tarnowskie MPK

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Cena jednostkowa nowej Scanii Citywide 12 CNG wyniesie 1 028 500 zł netto. Natomiast Mielec, który wybrał ofertę Solarisa (też jedyna oferta), za sztukę New Urbino 12 CNG, zapłacą 1,1 mln zł.

Tak prawdopodobnie będą wyglądać (ten autobus należy do MZK Słupsk)
http://www.phototrans.eu/14,891777,0,Sc ... _3054.html

Tap tap na chinolu


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Mistyczny »

Co takiego mają te Scanie, że zakochali się w nich w MPK? Jaka jest ich przewaga np. nad Solarisami?
Szkoda że nikt inny nie złożył oferty bo można było by sobie porównać te autobusy. Nie chodzi mi o to że Solaris polski a Scania nie bo w sumie to oprócz chińskich i tureckich złomów to wszystkie porządne autobusy robi się w Polsce. I w sumie to dobrze że wygrała Scania bo to porządna firma.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Mistyczny pisze:Co takiego mają te Scanie, że zakochali się w nich w MPK? Jaka jest ich przewaga np. nad Solarisami?
Szkoda że nikt inny nie złożył oferty bo można było by sobie porównać te autobusy. Nie chodzi mi o to że Solaris polski a Scania nie bo w sumie to oprócz chińskich i tureckich złomów to wszystkie porządne autobusy robi się w Polsce. I w sumie to dobrze że wygrała Scania bo to porządna firma.
Porządna to się dopiero okaże.

Tap tap na chinolu


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Tymczasem otwarto oferty w przetargu na 9 autobusów 12-metrowych napędzanych ON. Jedyną ofertę złożył... MAN Truck & Bus Polska.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: tarnowskie MPK

Post autor: hurricane »

Pzet pisze:Tymczasem otwarto oferty w przetargu na 9 autobusów 12-metrowych napędzanych ON. Jedyną ofertę złożył... MAN Truck & Bus Polska.
Dywersyfikujemy park maszynowy... Żeby koszty obsługi przekroczyły wszelkie granice. A na serio, czy coś poszło nie tak, jak MPK chciało? MANy to dobre auta, ale dość drogie w obsłudze z tego co wiem.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Jak już przyjadą wszystkie nowe autobusy, to wycofają z eksploatacji wszystkie wysokopodłogowe Jelcze i Volva. Zastanawia mnie czy 5 sztuk autobusów midi zastąpi obecnie posiadane midi, czy maxi.
Obecnie posiadane MANy przez MPK, mają już 20 lat i obyło się bez poważniejszych awarii.

Tap tap na chinolu


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

MAN i Scania to ten sam właściciel - koncern Volkswagena. Dogadali się na podział przetargów (gazowce wzięła Scania) i tylko w midi wygryzie ich Solaris bo jako jedyny na rynku posiada w pełni niskopodłogowy autobus o długości poniżej 10 m (Alpino).


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Nie wiadomo kto się z kim dogadał Obrazek
Ważne jest natomiast to, że już można oficjalnie powiedzieć, że nowe autobusy pojawią się w przyszłym roku w Tarnowie. MPK Tarnów dostało dofinansowanie z UE na zakup ekologicznych autobusów.
Co do ostatniego przetargu, to nie tylko Solaris produkuje takie krótkie autobusy. Ta egzotyka coraz częściej pojawia się w Polsce. ObrazekObrazek

Tap tap na chinolu


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

Karsan z powyższego zdjęcia robi karierę w Dolnośląskim, zapomniałem już w którym z kurortów. Kupili tam mini Jest a teraz przymierzają się właśnie do Ataka. To chyba Szklarska Poręba ale może się mylę...


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: tarnowskie MPK

Post autor: pilips1982 »

5 nowych Scanii jest już w Tarnowie i wyrusza na linie. Jest praktycznie przesądzone, że dołączy do nich bliźniacze 21 sztuk z zasilaniem CNG, 9 nowych MANów i po ostatnim przetargu 5 krótkich Solarisów Alpino.
Możemy się więc spodziewać, że w 2019 rok MPK wkroczy bez autobusów wysokopodłogowych i praktycznie ze wszystkimi autobusami klimatyzowanymi...


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: tarnowskie MPK

Post autor: sotiv »

Podobno napakowane mają elektroniki i bajerów jak żaden inny. Parę kamer w tym na podczerwień(?), mocna klimatyzacja i bajer do włączania zielonego światła na skrzyżowaniach :D Ale czy w tym przypadku światłą nie mają być wyposażone w jakieś czujniki czy coś?


Pzet
Prytan
Posty: 173
Rejestracja: 15-11-2010, 14:49
Lokalizacja: Tarnów

Re: tarnowskie MPK

Post autor: Pzet »

Nowe autobusy już mają odpowiednie sterowniki systemu sterowania sygnalizacją, ale tak naprawdę będzie on wdrażany w przyszłym roku z funduszy europejskich. Mają zostać przystosowane światła na skrzyżowaniach (część podobno już może współdziałać, łącznie będzie ich ponad 30), a sterowniki będą oczywiście zamontowane we wszystkich autobusach.


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: tarnowskie MPK

Post autor: aaee »

Jak nic będzie się opłacać za niedługo jeździć komunikacją miejską, jeszcze niech zrobią gdzie się da BUS pasy :)


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Re: tarnowskie MPK

Post autor: faleQ »

Chcecie mieć bajery i elektronikę w autobusach, to jedźcie np do Krakowa. Jedyna nowość w tych autobusach, to sterowniki do świateł. Ale znając tarnowskie realia, będzie to żyło swoim życiem

Tap tap na chinolu

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 767
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: tarnowskie MPK

Post autor: gumini_0317 »

Ja się nie mogę doczekać biletomatów w autobusach i na przystankach.

Co mi z oszczędności 20 sekund na światłach, gdy emerytka na przystanku będzie kupowała bilet u kierowcy 2 minuty?

ODPOWIEDZ