Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

To samo. Gratulacje kur...na chata. Tak trzymać. Miasto ma nową strategię na przyiąganie nowych mieszkańców.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

A w Gminie Tarnów podwyżka podatków była na poziomie 4%, więc naturalna i do przyjęcia.

I tak radośnie za metr kwadratowy gruntu tam gdzie mieszkam wyszło jakieś 3 grosze, w zasadzie to 2,6 grosza. Dobrodziejstwa przeliczników z podatków rolnych. Za budynki mieszkalne jest ciut drożej, ale to i tak spora różnica na korzyść mieszkańca.

Serdecznie zapraszamy poza granice ścigałowego grajdołka! :mrgreen: Przepraszam za te złośliwości, ale sami widzicie jak to wygląda i dlaczego jest opór przed działaniami miasta...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

wejss pisze:Dramatycznie spada liczba ludności w Tarnowie. Tu artykuł za RDN http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... ieszkancow
Dramatycznie za to przybywa niezameldowanych w mieście mieszkańców nowych bloków. Te wszystkie dane to fikcja bo niech mi ktoś powie jak są liczeni stali mieszkańcy, którzy nigdy nie wymeldowali się z poprzednich miejsc zamieszkania?

hurricane, a co tak ciągnie tych wszystkich Katalończyków do grajdołka żeby przebywać w nim cały dzień?
Wiem, wiem każdy z nas ma swoje argumenty, ale faktem jest, że przeciętny Katalończyk jest częściej w Grajdołku w ciągu tygodnia niż Grajdolanin w Kataloni przez kwartał.

Jakby presidente miał jaja to mógłby zrobić taki manewr:
- podnieść opłaty parkingowe dla samochodów z blachami innymi niż KT xxxxx (de facto wprowadzenie opłaty za wjazd do miasta) do powiedzmy 6 zł za każdą rozpoczętą godzinę. Dla KT bez zmian.
- uszczelnić system kontroli opłat za parkowanie (szczególnie w obrębi starówki)
- wyznaczyć parkingi typu Park&ride w okolicach wlotu do miasta z głównych kierunków i oczywiście skomunikować komunikacją zbiorową z resztą miasta.

To na początek, bo krew człowieka zalewa jak nie może do własnej firmy dowieźć towaru czy zagwarantować miejsca dla klienta bo stado baranów zaparkuje byle jak i byle gdzie na CAŁY DZIEŃ! (od 8:00 do około 17:30). Skoro niczego nie oczekują od miasta to po jakiego grzyba parkują swoje purchle w centrum?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

hurricane pisze:Serdecznie zapraszamy poza granice ścigałowego grajdołka!
Daj spokój - wolę zapłacić 150 pln/rok i nie robić za taksówkę dziecka, bo na miejscu nie ma fajnej podstawówki czy gimnazjum, że o średniej szkole, basenie, kinie, teatrze etc etc już nie wspomnę...

Masz dziecko w wieku szkolnym?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Nie mam.

Jeżeli zakładasz, że w Gminie Tarnów nie ma podstawówek czy gimnazjów na dobrym lub przyzwoitym poziomie to się mylisz grubo.

A i do liceum to nie był problem wyjeżdżając autobusem o 6:37 byłem na 7:10 spokojnie w szkole, często szybciej niż moi tarnowscy koledzy...

Poza tym wątpię, że nie jesteś taksówką dla swojego dziecka także w Tarnowie.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

hurricane, co do gimnazjów i podstawówek - nie mam porównania, więc się nie wypowiadam. Najlepszym wyznacznikiem dla gimnazjów byłby odsetek uczniów dostających się potem do dobrych liceów i na studia, ale tego nie mogę znaleźć.
Jesteś pierwszy, którego znam i który nie żałuje przenosin z miasta do gminy. Z tym, że badania przeprowadzałem na dorosłych mających dzieci w wieku szkolnym, więc w zasadzie jesteś poza badaniami.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11688
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Baxon pisze: Skoro niczego nie oczekują od miasta to po jakiego grzyba parkują swoje purchle w centrum?

Widać masochiści. Niczego z Grajdołka przecież nie potrzebują i więc przyjeżdżają tutaj przez cały dzień cierpieć bez powodu. A potem z ulgą wracają do Katalonii ;)

A tak na serio to też fascynuje mnie ten typ myślenia. Wiele osób z gminy twierdzi, że to Tarnów potrzebuje ich a nie oni potrzebują Tarnowa. Dlaczego zatem co druga tablica rejestracyjna w mieście ma na początku KTA lub KDA?

Co do opłat za wjazd do miasta naliczanych od parkowania być może za jakiś czas będzie to konieczność. Centrum miasta ma ograniczoną pojemność i fizycznie nie można tam upchać nieoraniczonej ilości samochodów. Dlaczego zatem mieszkańcy mają ponosić główne koszta zapchanych ulic i problemy z tego wynikające. W ogóle byłbym zwolennikiem aby mieszkańcy parkowali za darmo lub za symboliczną złotówkę a przyjezdni wnosili opłaty za parkowanie. Miasto powinno troszczyć się przede wszystkim o własnych mieszkańców a nie o mieszkańców sąsiednich miejscowości.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222 pisze:dostających się potem do dobrych liceów i na studia
Sprecyzuj "dobre licea" i co mają do tego studia?
Szkoła jak szkoła, jak ktoś się chce nauczyć to w każdej się nauczy, renoma nie gra tu roli, studiowałem na AGH, prócz "renomy" było tam też noszenie zadków wyżej niż głów, a jak komuś zwróciłem uwagę, ze pierniczy głupoty to musiałem zmienić uczelnię bo bym tam nie skończył... sorry.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, dobre licea to takie, po których tak zdajesz maturę, że bez problemu dostajesz się na wymarzone studia. Które następnie kończysz i idziesz do dobrze płątnej, wymarzonej pracy :) Mogę Ci dać przykład 'złych studiów' - to wszystkie te płatne 'zarządzaniamarketingibiznesowe', po których jedyny zawód, w którym masz szanse to układacz towaru na półkach w Biedronce.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Frytek
Proedroj
Posty: 465
Rejestracja: 04-07-2012, 11:18

Post autor: Frytek »

Wszystkie szkoły maja swoje kryteria które trzeba spełnić żeby się do nich dostać... To że niby III Lo jest dobra szkołą przede wszystkim wynika z selekcji przeprowadzonej przy rekrutacji na podstawie wyników z testów i ocen. Mając samych uczniów z większymi zdolnościami nie sztuka mieć dobre wyniki w maturach itp... Z głąba nie zrobisz Einsteina.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Frytek, Ale jest chyba jakiś powód, że akurat zdolni uczniowie wybierają to liceum? Bo chyba nie idą tam tylko dlatego, że blisko jest przystanek i przejście podziemne?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6896
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

ad2222, idą tam bo w naszym kraju dzieci spełniają ambicje rodziców i im kazali, w dużej części. Idą tam, bo to liceum ma renomę. Idą tam, bo nie mają pomysłu na życie... ja miałem, poszedłem do technikum, obecnie pracuję w zawodzie pokrewnym do wyuczonego i miałem solidne przygotowanie do studiów technicznych, w przeciwieństwie do kolegów z roku po LO.
A teraz anegdotka:
Moja siostra miała taką sytuację w II LO, a w zasadzie w gimnazjum przy II LO, na jednym z przedmiotów pani zapytała "które z dzieci nie ma rodziców nauczycieli lub lekarzy", rękę podniosły trzy osoby, w tym ona...
O czym to świadczy? Bo mi się wydaje, że to jest właśnie pierwsze zdanie mojego postu.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

LordRuthwen, Sprecyzuj ile dzieci ulega presji rodziców - że tak zażartuję. A serio - rodzice po to są, żeby pomagać w wyborach.
A teraz wróćmy do tematu, na korzyść połączenia się Gminy Tarnów z Miastem Tarnów przemawia jedynie fakt otrzymania wspaniałej plastikowej spersonalizowanej Karty Miejskiej, która na razie tylko ładnie wygląda w portfelu. Ponieważ w Gminie mieszka sporo ludzi, którzy płacą duże podatki, a wójt nie ma na co wydawać gminnych pieniędzy (szkoły średnie, basen, kino, teatr itp) to inwestuje je w infrastrukturę. Ponieważ w Tarnowie Prezydent ma na co wydawać $$, więc status quo zostanie utrzymany jeszcze dłuuugo. Chyba, że przyjdzie jakaś spec-ustawa i gmina z miastem zostanie połączona 'politycznie'. Wtedy mieszkańcy miasta zyskają, a gminy - stracą. Coś chcecie jeszcze do tego dodać?
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

defekator pisze:
A tak na serio to też fascynuje mnie ten typ myślenia. Wiele osób z gminy twierdzi, że to Tarnów potrzebuje ich a nie oni potrzebują Tarnowa.
Tak samo jak Tarnowianie myślą, że nie potrzebują Gminy Tarnów i przyjezdnych... Niestety widać obie strony nie rozumieją, że wzajemnie się potrzebują, ale na zasadach jak równy z równym.

Ja to rozumiem dlatego nie widzę konieczności zmiany granic Tarnowa, widzę pole do działania dla władz miasta, tylko ich to nie obchodzi, bo wolą iść na łatwiznę...
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Ja też jestem w stanie zaakceptować utzrymanie obecnych granic administracyjnych. Pod jednym wszakże warunkiem, niech niezameldowani w mieście partycypują w kosztach kultury, oświaty oraz rozrywki i rekreacji. W tej chwili gmina jest mniej więcej jak huba na drzewie.

ODPOWIEDZ