Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Cubaza »

Szczerze, nawet nie wiedziałem, że ktoś taki istnieje. Ale skoro Misiek z Nadarzyna może sobie otwierać restauracje i występować w MMA to mnie nic nie zdziwi.


green123
Archont
Posty: 949
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: green123 »

Pewnie poseł Górnikiewicz powie, że nie wiedział itp. Dla mnie to jedna z największych afer w Tarnowie w ostatnich latach. Choć do końca nie wierzę w to, że bali się go sędziowie, policjanci itp.


green123
Archont
Posty: 949
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: green123 »

Oglądałem reportaż. Jest on bulwersujący. Nie wiedziałem, że takie układy są w Tarnowie, a dodatkowo Waldemar Jasiński dostaje przepustki na teren Azotów nie będąc jej pracownikiem. Pojawiają się pytania. Kto mu ich udziela i czemu. Pytanie się pojawia czemu niektórzy z tego forum promowali w wyborach posła Górnikiewicza i czy mieli wiedzę na temat kontaktów posła z osobą przedstawioną na filmie.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: gumini_0317 »

Czy da się gdzieś w internecie obejrzeć cały materiał bez zakupu TVN GO?


Pzet
Prytan
Posty: 180
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

Będzie do obejrzenia dziś w TVN24 o 20:00, a powtórka w ogólnodostępnym TVN we wtorek o 23:40.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: gumini_0317 »

Dzięki, ale telewizja jest nie dla mnie :D

Jeśli chodzi o głównego bohatera to jest on osobą dosyć znaną. Ma go mnóstwo znajomych na facebooku (w tym ja :D ). Jego brat był w latach 2014-2018 przewodniczącym rady gminy w Wierzchosławicach, ale brak mu charyzmy. Przegrał wybory na wójta w 2018 i nawet nie wszedł do drugiej tury. Tenże brat pracuje na Azotach i być może stąd te przepustki. Jest także zaangażowany w Solidarność na Azotach i ostatnio (współ)organizował wyjazd na strajk rolników i konsumentów do Warszawy.

Jeśli chodzi o Waldemara Jasińskiego to jest to człowiek o całym wachlarzu kontaktów i sporo osób, które znało jego przeszłość, zachowywało ostrożność, ale jednocześnie starało się być w poprawnych relacjach. Inni przymykali na to oko i kręcili interesy. Wiemy dobrze, że tak to działa i moglibyśmy nagrać jeszcze kilka odcinków o tarnowskich układach mafijnych: może bez morderstw w przeszłości, ale lista zarzutów mogłaby być długa.


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Bastekxyz »

gumini_0317 pisze:
18-05-2024, 16:49
Dzięki, ale telewizja jest nie dla mnie :D
W takim razie uzbrój się w cierpliwość i wypatruj tego odcinka tutaj: https://www.youtube.com/@czarnonabialymtvn24/videos


daniels90
Prytan
Posty: 122
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: daniels90 »

Materiał obejrzę jak będzie dostępny w sieci za darmo, bo nie mam konta na TVN GO. Szczerze to nie znałem wcześniej tego faceta, ale z tego co widzę to jest mocno związany z tarnowskim sportem i różnymi akcjami charytatywnymi jako sponsor tych wydarzeń. Pojawił się i w Kuchennych Rewolucjach w lokalu Jani Sushi i na opłatku samorządowym.
W 2019 roku w Tarnowskiej Tv był z nim wywiad: klikam, ale materiał został usunięty. Obok informacja- aktualizacja 18.05.2024 21:16, czyli usunęli jak się zrobił szum.
Faktycznie dodawał dużo zdjęć z Górnikiewiczem, ale są to fotki z różnych imprez sportowych i akcji charytatywnych. Czy poseł wiedział o jego przeszłości ? Ciężko stwierdzić.


Pzet
Prytan
Posty: 180
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Pzet »

daniels90 pisze:
18-05-2024, 23:58

W 2019 roku w Tarnowskiej Tv był z nim wywiad: klikam, ale materiał został usunięty. Obok informacja- aktualizacja 18.05.2024 21:16, czyli usunęli jak się zrobił szum.
Fragmenty tego wywiadu zostały również wykorzystane w reportażu TVN. Teraz jak wchodzę, to materiał jest dostępny: https://www.tarnowska.tv/artykul/3984,o ... asinskiego
daniels90 pisze:
18-05-2024, 23:58
Faktycznie dodawał dużo zdjęć z Górnikiewiczem, ale są to fotki z różnych imprez sportowych i akcji charytatywnych. Czy poseł wiedział o jego przeszłości ? Ciężko stwierdzić.
Ponadto pokazano materiały, z których wynikało, że był obecny też na spotkaniach partyjnych PSL/Trzeciej Drogi, oraz że mógł wspierać kampanię Górnikiewicza do sejmu. Sam Górnikiewicz też wypowiedział się w materiale i stwierdził, że nie są przyjaciółmi ani nawet bliskimi znajomymi z Jasińskim i że nie wiedział o jego przestępczej działalności. Ciekawe jak ta sprawa się rozwinie?

Trochę mi się jednak nie podobało, że materiał starał się budować atmosferę, jakoby Tarnów był miastem mafijnym porównywalnym z dawnym Pruszkowem.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Pzet pisze:
19-05-2024, 09:42
daniels90 pisze:
18-05-2024, 23:58

W 2019 roku w Tarnowskiej Tv był z nim wywiad: klikam, ale materiał został usunięty. Obok informacja- aktualizacja 18.05.2024 21:16, czyli usunęli jak się zrobił szum.
Fragmenty tego wywiadu zostały również wykorzystane w reportażu TVN. Teraz jak wchodzę, to materiał jest dostępny: https://www.tarnowska.tv/artykul/3984,o ... asinskiego
daniels90 pisze:
18-05-2024, 23:58
Faktycznie dodawał dużo zdjęć z Górnikiewiczem, ale są to fotki z różnych imprez sportowych i akcji charytatywnych. Czy poseł wiedział o jego przeszłości ? Ciężko stwierdzić.
Ponadto pokazano materiały, z których wynikało, że był obecny też na spotkaniach partyjnych PSL/Trzeciej Drogi, oraz że mógł wspierać kampanię Górnikiewicza do sejmu. Sam Górnikiewicz też wypowiedział się w materiale i stwierdził, że nie są przyjaciółmi ani nawet bliskimi znajomymi z Jasińskim i że nie wiedział o jego przestępczej działalności. Ciekawe jak ta sprawa się rozwinie?

Trochę mi się jednak nie podobało, że materiał starał się budować atmosferę, jakoby Tarnów był miastem mafijnym porównywalnym z dawnym Pruszkowem.
W samym Pruszkowie chłopaki rzadko się strzelały. ;) Opowie ci o tym Misiek od rycerskiej :D
Może robienie z Górala jakiegoś bossa w stylu Chowańca, czyli Ala Capone to trochę jednak na wyrost, ale rzeczywiscie Góral mocno się rozwinał ostatnimi laty. Kontaty ma dobre -prokuratorzy, komendanci policji, notariusze, adwokaci, dobre chłopaki z sekcji sportowej... Tutaj akurat żadnego koloryzowania nie ma. Gościu wchodzi/ł na salony i pożyczał pieniądze na lewo i prawo.
Najbardziej mnie jednak interesuje jak Górnikiewcz bedacy kiedyś kuratorem sądowym zdziwiony jest( bo NIE WIERZĘ ABU KŁAMAŁ), że Góral pierdział w pasiaki za udział w zabójstwie??? Górala w latach 90. wszyscy w Tarnowie kojarzyli. On i Daniel W. wówczas się trzymali razem, a dzisiaj też oboje w lombardach pracują... Jak Górnikiewicz nie wie co i jak to znaczy, że trzeba mieć powazne wątpliwosci co do jego sprawności intelektrualnej i zdolności do reprezentowania wyborców.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


daniels90
Prytan
Posty: 122
Rejestracja: 16-10-2023, 20:06

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: daniels90 »

Temat jest naprawdę ciekawy. Tak na logikę: jeśli Górnikiewicz by o tym wiedział to czy przez te kilka lat pozowałby z nim do zdjęć ryzykując, że ktoś w końcu to wykorzysta? Poza tym nie sądzę, żeby ten facet z materiału chwalił się nowo poznanym osobom swoją przeszłością i wspominał, że siedział w więzieniu. Górnikiewicz był kuratorem sądowym przy Sądzie Rejonowym w Tarnowie w latach 1996 - 2006. Czy Jasiński odbywał wyrok w Tarnowie?. Górnikiewicz był(jest?) członkiem Polskiego Towarzystwa Boksu. Z tego co widzę w internecie Jasiński z boksem mocno jest związany, więc już z tego powodu obaj panowie mieli wiele okazji do spotkań w tym samym miejscu. Tak samo jeśli chodzi o żużel.
Patrząc na FB w 2019 roku Jasiński głosował na Pieczarkę i gratulował jej oraz dziękował za wsparcie tarnowskiego sportu.
Kompletnie nie wiem co o tym myśleć, bo jak dotąd miałem zawsze dobre zdanie o Górnikiewiczu. Nigdy nie słyszałem też o jakiś akcjach z nim związanych.


green123
Archont
Posty: 949
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: green123 »

Ja kojarzę właśnie ich ze zdjęć i parę razy widziałem ich na meczach. Myślę, że więcej osób może kojarzyć jego syna, który praktycznie wszystko o Tarnowie komentował na Facebooku i praktycznie wszędzie wyświetlał się jego komentarz. Ciekawi mnie inna kwestia. Czemu w reportażu zamazano twarze radnego Tarnowa z PO i obecnego członka rady nadzorczej Polic? To nie są osoby publiczne? To czemu można byłoby udostępnić twarz Jasińskiego i Górnikieiwcza, a ich nie?. Sporo osób komentujących reportaż wskazuję także na to, że obecny prezydent Tarnowa także znał Jasińskiego. Sądzę, jednak że sprawa szybko ucichnie, choć chciałbym dowiedzieć się kto z prokuratorów, sędziów, adwokatów jest w "tarnowskim układzie", czy on rzeczywiście istnieje, a jeżeli tak to czy są w nim także urzędnicy, radni miasta czy osiedla.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Cubaza »

Wiecie co jest zabawne. Ja przykładowo tego chłopa nie kojarzę. Wy piszecie tutaj, że się dowiedzieliście z materiału, bądź coś podejrzewaliście, ale nic z tym się nie robiło. Ale nie, Górnikiewicz musiał przecież wiedzieć. Jak on mógł nie wiedzieć


green123
Archont
Posty: 949
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: green123 »

W materiale powiedział, że wiedział, że siedział za coś w Nowy Sączu. To skąd miałby mieć o tym wiedzę? Powiedział tylko, że nie wie za co i nie wiedział, że w Tarnowie też miał jakieś zarzuty.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: gumini_0317 »

green123 pisze:
19-05-2024, 13:33
Czemu w reportażu zamazano twarze radnego Tarnowa z PO i obecnego członka rady nadzorczej Polic? To nie są osoby publiczne? To czemu można byłoby udostępnić twarz Jasińskiego i Górnikieiwcza, a ich nie?
I od razu „silniczki” bezrozumnie walą w Hołownię jak w bęben. Jak gdyby to Sz. H. poznał Jasińskiego z Górnikiewiczem. Niestety Hołownia pozwala sobie na lżenie go tak przez twardy elektorat koalicjanta, jak i przez usłużnych ludzi (vide Tomasz Lis czy Pablo Morales).

ODPOWIEDZ