Poszerzenie granic Tarnowa

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 777
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Post autor: gumini_0317 »



Daresh
Obywatel
Posty: 57
Rejestracja: 31-03-2013, 21:22
Kontakt:

Post autor: Daresh »

Patrzę na te plany i zastanawiam się na ile to realne, a na ile tylko pobożne życzenia.

Poszerzenie granic, nowe drogi szybkiego ruchu, farmy fotowoltaiczne...

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11677
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

Daresh pisze:Patrzę na te plany i zastanawiam się na ile to realne, a na ile tylko pobożne życzenia.

Poszerzenie granic, nowe drogi szybkiego ruchu, farmy fotowoltaiczne...
Stawiam na pobożne życzenia.

Zwłaszcza, że do tej pory wszystkie działania i debata o powiekszeniu Tarnowa wygląda mniej więcej tak:

http://youtu.be/F18aSrmrbrc

;)
Ostatnio zmieniony 30-06-2013, 18:49 przez defekator, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7671
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

defekator, nie wiem kto robił napisy, ale to geniusz. Dawno się tak nie uśmiałem :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Mieszkaniec
Obywatel
Posty: 16
Rejestracja: 30-08-2012, 13:13

Post autor: Mieszkaniec »

Jeśli chodzi o część Woli Rzędzińskiej, to widzę argument "wschodniej obwodnicy". Tu pojawia się moje pytanie, przecież z tego co się orientuje GDDKiA optuje za wariantem obwodnicy w obecnych granicach miasta? :) Proponuję w takim razie tą linię przesunąć według wariantu obecnie najbardziej prawdopodobnego i tereny leżące na wschód od tejże linii włączyć do Woli Rzędzińskiej ;). Czy Tarnów zamierza za wszelką cenę zmienić decyzję odnośnie obwodnicy na korzystną dla siebie, dzięki czemu Generalna dołoży się do jej budowy, a następnie Tarnów włączy w swoje granice obwodnicę? Dostanie w ten sposób 2 ciastka za prawie darmo ;) No ale cóż, wybory się zbliżają to bajeczki należy zacząć opowiadać :) Życzyłbym jedynie odrobinkę więcej realizmu ;)


labserdak
Obywatel
Posty: 5
Rejestracja: 30-10-2012, 22:05
Lokalizacja: goldap

Post autor: labserdak »

ad2222 pisze:defekator, nie wiem kto robił napisy, ale to geniusz. Dawno się tak nie uśmiałem :)
katalonczycy hehe, dobre, z ziemi katalonskiej do tarnowa hehe


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Szczerze jak zobaczyłem te propozycje to tym bardziej jestem przekonany, że kompletnie nic z tego nie wyjdzie :).

Ryszard Wielki i jego nadworni słudzy, panowie Madej, Kułaga i Kupiec zajęliby się osiedlami we własnym mieście, bo dzisiaj na ulicy Granicznej prawie koło urwałem... Sorry, ale za miedzą nikt nie chce, żeby za kilka lat tak wyglądało jego sąsiedztwo, zwłaszcza pod takimi rządami ;).
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

"2010-11-04 Ryszard Ścigała odpowiada na pytanie, czy granice Tarnowa powinny być poszerzone:

Ryszard Ścigała:
Rozszerzenie miasta nie jest celem samym w sobie, ma służyć udostępnieniu nowych terenów pod inwestycje i objęciu miejscem zamieszkania osoby migrujące na obrzeża Tarnowa.(...)Tarnów wzmacnia swój potencjał jako stolica subregionu i jednym z elementów jest ekspansja terytorialna. Propozycje włączenia całego terytorium gminy Tarnów są obecnie prawnie niemożliwe i trudne do zaakceptowania przez mieszkańców sąsiednich gmin.

(...)na forum Związku Miast Polskich, skupiających miasta, które borykają się z takim samym problemem. Wystąpiłem z propozycją zmian dających możliwość ustawowego włączenia obrzeży do granic administracyjnych aglomeracji takich jak tarnowska. Mam pomysł na propozycję "umowy społecznej", która mogłaby być przedstawiona mieszkańcom otoczenia Tarnowa, zawierającej materialne zachęty do włączenia do miasta. (...)
Oferta inwestycji realizowanych przez miasto i nasze spółki dla jego obrzeży gwarantujących rozwój Tarnowa to kolejny etap przygotowań. "

źródło: http://tarnow.naszemiasto.pl/serwisy/tarnowskie_starcie_wyborcze/ryszard_scigala_po/643642,ryszard-scigala-odpowiada-na-pytanie-czy-granice-tarnowa,id,t.html

Moje pytanie: czy ta oferta inwestycji dla "obrzeży" była kiedykolwiek przedstawiona? Tak się zastanawiam bo minęły ponad 2 lata od tego wywiadu. Czy ktoś coś wie na ten temat? Ta umowa społeczna to rozumiem Karta Miejska. Ale o ofertach inwestycji nic nie słyszałem.


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

defekator pisze:
Daresh pisze:Patrzę na te plany i zastanawiam się na ile to realne, a na ile tylko pobożne życzenia.

Poszerzenie granic, nowe drogi szybkiego ruchu, farmy fotowoltaiczne...
Stawiam na pobożne życzenia.

Zwłaszcza, że do tej pory wszystkie działania i debata o powiekszeniu Tarnowa wygląda mniej więcej tak:

http://youtu.be/F18aSrmrbrc

;)
Rewelacja !


Zygmunt
Prytan
Posty: 114
Rejestracja: 06-07-2013, 11:13

Post autor: Zygmunt »

A tymczasem w gminie Tarnów wyszła nowa gazetka gminna... chyba zaczyna się wojenka. Najpierw na tapetę poszła planowana do włączenia w granice miasta Zawada. Wychodzi na to, że miasto jest be i nie interesuje się mieszkańcami Zawady. Ciekawe jakie argumenty będą użyte w Zbylitowskiej Górze? Poniżej artykuł. Pomija się istotny fakt, że droga przebiega przez teren zamku tarnowskiego i w ogóle nie powinna być nigdy wyasfaltowana a co dopiero dopuszczona do ruchu.

Co ciekawe jest też artykuł o przejęciu remizy w Zgłobicach. Sukces jest odtrąbiony! Chociaż redaktor milczy w sprawie wysokiej kary finansowej, która grozi teraz gminie za złamanie ustaleń darowizny. Był artykuł w Temi na ten temat. Jednym słowem gazetka jak najbardziej "obiektywna". Gdyby wydało ją miasto pewno co po niektórzy nazwali by taki twór "reżymowy" :)

Fot.: Nowiny Tarnowskiej Gminy nr 2 (121).
Załączniki
wypoczynkowa.jpg


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

Zygmunt pisze:Gdyby wydało ją miasto pewno co po niektórzy nazwali by taki twór "reżymowy"
Miasto już ma swoją gazetę - miesięcznik, w którym świat jawi się jako cudowny, a życie w mieście pozbawione kłopotów; inwestycje realizowane są zgodnie z planem, wszystko dla dobra mieszkańców itd... :D

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Post autor: mirak »

Jedyne co jest wartościowego w tej gazetce to mały dodatek o imprezach kulturalnych
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"


redinn
Prytan
Posty: 102
Rejestracja: 05-10-2009, 20:23

Post autor: redinn »

Patrzyłem na tę gazetkę gminną http://217.117.128.155/nowiny/nowiny_121.pdf i na stronie 14: R.Ś. "pobrzękuje szabelką". Kuba natomiast jest "wizjonerem wielkiego Tarnowa, który uzyskał poparcie rzędu 8,29%". Przeczytać można, że Klikowa chce się odłączyć od miasta. Może da się ją przehandlować za Tarnowiec?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Od Tarnowca mi się trzymać z daleka... Niech Tarnów, uporządkuje Klikową i Krzyż zbuduje mieszkańcom przyzwoite drogi i chodniki, albo po prostu niech posłucha mieszkańców... przynajmniej raz na rok, a nie na wybory... Bo tym mieszkańcom się to należy skoro niektóry przez 30-40 lat mają błotniste lub żwirowe ulice.

Zaraz zaraz... przecież nie potrafi się dziur na głównych drogach załatać...

więc o czym my mówimy w ogóle...

Sam JE RŚ pogrzebał na dobrych kilka jak nie kilkanaście lat ideę poszerzenia, więc jemu podziękujcie :)

Ciekawe ilu z Was ma możliwość mailowej korespondencji z Waszym włodarzem? Bo ja kilka razy do roku, zbieram i poruszam sprawy ważne dla mojego otoczenia i zawsze dostaję po kilku dniach mail zwrotny z odpowiedzią bezpośrednio od Wójta Kozioła, albo któregoś z zastępców. I to jest właśnie to potwierdzone wpadkami w Krzyżu i w całym mieście, jak mieszkańców Tarnowa ich władza ma "w poważaniu", na zasadzie zagłosuj na nas, a potem delikatnie mówiąc idź sobie i bądź szczęśliwy, bo mamy "prestiż" i kostki z Krakowskiej gratis.

;) kąśliwie, ale rosyjski klimat mnie do tego nastraja, dobrej nocy na dziś.
Zapraszam na Internetową Stację Meteo Tarnowiec - meteo.tarnowiec.prv.pl


wejss
Rhetor
Posty: 1646
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Te dane są po prostu szokujące!!! http://www.rdn.pl/~radiom/rdn/index.php ... e-z-miasta

ODPOWIEDZ