Regulowane BEZROBOCIE - Warto wiedzieć 28.02 PWSZ C017 12:00

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Louve pisze:
Konkurencja jest już na rynku, wystarczy tylko popatrzeć na naszą remontowaną Krakowską, ile biur nieruchomości jest już utworzonych. Zakup nieruchomości dokonuje się na ogół raz w życiu, z tego też względu sama transakcja powinna być pod szczególną ochroną, którą powinien zapewnić pośrednik, ale i notariusz.
Zakup nieruchomości to nie jest operacja na otwartym sercu ;) Sporo ludzi w ogóle doskonale sobie radzi zupełnie bez usług pośredników. Wystarczającym zabezpieczeniem tutaj jest notariusz. Nie widzę najmniejszych powodów aby pośrednik nieruchomości miał być objęty licencją tak jak i nie widzę aby ktokolwiek oprócz pośredników nieruchomości z licencjonowania tego zawodu korzystał.

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

yoda pisze:
Louve pisze:
Konkurencja jest już na rynku, wystarczy tylko popatrzeć na naszą remontowaną Krakowską, ile biur nieruchomości jest już utworzonych. Zakup nieruchomości dokonuje się na ogół raz w życiu, z tego też względu sama transakcja powinna być pod szczególną ochroną, którą powinien zapewnić pośrednik, ale i notariusz.
Zakup nieruchomości to nie jest operacja na otwartym sercu ;) Sporo ludzi w ogóle doskonale sobie radzi zupełnie bez usług pośredników. Wystarczającym zabezpieczeniem tutaj jest notariusz. Nie widzę najmniejszych powodów aby pośrednik nieruchomości miał być objęty licencją tak jak i nie widzę aby ktokolwiek oprócz pośredników nieruchomości z licencjonowania tego zawodu korzystał.
Naprawdę nie mogę się z tym zgodzić:) Nie wiem na czym miałaby polegać korzyść dla pośredników z posiadania licencji? Ustaliliśmy, że każdy może założyć biuro pod warunkiem zatrudnienia pośrednika.

Z uzyskaniem licencji wiążą się przede wszystkim koszty: studia podyplomowe, płatne praktyki a potem konieczność doskonalenia zawodowego corocznego. Dodatkowo taki pośrednik wykonując usługę opłaca koszty, dla przykładu- promocja oferty w portalach. Czy ma pewność, że zwrócą się mu te pieniądze wydane na promocję danej nieruchomości? Oczywiście, że nie.


Mark
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 15-10-2009, 20:09

Post autor: Mark »

Louve pisze: Naprawdę nie mogę się z tym zgodzić:) Nie wiem na czym miałaby polegać korzyść dla pośredników z posiadania licencji?
A mnie doradzono:

Nie bądź naiwny,nie kupuj nieruchomości od pośrednika!!!!!Jeśli ktoś ma coś atrakcyjnego do sprzedania nie znajdziesz tego u pośrednika.Tak zwani licencjonowani pośrednicy kuszą "atrakcyjnymi" ofertami nie podając dokładnych szczegółow ofert.Żeby dowiedzieć się więcej każą napalonemu klientowi podpisać umowę, która jeży sie od kruczków prawnych i niedozwolonych klauzul.
Nie daj się zwieść zapewnieniami, że umowe możesz zerwać w każdej chwili, napewno jest tam jeszcze paragraf mówiacy, że zerwanie umowy nie zrzuca z Ciebie obowiązku horendalnych opłat za nic!!! Nie zdziw się jak się okaże,że jeden podpis w miłym towarzystwie pana w garniturku i pięknej limuzynie kosztowal będzie parę tysiecy.Ile dokładnie sie dowiesz jak zdążysz doliczyc vat;) Nie daj się zwieść,niech Twoje ciężko zarobione pieniądze nie idą na utrzymanie drogiej limuzyny "miłego" pośrednika.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Louve, rynek sobie bez licencji na pośrednika nieruchomości poradzi. Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że w razie zniesienia obowiązku licencyjnego od razu za pośrednictwo wezmą się wszyscy bezrobotni po podstawówce. A niech się biorą! Sądzisz, że ktoś u Ciebie w rodzinie, kto się tym zajmuje, nie poradzi sobie z amatorami? Sądzisz, że jak ktoś nie jest w stanie zdobyć licencji to będzie w stanie zdobywać skutecznie klientów?
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Tak$ówkarze zapowiadają blokadę Warszawy w dniu otwarcia Euro....
3150 A Rh+

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

halford, na miejscu HGW podjąłbym na początek uchwałę taką, jaką chcą w Krakowie czy Wrocławiu i nakazał przemalowanie taksówek na jakiś jednolity kolor. To w ramach zwalczania "dzikich" taksówkarzy - przecież takiemu dzikiemu nie opłaci się przemalować samochodu, żeby czasami kogoś podwieźć.
A w razie blokady - no cóż, drogówkę, skarbówkę i UTD bym na nich napuścił żeby ich tam skontrolowali dokładnie. Mieliby łatwo, bo wszyscy by byli razem :)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Goscinny, nie wiem czy "dróżnik obchodowy" to to samo co rewident, ale jeśli tak, to owszem, potrzebne są mu egzaminy.
Co do masy niepotrzebnych zaświadczeń itd, itp dla niektórych zawodów: ojciec jest maszynistą, jak nie byłeś nigdy na pracującej lokomotywie to nie wiesz co to znaczy uciążliwa praca :P szczególnie jak masz za sobą 3000 ton.
Ja bym tam długo nie wytrzymał :)

Awatar użytkownika

yoda
Prytan
Posty: 153
Rejestracja: 19-02-2010, 14:47

Post autor: yoda »

Goscinny pisze:halford, na miejscu HGW podjąłbym na początek uchwałę taką, jaką chcą w Krakowie czy Wrocławiu i nakazał przemalowanie taksówek na jakiś jednolity kolor. To w ramach zwalczania "dzikich" taksówkarzy - przecież takiemu dzikiemu nie opłaci się przemalować samochodu, żeby czasami kogoś podwieźć.

Akurat wiele razy "udało mi się" skorzystać z usług takich "dzikich" taksówkarzy w Łodzi. Cena o jakieś 20% mniejsza niż u licencjonowanych, jakość taka sama. Polecam. Tylko trzeba pamiętać aby spytać o cenę za kilometr i inne opłaty- bo faktycznie może zdarzyć się oszust. Ale to raczej marginalne przypadki.


tarnowiack
Archont
Posty: 849
Rejestracja: 27-01-2010, 17:33

Post autor: tarnowiack »

http://www.youtube.com/watch?v=IptMnA0FHtk

A tu taki pomysł.. Po co robić...?? Wystrczy trochę inwencji.. ;)


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

yoda pisze:Akurat wiele razy "udało mi się" skorzystać z usług takich "dzikich" taksówkarzy w Łodzi. Cena o jakieś 20% mniejsza niż u licencjonowanych, jakość taka sama. Polecam. Tylko trzeba pamiętać aby spytać o cenę za kilometr i inne opłaty- bo faktycznie może zdarzyć się oszust. Ale to raczej marginalne przypadki.
Połowa taksówkarzy w Warszawie - jeżdżą na "zgłoszenie" a nie na licencję. W zasadzie już się to wszystko przemieszało. Przewóz osób, iCar'y to już w zasadzie norma w Warszawie i Krakowie - ceny w sumie spadły. Bo w dobie GPS - w zasadzie egzamin ze znajomości ulic jest niepotrzebny. Bo jeżeli GPS wywiezie w pole to klient nie zapłaci. Proste.

Wiele zawodów mogłoby z tej listy wypaść i to jest racja. Część powinna nadal być regulowana, ale należałoby przyjrzeć się wymaganiom i dostosować je do rzeczywistości.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

gushman pisze:Louve, rynek sobie bez licencji na pośrednika nieruchomości poradzi. Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że w razie zniesienia obowiązku licencyjnego od razu za pośrednictwo wezmą się wszyscy bezrobotni po podstawówce. A niech się biorą! Sądzisz, że ktoś u Ciebie w rodzinie, kto się tym zajmuje, nie poradzi sobie z amatorami? Sądzisz, że jak ktoś nie jest w stanie zdobyć licencji to będzie w stanie zdobywać skutecznie klientów?
Nie zakładam, ale nie rozumiem czemu rząd chce w ten sposób znieść obowiązek kształcenia kierunkowego i zdobywania uprawnień. Jaki będzie sens kończenia studiów podyplomowych? Nowe regulacje będą ułatwiać dostęp do zawodów, w których jednak jest wymagana wiedza specjalistyczna, która winna być weryfikowana. Wydaje mi się, że cofamy się w ten sposób w rozwoju, zamiast iść naprzód.

U mnie w rodzinie nie ma pośrednika;p Jestem jednak przekonana, że jeśli dana osoba będzie wykonywała swój zawód w sposób staranny to będzie miała klientelę. Utrudnienia wynikną przede wszystkim z chaosu jaki zapanuje wśród ofert sprzedaży. Jestem też zdania, że wysokość prowizji winna być z góry ustalona i stała, niezależnie od rodzaju nieruchomości.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Louve pisze:wymagana wiedza specjalistyczna, która winna być weryfikowana.
I będzie, ale bez komisji, urzędów, ludzi, którzy biora kasę za podbicie pieczątki. Klient sam zdecyduje kogo chce - a jak ktoś będzie chciał być lepszy, to sam sie dokształci, a nie dlatego, że musi.
Jestem też zdania, że wysokość prowizji winna być z góry ustalona i stała, niezależnie od rodzaju nieruchomości
Czyli rynek regulowany centralnie. To już przerabialiśmy - nie wyszło. Do dziś to widać np. u notariuszy. Mają odgórnie ustaloną MAKSYMALNĄ taksę od różnych czynności. Znalezienie jakiegoś który nie stosuje tej maksymalnej taksy graniczy z cudem, ew. musi być twoim znajomym/rodziną. Mogą stosować niższą, ale po co.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Mark pisze:A mnie doradzono:

Nie bądź naiwny,nie kupuj nieruchomości od pośrednika!!!!!
Też to przerabiałem - 4 lata szwędaliśmy się po biurach, żeby potem znaleźć działkę (własnoręcznie) po miesiącu - wystarczyły wici rozpuszczone po znajomych...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Autor tematu
flyfly
Prytan
Posty: 149
Rejestracja: 17-10-2009, 18:25

Post autor: flyfly »

Louve pisze:
Utrudnienia wynikną przede wszystkim z chaosu jaki zapanuje wśród ofert sprzedaży.
To zdanie podsumowuje całe Twoje podejście. Najzwyczajniej systemem, który by Ci odpowiadał musi być komunizm. Mały wybór = mało chaosu na pułkach z towarami, ceny odgórnie ustawione, państwo decyduje kto co może robić itp. gratuluje głupoty, to co mówisz być może na pierwszy rzut oka brzmi ciekawie - ale to czysty populizm tak jak pensja minimalna, darmowe obiady, czy tylko "wykwalifikowani przewodnicy". Ale nie rozumiem jak można tyle drążyć ten temat i nie zorientować się, że gada się bzdury ?

Awatar użytkownika

Louve
Prytan
Posty: 143
Rejestracja: 05-09-2009, 14:04
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Louve »

flyfly pisze:
Louve pisze:
Utrudnienia wynikną przede wszystkim z chaosu jaki zapanuje wśród ofert sprzedaży.
To zdanie podsumowuje całe Twoje podejście. Najzwyczajniej systemem, który by Ci odpowiadał musi być komunizm. Mały wybór = mało chaosu na pułkach z towarami, ceny odgórnie ustawione, państwo decyduje kto co może robić itp. gratuluje głupoty, to co mówisz być może na pierwszy rzut oka brzmi ciekawie - ale to czysty populizm tak jak pensja minimalna, darmowe obiady, czy tylko "wykwalifikowani przewodnicy". Ale nie rozumiem jak można tyle drążyć ten temat i nie zorientować się, że gada się bzdury ?
Nie rozumiesz, chaos wyniknie z tego, iż ludzie chętniej będą podpisywać umowy pośrednictwa z kilkoma biurami naraz- wedle zasady kto da mniejszą prowizję, na rynku pojawią się wówczas oferty, które będą dublowane, pochodzące od różnych pośredników a dotyczące tej samej nieruchomości i w dodatku w różnych cenach.

Nie chodzi o to żeby był mały wybór, niech będzie ofert jak najwięcej byleby to nie były te same oferty powielane przez kogoś innego.

ODPOWIEDZ