Po co nam Straż Miejska?

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Ja w nocy spać nie mogłem, bo akurat miałem lekki sen, a pod dom zajechał radiowóz policji oraz SM i panowie dość głośno sobie rozmawiali kilkadziesiąt minut ; )
W sumie to może to była zasadzka, bowiem w ciągu ostatniego tygodnia dwukrotnie dochodziło w tym miejscu do przestępstw/wykroczeń w nocy.

Awatar użytkownika

huziu
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 26-08-2009, 02:10
Lokalizacja: Berlin

Post autor: huziu »

Keleos pisze:Widziałem dzisiaj matkę z dzieckiem w wózku na skwerku przy Bóżnic. Żuli brak ; )
Bo przenieśli się na skwer pod Straż Miejską :) Przechodziłem tamtędy niespełna godzinę temu i dwóch leżało na ławkach, a jeden siedział.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

huziu pisze:
Keleos pisze:Widziałem dzisiaj matkę z dzieckiem w wózku na skwerku przy Bóżnic. Żuli brak ; )
Bo przenieśli się na skwer pod Straż Miejską :) Przechodziłem tamtędy niespełna godzinę temu i dwóch leżało na ławkach, a jeden siedział.
Pilnował tamtych żeby ich straż miejska nie zawinęła, jak z jedzenia będą wracać.
Po godzinie przeszedł patrol łączony pieszy i wlepił 1(słownie jeden) mandat podczas, gdy dookoła stoi jeszcze 10 innych samochodów, także źle zaparkowanych. Ale zapomniałem, tamci to są znajomi więc im nie wolno dawać mandatów.

--==EDIT==--
Oto jak wygląda dojście do mnie do kamienicy na teraźniejszą chilę(godzina 19:31). Pan z lewej dostał mandat, ale nic to nie pomogło. Panowie z boku niestety sobie stoją jak gdyby nigdy nic i rybka ich to, że ja się muszę do swojej kamienicy przeciskać jak sardynka....
Obrazek
Owszem mogę pójść na około, ale tutaj nie o to chodzi...

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

A ja mam takie info z czerwca br:

http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/95 ... ,id,t.html

I mam dwa pytania w związku z tym: Po pierwsze, czy ktokolwiek widział Strażnika Miejskiego na skuterze w Tarnowie, a po drugie, DLACZEGO MIASTO NIE KUPIŁO STRAŻNIKOM ROWERÓW? W Zamościu ostatnio widziałem patrol Straży Miejskiej właśnie na rowerach i to jest właśnie oszczędność. Przynajmniej kilka kalorii z mądlowego kotleta by spalili.

Proponuję dofinansować Straż Miejską i zakupić jej rowery. I nakazać Strażnikom Miejskim poruszać się na nich w pogodne dni.

Pozdrawiam.
29500ml B Rh+... A Ty?


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Owszem widziałem, raz, dokładnie w tym czasie, na który datowany jest artykuł. Co do rowerów, w skrócie, brak infrastruktury, po której mogliby się przemieszczać, a kilku strażnikom przydałoby się zrzucenie z 50 kg zanim wsiądą na jakikolwiek rower, po kilku kilometrach mogli by zejść z tego świata.
Pomysł ze skuterami uważam za dobry, kolega składał ostatnio papiery do SM, posiadanie kat A było dodatkowo punktowane.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Tomasz Drwal pisze:Co do rowerów, w skrócie, brak infrastruktury, po której mogliby się przemieszczać,
Reszta użytkowników rowerów musi, to dlaczego nie Strażnicy?
Tomasz Drwal pisze:kilku strażnikom przydałoby się zrzucenie z 50 kg zanim wsiądą na jakikolwiek rower, po kilku kilometrach mogli by zejść z tego świata
W takim razie jak mogą wykonywać swoje obowiązki, np pogonić kogoś po Wielkich Schodach pod górę?
29500ml B Rh+... A Ty?


Tomasz Drwal
Proedroj
Posty: 446
Rejestracja: 23-11-2009, 14:25
Lokalizacja: Brandstaettera

Post autor: Tomasz Drwal »

Angelo, czy widziałeś kiedyś strażnika miejskiego goniącego kogokolwiek?
Gdybym był wszechwładny ;) nakazałbym im jeździć na rowerach - czemu mają mieć lepiej niż ja. Na miejscu komendanta nigdy swoich ludzi nie wysłałbym na miasto rowerami, w Tarnowie rowerem jeździ się dobrze tylko wtedy gdy łamie się przepisy, SM nie wypada.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Widziałem kilkukrotnie SM na skuterach. Ostatnio nawet ze 3 dni temu na Mickiewicza.. tak wtedy myślałem, czy nie byłoby oszczędnością paliwa gdyby jeździły na tych skuterach osoby poniżej 100kg masy... ; )

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Pytanie o rowery dla Sm powinno brzmieć nie czemu nie mają rowerów, ale czemu mieć nie chcą.

Awatar użytkownika

Autor tematu
Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Bar na stacji Mądla remontują - gdzie nasi dzieli straznicy teraz koczują?
A powodzi i akcji ratunkowych coraz więcej w mieście, bo terenówka co chwila gdzie indziej - a miała słuzyć tylko w szczególnych przypadkach, a służy do lansowania się SM. W końcu miasto na to stać, prawda?

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Goscinny, spokojnie, szybciej na rowery zarobią, już nie mogę się doczekać widoku jak w styczniu po śniegu będą na dwóch kółkach popierdalać

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

A teraz się stołują na osiedlu zielonym. W tej knajpce Zielona czy jakoś tak :)
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau

Awatar użytkownika

misha
Proedroj
Posty: 460
Rejestracja: 22-09-2009, 20:55
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: misha »

Nie remontują tylko zupełnie zamknęli tam Secesje. Mądel podniósł opłaty i przesało się oplacać. Jak coś będzie to na pewno nie Secesja.

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Piątek wieczór, jedzie sobie straż miejska przez Zielone. Pod jednym z bloków pod Al Capone, stało auto źle zaparkowane. Myslicie że zatrzymali się i choćby wypisali mandat ? nie. Przepychali się jadąc po krawężniku (bo inaczej nie dało się przejechąc)... Paranoja.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Beaver pisze:Piątek wieczór, jedzie sobie straż miejska przez Zielone. Pod jednym z bloków pod Al Capone, stało auto źle zaparkowane. Myslicie że zatrzymali się i choćby wypisali mandat ? nie. Przepychali się jadąc po krawężniku (bo inaczej nie dało się przejechąc)... Paranoja.
Jedzie sobie straż miejska, przejeżdża obok auta zaparkowanego za zakazem ruchu. Myślisz, że się zatrzymali? Nie :P Potem przejechała jeszcze policja i jedna straż miejska. Nikogo to nie zainteresowało niestety.
Tak, że dla mnie to normalka niestety.

ODPOWIEDZ