Komunikacją miejską jednak drożej!

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

Kolejna studzienka zapadnięta koło Świtu obok przystanku ..... jakieś służby działają robią coś ?


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Ravir pisze:NAJWIĘKSZĄ patologią jest ZAKŁAD KOMUNIKACJI MIEJSKIEJ - osobiście uważam, że NIE powinno być dotacji. Miasto powinno ogłosić przetarg na zasadach : tyle autobusów, taka częstotliwość kursowania za taką kasę. I TYLE.

A ZMK nie ch zdycha, na ich miejsce pojawią się prywatni przewoźnicy, którzy będą sprawniej działać niż MOLOCH jakim jest ZKM.
Niestety, ale w naszym mieście coś takiego jak ZKM nie może działać jak należy.
Po pierwsze - układy
Po drugie - nowe układy
Po trzecie - na układy nie ma rady.

A gdyby było tu normalnie, już dawno jeździlibyśmy w miarę nowymi, niskopodłogowymi autobusami z logiem ITS Michalczewski, albo Veolia. MPK by pewnie dogorywało, na szczęście do tego nie doszło.
Tak z innej beczki do soboty mają się pojawić pierwsze 4 sztuki nowych autobusów.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

No, kiedyś mówiłem, że ulgowe mamy tylko o 5 groszy tańsze niż Kraków Miasto, ale zmieniam to - w takim tempie niedługo zostawimy go daleko w tyle! :):-) Nie wiem tylko czy się śmiać czy płakać...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

W Krakowie jest przygotowywana właśnie zmiana cen biletów oraz wielka optymalizacja i remarszrutyzacja linii komunikacji miejskiej... Nie będzie prawdopodobnie biletów jednorazowych w ogóle, jedynie szeroka gama biletów czasowych.

Przy tej polityce miasta tak jak napisał faleQ nie ma szans na realną poprawę taboru, berliety wiecznie jeździć nie będą, jelcze 120M mogą się nagle rozlecieć, Volva to też już ostatni etap ich żywota... A potem będziemy z ręką w nocniku, te tureckie wynalazki to też dziwna sprawa, to już te nasze autosany byłyby lepsze chyba, bo luksus taki jak MANy czy nawet Solarisy to przy tej polityce będzie poza zasięgiem.

Robimy przetarg na 10 lat na 30% linii i zapewniam, że znajdzie się chociażby taki ITS Michalczewski od razu z praktycznie nowym taborem, ale to pod jednym warunkiem... trzeba trochę więcej do tego interesu dołożyć..

Porównajcie sobie wzrost nakładów na komunikację z budżetu za kadencji JE RŚ ze wzrostem cen paliw i zmianami w ilości przewiezionych pasażerów w latach kadencji miłościwie panującego - komentarz wtedy będzie zbędny

Na komunikacji miejskiej żadne miasto nie zarobi, Tarnów nie ma nawet czym zachęcić do komunikacji: autobusy są stare, niekomfortowe, stoją w tych samych korkach co samochody, punktualnością też często nie grzeszą (ale to wina ZKMu, który niektóre przeloty między przystankami bierze chyba z kosmosu), komunikacja musi być przyjazna, autobus jadący co godzinę to w wielu rejonach miasta żadna alternatywa dla kierowców... itd itd, ale to są koszta i to niemałe...


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Dobrze mówisz, z tego co widziałem to w Krakowie chcą zachęcić do km, nowe pojazdy, rozwój infrastruktury itp, u nas wystarczyłyby nowe autobusy, jakieś dobrej marki czyli MAN, Mercedes itp. No i oczywiście rozwijanie siatki połączeń. Trochę lotnictwem zajechało, ale co tam ;). A co do Otokarów to nie skreślajmy ich jeszcze, pojeżdżą trochę i wtedy można wydać jakąś opinię. Zobaczymy jak poradzą sobie ze śniegiem, solą, deszczem.

A co do innych przewoźników, to oczywiście, że znaleźli by się tacy co chcieliby u nas jeździć nowymi komfortowymi wozami, ale nikt nie jest na tyle głupi, aby pchać się tam, gdzie są małe pieniądze za wozokilometr, przetarg na dwa lata, gdzie nie opłaca się budowania, czy wynajmowania bazy, bo w sumie nawet nie ma od kogo wynająć, pieniądze za autobusy się tak szybko nie zwrócą, szukanie kierowców, mechaników itp. Dopóki nie zmienią się, decyzję podejmowane przez ZKM, dopóki nie zmienią się układy, nic z tarnowskiej km nie będzie.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Jakub Kwaśny pisze:Przeczytaj może najpierw całą treść mojego komentarza i wniosków, ale tak ze zrozumieniem :-)
Czytałem jak zawsze ze zrozumieniem, a przynajmniej próbą zrozumienia tego co czytam i słuchałem wypowiedzi dla InterMaksa i właśnie dla tego
BIGer pisze:Aż się uśmiałem, sądziłem że mamy rozsądniejszych radnych.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

faleQ pisze:Tak z innej beczki do soboty mają się pojawić pierwsze 4 sztuki nowych autobusów.
Co to za nowe autobusy mają się pojawić?
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Tureckiej firmy Otokar.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

kaka, Otokar Kent 290 LF ;) Wynalazek pochodzi z Turcji, jako pierwsi w polsce będziemy użytkować ten typ autobusu.
Obrazek
Wizualizację wykonał mój kolega Bartek ;)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Bardzo ładny, jestem ciekaw jak długo pozostaną w tych barwach. A może od razu pokryją się reklamami. Wnętrze też przyjemne. Zobaczymy jak wypadną w eksploatacji.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

I tak przyjedzie w innym malowaniu. No zobaczymy jak się będą u nas sprawować, na razie ich nie skreślam. Wyniki ich eksploatacji wyjdą w praniu po pół roku, roku. Wtedy będziemy mogli narzekać ;)
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Na Bus Euro Test 2010 ten model zebrał bardzo pozytywne opinie specjalistów, więc mam nadzieję, że to będzie udany zakup.


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Tak jak mówię, wszystko wyjdzie w praniu po pół roku, albo po roku. Też mam nadzieję, że to będzie dobry zakup. Chyba każdy z nas ma taką nadzieję.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

A może by tak tramwaje ;) -są ekologiczne,nie "stoją w korkach"... Taki powrót do historii...możliwy przy pomocy środków UE.Przykład Olsztyna,miasta podobnego do naszego(176 tyś mieszkańców) :

http://www.olsztyn.com.pl/wiadomosc,157 ... trasy.html

http://olsztynskietramwaje.pl/
Polak Szkot dwa bratanki*


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Post autor: Mistyczny »

Witam wszystkich!
Dzisiaj koło godziny 17 na stacji Grosar w Ładnej stały 4 Otokary Kent w tarnowskim malowaniu więc pewnie dzisiaj albo jutro dojadą do MPK. Z daleka prezentowały się nawet dobrze mimo oklejonych folią przednich zderzaków (pewnie na czas transportu).

ODPOWIEDZ