Koronawirus w Tarnowie

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Autor tematu
LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Nie wiem jakie są miejskie legendy, pytanie padło.

Wysłane z mojej budki telefonicznej



bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Małe odsumowanie Środy Popielcowej: kościół w Krzyżu - parking zapełniony w 110%, kościół na Klikowskiej parking 110%, koło Gemini - też ciasno. Transmisja z Dąbrowy Tarnowskiej - naliczone/oszacowane 4-5-cio krotne przekroczenie limitów.
Ale przecież "Zakopane...".

Tymczasem, polecam wypowiedź Grzesiowskiego https://youtu.be/w7Mo33z51L0?t=508


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Jakieś dzikie tłumy wczoraj w kościołach rozumiem że ''limity'' już nie obowiazują jakieś 90% to emeryci oczywiście pogaduszki przed kościołem obściskiwania,maseczki na brodzie itp..... ale zaraz zaraz przekaz tygodnia poszedł że kilkadziesiąt młodych osób zebrało się na Krupówkach .... i rozniosą po całej Polsce i to .... brytyjską mutację !
To jest jakaś paranoja ale oczywiście rządowe media o tym nie powiedzą ..księża no cóż bez komentarza ! .... to teraz znowu galerie zamkną i stoki ,hotele a kościoły dalej otwarte .... hulej dusza piekła ni ma :)
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

No ale o co wam chodzi? W lokalnych mediach byłą informacja, ze hierarchowie kościelni w geniuszu swoim wymyślili, że w środę popielcową ksiądz nie będzie błogosławił indywidualnie każdego petenta tylko wszystkich grupowo przed posypaniem głowy popiołem (czy co tam się w ten dzień robi). Brzmi to jak żart - ale odnosiłem wrażenie, że oni byli dumni ze swojego pomysłu jak to odpowiedzialnie do covidu podchodzą.

Co do liczby wiernych to przejeżdżałem rano koło tego kościoła na Lwowskiej i wysypała się chmara ludzi. Jak w święta Bożego Narodzenia przed pandemią.

Co do wypowiedzi Grzesiowskiego to faktycznie wzrost wydaje się pojawiać po podobnym okresie od otwarcia szkół jak ostatnio.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

No i pisowskie omnibusy wymyśliły że po roku ...to jednak prawdopodobnie trzeba będzie chodzić w maseczkach chirurgicznych ...PO ROKU po głębokich analizach doszli do tego ... i oczywiście rozporządzenie napiszą haha a przecież poprzedni pisowski minister zdrowia niejaki szumowski zapewniał że nie wie po co ludzie noszą maseczki bo one przed niczym nie chronią :) .
Prezydent Duda już po nartach to obstawiam w najbliższym czasie ''zamknięcie'' stoków i pewnie hoteli .

Co tam na hali Jaskółka już szpital działa ????
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Kulfon pisze:
21-02-2021, 08:49
Prezydent Duda już po nartach to obstawiam w najbliższym czasie ''zamknięcie'' stoków i pewnie hoteli .
Oby, dobrze, że przynajmniej się kościołów się nie czepiają, a efekty widać https://www.youtube.com/watch?v=3GPVYNThCrg

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Fajnie fajnie, ale z tego co mówił Pan Minister, będzie nakaz zakrywania ust maseczkami dowolniej "konstrukcji" (zalecane medyczne), ale zakaz stosowania przyłbic, chust, szalików itp.
To teraz znowu się zacznie festiwal interpretacji pod tytułem, czy np. bandama (na przykład typu LIDL) zakładana przez głowę jest bardziej maseczką czy chustą. W kwestii użytkowej jest nie mniej skuteczna od maseczki bawełnianej, ale ciekawe, jak to będzie interpretowane. I czemu też szalik zimowy jest niedopuszczalny, a maseczka z cienkiej bawełny, albo z firanki już tak (przykład kontrastowy).
Nie spodziewam się w rozporządzeniu definicji "maseczki" ani całego katalogu odzieży.
Ja się domyślam, że chodziło o walkę z ludźmi stosującymi tak zwane "antymandaty", które nie spełniają żadnych standardów ochrony, ale znowu wyjdzie jak zwykle.
Z drugiej strony, nakazanie każdemu noszenia maseczek chirurgicznych lub FFP2/FFP3 też byłoby nadużyciem.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

Ale te maseczki teraz są ogólnodostępne i tanie. Jeżeli zaczną zmieniać przepisy odnośnie zakrywania twarzy to powinna oczywiście znaleźć się tam klarowna definicja co może być uważane za maseczkę. Ale pewnie będzie jak z wszystkim, skończy się na ogólnikach a Ty obywatelu zastanawiaj się co rząd miał na myśli i jak do tego podejdą organy kontrolujące (no chyba, że w kościele - bo tam w ogóle nie podejdą)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


ezola
Prytan
Posty: 111
Rejestracja: 06-11-2014, 11:49

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: ezola »


Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

ezola pisze:
23-02-2021, 15:24
Ktoś się odwżył https://natemat.pl/340245,interwencja-p ... -to-grzech
"Donosicielstwo jest grzechem śmiertelnym, o którym bardzo rzadko się mówi, jeszcze rzadziej się z niego spowiada. Donosicielstwo stoi w jawnej sprzeczności z miłością bliźniego. Donosiciel, czyli kapuś, szpicel, to jak człowiek trędowaty, którego należy odizolować od ludzi zdrowych i prosić Jezusa o uzdrowienie, jak to było w dzisiejszej Ewangelii "

Piękne :) Tylko zapomnieli dodać "HWDP".
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: bart11 »

Podobna sytuacja miała miejsce parę miesięcy temu w Moszczenicy, ciekawy artykuł na ten temat znalazłem : https://www.moszczenica.info/wiadomosci ... enicy.html


sainte_nitouche
Archont
Posty: 937
Rejestracja: 23-11-2009, 15:45

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: sainte_nitouche »

Ewidentna miłość blizniego przemowila przez autora artykułu.


aaee
Archont
Posty: 663
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: aaee »

Jak sanepid potrafił chodzić po galeriach kilka razy dziennie w tygodniu przed świętami, jak potrafił chodzić o 22 w piątek do klubów. Tak i powinien wybrac się w niedzielę po kościołach w całej Polsce, najlepiej na mszach "przedobiadowych"

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ja myślę, że oni tam są - i grzecznie idą do komunii podawanej do ust. Tam nie ma wirusa.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11687
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Koronawirus w Tarnowie

Post autor: defekator »

No i dzisiaj przekroczono 12 tysięcy nowych przypadków. A jeszcze kilka dni temu rząd szacował szczyt trzeciej fali na 12-15 tysięcy. "Maszyna losująca obostrzenia jest pusta - następuje zwolnienie blokady"
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

ODPOWIEDZ