Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Wiadomości "z miasta".

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Wewnątrz wygląda fajnie, jednak z perspektywy lotu ptaka przypomina mi to studnię, albo jakiś zbiornik z wodą.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Cubaza »

A mnie zastanawia co tam oprócz panoramy mogłoby się znajdować, że musi być aż tak wysokie.


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: wejss »

Cubaza pisze:A mnie zastanawia co tam oprócz panoramy mogłoby się znajdować, że musi być aż tak wysokie.
Może na jednym pietrze jest panorama a na innych pietrach pokazy multimedialne, mała sala konferencyjna, restauracja. Możliwości jest wiele.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Wyeksponowanie panoramy siedmiogrodzkiej byłoby fajnym pomysłem, ale muzeum ma tylko jakieś szczątki kolekcji, więc nie za bardzo jest co wystawiać. Bryła budynku fatalna.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

Bryła nawet spoko, pomysł oświetlenia, komunikacji też ok, ale nie w tym miejscu. Tam wszędzie same działki i nagle pośrodku taki klocek niepasujący do niczego. Przytłoczyłby wszystko dookoła - tak na oko to ma ponad 20 metrów wysokości.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Goscinny pisze:Bryła nawet spoko, pomysł oświetlenia, komunikacji też ok, ale nie w tym miejscu. Tam wszędzie same działki i nagle pośrodku taki klocek niepasujący do niczego. Przytłoczyłby wszystko dookoła - tak na oko to ma ponad 20 metrów wysokości.
Na terenie Owintaru pasowałoby to idealne. Ścisłe centrum , obok dworzec.


Ricardo
Archont
Posty: 645
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Ricardo »

Abstrahując od realności pomysłu, to to co robi RDN to zwyczajne świństwo. Sugerowanie że Nowy Sącz miałby stracić na zostaniu jedną z dwóch stolic proponowanego województwa to jakiś absurd... A poza tym, jaki znowu pomysł tarnowskich przedsiębiorców, przecież to element koncepcji 22 województw lansowanej przez Instytut Sobieskiego oraz część naukowców z PAN'u

http://www.rdn.pl/news/wojewodztwo-tarn ... tym-zyskac" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Goscinny »

prezydent Nowego Sącza - dobry człowiek, genialne posunięcia, trafne decyzje, miasto milionerów - bo z pis
prezydent Tarnowa - nic mu nie wychodzi, afery, blokada miasta, wyludnianie - bo z PO.

Tak na to patrz. Ta propisowska tuba w ten sposób działa.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: LordRuthwen »

http://www.temi.pl/temi/tarnow/28-tarno ... starostwie" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie pierwszy i nie ostatni raz, dokładne kontrole powinny być przeprowadzone we wszystkich urzędach w całym kraju, urzędników mataczących i defraudujących państwowe, więc także i moje, pieniążki należy skazywać na roboty przymusowe celem odpracowania zdefraudowanej kasy.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Jan Kowalski »

Nie wiem gdzie to wkleić.

Tarnów. Z przedszkola i domu pomocy społecznej na dyrektora sądu

Nazwisko nowej dyrektor było dotąd kojarzone z Domem Pomocy Społecznej w Stróżach. Agata Murczek przez 27 lat swojej dotychczasowej kariery zawodowej związana była z tą placówką opiekuńczą. Jakie ma doświadczenie?

- Pełniła funkcje w różnych komórkach organizacyjnych tej placówki, w szczególności była pracownikiem sekcji księgowości, następnie specjalistą do spraw zamówień publicznych, a od 2008 roku zajmowała stanowisko kierownika działu opiekuńczo-terapeutycznego i rehabilitacji - odpowiada sędzia Tomasz Kozioł, rzecznik prasowy Sądu Okręgowego w Tarnowie.

Rok temu Murczek została zatrudniona w tarnowskim kole Polskiego Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych. Pełniła tam funkcję wicedyrektora Niepublicznego Przedszkola Specjalnego i Ośrodka Wczesnej Interwencji w Tarnowie.


http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ta ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Cóż za awans...
Doświadczenie w branży nie było wymagane.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Mr Greenback »

#kadryPiS :lol: :lol: :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kari »

Osoby dojeżdżające pociągami z Tarnowa do Krakowa czeka za Bochnią – prawdopodobnie w Podłężu – przesiadka z pociągu na autobus. Wszystko z powodu planowanej modernizacji linii kolejowej E30 na odcinku Kraków Główny – Rudzice. Pociągi nie będą kursować od 9.30 do 14.30 już od 11 marca.


kats
Metoikos
Posty: 1
Rejestracja: 07-02-2018, 15:36

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: kats »

Witam wszystkich. Jestem autorką projektu i chciałabym dodać kilka słów do powyższych wizualizacji.

Jeśli chodzi o wysokość i ogólny gabaryt całej bryły budynku, jest ona uzasadniona wymiarami oryginalnej panoramy, czyli 120m długości i 15m wysokości (Panorama Racławicka, dzieło tego samego malarza, ma 114x15m, jest więc jedynie kilka metrów krótsza na obwodzie). Wymiary zostały zachowane, a zrekonstruowana komputerowo panorama miałaby być wystawiana jako multimedialna interaktywna projekcja dzięki technologii mapowania 3D.

Projekt zakłada na parterze wystawę stałą fragmentów obrazu, wystawy czasowe, związane z Wiosną Ludów, jak i miejsce na krótkie filmy edukacyjne, przestrzeń edukacyjno-rozrywkową oraz kawiarnię, jak i całe skrzydło administracyjne i zaplecze techniczne. Główna przestrzeń wystawowa, czyli ta eksponująca zrekonstruowaną panoramę, została wyniesiona ponad poziom terenu. Jak już wspomniałam, wymiary tej przestrzeni podyktowane są rozmiarem obrazu oraz wymaganą konstrukcją bryły.

Owintar ma potencjał, teren jednak nie należy do miasta. Lokalizacja projektu została wybrana ze względu na bliskość Parku Strzeleckiego i Mauzoleum Józefa Bema, ponieważ Józef Bem jest jedną z głównych postaci Panoramy Siedmiogrodzkiej, jak również ze względu na ciekawą panoramę jaka roztacza się znad Kantorii. W ten sposób projekt łączy 3 różne panoramy - zrekonstruowaną, oryginalne fragmenty oraz panoramę Tarnowa.

Wrzucone na forum zostały wyłącznie wizualizacje, które nie ukazują wszystkich aspektów budynku, bez rysunków technicznych, za czym idzie brak zrozumienia całości koncepcji.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Napisali o nas..(znaczy o Tarnowie)

Post autor: Trishelle »

Wspominasz o panoramie. W takim razie ten projekt zakłada jakiś punkt widokowy? Przyznam szczerze, że po wizualizacjach tego nie widać, a ciężko mi określić jak wysoko jest zaproponowane przeszklenie.

ODPOWIEDZ