Tarnów - miasto przyjazne rowerzystom.

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

jamtex
Prytan
Posty: 157
Rejestracja: 23-09-2010, 15:44
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie
Kontakt:

Post autor: jamtex »

Ponieważ, jest to mój pierwszy post na nowym forum - miło mi powitać szanownych forumowiczów.

Tak czytam od dłuższego czasu tą dyskusję i kilka wniosków:

- mam do pracy 17 km i brak połączeń komunikacji masowej, jestem zmuszony używać więc samochodu.
- "do miasta" przemieszczam się używając 2 nóg (prawej oraz lewej) - Tarnów, jest na tyle zatłoczony, że nie warto jechać samochodem
- zwykle jeżdzę rowerem a wieczorami biegam i chciałbym by miasto pomyślało o ścieżkach do biegania! bo jak nie to blokady, obrażanie się itp itd.

Lubię więc i jeździć samochodem i rowerem i biegać a nadewszystko spacerować.

Szkoda tylko, że jako:

- kierowca samochodu - musze mieć oczy doookoła głowy bo jakiś zorgarnięty inaczej dręczyciel 2 pedałów może mi wjechać nagle pod koła, wyprzedzic z prawej strony, zajechać drogę na swoim super pedałowcu - uważąjąc, że skoro on zatrzyma się na drodze 1 metra to ja również mam taki obowiązek, a wieczorami używać noktowizora, bo rowerzystów stać na kupienie roweru za 2.000 zł a nie stać na światełko za 15 zł !!!!


- jako pieszy idąc na spacer z synem i żoną kilka razy zaliczyłem już czyjąś kierownicę, w bok, a strach puścić dziecko samo po chodniku, bo może wpaść pod koła rowerzysty .

- jako rowerzysta - uważać na "zapaleńców" którzy traktują ścieżki rowerowe, jak tor fomuły 1, gdzie obowiązuje tylko i wyłącznie maksymalna prędkość.

Ludzie opamiętajcie się !
Niepozytywny wizerunek rowerzystów - zawdzięczamy garstce pseudo-zapaleńców, którzy tak naprawdę zachowują się jak kibiole czy też obrońcy czegokolwiek. Gdzie nie liczy się prawda, tylko to żeby racja była po NASZEJ stronie!

Na przemoc nie ma miejsce w demokracji i metody a'la Lepper: blokowanie czegokolwiek i roszceniowe podejscie do Państwa/Miasta to (przepraszam, za brzydkie wyrażenie): socjalizm w czystej postaci.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

BIGer pisze:
Tomasz Drwal pisze:BIGer myślałem, że jesteś inwalidą i dlatego nie możesz jeździć na rowerze, ale widocznie przyczyny są inne, ciekawe jakie? :)
Pozdrawiam
Ciekaw jestem na jakiej podstawie wysnułeś wniosek że jestem inwalidą czyżby tylko z powodu że myślę inaczej niż Ty?
Niestety wspaniałe autobusy miejskie nie kursują w godzinach i miejsca gdzie akurat jest mi to potrzebne. Gdy korzystałem z ich usług traciłem bardzo dużo czasu a na to mnie nie stać.
Wiesz BIGer, najpierw skaczesz do oczu Borucie, a później okazuje się, że jednak masz możliwość skorzystania z innych środków transportu, z tym, że takie jest Twoje widzimisię. Trzeba było tak od razu napisać.

Obłuda w promowaniu się tytułem "Miasta przyjaznego rowerzystom", została wystawiona na próbę, której nie sprostała. Trzy lata wniosków, listów, petycji, rozmów na czacie i osobiście z Prezydentem, nie przyniosły żadnych zmian.
Dobrze piszesz jamtex, szkoda tylko, że gdy siedzisz cicho wszyscy mają Cię głęboko w poważaniu.
Mam nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych blokad, a UM zacznie traktować temat poważnie, tak jak na to zasługuje. Wzorce do naśladowania są, należy tylko z nich skorzystać. Pan Musiał powtarza w kółko, że się nie da, dobrze gdyby sprawą pokierował ktoś, kto widząc problem stara się go rozwiązać.
Protesty zmieniły jedno, ostatnio zauważyłem, że wielu kierowców zwraca uwagę na jadący rower, zatrzymują się przed przejazdami i nawet, w niektórych sytuacjach, ustępują pierwszeństwa rowerzyście. Wcześniej takie zachowania należały do wyjątków.
Pozdrawiam


Soniak
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 14-09-2010, 13:05

Post autor: Soniak »

Tomasz Drwal pisze:
BIGer pisze:
Tomasz Drwal pisze:BIGer myślałem, że jesteś inwalidą i dlatego nie możesz jeździć na rowerze, ale widocznie przyczyny są inne, ciekawe jakie? :)
Pozdrawiam
Ciekaw jestem na jakiej podstawie wysnułeś wniosek że jestem inwalidą czyżby tylko z powodu że myślę inaczej niż Ty?
Niestety wspaniałe autobusy miejskie nie kursują w godzinach i miejsca gdzie akurat jest mi to potrzebne. Gdy korzystałem z ich usług traciłem bardzo dużo czasu a na to mnie nie stać.
Wiesz BIGer, najpierw skaczesz do oczu Borucie, a później okazuje się, że jednak masz możliwość skorzystania z innych środków transportu, z tym, że takie jest Twoje widzimisię. Trzeba było tak od razu napisać.

Obłuda w promowaniu się tytułem "Miasta przyjaznego rowerzystom", została wystawiona na próbę, której nie sprostała. Trzy lata wniosków, listów, petycji, rozmów na czacie i osobiście z Prezydentem, nie przyniosły żadnych zmian.
Dobrze piszesz jamtex, szkoda tylko, że gdy siedzisz cicho wszyscy mają Cię głęboko w poważaniu.
Mam nadzieję, że nie dojdzie do kolejnych blokad, a UM zacznie traktować temat poważnie, tak jak na to zasługuje. Wzorce do naśladowania są, należy tylko z nich skorzystać. Pan Musiał powtarza w kółko, że się nie da, dobrze gdyby sprawą pokierował ktoś, kto widząc problem stara się go rozwiązać.
Protesty zmieniły jedno, ostatnio zauważyłem, że wielu kierowców zwraca uwagę na jadący rower, zatrzymują się przed przejazdami i nawet, w niektórych sytuacjach, ustępują pierwszeństwa rowerzyście. Wcześniej takie zachowania należały do wyjątków.
Pozdrawiam
A tak już na poważnie czy próbowaliście zaproponować Miastu aby utworzyć jakąś grupę konsultacyjna do spraw komunikacji rowerowej ?, może by na to poszli, myślę że w waszym środowisku są osoby które by mogły służyć potrzebną wiedzą nad budową rozwiązań komunikacji rowerowej - może tędy jest droga do osiągnięcia jakiegoś kompromisu. Jak radni wspomagają waszą akcje ( nie wnikam czy chcą na tym się trochę wykreować ) to może skorzystać z ich poparcia.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Soniak pisze:próbowaliście zaproponować Miastu aby utworzyć jakąś grupę konsultacyjna do spraw komunikacji rowerowej
Tak, kilka razy - zero odzewu, nawet "pocałujcie nas w ...." nie było. Po prostu taka grupa oznaczałaby, że urzędnicy moga czegoś nie wiedzieć, a tego UM nie jest w stanie przełknąć.


kholbee
Prytan
Posty: 188
Rejestracja: 13-09-2009, 15:28

Post autor: kholbee »

Soniak pisze:
kholbee pisze:
angelo pisze:Ja na zdjęciu widzę:
1. Samochód Renault, który jest ZA przejściem;
2. Kierowcę autobusu który stoi NA przejściu - pierwsza osoba, która łamie przepisy;
3. Trzech panów rowerzystów z których dwóch idzie ulicą (!), a trzeci idzie przez rondo w kierunku przeciwnym do kierunku poruszania się na rondzie.

Gdybym był policjantem, dałbym mandat kierowcy autobusu - 50pln za zatrzymanie się na przejściu dla pieszych, dwóm panom w dżinsach mandaty po dwieście złotych za poruszanie się pieszo po jezdni a panu w czarnym pięć stów i odebrałbym mu prawo jazdy - jeśli posiada.

Coraz bardziej mam wrażenie, że temat wątku powinien brzmieć: Tarnów, miasto nieprzyjaznych rowerzystów.

Pozdrawiam
J

Uf, całe szczęście, że nie jesteś policjantem :)
Szkoda że nie jest, wielka szkoda :(
Ja na tym zdjęciu wyraźnie widzę, że kierowca Renault spycha pieszych z przejścia, a kierowca autobusu próbuje to wykorzystać jadąc za nim. Czy on się zatrzymał na przejściu tego nie widzę, bo równie dobrze może jechać, a dawać mandat komuś za to, że się zatrzymał, a nie najechał na tył poprzedzającego go samochodu ....
Nie życzę Ci Angelo, żebyś kiedyś na swojej drodze spotkał policjanta z drogówki, który ukarze cię za zatrzymanie się na przejściu dlatego, że nie rozjechałeś pieszego. Powodzenia :)


Soniak
Obywatel
Posty: 87
Rejestracja: 14-09-2010, 13:05

Post autor: Soniak »

kholbee pisze:
Soniak pisze:
kholbee pisze:J

Uf, całe szczęście, że nie jesteś policjantem :)
Szkoda że nie jest, wielka szkoda :(
Ja na tym zdjęciu wyraźnie widzę, że kierowca Renault spycha pieszych z przejścia, a kierowca autobusu próbuje to wykorzystać jadąc za nim. Czy on się zatrzymał na przejściu tego nie widzę, bo równie dobrze może jechać, a dawać mandat komuś za to, że się zatrzymał, a nie najechał na tył poprzedzającego go samochodu ....
Nie życzę Ci Angelo, żebyś kiedyś na swojej drodze spotkał policjanta z drogówki, który ukarze cię za zatrzymanie się na przejściu dlatego, że nie rozjechałeś pieszego. Powodzenia :)
Jak być przeanalizował to zdjęcia i pozostałe zobaczyłbyś że rowerzyści właśnie w taki sposób wchodzili na rondo, czyli ewidentnie łamali przepisy, to nie jest nadinterpretacja tylko czysta analiza.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Tomasz Drwal pisze:Wiesz BIGer, najpierw skaczesz do oczu Borucie
BIGer pisze:
Boruta pisze:Sam też jestem kierowcą, ale jest to dla mnie tylko konieczność, nie wyznaję kultu samochodu i kiedy mogę, wybieram inny środek transportu
Gdybyś był kierowcą a nie wyznawcą kultu dwóch kółek nie napisałbyś tych bzdur.
Z treści całego tematu wynika, że jeżeli chodzi o jakiś kult to bardziej pasuje on właśnie do "rowerzystów".
Boruta masz dużo szczęścia, że możesz wybierać w środkach transportu. Ja niestety nie mam takiej możliwości więc korzystanie z samochodu to dla mnie konieczność. I jeżeli ktoś utrudnia mi korzystanie z tego samochodu łamiąc przepisy - bez względu na to czy robi to w słusznej sprawie czy nie - nie zasługuje na moją sympatię i poparcie.
Chyba nie wiesz co to jest skakanie do oczu więc za nim zostaniesz adwokatem trochę nauki Ci się przyda.
Tomasz Drwal pisze:a później okazuje się, że jednak masz możliwość skorzystania z innych środków transportu, z tym, że takie jest Twoje widzimisię. Trzeba było tak od razu napisać.
Oczywiście że mam możliwość korzystania z autobusów, tak jak każda osoba niezależnie czy porusza się rowerem, na wózku inwalidzkim, piechotą...
Tomaszu nie potrafisz wysilić swojego mózgu i zrozumieć bardzo prostej sprawy - że nie jest to moje widzimisię tylko konieczność i gdybym korzystał tylko z autobusów to nie byłbym w stanie zrealizować codziennych obowiązków.
Dlaczego Ty nie wsiądziesz do autobusu - znikną wtedy problem kiepskich ścieżek rowerowych, niekulturalnych kierowców itp itd. Czy to też nie wygląda na swoiste "widzimisię"? Uprzedzając Twoją odpowiedź pewnie rzucisz na szalę argumenty w stylu jaki to zbawienny wpływ mają rowery na ekologię, zdrowie człowieka itp itd. A pomyślałeś o tym zdrowiu i ekologii blokując ruch na rondach - ile nie potrzebnie zszarganych nerwów, ile nie potrzebnie spalonego paliwa?
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Rowerzyści będą współtworzyć tarnowskie drogi dla jednośladów

Śr 29.09.2010 16:58

T. B.

Znaczniki:

Użytkownicy jednośladów będą współtworzyć koncepcję tarnowskich ciągów pieszo-rowerowych. To reakcja Prezydenta miasta w sprawie toczącej się w Tarnowie dyskusji na temat jakości dróg dla jednośladów.

Powołany został działający przy Prezydencie Miasta Tarnowa Zespół ds. Ścieżek Rowerowych. W jego skład weszli przedstawiciele Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie, członkowie Sekcji Turystyki Rowerowej tarnowskiego Sokoła oraz jeżdżący na rowerze eksperci. Do prac zespołu zaproszony zostanie między innymi Mirosław Bieniasz.

Do zadań zespołu będzie należało przede wszystkim planowanie przebiegu budowanych w Tarnowie ciągów pieszo-rowerowych oraz dbanie o wygodny dla rowerzystów sposób ich wykonania. Chodzi o to, by funkcjonujące w mieście drogi dla jednośladów były jeszcze lepszej jakości.
http://www.tarnow.pl/index.php/pol/Mias ... ednosladow


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Od takiej decyzji powinien zacząć funkcjonować slogan "Miasta Przyjaznego Rowerzystom". Razi zwrot ciągi pieszo-rowerowe, ale może będą bardziej funkcjonalne, gdy zajmie się nimi w/w zespół. Widać wybory tuż tuż i trzeba zatrzeć złe wrażenie.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Wybory drodzy państwo, wybory :D.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

faleQ pisze: (...)
A z innej rowerowej beczki.
Ul. Okrężna:
Pierwsza w Tarnowie ścieżka rowerowa jednokierunkowa :!::?:
(...)
Jednokierunkowa, no właśnie, brakuje znaków od strony zachodniej, za pierwszym razem, jadąc od Narutowicza, w ogóle na nią nie trafiłem :)

Moje wrażenia po dwukrotnym przejechaniu Okrężnej:
- słupy na i w obrębie ciągu stwarzają poważne zagrożenie zdrowia (dobrze, że ktoś się pod tym podpisał i wziął za to odpowiedzialność),
- wyjazdy z posesji poniżej poziomu ciągu (częste zjazdy i podjazdy umilają jazdę),
- na części trasy zaadaptowano chodnik z płyt betonowych 50x50 (dobrze się po nich jedzie, ułożone w miarę równo (śmiech)).

Moim zdaniem, część dla rowerzystów powinna zostać przeniesiona za żywopłot, poprowadzona równolegle do jezdni i wykonana z asfaltu. Żywopłot powinien zostać przycięty do normalnych rozmiarów, zapewniających widoczność kierowcom przecinającym ścieżkę, a wyjeżdżającym z posesji.

Kolejne kilometry ścieżek wpisane do statystyk miasta, tylko co mają wspólnego z wygodą i bezpieczeństwem?

Tymczasem w Krakowie:
Huczne otwarcie kładki za 38 milionów

Mieszkańcy Krakowa mogą już korzystać z pierwszej w mieście pieszo-rowerowej kładki przebiegającej nad Wisłą. Konstrukcja połączyła dwie dzielnice miasta - Kazimierz z Podgórzem. Reporterzy 24 zamieścili w serwisie Kontaktu zdjęcia i nagrania zarówno z czwartkowego hucznego otwarcia budowli, jak i z przebiegu prac wykończeniowych.
(...)
"To pierwsza w Krakowie przeprawa zaprojektowana specjalnie dla pieszych i rowerzystów, nie uwzględniająca ruchu samochodowego" - powiedział nam Michał Pyclik z Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie.
(...)


Z pozdrowieniami dla tarnowskiego MIR'a.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Tomasz Drwal pisze:- na części trasy zaadaptowano chodnik z płyt betonowych 50x50 (dobrze się po nich jedzie, ułożone w miarę równo (śmiech)).
Nowodąbrowska to co. Śmiech na sali, droga dwupasmowa i zakaz jazdy rowerem, i ścieżka rowerowa która odkąd pamiętam byłą chodnikiem. Jak widać papier przyjmie wszystko.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


fiber
Obywatel
Posty: 80
Rejestracja: 10-10-2009, 02:36

Post autor: fiber »

Kostka bauma jest szkodliwa dla zdrowia rowerzystów
http://www.rowerowywalbrzych.pl/index.p ... &Itemid=50

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Popłakałem się ze śmiechu.
A może teraz kolejni sponsorowani naukowcy zamontują sejsmograf na moim autku i zmierzą drgania jakie wywoływane są przez polskie drogi. Może nawet z wynikami tych badań będę się starał o odszkodowanie za uszczerbek na zdrowiu.
Proponuję założyć kolejne tematy:
"Tarnów - miasto przyjazne kierowcom"
"Tarnów - miasto przyjazne pieszym"
"Tarnów - miasto przyjazne pacjentom"
"Tarnów - miasto przyjazne inwalidom"
"Tarnów - miasto przyjazne posiadaczom psów"
"Tarnów - miasto przyjazne miłośnikom gołębi"
A może po prostu stworzyć jeden wielki temat "Tarnów - miasto nieprzyjazne mieszkańcom"
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Urząd Miasta Warszawa zlecił przeprowadzenie badań nad komfortem jazdy w zależności od powierzchni, po której porusza się rower. Badania przeprowadziła PAN z pomocą sprzętu firmy Bruel & Kjaer. Badania z pewnością posłużą jako argument za ścieżkami z asfaltobetonu. Można płakać do łez, nie ma co.

ODPOWIEDZ