Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Ale ja nie kpię. Po prostu jak przeczytałem, że PRAKTYCZNIE WSZYSTKIE ulice w Krzyżu są drugiej kategorii to powiedz mi Klasztorna jest której kategorii ? Wiele ulic w Tarnowie jest w opłakanym stanie. Nie tylko ten wasz cudowny krzyż, w którym to wam tak źle, ale nic z tym nie zrobicie. Sprzedajcie domy i po problemie.

I skąd wiesz, że jakaś tam ulica w krzyżu jest bodaj najbardziej dziurawa w Tarnowie ? Rozumiem, że przeprowadziłeś jakieś badania...

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

mirak pisze: I jak obserwuje swoich sąsiadów dochodzę do wniosku, że ludzie lubią być w d... kopani i palcem nie kiwnąć.
Oj żebyś wiedział, Polacy to masochiści. Widzę to na swoim osiedlu, mało kto robi cokolwiek żeby coś poprawić, coś zmienić. Za to z uwielbieniem we własnym gronie dyskutuje się o tym jak nas dyma pewne, dobrze zgrane, towarzystwo.


Cubaza, Czubek nosa to najdalszy widoczny punkt na horyzoncie - stąd taka postawa niektórych. Dobrze, że wspomniałeś o Klasztornej, chyba zainspiruję towarzystwo do odłączenia się od miasta.


AMelka
Obywatel
Posty: 56
Rejestracja: 10-02-2010, 21:55

Post autor: AMelka »

1) Czy w Tarnowie na osiedlach dziś są czarne ulice?
2) Czy w sobotę rano uliczki osiedlowe były odśnieżone?

Zadać takie pytanie mieszkańcom Zgłobic, Tarnowca, Zawady - wg mnie odpowiedź w większości będzie pozytywna.

A jak jest dziś w Tarnowie?
Jak było w sobotę rano?

Chyba nie trzeba pytać mieszkańców Gminy Tarnów dlaczego nie chcą do miasta...

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Post autor: Dominik_PCH »

Aktualnie jest szklana wszędzie na chodnikach, taka na ostro.
Jutro może gipsu zabraknąć :/


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

AMelka pisze:1) Czy w Tarnowie na osiedlach dziś są czarne ulice?
2) Czy w sobotę rano uliczki osiedlowe były odśnieżone?

Zadać takie pytanie mieszkańcom Zgłobic, Tarnowca, Zawady...
Właśnie zapytałem mieszkańców Kępy Bogumiłowskiej, dlaczego do granicy Tranowa droga jest czarna, a dalej w stronę Dunajca, gdzie mieszka kilkanaście lub nawet kilkadziesiąt rodzin, droga jest biała i ciężko samochodem przejechać /tak było w sobotę - dziś to już nie jestem zorientowany/.

Tak, na wyżej wymienionych wioskach główne 3-4 drogi są odśnieżone. W Tarnowie też główne drogi /a jest ich znacznie więcej/ są odśnieżone, a z pozostałymi różnie bywa.

Ja też nie patrzę aż mi odśnieżą 100 metrową uliczkę, tylko biorę z synem łopatę /bo sąsiedzi też jakoś się nie kwapią/ i odśnieżam przynajmniej sam dojazd do głównej drogi, który idzie około 25 stopni pod górę, aby spokojnie wyjechać do pracy.
A też bym mógł siąść przed komputerem i płakać jaka to krzywda mi się dzieje jako mieszkańcowi Tarnowa płacącemu podatki w tym właśnie Tarnowie, gdy przyjdzie zima i spadnie śnieg.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

AMelka pisze:1) Czy w Tarnowie na osiedlach dziś są czarne ulice?
2) Czy w sobotę rano uliczki osiedlowe były odśnieżone?

1. Prawie, bo jak wyjeżdżałem to śnieg sypał więc była przyprószona, ale wcześniej czarna nawierzchnia. Ale ciągniki z pługami jeździły więc jest idę o zakład, że będzie czarna.

2. Zdecydowanie tak!
Chyba nie trzeba pytać mieszkańców Gminy Tarnów dlaczego nie chcą do miasta...
Ja słyszałem, ze większość ulic w gminie utrzymywana jest specjalnie w białej szacie (tak pisał bodaj Hurricane) żeby nie zatruwać solą środowiska. Więc rzeczywiście skoro nie chcą czarnej nawierzchni, to nie trzeba ich pytać... ;)
Ostatnio zmieniony 22-01-2013, 11:57 przez Baxon, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

"Moja" ulica nie była odśnieżona ani raz od początku zimy - chodniki wzdłuż niej oczywiście też nie ruszone.
Ulica w zasadzie w centrum miasta, mieszka przy niej kilkaset osób.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

A u mnie na całym osiedlu uliczki są biało brązowe odkąd spadł śnieg, i nie wygląda, żeby przed odwilżą ten stan rzeczy miał się zmienić, jak byłem u rodziców na os. Zielonym to tak samo.

Awatar użytkownika

angelo
Archont
Posty: 621
Rejestracja: 16-09-2009, 09:03
Lokalizacja: Tarnów/Strusina

Post autor: angelo »

Na ulicach Moniuszki, Żeromskiego, Rzemieślniczej od 5-ciu lat pługa nie widziałem. Żądam odłączenia ich od miasta!
29500ml B Rh+... A Ty?

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Ale wy macie straszne problemy z tym śniegiem. W mieście zawsze był problem z ulicami po opadach. Tarnów nie jest wyjątkiem. Wszędzie tak jest, że najpierw większe i ważniejsze ulice a dopiero później reszta jak się uda. Osiedla zawsze były na końcu. Spadło raptem może 15 cm śniegu i nikt już nie umie sobie poradzić za kółkiem?? Przecież nie mieszkamy w Afryce a Wy nie pierwszy dzień żyjecie. Od dawien dawna nic się nie zmieniło. Przynajmniej nie ma zasp i auto na parkingu można szybko zlokalizować.
A do marca śnieg sam stopniej więc po co na koszty naciągać biedny UM.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Ale co odśnieżone ulice mają do powiększenia granic? Przecież nie mieszkamy na dalekiej północy gdzie śnieg utrzymuje się cały rok.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Nu u mnie w zadupiu to traktor odśnieżał dziś o 5:20. Tak, to jest boczna uliczka - do pięciu domów.
Dodano o 19:21 :
Właśnie drugi raz przejechał.
Załączniki
DSC0000143.jpg


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

ozi26, ale ja nie mam problemu. Problem mają ludzie, których zima spotkała pierwszy raz w ich życiu. Problem mają ludzie, którym się wydaje, że Tarnów ma tyle piaskarek ile jest ulic i chodników w Tarnowie i myślą, że wszystko będzie odśnieżone w tym samym czasie.

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »

Istnieją też tacy ludzie, którym się wydaje, że Tarnów ma tylko jedną pług/piaskarkę, która w pocie czoła odśnieża wszystkie najważniejsze drogi w całym województwie i dlatego nie może zajrzeć na wiele uliczek w mieście.


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Nie jest źle, postęp od zeszłego roku jest, ul Jastruna odśnieżana jest praktycznie co 2 dni, a ze 2 razy nawet solą sypneli, mimo że to osiedlowa uliczka.

Swoją drogą wydaje mi się że poważnym argumentem za, w stylu odśnieżania jest także sprawa oświetlenia. Bo dziwnym trafem po godzinie 1:00 przejeżdżając granicę Tarnowa wjeżdża się w ciemną nicość (chlubnym wyjątkiem jest tutaj gm. Lisia Góra.. nie wiem jak Skrzyszów).... To na pewno nie sprzyja bezpieczeństwu ;)

ODPOWIEDZ