ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Czy jesteś za odwołaniem Przezydenta Tarnowa

TAK
56
63%
NIE
33
37%
 
Liczba głosów: 89


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »


To wcale nie jest taki głupi pomysł.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

Niech go zaproszą w odwiedziny.
Air Force One może wylądować przy Sanguszków.

Będzie okazja pochwalić się "tu tałsend niu dżobs" 8)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Wygrałeś dzisiaj internety :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

"Choć ostateczna uchwała budżetowa podjęta zostanie na sesji Rady Miasta Tarnowa w styczniu przyszłego roku, wiadomo już na podstawie złożonego planu na 2018 rok, że pieniędzy na działalność kulturalną będzie w Tarnowie mniej o kilkaset tysięcy.

«To niebagatelny ubytek. Szefowie miejskich instytucji załamują ręce, a dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Marcin Sobczyk, nie kryjąc rozczarowania finansowymi cięciami, usiłuje emanować optymizmem. Jak mocno zubożone dotacje wpłyną na jakość życia kulturalnego w mieście? Z organizacji których imprez trzeba będzie rezygnować? Gdzie szukać oszczędności lub sponsorów? To podstawowe pytania, które obecnie zaprzątają głowy głównych animatorów kulturalnych działań nad Białą.

Urzędnicy miejscy w planie budżetowym na rok 2018 dla kultury zarezerwowali kwotę 10 mln 11 tys. 500 zł. Ma wystarczyć na funkcjonowanie wszystkich miejskich instytucji kulturalnych, wsparcie dla organizacji pozarządowych i wydatki miasta m.in. z tytułu organizowania i współorganizowania imprez oraz dotowania działań kulturalnych innych, niemiejskich placówek. Są to najmniejsze pieniądze, jakie przeznaczano na kulturę w Tarnowie na przestrzeni kilku ostatnich lat. W kończącym się właśnie roku planowany budżet kulturalny wyniósł 10 mln 780 tys. zł, a ostatecznie zamknie się w ponad 11 min zł. W latach poprzednich było podobnie."

Beata Stelmach-Kutrzuba
Temi nr 50/13-12-17
14-12-2017

Jak tak dalej pójdzie to w Tarnowie nie będzie niczego. Nawet kina i teatry poupadają.


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

kari pisze:"Choć ostateczna uchwała budżetowa podjęta zostanie na sesji Rady Miasta Tarnowa w styczniu przyszłego roku, wiadomo już na podstawie złożonego planu na 2018 rok, że pieniędzy na działalność kulturalną będzie w Tarnowie mniej o kilkaset tysięcy.

«To niebagatelny ubytek. Szefowie miejskich instytucji załamują ręce, a dyrektor Wydziału Kultury Urzędu Miasta Tarnowa, Marcin Sobczyk, nie kryjąc rozczarowania finansowymi cięciami, usiłuje emanować optymizmem. Jak mocno zubożone dotacje wpłyną na jakość życia kulturalnego w mieście? Z organizacji których imprez trzeba będzie rezygnować? Gdzie szukać oszczędności lub sponsorów? To podstawowe pytania, które obecnie zaprzątają głowy głównych animatorów kulturalnych działań nad Białą.

Urzędnicy miejscy w planie budżetowym na rok 2018 dla kultury zarezerwowali kwotę 10 mln 11 tys. 500 zł. Ma wystarczyć na funkcjonowanie wszystkich miejskich instytucji kulturalnych, wsparcie dla organizacji pozarządowych i wydatki miasta m.in. z tytułu organizowania i współorganizowania imprez oraz dotowania działań kulturalnych innych, niemiejskich placówek. Są to najmniejsze pieniądze, jakie przeznaczano na kulturę w Tarnowie na przestrzeni kilku ostatnich lat. W kończącym się właśnie roku planowany budżet kulturalny wyniósł 10 mln 780 tys. zł, a ostatecznie zamknie się w ponad 11 min zł. W latach poprzednich było podobnie."

Beata Stelmach-Kutrzuba
Temi nr 50/13-12-17
14-12-2017

Jak tak dalej pójdzie to w Tarnowie nie będzie niczego. Nawet kina i teatry poupadają.
Tyle płaczu o jakieś 5-6% mniej na kulturę. Gdyby ucięli 50% to się zgodzę, że można robić raban, ale tutaj? Podaj proszę imprezy, które ucierpią na tym obcięciu dotacji. Zresztą o czym my mówimy, kiedy największe tarnowskie imprezy kulturalne nie wychodzą nawet poza lokalne radio i tv kablową. Słyszałeś kiedyś w telewizji ogólnopolskiej o Tarnowskiej Nagrodzie Filmowej, albo o Festiwalu Komedii Talia? Może tym dyrektorom od kultury trzeba w końcu zabrać trochę dudków co by za robotę się zabrali.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

Tak słyszałem w TVP Kultura,TVP Kraków, Teleexpress.Co roku w Polskim Radiu są relacje i wywiady z Tarnowskiej Nagrody Filmowej, zapowiedzi oraz wywiad i podsumowanie z laureatami na zakończenie festiwalu.
W branżowych magazynach ukazują się relacje( miesięcznik Teatr, Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Związek Artystów Scen Polskich itp).SERIO, wystarczy się trochę zorientować...

Ucierpią na tym instytucje. Chociażby teatr(jeśli nie pozyska tych pieniędzy z innych źródeł)Tutaj podam kolejny cytat z "TEMI"(polecam przeczytać cały, obszerny artykuł o wszystkich instytucjach) :

"Mniej premier w teatrze?

Teatr im. L. Solskiego w Tarnowie otrzyma dotację w wysokości 3,5 miliona zł, czyli o 190 tys. zł mniej niż dotychczas, nie 100 tys. zł na festiwal Talia i 18 tys. zł na galę "Zdearzeń", ale w tej sytuacji produkcja nowych spektakli jest poważnie zagrożona

- Te prawie 200 tys. mniej jest dla nas bardzo bolesne - przyznaje Rafał Bala wejder, dyrektor teatru. - Miałem długą rozmowę z dyrektorem artystycznym, Marcinem Hycnarem i postanowiliśmy na razie niczego nie zmieniać w zaplanowanym repertuarze. Liczymy na to, że jak zwykle pozyskamy jakieś środki z zewnątrz. Myślimy co najwyżej o przesunięciu premier z Małej Sceny na nieco późniejszy termin. Będziemy czekać na rozstrzygnięcie wniosków w ministerstwie kultury, co nastąpi początkiem marca, i wtedy będziemy się zastanawiać, co dalej. Jeśli nie uda nam się uzyskać dofinansowania zewnętrznego, to będziemy musieli ,,ściąć" wszystko to, co jest na Małej Scenie. Może zostanie tylko projekt Karoliny Gibki z monodramem, bo jest zbyt zaawansowany.

Oczywiście teatr dysponuje też wpływami ze sprzedaży biletów, a te z roku na rok szczęśliwie rosną. Ale...- Jeżeli nie będziemy produkować nowych^ spektakli, to za chwilę zabraknie nam dochodów, a produkcja kosztuje. Trzeba odejść od iluzorycznego myślenia, że kultura sama na siebie zarobi. Nie da się robić biednie teatru, bo to się mija z celem -mówi dyrektor i z goryczą przytacza wysokość dotacji dla miejskich scen w porównywalnych do Tarnowa ośrodkach: w Rzeszowie - 5,3 mln, Legnicy - 5,7 mln, Kielcach - 4,5 mln czy Kaliszu - 8 mln."


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

Wnioskuję, że chyba obracasz się w gronie artystów. Niestety musisz przyznać, że przeciętny zwykły Polak nie kupuje miesięcznika "Teatr" a tym bardziej "Stowarzyszenie Filmowców Polskich". Tak się składa, że śledzę Tarnowską Nagrodę Filmową i specjalnie w okresie kiedy się odbywa oglądam z uwagą różne dzienniki w tym Teleexpress. Uwierz mi, że nie widziałem jeszcze wzmianki o tym wydarzeniu. Jedynie Kronika puszcza krótkiego newsa, no ale to media lokalne.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

Nie, nie obracam się w takim gronie. Na facebook-u teatr dodawał skany artykułów z tych gazet.Ja też ich nie kupuje.Wystarczy czytać ich strony. W Teleexpressie często też są wzmianki o premierach w tarnowskim teatrze. Poniżej kilka artykułów i relacji z TNF na przestrzeni kilku kilku ostatnich lat. Mnie cieszy fakt,że media o tym wspominają.

https://www.polskieradio.pl/9/708/Artyk ... -po-raz-30" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... osa-58314/" onclick="window.open(this.href);return false;

http://krakow.tvp.pl/10951987/tarnowska ... a-filmowa/" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.tvn24.pl/kultura-styl,8/tar ... 08375.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.pisf.pl/aktualnosci/31-tarn ... owa?wcag=1" onclick="window.open(this.href);return false;


http://cojestgrane24.wyborcza.pl/cjg24/ ... lmowa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.sfp.org.pl/2016/wydarzenia, ... lmowa.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://film.interia.pl/wiadomosci/news- ... Id,2184762" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.polskieradio.pl/9/29/Artyku ... y-Filmowej" onclick="window.open(this.href);return false;

https://www.polskieradio.pl/9/708/Artyk ... w-Tarnowie" onclick="window.open(this.href);return false;

https://vod.tvp.pl/sess/tvplayer.php?ob ... oplay=true" onclick="window.open(this.href);return false;

https://vod.tvp.pl/sess/tvplayer.php?ob ... oplay=true" onclick="window.open(this.href);return false;

W programie Pytanie na Śniadanie co roku też jest relacja Marzeny Rogalskiej.


wejss
Rhetor
Posty: 1620
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: wejss »

Teraz to już się na bank upewniłem, że siedzisz w tej branży:) A tak na poważnie to artykuły w internecie o naszych imprezach są zazwyczaj pisane w zakładach regionalnych i nie znajdują się na głównej stronie. Nie problem teraz wklepać w neta "Tarnowska Nagroda Filmowa:. Na pewno nam coś wyskoczy i można wkleić na forum. A Pytanie na śniadanie to taki program kiedy wszyscy są w pracy. Wszyscy oprócz rencistów i emerytów.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kari »

Jeszcze raz powtarzam- nie siedzę w tej branży. Wystarczy, że wpisałem w google i wyskakuje kilkanaście stron. Dziś w TVP Kultura był dyrektor tarnowskiego teatru o 17.15. Ostatnio w TVP Historia był pokazywany film, który kręcono w Tarnowie" Otto Schimek". Wystarczy czytać i oglądać a można się wiele dowiedzieć. Dodałem te linki, bo akurat w tym przypadku nie mogłem się zgodzić, że się o tych imprezach nie mówi.

Tak samo jak się piszę o tarnowskim żużlu w sportowych magazynach, na Onecie czytałem.Temat wyjściowy dotyczy czegoś innego- tego, że miało być więcej pieniędzy( tak obiecano) a będzie jeszcze mniej.Przytoczę wypowiedz aktora, Jerzego Pala:

"Z ubolewaniem przyjąłem tę wiadomość, ze smutkiem i goryczą. Kiedy dwa lata temu gościliśmy Komisję kultury na „wychodnym” posiedzeniu w naszym Teatrze te uczucia były inne. Po Waszych deklaracjach o dojściu (w ciągu kilku lat) do 3% budżetu miejskiego na kulturę ręce moje i moich koleżanek i kolegów same składały się do oklasków. Jakże byliście hojni dla naszego teatru: obietnica promesy do wniosku remontowego dotyczącego zaplecza, (obejrzeliście wcześniej te ruinę i wiecie, że remont tylko głównego budynku, bez odnowy pomieszczeń mieszczących pracownie krawiecką, stolarską, modelarską i magazyn kostiumów, był błędem. Dzięki dotacji ministerialnej i Urzędu Miasta rusza nareszcie remont. I dobrze! Nie da się uprawiać teatru bez kostiumów i dekoracji. (choć podobno ktoś tam z Urzędu Miasta zasugerował: zrezygnujcie ze scenografii.. będzie taniej! (?!) 
Dwa lata minęły… i zamiast ewolucyjnego wzrostu dofinansowania czeka nas korekta w dół. O sto kilkadziesiąt tysięcy zł. I o dziwo karze się nas za przedsiębiorczość, bo potrafimy wypracować rocznie około milion złotych!?! „dacie sobie radę”.
Otóż nie, Drodzy Państwo. Nie damy! "

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

Dostałem wczoraj do skrzynki gazetkę z Urzędu Miasta. Jakbym nie mieszkał w Tarnowie, to chciałbym w nim zamieszkać po jej przeczytaniu. Na szczęście mieszkam tu i miałem wrażenie, że to o jakimś innym mieście. Tak obrzydliwej laurki, wazeliny i lukru nie powstydziłoby się główne wydanie wiadomości w TVP. Tyle rzeczy ile przypisuje sobie Ciepiela w gazetce, nie wymyśliłby nawet minister propagandy. A wszystko to za pieniądze mieszkańców.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: dropszot »

Jan Kowalski pisze:Tyle rzeczy ile przypisuje sobie Ciepiela w gazetce, nie wymyśliłby nawet minister propagandy. A wszystko to za pieniądze mieszkańców.
Co sobie przypisuje?


jary
Obywatel
Posty: 9
Rejestracja: 31-03-2015, 14:52

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: jary »

Urza miasta to kolesie z PO ktorych nalezy w wyborach w 2018 roku wypieprzyc z tarnowa


kato
Rhetor
Posty: 2695
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: kato »

jary pisze:Urza miasta to kolesie z PO ktorych nalezy w wyborach w 2018 roku wypieprzyc z tarnowa
Jak sądzicie? Napisał to bot czy Niemiec?
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: ROMAN CIEPIELA-JAK ODWOŁAĆ PREZYDENTA MIASTA TARNOWA?

Post autor: Jan Kowalski »

dropszot pisze:
Jan Kowalski pisze:Tyle rzeczy ile przypisuje sobie Ciepiela w gazetce, nie wymyśliłby nawet minister propagandy. A wszystko to za pieniądze mieszkańców.
Co sobie przypisuje?
Choćby pierwsze z brzegu 1950 miejsc pracy, czy nie istniejący stadion lub nieistniejąca sala koncertowa przy szkole muzycznej, która najprawdopodobniej za Ciepieli nawet nie wystartuje projektowo.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ