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

starówka, dlaczego? Jak sporo firm, szukają czarnych murzynów do darmowej, niewolniczej pracy. W zamian za możliwość wpisu w następnym CV "dziennikarz - obsługa medialna Unii Tarnów"
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A jak przy okazji kibic, to się ucieszy dodatkowo.
Co chwila widzę jakieś artykuły czy posty, że Unia klepie biedę, że nie ma na nic kasy - no to skąd mają mieć na fotografa?

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

ad2222 pisze: szukają czarnych murzynów
a są biali? :)

Wracając do tematu to upokarzające żeby klub z aspiracjami nie był w stanie zapłacić symbolicznego złotego za zdjęcie lub wierszówkę.
3150ml ARh- & DKMS

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

starówka pisze:
ad2222 pisze: szukają czarnych murzynów
a są biali? :)

Wracając do tematu to upokarzające żeby klub z aspiracjami nie był w stanie zapłacić symbolicznego złotego za zdjęcie lub wierszówkę.
Obrazek

:)

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1419
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Kpina. Tyle.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

z czatu

"16:11 (agora) "6" Fanpage. Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie fanpage na na facebooku. Kto i dlaczego wybrał ( przetarg, konkurs ) tą a nie inna firmę.Do kiedy jest umowa?
Utrzymanie Fanpagea  Mój Tarnów na portalu społecznościowym Facebook kosztuje miesięcznie 1500 zł brutto. Oferta została wybrana poprzez rozeznanie rynku i negocjacje cenowe. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2013 r. Myślę, że profil spełnia swoją rolę, świadczy o tym chociażby liczba polubień. Jest też wiele ciekawych wpisów o mieście wspomnień i kontaktów."

________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To już jest trochę nieaktualne. Teraz obowiązuje umowa do końca 2014 r. i w ramach tej samej kwoty został poszerzony zakres usług. Obecnie komunikacja miasta w mediach społecznościowych odbywa się również na Twitterze (www.twitter.com/mojtarnow) oraz Instagramie (www.instagr.am/mojtarnow).

Przy okazji gorąco zachęcam Was do aktywnego korzystania z Instagramu oraz obfitego używania hasztagów #Tarnów oraz #tarnow aby fotograficzna kronika naszego miasta rozsła w zasoby. :-)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Dominik_PCH pisze: Wynagrodzenie: ok 1,8 tyś netto / miesiąc (wnioskując z wpisu, w trybie dostępu do informacji publicznej można zweryfikować).
MST wónraT pisze:z czatu

Utrzymanie Fanpagea Mój Tarnów na portalu społecznościowym Facebook kosztuje miesięcznie 1500 zł brutto.
Która kwota jest prawdziwa?

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Jako strona tej umowy potwierdzam informację o 1 500 brutto, czyli 1 219,51 zł netto.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Obrazek

Panie Henryku, profil, który prowadzi pan Głuszak jest zbędny i źle prowadzony - Tarnów taki nie jest jak go pokazuje pan Głuszak. Liczby mówią same za siebie (obrazek powyżej), jeśli przyjmujemy je jako główne kryterium.

Można opracować również model, wykorzystujący poszczególne komórki miejskie do prowadzenia jednego fanpage'a na FB. Prosty model im więcej administratorów tym większa aktywność profilu a to przekłada się na zwiększenie zaangażowania użytkowników i wzrost like'ów.

pozdrawiam Dominik Dudek

PS
1893 kliknęć lubie to od początku działalności do teraz (31.01.2014), jak na 100 tyś miasto to dramatyczny wynik.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Nie będę odnosił się do oceny, bo każdy ma oczywiście prawo do swojej. Poza tym nieco większe znaczenie ma dla mnie opinia osób, które uznały, że warto kontynuować to co robię do tej pory.

Natomiast chciałbym odnieść się do kilku wspomnianych przez Pana Dudka kwestii:
- profil Nasz Tarnów istnieje znacznie dłużej niż Mój Tarnów, poza tym ma inny charakter i inne cele. Trudno pominąć też kwestię, że jeszcze całkiem niedawno był... profilem osobowym! Takim, jakie prowadzą osoby fizyczne. Takim, który nie ma fanów a znajomych. I dopiero niedawno został przekształcony w fanpage aby dłużej nie łamać regulaminu Facebooka oraz wykorzystać zalety, jakie FB daje fanpage'om. Znajomi zostali przemianowani na fanów.

- "gołe" liczby na Facebooku - wbrew pozorom - niewiele mówią. Na liczby na Facebooku składa się tak wiele czynników, że doprawdy trudno stosować rankingi i porównania. Jeżeli profile mają inne cele i inny charakter, to stawianie Tarnowa za wspólny mianownik jest złym pomysłem.

- nikt w UM nie stosuje "lajków" jako główne kryterium, więc wkładasz wiceprezydentowi w usta słowa, których nie wypowiedział.

- model, który Pan Dudek proponuje, czyli zwiększenie liczby publikacji na profilu, doprowadziłby w szybkim tempie do spadku liczby fanów oraz zasięgu wpisów. Pierwsze wynika z tego, że fani zasypywani informacjami szybko poczuliby ich przesyt a mało kto chce znosić na własne życzenie uciążliwe profile na Facebooku. Duża liczba publikacji doprowadziłaby też do "kanibalizacji" publikacji oraz przykręcenia zasięgów przez mechanizm Facebooka zwany Edge Rankiem. Decyduje on komu i co jest wyświetlane, "ocenia" też jakoś publikacji. Jeżeli spadłby poziom interakcji z poszczególnymi publikacjami, to w konsekwencji zmniejszałby się zasięg kolejnych i tak do poziomu minimalnego.

- w Tarnowie jest ok. 44 tys. użytkowników Facebooka (osób, które mają konto). Profil skierowany jest jednak również do osób, które opuściły Tarnów, ale chciałyby pozostawać z nim w jakimś - choćby wirtualnym - kontakcie. Ich liczba jest trudna do oszacowania. Ponieważ jednak liczba fanów Mojego Tarnowa nigdy nie była i nie będzie ważnym wyznacznikiem jakości komunikacji, nie traktujemy ich liczby z wielką uwagą.
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Tłumacz się

Profil Skate-parku funkcjonuje na modelu kilku administratorów o którym pisałem i nic złego się nie dzieje, żaden dramat ani katastrofa - nic, żaden algorytm FURURURU nie zakłóca komunikacji. Nikt też nie zarabia na tym kasy. Jest dobrze i profesjonalnie!.

Obrazek


druga sprawa, komentarz, że pan prezydent nic takiego nie powiedział
MST wónraT pisze:z czatu

"16:11 (agora) "6" Fanpage. Ile miesięcznie kosztuje utrzymanie fanpage na na facebooku. Kto i dlaczego wybrał ( przetarg, konkurs ) tą a nie inna firmę.Do kiedy jest umowa?
Utrzymanie Fanpagea  Mój Tarnów na portalu społecznościowym Facebook kosztuje miesięcznie 1500 zł brutto. Oferta została wybrana poprzez rozeznanie rynku i negocjacje cenowe. Umowa obowiązuje do 31 grudnia 2013 r. Myślę, że profil spełnia swoją rolę, świadczy o tym chociażby liczba polubień. Jest też wiele ciekawych wpisów o mieście wspomnień i kontaktów."

________________________________________________

My w Tarnowie wszystko mogli

TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI.
PS
Staraj się bardziej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

gushman pisze:Poza tym nieco większe znaczenie ma dla mnie opinia osób, które uznały, że warto kontynuować to co robię do tej pory
Powiem tak "fejsbukowo". I like it :)

ODPOWIEDZ