Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Ależ ironia losu!!! :lol: :lol: :lol:
Pierwsza ofiara dobrej zmiany w (de)organizacji opieki zdrowotnej. Wieloletni i czynny apologeta PiSu Roman Korczak będzie miał więcej wolnego czasu.Tak jak i kierowana przez niego przychodnia.

http://www.rdn.pl/news/tarnowska-przych ... onkurencje" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Niesamowita jest ta siła propagandy. Ciekawe co byś napisał, gdyby ten przetarg wygrała przychodnia Korczaka. Pewnie musielibyśmy tu czytać, jak to kolesie się ustawiają, a tak to trzeba napisać, że wybór lepszej oferty jest oczywiście porażką PiS :). No i nie zapomniałeś w przekazie podkreślić, że te zmiany, to (de)organizacja służby zdrowia, bo przecież jak zmiany wprowadza PiS, to koniecznie trzeba nie czekając na efekty, skrytykować i wyśmiać. Trochę się zapędziłeś w swojej fobii.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7661
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: ad2222 »

Ja tam się nie cieszę, bo część pieniędzy zamiast zostać w Tarnowie, wywędruje do Krakowa. A skoro byli tańsi, to i lekarzom i pielęgniarkom mniej się z tego "tortu" dostanie, chyba, że firma ma niższe koszty własne.

A że będą dyżurować ci sami lekarze, co w przychodni na os. Wolności(?), to prawie pewne.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

W przypadku gdy będzie o jeden punkt mniej, logicznym wydawałoby się, aby zwiększyć liczbę dyżurujących internistów do 2 w oddziale.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6854
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

Mr Greenback pisze:Ależ ironia losu!!! :lol: :lol: :lol:
Pierwsza ofiara dobrej zmiany w (de)organizacji opieki zdrowotnej. Wieloletni i czynny apologeta PiSu Roman Korczak będzie miał więcej wolnego czasu.Tak jak i kierowana przez niego przychodnia.

http://www.rdn.pl/news/tarnowska-przych ... onkurencje" onclick="window.open(this.href);return false;
A coś ty taki na niego zawzięty?
Ja go bardzo cenię jako lekarza.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: sotiv »

Chodzą słuchy, że nie będzie aż tak kolorowo na szpitalach jeśli chodzi o rozdzielenie kolejek i osobne pomieszczenia, ale za to podobno ma zostać w Tuchowie i powstać w Wierzchosławicach całodobówka. Tak usłyszałem i, to pewnie jest półprawdy. Zobaczymy za dwa tygodnie.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Niesamowita jest ta siła propagandy. Ciekawe co byś napisał, gdyby ten przetarg wygrała przychodnia Korczaka. Pewnie musielibyśmy tu czytać, jak to kolesie się ustawiają, a tak to trzeba napisać, że wybór lepszej oferty jest oczywiście porażką PiS :). No i nie zapomniałeś w przekazie podkreślić, że te zmiany, to (de)organizacja służby zdrowia, bo przecież jak zmiany wprowadza PiS, to koniecznie trzeba nie czekając na efekty, skrytykować i wyśmiać. Trochę się zapędziłeś w swojej fobii.
Może dlatego, że wiem czym te zmiany pachną w praktyce i jakie obawy mają nieoficjalnie je wygłaszający kierownicy szpitali.
Zresztą poczekaj do początku października i nadsłuchuj co się będzie działo...A to co mnie razi to fakt, że Korczak jest bardzo dobrym lekarzem, tyle że organizacja pracy przychodni mu niezbyt idzie. A efektem jest przegrana miejskiej przychodni w konkursie robionym przez miejski szpital...

Tuchów wygra dodatkowy konkurs i będzie opieka całodobowa w Tuchowie i Wierzchosławicach. Gdyby tego nie deklarowali to nie dostaliby kontraktu na inne zakresy.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Dlatego sugeruję poczekać do października, a może bardziej do końca roku, żeby uczciwie ocenić zmiany. Teraz to jest tylko snucie domysłów. Korczak jest świetnym lekarzem z doświadczeniem. Nie wiem jak kieruje przychodnią, ale przegrana w konkursie nie świadczy o nim źle. Wiele konkursów wygrywa się ceną, a później jest co jest. Zobaczymy jak będzie się Kuta tłumaczył, jak mu najtańszy oferent położy opiekę całodobową.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Dlatego sugeruję poczekać do października, a może bardziej do końca roku, żeby uczciwie ocenić zmiany. Teraz to jest tylko snucie domysłów. Korczak jest świetnym lekarzem z doświadczeniem. Nie wiem jak kieruje przychodnią, ale przegrana w konkursie nie świadczy o nim źle. Wiele konkursów wygrywa się ceną, a później jest co jest. Zobaczymy jak będzie się Kuta tłumaczył, jak mu najtańszy oferent położy opiekę całodobową.
A co tutaj ma położyć? Pomieszczenia zgodne z przepisami organizuje Szpital, lekarzy i personel pomocniczy z Czwórki, Kolmedu i MCM przejmie nowy świadczeniodawca i tyle. Po prostu Czwórce ubędzie kilkaset tysięcy złotych.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Ci lekarze i personel to dopiero maja być zatrudniani, więc jak sądzę będą musieli negocjować kontrakty. Jeśli się nie dogadają, to co?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Ci lekarze i personel to dopiero maja być zatrudniani, więc jak sądzę będą musieli negocjować kontrakty. Jeśli się nie dogadają, to co?
Jak się nie dogadają to nie będą mieli pracy. Ot co. Do wyboru były 3 miejsca pracy, a teraz będa mieli dwa. To konsekwencja deformy MZetu.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

No i znowu mijasz się z prawdą. Lekarze dyżurujący to lekarze, którzy pracują też w normalnym trybie. Na XXV-leciu spotkałem kiedyś pediatrę z Długiej. Po drugie do wyboru było 6 miejsc pracy i tyle też może pozostać. Reforma nie przewidziała obcięcia etatów, więc jeśli kontakt podpisuje się za liczbę przyjętych pacjentów, to każdy rozsądny manager będzie chciał zoptymalizować stosunek lekarzy do chorych.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:No i znowu mijasz się z prawdą. Lekarze dyżurujący to lekarze, którzy pracują też w normalnym trybie. Na XXV-leciu spotkałem kiedyś pediatrę z Długiej. Po drugie do wyboru było 6 miejsc pracy i tyle też może pozostać. Reforma nie przewidziała obcięcia etatów, więc jeśli kontakt podpisuje się za liczbę przyjętych pacjentów, to każdy rozsądny manager będzie chciał zoptymalizować stosunek lekarzy do chorych.
Oczywiście, ze pracują trybie dziennym . I to w różnych poradniach i szpitalach.A nawet w różnych województwach. Ale jak do tej pory komuś pasowało pracowanie od 18 to znaczyło, ze do tej 18:00 ma już zagospodarowany czas i teraz dalej mu to będzie pasowało.
Także o zatrudnienie lekarzy się nie martw. Bez problemów skompletują załogę, bo nie zaproponują mniejszych pieniędzy. XXV lecia poległo na innych kosztach. Stąd niższa oferta Krakusów.
Natomiast mnie nurtuje co innego. W jaki sposób sie to stało, że do konkursu stanęła Czwórka, a nie stanął kolejny miastowy podmiot MCM? Udzielali także nocna i światęczną i co? Nagle nie chcieli ?
A co do optymalizacji to nie nawalczysz, bo przepisy rozporządzeń narzucają normy zatrudnienia.

Natomiast odniosę się jeszcze do pisania przeze mnie o DEFORMIE. Po pierwsze uwalono de facto tzw. AOS. Zabrano ok.21% środków, które były do tej pory w przychodniach. A to oznacza to, że kolejki w przychodniach się wydłużą. Po drugie wskazano, ze te srodki ida do szpotali i te będa leczyć w ramach ryczałtu, a więc kolejki spadną. Tyle, że...oddajmy głos człowiekowi , który wie najlepiej:
Jako jeden z trzech szpitali w woj. małopolskim zostaliśmy zakwalifikowani do trzeciego poziomu PSZ, ze wszystkimi oddziałami. Czujemy się więc wyróżnieni. Oczywiście plusem ryczałtu jest pewność finansowania, bez przystępowania do konkursów - stwierdza Artur Puszko, dyrektor Specjalistycznego Szpitala w Nowym Sączu.

- Ryczałt zwiększa o kilka procent nasze dotychczasowe przychody z kontraktu. Niestety, ten niewielki wzrost zostanie zniwelowany przez ustawowo narzucone 10-procentowe podwyżki dla pracowników - dodaje.
Zwraca zarazem uwagę, że nie sam ryczałt, ale cały model tzw. budżetowania szpitali może już w najbliższej przyszłości stać się źródłem problemów wielu lecznic: - Z własnego doświadczenia wiem, jakie patologie są związane z budżetowym finansowaniem placówek. Kilkanaście lat byłem dyrektorem lecznicy funkcjonującej w takim systemie - mówi Artur Puszko.
W jego opinii niebezpieczeństwo takiego rozwiązania tkwi w tym, że „leczenie ciężko chorych pacjentów przestanie być opłacalne”. - Ryczałt w budżetowym finansowaniu jest sztywno określony i może nie obejmować rzeczywistych kosztów terapii w najtrudniejszych, skomplikowanych przypadkach - obawia się szef nowosądeckiego szpitala.

Zatem kolejki nie spadną. ale wręcz wzrosną. A stanie się to dlatego, ze teraz szedłeś na zabieg do przychodni, godzina i wychodziłeś po zabiegu.Teraz pójdziesz do szpitala i przeleżysz z tym samym 3 dni bo NFZ nie zapłaci za hospitalizację. Dla szpitala generuje to koszty, a dla ciebie starte czasu i piniędzy bo L4 to 80% pensji....
Mówiąc wprost-za rok, dwa szpitale zaczną być duszone przez koszty stałe. Takie rzeczy w kuluarach krynickich mówili decyzyjni z NFZ w zeszłym tygodniu, że tylko czekać aż ludzie się rzucą na abonamenty medyczne.
Polaku-lecz się sam !
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: dropszot »

Młodzież się bawi...
Spokojne spotkanie towarzyskie przeistoczyło się w chwile grozy dla 20-letniego mieszkańca Tarnowa. Koledzy przypalali go żelazkiem, powodując poparzenia twarzy I i II stopnia.
https://www.wprost.pl/kraj/10077136/Tar ... twarz.html" onclick="window.open(this.href);return false;

https://wiadomosci.wp.pl/dobrze-sie-baw ... 308214401a" onclick="window.open(this.href);return false;


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Exyou »

Bo alkohol to twardy narkotyk, a ludzie którzy nie potrafią pić nie powinni go wogóle tykać, a już w szczególności młodzi.

ODPOWIEDZ