Stadion Miejski

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

No ludzie, przecież to jest stadion PIŁKARSKO - ŻUŻLOWY... w 3 lidze stadion nie musi być super, tylko że kiedy jest okazja żeby grała tu Wisła Kraków to rudera nie nadaje się do niczego. Będzie kiedyś awans będą problemy z licencją jak np. w Łodzi na ŁKSie, bo wielkie miasto nie umie ogarnąć jednego stadionu, chociaż buduje hale na 13 500 widzów na której nie gra żaden łódzki klub, bo nie ma kto na to chodzić! Bazy EURO też u nas nie ma, za to Myślenice z Dalinem na naszym poziomie budują cały kompleks, wraz ze sztucznymi boiskami, kortami itd. Wiele miasteczek teraz buduje prawdziwe kompleksy sportowe, na które będą przyjeżdżały różne kluby trenować. Klubiki typu Juventa Starachowice mają lepsze warunki, bo tam nie ma dylematów, że jest 100 klubów z których nic nie wynika i trzeba to jakoś rozdzielić. ;)
3. Bieniek (mało kto może o tym wie, bo to nie piłka nożna czy żużel) ale ma naprawdę czym się pochwalić jeżeli chodzi o osiągnięcia (wystarczy iść do jego sklepu) i mieszka w Tarnowie. To jest jeszcze jedna dyscyplina sportu która miasto może SPOKOJNIE promować, bo jest co i czym robić
Może promować? W jaki sposób jak w Tarnowie mało kto wie, że takie imprezy są, a co dopiero poza Tarnowem? Edyta Ropek wielokrotna medalistka wszystkiego a była nominowana dopiero pierwszy raz na sportowca Małopolski, bo kto ją w Krakowie zna?

Żeby indywidualni sportowcy promowali miasto na prawdziwą skalę to musza być gwiazdy typu Kubica, Małysz, Jędrzejczak, Radwańska, Michalczewski i medaliści olimpijscy o których się mówi!
Mr Greenback pisze:Miasto nie moze dokladac sie do sekcji ani nie powinno lozyc na uprawianie sportu profesjonalenego! Zapamietajcie to raz na zawsze. Moze ulatwic uprawianie sportu, moze wziac na siebie budowe obiektow, ale jak cos nie zarobi samo na siebie to zawsze beda glosy w stylu: dlaczego mam placic na kolarzy, jak ja wole hokej na trawie.
Właśnie, że nie! Szczecin dał 3,5 miliona zł na piłkę nożną w Pogoni Szczecin, na reszte dał małe pieniądze. Ci którym nie dał mogą narzekać, ale 10 tysięcy kibiców Pogoni chce mieć ekstraklasę i miasto chce powrócić tam gdzie jego miejsce. O siatkarkach Szczecina w 1 lidze nikt nie będzie mówił, nikt na nie nie chodzi, a Pogoń już teraz jest często w TV.

Wystarczy oglądnąć zwykłe wiadomości sportowe w TVP 1, które ogląda najwięcej widzów, bo tak po 4 mln średnio... I co w nich mamy? Ze sportów indywidualnych wiadomo zawsze Małysz, Radwańska, Kowalczyk, coś o pływakach, lekkoatletach, rajdach samochodowych... a drużynowe? Zawsze co weekend Ekstraklasa Polska, 1 liga Polska, angielska, fancuska, włoska... robią przegląd wszystkiego co z piłką związane. Inne dyscypliny są rzadziej. Ekstraliga żużla, troche kosz, siatka... ręczna to głównie Vive. Taki Prokom i Vive walczą o bodaj półfinały LM a jest to mniej medialne od polskiej ligi piłki nożnej.

Zwykłe losowanie grup eliminacyjnych do EURO 2012 które odbywało się w Polsce oglądało ponad 3 miliony widzów, czyli więcej niż mecze Polaków w koszykówce podczas Eurobasketu, który odbył się w Polsce i był pokazywany w otwartych kanałach TVP.

Onet - najpopularniejszy portal w Polsce, na który wchodzi najwięcej osób. Co mamy na pierwszej stronie? Piątek, sobota, niedziela - Ekstraklasa wyniki na żywo.. Liga Mistrzów na żywo... a to w anglii klasyk, a to w Budeslidze, nawet wyniki 1 ligi. Inne sporty w zależności kto jest na topie, jakie jest ważne wydarzenie...

Gazety... o czym jest najwięcej w działach sportowych? Co w Przeglądzie Sportowym stanowi połowe wszystkich wiadomości? W Dzienniku Polskim relacje z A klasy są czasami szersze niż z 1 ligi piłki ręcznej.

Jeżeli futbol przy tak słabym poziomie w kraju jest tak medialny, to co będzie przy otwarciu nowych stadionów, gry na EURO, nie mówiąc o wielkim sukcesie w postaci wyjścia z grupy. :lol: A wy cały czas równacie piłkę jako podwórkową grę na równi z innymi.

W Sączu jest inaczej niż u nas ... znacie jakąś inną drużynę z Sącza? Jest Sandecja, wszyscy za Sandecją - Korzym, Świerczewski, Jańczyk... więc będzie tam kiedyś ekstraklasa...
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze: Sukces nie bierze się z ładowania kasy w coś, tylko z pasji, marzeń; gdy nasza reprezentacja w piłce nożnej odnosiła sukcesy nie budowali orlików, a dzieci w szkołach było więcej niż teraz i grały na kawałku kretowiska, lub skrawku łąki.
Jak więc wytłumaczysz, że najlepszymi klubami na świecie są te najbogatsze ? Jak wytłumaczysz, że nalepsi piłkarze na świecie to Ci, którzy zarabiają ciężkie miliony ? Cristiano Ronaldo (pewnie o nim słyszałeś), zarabia rocznie 13 mln euro (czyli 52 mln złotych!) rocznie ! Zlatan Ibrahimović (12 mln euro na rok), Lionel Messi, Samuel Eto'o i Kaka (10,5 mln), Emmanuel Adebayor i Karim Benzema (8,5 mln) i Carlos Tevez (8 mln). To są równiez piłkarze z najlepszych krajów jeżeli chodzi o grę reprezentacji na świecie !

Budżet Lecha Poznań szacowany jest na poziomie 50 milionów złotych ! Legii na poziomie 65 milionów. Za te pieniądze mogą sobie zatrudnić Ronaldo i I Ibrahimowica i po kasie. Wisła Kraków, czyli aktualny Mistrz Polski, ma budżet na poziomie 35 milionów złotych ! Lechia Gdańsk 15 milionów, Piast Gliwice 6,5 miliona !

Jak budować sukces bez pieniędzy w sporcie zawodowym ? Dlaczego najlepszymi klubami w Europie czy na świecie są te najbogatsze ? Manchester Utd 1.8 mld dolarów (czyli 3,6 mld złotych), Real Madrid 1.29 mld dolarów (2,6 mld zł), Arsenal Londyn 1.2 mld dolarów (2,4 mld zł).

Rozbrajają mnie wasze argumenty z małą liczba widzów na stadionie. Po pierwsze zapominacie (zupełnie przypadkowo ;) ), że ten stadion jest również żuzlowy. A po drugie, to sami wiecie, że trybuny zapełniają się bardziej im wyższa liga, czy lepsze zawody. Na dowód tego przypominam o 3 tysiącach ludzi na meczu Pucharu Polski Okocimski Brzesko - Unia Tarnów, czy 2,5 tysiąca z Hutnikiem. Były jeszcze po 2000 tysiące mecze z Jeziorakiem, Przebojem Wolbrom, Hutnikiem, GKS Tychy, derby z Tarnovią i jeszcze sie kilka znajdzie. To pokazuje, że ludzie interesują się i chcą oglądać piłkę. Kolejny raz przypominam, że na meczach żuzlowych z Wandą czy Krosnem bywało po 500-600 osób. W I lidze, rok temu, było po 7 tysięcy. Teraz pewnie będzie chodzić po 12-14 tysięcy.
trix pisze: Ile pieniędzy przeznacza się na te dyscypliny ??. Kibiców innych dyscyplin nie ma, bo się ich nie promuje i tyle, za to promuje się trupa czyli tzw piłkę nożną. Topimy wór pieniędzy i jak efektów nie było, tak nie ma.


Więc po co podtrzymywać przy życiu chorych na raka ? Na aids ? Niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, będących w śpiączce ? Przecież odsetek tych uratowanych jest bardzo niski. I tak umrą w końcu. Jeżeli nie można osiągnąć z nimi "sukcesu", to po co utrzymywać ? A tu własnie chodzi o wiarę ! Chodzi o to, że moze się uda i trzeba do tego dążyć. Trzeba dawać ludziom radość.

Dlaczego w naszym kraju jest tak, że gdy nie udaje się z czymś poradzić, to najlepiej jest to zlikwidować. Dlaczego gdy rząd nie potrafił uporać się z hazardem, to zrobił tak, że teraz ucierpi na tym sport. Nie wiadomo czy odbędzie się GP na żuzlu w Poslce, bo sponsorem GP jest firma bukmaherska.

To co tutaj piszecie pokazuje, że jesteście egoistami i interesuje was tylko to, co dotyczy was samych, ewentualnie coś co lubicie. Jak napisałem wcześniej, to jestem zdania, by każda dyscyplina mogła liczyć na wsparcie. Wy patrzycie tylko na siebie.
Ostatnio zmieniony 01-04-2010, 17:40 przez Deto, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Deto pisze:
trix pisze: Sukces nie bierze się z ładowania kasy w coś, tylko z pasji, marzeń; gdy nasza reprezentacja w piłce nożnej odnosiła sukcesy nie budowali orlików, a dzieci w szkołach było więcej niż teraz i grały na kawałku kretowiska, lub skrawku łąki.
Jak wytłumaczysz, że nalepsi piłkarze na świecie to Ci, którzy zarabiają ciężkie miliony ? Cristiano Ronaldo (pewnie o nim słyszałeś), zarabia rocznie 13 mln euro (czyli 52 mln złotych!) rocznie ! Zlatan Ibrahimović (12 mln euro na rok), Lionel Messi, Samuel Eto'o i Kaka (10,5 mln), Emmanuel Adebayor i Karim Benzema (8,5 mln) i Carlos Tevez (8 mln). To są równiez piłkarze z najlepszych krajów jeżeli chodzi o grę reprezentacji na świecie !
Mistrz internetowej manipulacji w formie. :) Przecież oni nie stali się najlepszymi z powodu płacenia im grubych milionów! Ich gaże to wyznacznik ich umiejętności. I to z pewnością one były pierwsze, wielka kasą dopiero później.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze: Mistrz internetowej manipulacji w formie. :) Przecież oni nie stali się najlepszymi z powodu płacenia im grubych milionów! Ich gaże to wyznacznik ich umiejętności. I to z pewnością one były pierwsze, wielka kasą dopiero później.
Noo... ;) mów mi mistrzu ;) Z Twoich ust to balsam dla mej duszy ;) Prawie emocjonalny orgazm ;)

No, a teraz do wracamy do tematu ;) Ustosunkuj sie co dałości mojego wpisu, w szczególności to tego, że dlaczego najbiedniejsze kluby nie są najlepsze w Europie czy na świecie ;)

A co do masowości piłki nożnej, to nic prostszego, jak policzyć i porównac liczby dzieciaków trenujących w Tarnowie piłkę nożną do dzieci trenujących ręczną, kosza, kolarstwo górskie czy żużel ;)

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Deto pisze:No, a teraz do wracamy do tematu ;) Ustosunkuj sie co dałości mojego wpisu, w szczególności to tego, że dlaczego najbiedniejsze kluby nie są najlepsze w Europie czy na świecie ;)
Jeżeli nie komentuję, to znaczy że w całości z Tobą się zgadzam, popieram Twoją opinię i w ogóle uważam Cię za mojego rzecznika w sprawie. :)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Deto pisze:Jak więc wytłumaczysz, że najlepszymi klubami na świecie są te najbogatsze ? Jak wytłumaczysz, że nalepsi piłkarze na świecie to Ci, którzy zarabiają ciężkie miliony ? Cristiano Ronaldo (pewnie o nim słyszałeś), zarabia rocznie 13 mln euro (czyli 52 mln złotych!) rocznie ! Zlatan Ibrahimović (12 mln euro na rok), Lionel Messi, Samuel Eto'o i Kaka (10,5 mln), Emmanuel Adebayor i Karim Benzema (8,5 mln) i Carlos Tevez (8 mln). To są równiez piłkarze z najlepszych krajów jeżeli chodzi o grę reprezentacji na świecie !
Zdaje sie że Gushman już odpowiedział na to pytanie. Najpierw jest sukces a potem kasa a nie odwrotnie, jak u nas; kasa idzie a sukcesów nie ma.
Deto pisze: Budżet Lecha Poznań szacowany jest na poziomie 50 milionów złotych ! Legii na poziomie 65 milionów. Za te pieniądze mogą sobie zatrudnić Ronaldo i I Ibrahimowica i po kasie. Wisła Kraków, czyli aktualny Mistrz Polski, ma budżet na poziomie 35 milionów złotych ! Lechia Gdańsk 15 milionów, Piast Gliwice 6,5 miliona !
Możesz przypomnieć w jakich ligach graja tamte drużyny i czy tamte miasta są bogatsze ??. Jeżeli juz tak o tych klubach to zdaje sie ostatnio jednemu naparowanemu kasą od kilku lat jakoś sie nie wiedzie, a ma tych ronaldiniów i inie może "finałować".
Deto pisze:Jak budować sukces bez pieniędzy w sporcie zawodowym ? Dlaczego najlepszymi klubami w Europie czy na świecie są te najbogatsze ? Manchester Utd 1.8 mld dolarów (czyli 3,6 mld złotych), Real Madrid 1.29 mld dolarów (2,6 mld zł), Arsenal Londyn 1.2 mld dolarów (2,4 mld zł).
Więc jeszcze raz napisze że sukces jest pierwszy a nie kasa. Z taki podejściem równie dobrze możemy ładować kasę w bierki albo wyścigi rydwanów.
Deto pisze:Rozbrajają mnie wasze argumenty z małą liczba widzów na stadionie. Po pierwsze zapominacie (zupełnie przypadkowo ;) ), że ten stadion jest również żuzlowy.
Nie odwracaj kota ogonem. Piszemy o piłce, a nie o żużlu, i o finansowaniu piłki, a nie żużla.
Deto pisze:Więc po co podtrzymywać przy życiu chorych na raka ? Na aids ? Niepełnosprawnych, nieuleczalnie chorych, będących w śpiączce ?
Dlaczego Ty porównujesz zachcianki grupy ludzi do ludzkiego życia ?? Po drugie chorych na raka aids itp sie leczy albo nie, a podtrzymuje przy życiu tylko tych w śpiączce.
To co tutaj piszecie pokazuje, że jesteście egoistami i interesuje was tylko to, co dotyczy was samych, ewentualnie coś co lubicie. Jak napisałem wcześniej, to jestem zdania, by każda dyscyplina mogła liczyć na wsparcie. Wy patrzycie tylko na siebie.
Bez obrazy ale egoistą to jesteś Ty. Nie widzisz nic poza piłką i żużlem. Ja zadałem pytanie dlaczego jeżeli piłka nie odnosi sukcesów ma być dalej finansowana z puli podatkowej, na jakiej podstawie. Wg Twojego rozumowania wyścigi ślimaków czy walki kogutów lub inne "egzotyczne" sporty tez powinny byc utrzymywane bo "to jestem zdania, by każda dyscyplina mogła liczyć na wsparcie" czyli pula pieniędzy na to powinna dążyć do nieskończoności. Przecież to jakiś absurd !!. Kasa na coś jest realna i jest jej ileś, konkretna liczba i jeżeli damy tym, to zabierzemy innym. Pytam więc dlaczego mamy dawać piłkarzom pomimo że kiepsko im idzie, na jakiej podstawie ??.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Takie pytanie na szybko do Deto.
Ile pieniędzy od angielskich podatników dostaje Chelsea, ile od włoskich Milan a ile od hiszpańskich Barcelona?
Na całym świecie na piłce nożnej się zarabia kolosalne pieniądze tylko u nas nie, a trzeba wręcz co chwilę coś tam ratować i dotować z budżetu. ;/
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze: (...)
No i obrócił kota ogonem...

ps. Powiedz to np. żużlowcom, którzy jeżeli nie zainwestują w sprzęt, to nie będa robić punktów. Nie robiąć punktów nie pomogą drużynie. A nie pomagając drużynie nikt nie zrobi sukcesu.

Tak, jestem egoistą ;)


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Ale zużel to nie jedyny sport na ziemi i w Tarnowie. Kolarze potrzebują sprzętu, kajakarze, a rajdowcy samochodowi hohohoho, dlaczego więc mamy dotować tylko jeden ??. Jeżeli żużel ma fanów to zapewne Ci fani będą w stanie utrzymać sport w mieście. Żużlowcy zdaje się mają sponsorów, PRYWATNYCH, i mają kase na sprzęt, więc o co lotto ??.
Deto dla mnie kryterium dlaczego mamy dawać z miasta kasę na żużel czy piłkę musi być sensowne, a nie "bo tak trzeba". Żużel jeszcze jakoś przedzie, ale piłka ??.


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

trix pisze:Ale zużel to nie jedyny sport na ziemi i w Tarnowie. Kolarze potrzebują sprzętu, kajakarze, a rajdowcy samochodowi hohohoho, dlaczego więc mamy dotować tylko jeden ??
No i widzę, że to ja wyszedłem na tego złego, co chcę kasę tylko dla piłki nożnej :lol:

nie ma sensu więcej dyskutować. pozdrawiam i zdrowia życzę :) Wesołych Świąt ! 8)

ps. Niektórym przyda się świąteczny odpoczynek od forum z tego co widzę ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

ps. Niektórym przyda się świąteczny odpoczynek od forum z tego co widzę ;)
Sugerujesz administratorom, by komuś dać bana, czy sam na siebie zakładasz taką pokutę?!
Deto pisze:No i widzę, że to ja wyszedłem na tego złego, co chcę kasę tylko dla piłki nożnej :lol:
Deto, no bo trix nie rozumie, że są konkursy i na każdy sport kwalifikowany dostać można środki z budżetu miasta. A że piłka nożna jest najpopularniejszym sportem i najbardziej powszechnym, to inna sprawa. Trix chyba tego nie pojmie. Woli pojechać socjalizmem, którego tak nie trawi - i dać wszystkim po równo.

Inna sprawa, że z kolei żużel jest w Tarnowie najmocniejszy, stąd dostaje najwięcej kasy. Logika w tym jest!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Jakub Kwaśny pisze:Woli pojechać socjalizmem, którego tak nie trawi - i dać wszystkim po równo.
Hahahaha no nie rozbawiaj mnie :D:D.
Deto pisze:No i widzę, że to ja wyszedłem na tego złego, co chcę kasę tylko dla piłki nożnej :lol:
Ja chciałem żebyś przedstawił takie kryterium dlaczego żużel/piłka/szachy podwodne mają dostawać dotacje, jak np Jakub. Dajemy na żużel bo jest popularny, oki. Jednak idąc tym tropem sportom "niepopularnym" nic się nie należy, bez względu na osiągnięcia, czyż nie ??. Jeżeli więc popularność decyduje o dotacji to drużyna nie robiąc kompletnie nic będzie dalej dostawać kasę bo " jest popularna", wg jakiego kryterium chcecie mierzyć popularność ??. Napiszą często w gazecie czy, TVN pokaże pleśń w stadionowej szatni.
Jakub Kwaśny pisze:Inna sprawa, że z kolei żużel jest w Tarnowie najmocniejszy, stąd dostaje najwięcej kasy. Logika w tym jest!
Co to znaczy że jest najmocniejszy ??. Najwięcej ludzi na niego chodzi czy drużyna ma największe sukcesy. Jeżeli żużel jest aż tak "mocny i popularny" to zdaje sie że powinien zarabiać na siebie tak jak sugeruje Defekator. Jeżeli zarabia, to po co mu dotacje ??

Ja naprawdę nie mam nic do piłki czy żużla, sport jak każdy inny każdy lubi co innego, tylko obawiam się że podejście do zagadnienia "musimy mieć stadion bo tak" jest przyczyną kolejnego topienia miejskiej, i tak nadwyrężonej, kiesy.


Weredyk

Post autor: Weredyk »

Uwazam ze bledem jest brak dotychczasowych staran w celu modernizacji stadionu miejskiego, a arcybledem jest brak zlozenia wniosku o srodki z UE. Miasto dotychczas nawet nie podjelo proby zmierzajacej do pozyskania srodkow zewnetrznych na stadion. Prezydent tego pewnie nie odczuwa idzie na loze VIP, pewnie mu instaluja zloty bidet na czas przebywania na zawodach, dla innych to mordega. Warunki sa gorsze niz na dalekim Wschodzie, bo na blizszym sa remonty (vide: Rzeszów)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Weredyk pisze:a arcybledem jest brak zlozenia wniosku o srodki z UE.
pitu pitu ;-) Weredyk podaj mi priorytet w Programach Unijnych, w których był nabór na tego typu obiekty w Małopolsce... czekam :)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

defekator pisze:Takie pytanie na szybko do Deto.
Ile pieniędzy od angielskich podatników dostaje Chelsea, ile od włoskich Milan a ile od hiszpańskich Barcelona?
Na całym świecie na piłce nożnej się zarabia kolosalne pieniądze tylko u nas nie, a trzeba wręcz co chwilę coś tam ratować i dotować z budżetu. ;/
Kilka najlepszych lig na świecie to nie jest cały świat. Oj jest wiele krajów w których politycy, biznesmeni ładują kase w stadiony, kluby i nie zarabiają na tym. W krajach afrykańskich na pewno łatwo się nie zarabia na futbolu, a mamy: stolica Egiptu - stadion 74 tysiące, stolica Algierii - stadion 70 tysięcy, stolica Maroka - stadion 67 tys., stolica Tunezji - 65 tysięcy, stolica Libii - 67 tys, Nigeria - 60 tys. Jak jest w Azji? Co najmniej połowa ligi chińskiej jest sponsorowana przez wielkie państwowe zakłady, to samo w Wietnamie czy Indonezji - te ligi są daleko we frekwencji przed Polską. W Argentynie rząd interweniował, aby liga była pokazywana w ogólnodostępnym kanale i aby miała kase od telewizji żeby ją ratować! Pełno jest krajów gdzie władze budują ogromne stadiony za publiczne pieniądze, w Malzeji piłkarski stadion narodowy wybudowano na 90 tys. widzów. Co więcej wielu krajom budowę stadionów ze swoich pieniędzy współfinansują Chińczycy - tak było przy budowie stadionów na Puchar Narodów Afryki w Angoli, tak jest teraz przy budowie nowych obiektów w Panamie, Kostaryce, Algierii. W zasadzie państw gdzie stadiony są budowane przez prywatnych inwestorów i same kluby jest naprawdę mniejszość!
trix pisze: Zdaje sie że Gushman już odpowiedział na to pytanie. Najpierw jest sukces a potem kasa a nie odwrotnie, jak u nas; kasa idzie a sukcesów nie ma.
Jaka kasa? Gdzie jest ta kasa? Po raz 102930489489 musze napisać, że znów grają za darmo! Przecież w okręgówce są kluby gdzie się płaci pieniądze, a w Tarnowie w III lidze obecnie gra się za darmo!
Możesz przypomnieć w jakich ligach graja tamte drużyny i czy tamte miasta są bogatsze ??. Jeżeli juz tak o tych klubach to zdaje sie ostatnio jednemu naparowanemu kasą od kilku lat jakoś sie nie wiedzie, a ma tych ronaldiniów i inie może "finałować".
Dobra to zobaczmy na naszą ligę. Kto awansował w poprzednich latach zamiast Unii? Okocimski bo ma sponsora Okocim, Stróże - bo mają pana Koguta, potem Wolbrom, bo dostał od miasta 400 tys. , miał sponsorów i się wybił, potem Nieciecza, bo ma Bruk - Bet... a teraz kto? Hutnik miał najlepszy skład, my też i co z tego jak obie druzyny się rozsypały i awansuje albo Puszcza albo Juventa. Dlaczego? bo mają normalną sytuację finansową. Raz tylko Unia miała równe szanse, wygrała ligę to były baraże w których przegrała jednym karnym... od tej pory Jeziorak ma się bardzo dobrze a teraz jest nawet w czołówce II ligi.
Więc jeszcze raz napisze że sukces jest pierwszy a nie kasa. Z taki podejściem równie dobrze możemy ładować kasę w bierki albo wyścigi rydwanów.
Żeby był sukces musi być kasa. Wyścigi rydawnów nikogo w Polsce nie interesują, zaś piłka jest absolutnym, bezwględnym numerem 1.
Dlaczego Ty porównujesz zachcianki grupy ludzi (...)
Piłka nożna to nie są zachcianki grupy ludzi. To największy sportowy fenomen na świecie, to religia, to rywalizacja, to zjawisko nie do opisania w prostych słowach.
Pytam więc dlaczego mamy dawać piłkarzom pomimo że kiepsko im idzie, na jakiej podstawie ??.
Kto coś dał piłkarzom? Jakaś alegria w Tarnowie panuje na tą piłkę nożną. Jak szły większe pieniądze na koszykówkę z miejskiej kasy, żeby ją ratować i poszły w błoto nikt nie narzeka. Tu dali minimum przyzwoitości - 50 tys., aby były pieniądze na utrzymanie SEKCJI (nie piłkarzy), tyle co 2,5 rowera opisanego wyżej, tyle co 1/20 Orlika... Poza tym rodzice 300 dzieci - piłkarzy trenujących w Unii nie płacą podatków? te 2 000 kibiców co przyszło też ich nie płaci? U mnie na osiedlu przez ostatnie lata przewinęło się pełno osób przez stadion Unii. To, że większość nie ma zamiaru kolejne lata oglądać Lubrzanki Kajetanów jest jak najbardziej do zrozumienia. Niestety 120 tys. miasto nie oferuje im poziomu na jakim powinno być.

Czy ktoś tu pisze, żeby miasto nie dawało innym? Mi chodzi o proste zaangażowanie. Przez lata Unia Tarnów charytatywnie utrzymywała obiekty, z których korzystało tysiące ludzi, więc gdy już je oddaje za darmo mogłaby liczyć na trochę zrozumienia? No ale jak sekcja piłkarska ma być reprezentowana, skoro Azoty sterują mianowanym przez siebie prezesem, który jest jakby go nie było. Klub jest Zakładowy, uzależniony od zakładów, a one go olały i czekają chyba aż sam sobie upadnie. Cywilizowane miasta w takich sytuacjach interweniują, powołują spółki miejskie i ewentualnie szukają inwestorów, sponsorów... Tarnów też by spokojnie tych sponsorów znalazł, trzeba chcieć.
trix pisze: Sukces nie bierze się z ładowania kasy w coś, tylko z pasji, marzeń; gdy nasza reprezentacja w piłce nożnej odnosiła sukcesy nie budowali orlików, a dzieci w szkołach było więcej niż teraz i grały na kawałku kretowiska, lub skrawku łąki.
A może wtedy w innych krajach też nie budowali Orlików? Nie zauważyłeś że świat idzie do przodu? Już pomijając to, że z jednej Jugosławi jest teraz 5 lepszych reprezentacji od nas, że z ZSRR powstało kilka kolejnych. Przede wszystkim wiele krajów inwestuje w futbol. Gdzie w latach 70. była Turcja? Ile znaczyło USA? Na jakim poziomie była Afryka? (z nimi to jest nieco inna historia, mają dużo lepsze warunki fizyczne i są wyławiani przez europejczyków). Kto słyszał o Japonii czy Australii? Liga australijska na dobre istnieje raptam kilka lat a już na mundialu zaszli dalej od nas i starają się o organizacje w 2018 lub 2022.

Akurat w piłce nożnej mały zawsze może utrzeć nosa wielkiemu, ale jest to trudne i zdarzy się raz na kilka meczów a nie przez cały sezon. Wcale nie trzeba mieć największego budżetu, ale trzeba mieć przyzwoity, a my jaki mamy?

http://www.youtube.com/watch?v=aWWH2s1DSdQ Niezależnie od miejsca na świecie w piłce chodzi o to samo. ;)
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

ODPOWIEDZ