60 tyś. dla Romów

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

savage, ale to też obywatele Polski. Nie idź ta drogą, bo tu tylko krok dzieli Cię od rasizmu i nienawiści.
Boże... Ta wszechobecne poprawność polityczna, to jakaś choroba chyba... Nie jestem: ani rasistą, ani faszystą, ani nie pałam do nikogo nienawiścią, ale skoro wyrażam swoje (niepoprawne politycznie) zdanie, to jest już o krok od tego wszystkiego, tak?!

Dla mnie jest różnica między POLAKIEM, a obcokrajowcem z polskim obywatelstwem. I swoją drogą bardzo się cieszę, że nasz kraj jest tak mało atrakcyjny i jednak jeszcze "zacofany" i nie mamy w kraju zalewy emigrantów z wielu stron świata, bo w krajach takich jak np. Francja, już płaczą i trzęsą gaciami, że na własnym garnuszku doprowadzili do tego, że za kilkadziesiąt lat typowy francuz będzie miał urodę "arabską", albo będzie czarny i to korzenni francuzi staną się mniejszością narodową. Podobnie jest w Niemczech z Turkami.

I nie trzeba być nazistą i pałać nienawiścią, aby mieć oczy otwarte i dostrzegać zagrożenia jakie za sobą niesie ta chora otwartość w imię polityki miłości i poprawności politycznej. W Szwajcarii nie jest łatwo osiąść i otrzymać obywatelstwo np.

Dlatego podtrzymuje moje zdanie nt. zadatku na Romów, tym bardziej, że doświadczenia z ich zachowaniem mam (podobnie jak 90%) moich znajomych, tylko negatywne.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

savage, dlatego nie napisałem, że jesteś rasistą, tylko jesteś o krok od rasizmu. Nie jestem i nie staram się być poprawny politycznie - staram się być człowiekiem, i nie skreślać na starcie nikogo, kto ma pod górkę tylko dlatego, że ma takich rodziców a nie innych.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Ależ ja nikogo nie skreślam. Nie głoszę haseł pełnych nienawiści. Ja osobiście Romów / cyganów nie lubię i nie mam z nimi miłych doświadczeń. Ktoś może nie lubić Polaków, inny Hiszpanów itd.

Moim zdaniem w naszym mieście istnieje problem romski o którym się nie mówi i nie szuka jego rozwiązań, wychodząc z założenia, że lepiej "zamieść" go pod dywan.

Oczywiście, mamy muzeum kultury romskiej, nasze miasto ma kawał historii związanej z romami, ale to co pięknie wygląda na zdjęciach na których rozbawiona cyganka śmiga z tamburynem, rozplatając swoją kolorową spódnicę podczas obrotów, w życiu codziennym jest "troszeczkę" inne.

Tak jak pisałem - ja Romów z tamburynem i zabawą nie kojarzę, ale z kłótniami na płycie rynku zamaszystych pań, z brudnymi dziećmi na Wałowej, czy z młodzianami o ciemnej karnacji z poprzekłuwanymi uszami, którzy lubią dzielić się z innymi swoim "nadmiarem energii".


Pozdrawiam


kato
Rhetor
Posty: 2714
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Znajoma pracuje w poradni dziecięcej i jakiś czas temu sprzedała mi taki "kwiatek". Romska rodzina przyszła do poradni raz, że był termin kontroli, dwa - brali jakieś papiery, zaświadczenia itd.

- Bo my, proszę pani, jedziemy do Anglii. Tam mają lepszy socjal - usłyszała

Po miesiącu ponownie stawili się na kontroli, bo rasiści Angole zaraz ich na granicy odesłali.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Kto miał kiedykolwiek znajomego w UM, albo osobę - praktykanta w UM, to zapewne słyszał niejedną ciekawą opowieść o Romach :) - zasiłki, "gubienie" dowodów, wyciskanie ile tylko można z kasy miasta.


Podobny problem jest w USA z murzynami żyjącymi w gettach, którym wręcz opłaca się nic nie robić (poza dziećmi), bo jako wielodzietna rodzina bez pracy, otrzymują lepszy "socjal", niż gdyby mieli iść do pracy... A jak trafi się jeszcze wśród tej gromadki, jakieś opóźnione w rozwoju, to już kompletnie jest bajka, bo za niego jest dodatkowa (nie mała) kasa.

Smutne to, acz prawdziwe.


Pozdrawiam


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

ad2222 pisze:Te pieniądze nie pójdą 'do Romów', tylko na edukację najmłodszych - słuchałem niedawno audycji o tym programie w Trójce - zasada jest taka, że romskie dzieci mają dodatkowe lekcje, a także za te pieniądze są zatrudniani tzw 'opiekunowie romscy' - dorośli ludzie, pochodzenia romskiego, którzy będą pomagać dzieciom 'wdrożyć się' w obowiązki szkolne. W zamyśle tego programu mają być dobierani tak, żeby dzieci zachęcić do nauki - nie każdy będzie mógł zostać takim opiekunem.

A program, jak każdy - ocenimy po kilku/nastu latach...
Taki program już był i spalił na panewce, nie wiem czemu teraz miałoby być inaczej. Powiedzmy sobie jasno: to jest wywalanie pieniędzy w błoto.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

trix pisze:Taki program już był i spalił na panewce
Możesz mi przybliżyć co to było i dlaczego się nie udało? Z ciekawości pytam.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Właśnie miałem przykład jak cyganie zarabiają na życie.
Pod Kaufland zajechał samochów na nietarnowskich rejestracjach. Zaparkował oczywiście na miejscu dla niepełnosprawnych, bo co mu zrobią.
Ze środka najpierw wyszli starsi i próbowali ludziom sprzedać telefony komórkowe. Nówki, tylko chyba w wersji "econo", bo dziwnym trafem nie miały pudełek, papierów, kabelków ani ładowarek. Miały tylko nieoderwane folie ochronne.
Potem wypadły dzieci, rozbiegły się po parkingu i sprawdzały czy przypadkiem jakiś samochód nie jest otwarty.
Szybka akcja, nic chyba nie znalazły, bo za 3 minut były w samochodzie, który od razu odjechał.
I ja mam sie składać na pomoc dla bandy złodziei? Człowiek pracuje, państwo mu zabiera połowę kasy i rozdaje ją darmozjadom, a ja się mam z tego cieszyć i przypadkiem nie krytykować, bo od razu "rasista"?

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Goscinny, podpisuję się pod tym obiema rękami!

Wiadomo, są wyjątki od reguły. Niektórzy Cyganie są uczciwi i w ogóle, ale niestety większość zarabia na życie tak jak napisałeś, czyli nazywając rzecz po imieniu - złodziejstwem!

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

TomekMKM, oczywiście, że są normalni, porządni cyganie. Tyle, że oni pracują uczciwie, zarabiają, nie widać ich jak cos kombinują. I oni nie wyciągają rąk po darmową kasę.
Sam znam takich, bo mieszkali koło mojej babci. Ale niestety to jest margines, a nie typowy obraz. I nasza kasa tego nie zmieni, bo jak to ma zrobić?


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:Właśnie miałem przykład jak cyganie zarabiają na życie.
Pod Kaufland zajechał samochów na nietarnowskich rejestracjach. Zaparkował oczywiście na miejscu dla niepełnosprawnych, bo co mu zrobią.
Ze środka najpierw wyszli starsi i próbowali ludziom sprzedać telefony komórkowe. Nówki, tylko chyba w wersji "econo", bo dziwnym trafem nie miały pudełek, papierów, kabelków ani ładowarek. Miały tylko nieoderwane folie ochronne.
Potem wypadły dzieci, rozbiegły się po parkingu i sprawdzały czy przypadkiem jakiś samochód nie jest otwarty.
Szybka akcja, nic chyba nie znalazły, bo za 3 minut były w samochodzie, który od razu odjechał.
I ja mam sie składać na pomoc dla bandy złodziei? Człowiek pracuje, państwo mu zabiera połowę kasy i rozdaje ją darmozjadom, a ja się mam z tego cieszyć i przypadkiem nie krytykować, bo od razu "rasista"?

ŚWIĘTA PRAWDA!!!!Mówisz to samo co JKM. Nie można ludziom za darmo rozdawać pieniędzy, bo stana się leniwymi nierobami. Gdyby te cygany nie miały takich dotacji to może by się za robotę chwycili.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Niektórzy Cyganie są uczciwi i w ogóle
np. Jacek Cygan ; >


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Wg badań jakie przeprowadził Uniwersytet chyba Warszawski - zwykły żebrak jest w stanie zarobić od 50 zł do nawet 500 zł dziennie. Zależy od miasta, lokalizacji i paru innych czynników. Nawet przyjmując 50 zł i 20 dni aktywnego żebrania w miesiącu wychodzi 1000 zł na czysto - do tego dochodza różne rzeczy - wielu po za pieniędzmi prosi o jedzenie.

Z ogólnych wyliczeń wynika, że przeciętny żebrak jest w stanie wyżywić się z tego co dostanie i do tego ma 1000 zł lub więcej na miesiąc. Dodać do tego pomoc społeczną i się okazuje, że żyją lepiej niż osoba pracująca za najniższą krajową.

W przypadku Cyganów, gdzie żebrają całe rodziny i masa dzieci - te liczby sa jeszcze większe. Z badań wychodziło, że średnia cygańska rodzina z wszystkich źródeł jest w stanie osiągnąć średnio 2000 zł na osobę - łącznie z zapomogami pieniężnymi i rzeczowymi od państwa.

Jestem za pomocą- ale pomoc powinna trafiać do POTRZEBUJĄCYCH a nie do obiboków i leni. Na 100% nie do wszystkich.
9000 ml A Rh-


TomekN
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 01-03-2011, 22:14

Post autor: TomekN »

Anglia, Francja i Niemcy już sobie w brodę plują do czego doprowadzili. Widzę, że idziemy tą samą drogą niestety.
http://www.kpt.jun.pl/ - tarnowskie forum o komunikacji zbiorowej

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Możecie mnie nazywać rasistą lub jak Wam się żywnie podoba, ale do póki nie spakujemy tego towarzystwa i nie wywieziemy w ... to sprawa dalej będzie żywa. Nadmieniam, że nie mówię oczywiście o porządnych Cyganach (o czym już wspomniałem), tylko o tej hołocie. Wszak "pięknym" jest przecież to, że można "legalnie" okradać i jeszcze dostawać za to zasiłki ... Tylko, że jakbym ja poszedł i coś zaczął kraść wraz z Rodziną, to by mnie zamknęli a nie się rozczulali i myśleli jak tu pomóc.

ODPOWIEDZ