Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ja w piątek czy czwartek zadzwoniłem do nich, że pewien samochód został zaparkowany nieprawidłowo, minęło może pół godziny i już byli, kartkę wypisali. Działają chłopaki.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Działają, ja dzwonię do nich bardzo często w sprawie źle zaparkowanych aut, np na przejściu dla pieszych albo zastawiających cały chodnik, zawsze byli szybko.
Buractwo trzeba tępić!


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

halford pisze:Dziś znowu koło burku blokowali ostro.
Oj blokowali blokowali, a ile ubawu było z jedną Panią Kierowcą :D

Nowiutkie Mondeo Kombi Firmowe, zadowolona szła do autka rozmawiając przez telefon nawet nie raczyła luknąć na pojazd tylko wsiadła, wsteczny i zonk :lol: :shock:

Jakie jej zdziwienie było jak wyjechała do połowy ulicy, ani do przodu ani do tyłu, wydarła trochę kostki, no i jak by nie patrzeć uszkodziła troszku Felgę no i pokiereszowała błotnik

Szef na pewno nie będzie z tego zadowolony :mrgreen: :mrgreen:

A Jej tłumaczenie do Strażników bezcenne ;)
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

W Krakowie przyklejali kierowcy na szybie bocznej duża naklejkę ostrzegającą o takiej blokadzie, u nas tego nie robią czy pani aż tak była zajęta rozmową tel ??

Awatar użytkownika

Kurazan1950
Obywatel
Posty: 72
Rejestracja: 27-03-2011, 14:29
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Kurazan1950 »

grzybu pisze:Póki co straż miejska 3 dni temu była zmuszona sama się odholować z Placu Kazimierza bo zepsuła się im Dacia. Odholował ją ich bus, który mają na stanie. W Daci był strażnik i policjant, ale żaden o trójkącie bezpieczeństwa nie pomyślał.
Straż Miejska jest dumą naszego miasta Tarnowa.
Euro1950

Awatar użytkownika

Robert77
Obywatel
Posty: 85
Rejestracja: 26-02-2011, 10:42
Lokalizacja: Tarnów/Parkowa

Post autor: Robert77 »

LordRuthwen pisze:Działają, ja dzwonię do nich bardzo często w sprawie źle zaparkowanych aut, np na przejściu dla pieszych albo zastawiających cały chodnik, zawsze byli szybko.
Buractwo trzeba tępić!
Nie będę ukrywał... ja też dzwonie jak jakiś "intelygentny" inaczej;zablokuje mi wyjazd z parkingu na Św.Anny bo biedaczek nie zauważył że od ponad roku jest inny znak :roll: informujący o parkowaniu wzdłuż chodnika a nie w poprzek :evil:
Mój rekord to 50 minut czekania na delikwenta ,skończyło się na mandacie kilku ch*** .
Jestem człowiekiem z natury wyrozumiałym i cierpliwym ale są pewne granice 8)

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

MaRiO pisze: Nowiutkie Mondeo Kombi Firmowe, zadowolona szła do autka rozmawiając przez telefon nawet nie raczyła luknąć na pojazd tylko wsiadła, wsteczny i zonk :lol: :shock:
Prawda jest taka- ile razy Ty wsiadając do samochodu oglądasz wszystkie koła ? Załóżmy sytuacje że podchodzisz do auta od lewej strony, wsiadasz ruszasz... a blokade masz na prawym kole. Nie widziałem jeszcze kierowców którzy za każdym razem chodzą na około samochodu oglądając czy jest blokada. Złamał/a przepis - to jedno. Ale ostrzeżenie przed tym powinno być dośc dosadne.

To tak jak pisał ClNEK powinna być duża kartka, ostrzeżenie.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

dziś na placu Bema jeden wielki b....., niestety strażnicy teksasu mają nie po drodze, by babę handlującą pod kamerą na PUP usunąć, rozłożyła babina stragan na środku ulicy między placem Bema a Łazienną, blokuje ruch, czynny jest tylko jeden pas ulicy, podobna sytuacja nad placem Bema gdzie jadą autobusy, handlujący kwiatami rozłożyli się na ulicy, klienci są łatwym "celem" dla przejeżdżających samochodów, po raz kolejny plac handlowy blokuje przejazd w tej części miasta


rbasior
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 03-09-2009, 11:35
Lokalizacja: Os. Zielone

Post autor: rbasior »

Beaver pisze:Prawda jest taka- ile razy Ty wsiadając do samochodu oglądasz wszystkie koła ? Załóżmy sytuacje że podchodzisz do auta od lewej strony, wsiadasz ruszasz... a blokade masz na prawym kole. Nie widziałem jeszcze kierowców którzy za każdym razem chodzą na około samochodu oglądając czy jest blokada. Złamał/a przepis - to jedno. Ale ostrzeżenie przed tym powinno być dośc dosadne.
Dlatego blokady zakłada się na koła od strony kierowcy tak aby widział przy wsiadaniu że została założona :P. Jeżeli zostałaby założona od strony prawej można by się wystarać o odszkodowanie od straży miejskiej. Przyznam szczerze, że jeszcze nie widziałem blokady założonej po prawej stronie samochodu ani w realu ani na żadnym zdjęciu - oczywiście mówię tu o samochodach z kierownicą po stronie lewej.


MaRiO
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 29-08-2010, 09:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: MaRiO »

Prawda jest taka- ile razy Ty wsiadając do samochodu oglądasz wszystkie koła ?
Prawda jest taka że jestem kierowcom zawodowym i zawsze sprawdzam stan Auta, a jeżeli ktoś jest ślepy, i jak napisał rbasior blokada jest zawsze z lewej strony i mało tego nie zobaczyć tego że ma się kaganiec na kole, to ja sobie wypraszam, prawko ma za zrobienie loda czy trzymanie innego lewarka.
Wszystko jest możliwe. Niemożliwe po prostu wymaga więcej czasu

Chroń mnie Boże od przyjaciół, bo z wrogami sam sobie poradze

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Nie wiedzialem ze jest zawsze z lewej więc przepraszam :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

NIK skontrolował działania SM (ogólnie w Polsce):
http://www.nik.gov.pl/aktualnosci/nik-o ... skiej.html
Wyszło, że zamiast pilnować porządku to pilnują fotoradarów.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

W którym momencie sie dziwisz ?? :mrgreen: . Fotoradary nie montuje (patrz UK) się po to żeby zwiększyć bezpieczeństwo (takie magiczne słowo), tylko po to żeby doić z ludzi kasę, a ktoś przecież pieniędzy musi pilnować.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Nie do końca - jadąc do Wejherowa w wielu miejscach fotoradary są świetnie ustawione, widoczne, oznaczone i w miejscach niebezpiecznych. Dodatkowo stoją przy przejściach dla pieszych - mamy ograniczenie do 70 km/h światła sterowane przyciskiem i kamerą oraz fotoradar. Tam sie świetnie jedzie - z daleka wiadomo, że mamy przejście i skrzyżowanie i przez to jest ograniczenie. Ale to chlubne wyjątki - w większości chodzi o kasę, a nie bezpieczeństwo.
9000 ml A Rh-

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Czy może mi ktoś odpowiedzieć czy pracownicy służb mundurowych mogą mieć tatuaże, a jeśli tak czy mogą je eksponować w czasie pracy. Osobiście nic nie mam do ładnego rysunku na ciele, ale wydziergany SM wygląda jak kibol a nie jak człowiek reprezentujący miasto.

ODPOWIEDZ