Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Baxon to ja inny przykład:

Załóżmy, że chcesz jako mieszkaniec Tarnowa jechać do Krakowa i iść do Filharmonii, czy z tego tytułu miasto Tarnów powinno coś Krakowowi dorzucić do wora, czy Kraków powinien być zadowolony, że Ty przyjeżdżając do Filharmonii i płacąc za bilet pozwalasz zmniejszyć koszty jej finansowania.

Bo ja na miejscu Krakowa cieszyłbym się, że ludzie przyjeżdżają z okolicy i zmniejszają koszty utrzymywania kultury, rekreacji itp...

Sorry, ale miasto ma pewne funkcje z definicji, które będzie pełnić tak czy owak, płacąc za wstęp dorzucam się do kosztów jego utrzymania, miasto jak ma taką chęć może dawać rabaty swoim mieszkańcom, co w bólach w Tarnowie się dzieje poprzez Kartę Mieszkańca i ja się na to nie burzę, macie prawo do takich rabatów, bo to Wasze.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Właśnie o te rabaty mi chodzi. Czekam z utęsknieniem aż zacznie to funkcjonować pełną parą. Miasta mają swoje zadania, szczególnie gdy są ważnym ośrodkiem w regionie i z tego tytułu ponoszą koszty - to jest oczywiste. Ale rozsądne jest także to, że jeśli płacę podatki w mieście, to w zamian powinienem mieć korzystniejsze warunki do korzystania z miejskich wygód niż przyjezdni, którzy do tego się nie dokładają.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

Macie dziwny punkt widzenia. Tarnów nie jest stolicą Polski. Dlaczego? Nie jest nawet miastem wojewódzkim. Dlaczego? Jak wytłumaczyć fakt, że Pcim Dolny ma to samo?
Zrozumcie wreszcie, że to kwestia ludzi. Zamiast gadać trzeba się wziąć do pracy.
Zając najlepszy jest w śmietanie.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

Trochę odkopię temat, ale dziś przeczytałem ciekawy wywiad odnośnie przedmieść Warszawy:
http://natemat.pl/54341,najlepsze-do-zy ... icy-miasta

Podoba mi się to określenie: użytkownicy miasta.

Awatar użytkownika

Jela
Thesmothetai
Posty: 1283
Rejestracja: 17-09-2009, 10:06
Lokalizacja: ze wsi

Post autor: Jela »

A co ja innego zrobiłem? :) To jest prosta logika. Chcę mieć ciszę i spokój. Wiem, że muszę odpocząć dlatego nie jadę do córki na Zielone gdyż stało się nie Zielonym tylko "Spalinowym" lub "Zagazowanym" czy też inaczej jak kto chce.
Mam teraz nadzieję, że mnie rozumiecie gdy pisałem o całkowitym braku rozwiązań komunikacyjnych i połączeń lokalnych. Takie są skutki jakie są a ja tych ludzi którzy podejmują takie decyzje wywaliłbym na zbity pysk.
Zając najlepszy jest w śmietanie.


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Odnośnie dyskusji kiedyś tam w tym wątku:

Mieszkańcy Starego Miasta i Kazimierza przetestują budżet partycypacyjny
-Kraków


http://lovekrakow.pl/aktualnosci/mieszk ... _2683.html
Polak Szkot dwa bratanki*


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

Gęstość zaludnienia najbliższych okolic Tarnowa w osobach/na km2 wg miejscowości.
Pogoda "dopisuje" :) więc opracowałem mapkę poniżej. Podstawą były dane ze strategii gminnych dostępnych na stronie BIP. W sumie byłem ciekaw jak to wygląda. W sieci brakuje takich infografik a jak widzicie przejrzyście pokazują dane. Chciałem również pokazać gęstość zaludnienia w poszczególnych dzielnicach Tarnowa, ale nie znalazłem potrzebnych danych. Prośba do Kuby o takie informacje o ile to możliwe. :)
Nie jestem grafikiem do strony estetycznej proszę się nie czepiać. ;)

Obrazek


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Super robota. Masz lajka. To pokazuje to co od dawna powtarzam. Jeżeli chcemy zwiekszyć liczbę mieszkańców miasta trzeba najpierw "uderzyć" w Zbylitowską Górę , Koszyce Wielkie, Zgłobice i Tarnowiec. Natomiast jeżeli chodzi tereny pod inwestycje to rzeba zainteresować się Lisią górą, Brzozówką, Skrzyszowem. Zresztę według mnie już od dawna ZG KW Tarnowiec powinny być przyłączone do miasta. Trudno je nazwać wsią.


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Post autor: bart11 »

wejss pisze:Super robota. Masz lajka. To pokazuje to co od dawna powtarzam. Jeżeli chcemy zwiekszyć liczbę mieszkańców miasta trzeba najpierw "uderzyć" w Zbylitowską Górę , Koszyce Wielkie, Zgłobice i Tarnowiec. Natomiast jeżeli chodzi tereny pod inwestycje to rzeba zainteresować się Lisią górą, Brzozówką, Skrzyszowem. Zresztę według mnie już od dawna ZG KW Tarnowiec powinny być przyłączone do miasta. Trudno je nazwać wsią.
Taaa.. już widze, jak chętnie mieszkańcy w/w miejscowości pragną włączenia do 'miasta'. To gdzie miasto ma mieszkańców Brzozówki można zobaczyć na DK73/A4. (Piesi i rowerzyści odcięci od miasta autostradą bez żadnego przejścia)


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

bart11 pisze:
wejss pisze:Super robota. Masz lajka. To pokazuje to co od dawna powtarzam. Jeżeli chcemy zwiekszyć liczbę mieszkańców miasta trzeba najpierw "uderzyć" w Zbylitowską Górę , Koszyce Wielkie, Zgłobice i Tarnowiec. Natomiast jeżeli chodzi tereny pod inwestycje to rzeba zainteresować się Lisią górą, Brzozówką, Skrzyszowem. Zresztę według mnie już od dawna ZG KW Tarnowiec powinny być przyłączone do miasta. Trudno je nazwać wsią.
Taaa.. już widze, jak chętnie mieszkańcy w/w miejscowości pragną włączenia do 'miasta'. To gdzie miasto ma mieszkańców Brzozówki można zobaczyć na DK73/A4. (Piesi i rowerzyści odcięci od miasta autostradą bez żadnego przejścia)
A kto tu chce Brzozówkę na początek. Tu się liczy ZBYLITOWSKA, ZGŁOBICE, KOSZYCE i TARNOWIEC. W drugiej kolejności jest "Brzoza". Zresztą jak by była jakakolwiek chęć ludności zamieszkującej brzozowe pola na przyłączenie do miasta to może by to twoje przejście było. A tak to jest "NIEEE" BO BEDE PŁACIŁ WIECEJ!!! NIE CHCE!! No to nie chciej , nie będziesz miał kurna drogi.


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Temat umiera powoli a Rzeszów dalej do przodu http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title, ... aid=110d00


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

Wejss widać jaka jest taktyka Rzeszowa. Wybierają kilka miejscowości do przyłączenia. Chociaż wyniki referendum wskazują na niechęć mieszkańców do miasta - Rzeszów składa wniosek do wojewody. Wojewoda zgadza się na część miejscowości. Wniosek płynie do ministra cyfryzacji i administracji. Ten z kolei znów obcina i zostaje jedna, dwie miejscowości i Rzeszów je wchłania. Wystarczy powtórzyć ten manewr co kilka lat i terytorium miasta się powiększa.

Obrazek
Obrazek

http://www.tvp.pl/rzeszow/aktualnosci/s ... a/10981186


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Szkoda że u nas nawet nie śni sie o takich planach... a pipidówka robi się coraz większa, przy takiej władzy, takim myśleniu, zarządzaniu, biurokracji, czekaniu na wszystko.. a liczba mieszkańców spada.

Całe zarządzanie miasta nadaje sie do reengineeringu, wraz ze zmianą zasobu ludzkiego który po x latach siedzenia na tym samym stanowisku, codziennie robiąc to samo nie nadaje sie do niczego. Bez zaoferowania PEWNOŚCI danemu terytorim, że wpływy z tytułu podatków, wróca spowrotem na to samo miejsce w postaci inwestycji, skrócenia czasu na pozwolenia czyt. przeniesieniu kartki papieru z pokoju do drugiego pokoju bez dawania pani "Ziutce" w łape za rogiem, to nie ma racji bytu. Antyreklama dla miasta jesli chodzi o poszerzenie granic administracyjnych są drogi.. i sposób ich łatania lub i nie :)

Ciekaw jestem co za rok nowa władza naobiecuje i będe bacznie przyglądac sie temu co kto będzie mial w tym temacie do zaoferowania


dzik
Archont
Posty: 561
Rejestracja: 29-12-2010, 18:19
Lokalizacja: świat

Post autor: dzik »

Mogliby iść w kierunku zachodnim ;)
Polak Szkot dwa bratanki*


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

Dzik - na zachodzie zostawiają miejsce dla Tarnowa :) A tak na serio: na północy mają autostradę, lotnisko i strategiczną drogę na Warszawę. Specjalnie pokazują, że chcą więcej, żeby mieć później lepsze stanowisko przy negocjacjach. Idą na kompromis a tak naprawdę osiągają zamierzony cel. Sztuka negocjacji. Nic więcej.

ODPOWIEDZ