Nowy system numeracji linii autobusów

Wiadomości "z miasta".
Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Czy ktoś się w ogóle orientuje kto odpowiada za dodatkowe/brak dodatkowych autobusów po wczorajszym meczu?
Wczoraj postanowiłem /zapewne jak wielu innych/ wrócić z meczu komunikacją zbiorową, po skończonych atrakcjach doszedłem do przystanku na Czerwonej za wiaduktem kolejowym, po 20 minutach czekania przyjechała "9", po zatrzymaniu się i otwarciu drzwi ludzie zaczęli wypadać wypychani siłą prącą tłumu wewnątrz. Nawet nie próbowałem się wciskać do wewnątrz. Wypatrując autobusu dotarłem pod Galerię Tarnovia nie jechało dosłownie NIC więc złapałem tam taksówkę.
Czy nikt z bandy decydentów nie pomyślał, że z tych kilkunastu tysięcy, kilkaset chciałoby wrócić np. autobusem?


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

A czemu władze mają się interesować PRYWATNĄ imprezą? Skoro taka Galeria Tarnovia ma "własny" autobus - to może ORGANIZATORZY meczy powinni sobie go zapewnić? Bo jaki ma w tym interes Miasto czy MPK? Dodatkowe autobusy oznaczają dodatkowe koszty. A jakoś wątpię by wszyscy kasowali bilety - parę razy "pechowo" jechałem jak skończył się mecz i prawie nikt nie kasował biletów- a jakoś nie wierzę, że wszyscy mieli Miesięczne. :mrgreen:

Co do spóźnienia - wracałem z przejażdżki rowerowej i tradycyjnie zarówno Kwiatkowskiego jak i Czerwonych Klonów i CZerwona były totalnie zakorkowane. Jest to norma jak są mecze.
9000 ml A Rh-


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Ravir, taki, że można na tym zarobić, a tak się składa, że w autobusach dodatkowych na powrót sprzedaż i kasowanie biletów odbywało się przez pracowników ZKM.

Poza tym komunikacja miejska pełni rolę tzw. służby publicznej, więc powinna być zorganizowana wedle oczekiwań mieszkańców

Baxon, nie widziałeś nic, bo wieczorami w niedziele 9 jeździ co pół godziny...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ravir, takie rozwiązania są praktykowane po większych imprezach masowych chyba we wszystkich miastach posiadających komunikację miejską, co szkodziło puścić 3-4 autobusy z kanarami? Zarobiłby MPK i kontrolerzy. Jakby to był prywatny przewoźnik, to na pewno by nie przepuścił takiej okazji.

Nie wiem, którą Czerwoną jechałeś, ta którą ja przemierzałem nie miała dłuższego zatoru niż kilkadziesiąt metrów. Policjanci na skrzyżowaniu z Krakowską świetnie zorganizowali ruch.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

Baxon pisze:Ravir, takie rozwiązania są praktykowane po większych imprezach masowych chyba we wszystkich miastach posiadających komunikację miejską, co szkodziło puścić 3-4 autobusy z kanarami? Zarobiłby MPK i kontrolerzy. Jakby to był prywatny przewoźnik, to na pewno by nie przepuścił takiej okazji.

Nie wiem, którą Czerwoną jechałeś, ta którą ja przemierzałem nie miała dłuższego zatoru niż kilkadziesiąt metrów. Policjanci na skrzyżowaniu z Krakowską świetnie zorganizowali ruch.
Tu się zgadzam. Praca tych Panów nieoceniona!
Oczywiście piszę szczerze, nie sarkastycznie.

BTW. Dawniej były podstawiane autobusy "żużel", ba, nawet w dyspozytorni do tej pory stoją w przegródce takie tablice.

Awatar użytkownika

Winter
Proedroj
Posty: 336
Rejestracja: 11-12-2011, 19:00

Post autor: Winter »

Baxon pisze:Ravir, takie rozwiązania są praktykowane po większych imprezach masowych chyba we wszystkich miastach posiadających komunikację miejską, co szkodziło puścić 3-4 autobusy z kanarami? Zarobiłby MPK i kontrolerzy. Jakby to był prywatny przewoźnik, to na pewno by nie przepuścił takiej okazji.

Nie wiem, którą Czerwoną jechałeś, ta którą ja przemierzałem nie miała dłuższego zatoru niż kilkadziesiąt metrów. Policjanci na skrzyżowaniu z Krakowską świetnie zorganizowali ruch.
To pojawił by się kolejny problem. Było by wielkie oburzenie czemu kanary siedzą w autobusach ?!. Jeszcze większa lawina by była.

Awatar użytkownika

robas
Proedroj
Posty: 371
Rejestracja: 03-08-2011, 15:44
Lokalizacja: Starodąbrowska
Kontakt:

Post autor: robas »

[quote="Ravir"Bo jaki ma w tym interes Miasto czy MPK? Dodatkowe autobusy oznaczają dodatkowe koszty.[/quote]

A taki interes że powinno działać w służbie mieszkańców. Miasto otrzymało i to sporo od organizatora imprezy ponieważ mecz odbył się na Stadionie Miejskim więc myslę, że 1% tejże kwoty spokojnie wystarczyłoby na uruchomienie dodatkowych, powiedzmy 8 kursów, 4 x "9" i 4 x "0".

ODPOWIEDZ