Co przydałoby się w naszym pięknym mieście

Wiadomości "z miasta".

Przemek82
Prytan
Posty: 126
Rejestracja: 14-02-2010, 01:26

Post autor: Przemek82 »

NIe samymi drogami człowiek żyje i Tarnów na drogach też kończyć się nie powinien, o poszerzeniu kilku ulic napisałęm tak na dodatek, zresztą to ,,nierealne" dla wielu poszerzenie kwiatkowskiego jest planowane choć nie wiem na jakim etapie.

Chodziło mi o wybudowanie nowoczesnego stadionu godzącego piłkę i żużel na najwyższym Polskim poziomie co rozsławi Tarnów, obecne forum inwestycyjne to lipa o której mało kto w Tarnowie wie. Chyba jedyną rzeczą z promocji miasta jaka się udała przez lata to Polski biegun Ciepła. To hasło naprawde przebiło się w Polskę o czym sam się przekonałem gdy byłem w innych miastach.

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

Proste, w tym mieście brakuje czegoś takiego jak Multikino, Cinemacity, czy chociażby Helios. Szkoda że żaden z inwestorów galerii tarnowskich o tym nie pomyślał :(


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

I brakuje także stacji badawczej, lotniska i dostępu do morza. Ludzie uspokójcie się z tymi kinami... Coś mi się nie chce wierzyć, że chodzilibyście codziennie do kina bo jest multikino itp.

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

Nunuss pisze:w Tarnowie brakuje szczęśliwych ludzi, uśmiechniętych, pozytywnie myślących. Myślę,że gdyby każdy zmienił nastawienie do życia, to można byłoby osiągnąć wszelkie inne, materialne rzeczy. A bez tego ani rusz. W Tarnowie panuje trend : robią coś - ŹLE, nie robią - też ŹLE, wystarczy tylko poczytać komenatrze w tarnow.net.pl
Dobrze powiedziane dodałbym jeszcze "kompleks Tarnowa" - mieszkańcy narzekają, że to dziura itp. i przez to sami robicie klimat małego, zakompleksionego miasta, a tak na prawdę, to całkiem ładne, przyjemne miasto, tyle że zapełnione zrzędzącymi ludźmi.
Pisze to z własnej obserwacji, nie złośliwie, mieszkam tu od 2 lat, a wiele miast widziałem :D


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

canis_lupus pisze:
Nunuss pisze:w Tarnowie brakuje szczęśliwych ludzi, uśmiechniętych, pozytywnie myślących. Myślę,że gdyby każdy zmienił nastawienie do życia, to można byłoby osiągnąć wszelkie inne, materialne rzeczy. A bez tego ani rusz. W Tarnowie panuje trend : robią coś - ŹLE, nie robią - też ŹLE, wystarczy tylko poczytać komenatrze w tarnow.net.pl
Dobrze powiedziane dodałbym jeszcze "kompleks Tarnowa" - mieszkańcy narzekają, że to dziura itp. i przez to sami robicie klimat małego, zakompleksionego miasta, a tak na prawdę, to całkiem ładne, przyjemne miasto, tyle że zapełnione zrzędzącymi ludźmi.
Pisze to z własnej obserwacji, nie złośliwie, mieszkam tu od 2 lat, a wiele miast widziałem :D
A sam narzekasz, że nie ma multipleksu :P Ciesz się z tego co jest ;)

Awatar użytkownika

canis_lupus
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 29-04-2010, 10:04

Post autor: canis_lupus »

Cubaza pisze:I brakuje także stacji badawczej, lotniska i dostępu do morza. Ludzie uspokójcie się z tymi kinami... Coś mi się nie chce wierzyć, że chodzilibyście codziennie do kina bo jest multikino itp.
Nie no ze stacją badawczą przesadziłeś, z lotniskiem też. Morza nie przeniesiesz, więc pomyślmy realnie... pozostaje tylko kino :D

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

W Tarnowie przydałoby się więcej pieniędzy na inwestycje.

Awatar użytkownika

pb
Rhetor
Posty: 2004
Rejestracja: 06-10-2010, 13:47
Lokalizacja: Krzyż

Post autor: pb »

rowerzysta pisze:W Tarnowie przydałoby się więcej pieniędzy na inwestycje.
I fajnie by było, aby ktoś panował nad tymi inwestycjami. Żeby trwały one rozsądny okres czasu i egzekwowane były wszelakie gwarancje. W przeciwnym razie więcej pieniędzy nie pomoże, bo i tak nie da się dodatkowych inwestycji uruchomić nie wywołując jeszcze większego paraliżu miasta.

Remont Nowodąbrowskiej rozpoczęty 2 tygodnie temu wygląda na fazę końcową. Da się? Da się!

Tymczasem Krakowska koło Białej nadal jest w fazie "rozgrzewki". Nie wiem, na jakim etapie jest Narutowicza, bo unikam tej części miasta.

(Tak, to ja, lokalny narzekacz.)

Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Z kolei remont DW 977 idzie w super tempie ;)


Dom
Archont
Posty: 802
Rejestracja: 06-10-2010, 13:53

Post autor: Dom »


Awatar użytkownika

rowerzysta
Prytan
Posty: 266
Rejestracja: 08-08-2011, 23:51
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: rowerzysta »

Dlaczego w Tarnowie nie ma siedziby praktycznie żadna większa firma z branży IT ?

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Kraków przyłączy Tarnów i będziemy jedną wielką małopolską rodziną ?

@ rowerzysta: jest mulitimedia :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Dominik_PCH, miała być firma IT, a nie ISP.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Nie wiem co napisać :)

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Dominik_PCH, ale Kraków nie ma Azotów i festiwalu, oni tam mają jakiś Coke i Selektora, a my jarmark pod Ratuszem

ODPOWIEDZ