Gdzie zamieszkać w Tarnowie?

Wiadomości "z miasta".

Autor tematu
dsc
Metoikos
Posty: 2
Rejestracja: 25-03-2013, 00:46

Gdzie zamieszkać w Tarnowie?

Post autor: dsc »

Witam wszystkich forumowiczów.

W ciągu najbliższych miesięcy rozważam kupno mieszkania w Tarnowie. Prosiłbym zorientowanych (i uczynnych :)) do podrzucenia paru komentarzy gdzie warto się rozglądać, co od razu odrzucić, a czym warto się zainteresować oraz na co zwracać uwagę. Oczywiście chodzi mi o komentarze dotyczące miejsc (rejonów, osiedli, ulic, konkretnych inwestycji) oraz ich, nazwijmy to, lokalnej specyfiki.

Parę szczegółów o mojej sytuacji, abyście wiedzieli, o co mi dokładnie chodzi. Mam żonę i 2-letnie dziecko, planujemy się sprowadzić (w sumie to wrócić) do miasta z powodów rodzinnych. Samo miasto jako takie raczej znamy (oboje pochodzimy z okolic Tarnowa), ale ostatnie kilka lat mieszkaliśmy poza Małopolską, od czasu do czasu tu bywając przejazdem. Szukamy mieszkania raczej większego (>70m2, bez konkretnego górnego limitu, może być nawet i koło 100), ponieważ myślimy o powiększeniu rodziny. Interesuje nas albo od developera, albo lekko używane, tak do kilku lat. Bardziej jesteśmy nastawieni na spore i wygodne mieszkanie w bloku, a nie domki szeregowe, choć na pewno rozważymy jeszcze różne opcje. Chcielibyśmy, aby był to standard co najmniej średni/podwyższony, ale niekoniecznie jakiś Wersal :) Jakaś miła okolica, istotną sprawą byłoby dobre skomunikowanie z węzłem A4 Tarnów Północ.

Jak pisałem, nie najgorzej kojarzymy miasto, dzielnice i ulice, ale przez parę lat (niemal dekadę) nie mieliśmy za dużego kontaktu z tym, co się tutaj działo, co się budowało, co się zmieniało. Gdzie teraz jest przyjemnie i bezpiecznie, gdzie powstało coś mieszkaniowo godnego uwagi. Oczywiście będziemy prowadzić nasze własne rozpoznanie, ale jesteśmy otwarci i będziemy wdzięczni za wszystkie porady i sugestie od miejscowych :)

Z góry dziękuję za wypowiedzi. Będę aktywnie monitorował wątek i gdyby ktoś chciał pomóc, a miał więcej pytań, bardzo proszę. Być może uda się już teraz nawiązać fajne stosunki z przyszłymi sąsiadami :D

Nie znalazłem podobnego wątku "na czasie", jeśli jest to niech mod przeniesie tam tę dyskusję.

Awatar użytkownika

ozi26
Thesmothetai
Posty: 1182
Rejestracja: 04-07-2010, 14:29
Lokalizacja: TARNOW-ŁÓDŹ

Post autor: ozi26 »

Blisko A4 a zarazem nowe bloki masz w rejonie JPII. Kolo Westerplatte. Ale co i jak z wielkością to nie mam pojęcie. Osiedla domków to na Brzozówce powstało nowe. Jakieś 1000 metrów od granicy Tarnowa. W Mościcach w rejonie Czarnej Drogi również szeregówka. Jak na Tarnów to się tego nawet buduje.
https://www.youtube.com/watch?v=3WMcBC4 ... e=youtu.be" onclick="window.open(this.href);return false;


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

Kumpel kupił ostatnio mieszkanie w tych nowych blokach koło Rydza Smigłego. 72 m2 za 270 tyś. Dojazd do A4 masz idealny.


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1896
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re: Gdzie zamieszkać w Tarnowie?

Post autor: MST wónraT »

dsc pisze:Nie znalazłem podobnego wątku "na czasie", jeśli jest to niech mod przeniesie tam tę dyskusję.
msh pisze:Witam!

Jestem tu całkowicie nowy...

http://www.agora.tarnow.pl/viewtopic.php?t=2845

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Dom pod Jesionem przy Lwowskiej - nie więcej niż 10 minut do węzłą Tarnów Płn. Niedawno wybudowany i fantastyczne układy mieszkań z dużą rozpiętością metrażową http://www.eltar.com.pl/?strona=18

Nowe bloki na Wieniawskiego, trochę dalej od węzła, ale według mnie w bardzo przyzwoitym standardzie i z ciekawym układem mieszkań http://nadstawkiem.eu/ofer-wie-eta2.html

Marynarki Wojennej realizowane przez Lago - najbliżej ze wszystkich do węzła, mieszkam tam więc kilka informacji mogę podać:
- w samym sercu blokowiska, ale jest nawet spokojnie
- mieszkania 70 metrowe kiepsko ustawne (zbyt duży przedpokój)
- blisko centrów handlowych i dwóch zajezdni MPK
- całe mnóstwo niedoróbek i fuszerek (zapadające się chodniki, ciągi wsteczne, przemarzające ściany na poddaszu, sprytnym manewrem w Akcie Notarialnym mieszkańcy najnowszej części zostali pozbawieni dodatkowego placu zabaw)
- narzucony odgórnie zarządca i zarząd wspólnoty, z którymi trzeba się bujać latami zanim się mieszkańcy zgrają
zresztą: http://www.facebook.com/pages/Wsp%C3%B3 ... 0634369079
adres dewelopera: http://lago.com.pl/index.php?Label=oferta


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Na Boryczki 6 są jeszcze ostatnie wolne mieszkania. Znajomi tam płacili chyba 240 tyś. za mieszkanie:

- salon
- sypialnia
- kuchnia
- łazienka
- przedpokój
- duży balkon

Nie pamiętam jaka powierzchnia.

Co do Brzozówki to nie wiem czy przedmówca myśli o tym samym osiedlu ale pod oknami jednego powstał magazyn Lidla więc jak komuś to nie przeszkadza...

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Fajnie, to się czyta: Marynarki Wojennej, Jana Pawła II, Lwowska...

Gdybym kierował się takimi warunkami jak Ty, to szukałbym mieszkania tylko w okolicach cmentarza w Mościcach. Są tu szeregówki, bloki, sporo się buduje. Różnica jest taka, że nie będziesz skazany na ruchliwe ulice, przytłaczające blokowiska z wielkiej płyty, zatłoczone parkingi i niewiele zieleni.

Radzę przejechać się w okolicę ul. Czarna Droga i pooglądać okolicę. W pobliżu są szkoły, przedszkola, sklepy, jest wszystko czego potrzeba, a przede wszystkim dużo zieleni i cisza :)

Kolejnym atutem jest fakt, że mieszkając w tych rejonach, unikasz nieprzyjemnych "bąków" z Azotów z uwagi na fakt, że wiatry najczęściej wieją od zakładów w stronę właśnie rejonów Jana Pawła II, Lwowska.

Sam myślałem jeszcze niedawno nad kupnem ziemi pod dom i robiłem rozeznanie z którego wyszło mi, że rejon "nowych" Mościc jest najlepszym.

Pozdrawiam


Leliwa
Prytan
Posty: 116
Rejestracja: 16-11-2009, 22:47

Post autor: Leliwa »

Potwierdzam to co pisze savage. Kupiliśmy mieszkanie w tej okolicy 10 lat temu, i bardzo sobie chwalimy. Przede wszystkim spokój i dużo zieleni, a rano za oknami sarny spacerują :) Wszystko co potrzeba do wygodnego życia jest w zasięgu ręki. Do tego stopnia podoba nam się tutaj, że wyszukaliśmy w okolicy działkę pod przyszły dom. Do węzła A4 w Wierzchosławicach 5 minut. Zdecydowanie polecam!

Awatar użytkownika

figa
Archont
Posty: 743
Rejestracja: 19-07-2011, 21:55

Post autor: figa »

wejss pisze:Kumpel kupił ostatnio mieszkanie w tych nowych blokach koło Rydza Smigłego. 72 m2 za 270 tyś. Dojazd do A4 masz idealny.
A za tą kwotę to można dom kupić.
Mi się udało, wliczając cenę domu i remont, którego się domagał.
A tak to mam ogródek, święty spokój, przystanek autobusowy pod nosem, kościół i cmentarz też :) Do centrum na piechotę 30 min. Autobusem raptem parę przystanków.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

To faktycznie chyba Ci się udało albo domek jest malutki. :)
W tej chwili w Brzozówce - wg mnie bardzo podobna charakterystyka jak Mościć (do saren trzeba dodać zające i bażanty) :) tylko do wielkich sklepów bliżej - domki w szeregówce tyle kosztują w stanie deweloprskim. Choć może spadły ceny na tym osiedlu co jest reklamowane w Tarnowie, bo obok postawili centrum logistyczne Lidla. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Kirk »

Ja jestem z Mościcami związany od dziecka i zawsze chciałem tu mieszkać, marzenie się spełniło i 3,5 roku temu udało się nam postawić domek w rejonach cmentarza. Dlatego również mogę polecić Mościce, wiem wiem, każda sójka... A co do zwierząt, to ja się do tych saren przyzwyczaiłem do tego stopnia, że dziwię się jak ich 2-3 dni nie widzę. :) Bażanty owszem też w ostatnim czasie widuję. Co do komunikacji, istotnie do węzła z A4 blisko, natomiast kłopotliwy może być dojazd w godzinach porannych do niego. Moja żona codziennie w stronę Wierzchosławic jeździ i często chwilę trzeba stać na skrzyżowaniu Chemicznej i Kwiatkowskiego. Co prawda planowane rondo w tym miejscu rozwiąże w jakimś stopniu ten problem, ale trzeba będzie się uzbroić w cierpliwość i ewentualnie kombinować objazdem wąską drogą przy przejeździe kolejowym (okolice ul. Zagrodowej) i wyjazd w Kępie Bogumiłowickiej.

P.S. A propos Kępy taka anegdota: do niedawna widniała przy ul. Witosa tabliczka z nazwą miejscowości w skrócie Kępa Bogumił. Koledzy mojego brata z innego miasta pytali kim jest/był ten Kępa Bogumił? :)


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Post autor: ClNEK »

za większość szeregówek w okolicy Czarnej Drogi odpowiedzialna jest ta firma:

http://zelias.com.pl/ogloszenia.php?g=2&i=4

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

Nie wiesz po ile on te domki sprzedaje i jak tam jest działka?

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Szeregówki chyba po ok. 360 tys. Działka jest symboliczna, raczej mniejsza niż 5 arów.


Pozdrawiam


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Post autor: wejss »

figa pisze:
wejss pisze:Kumpel kupił ostatnio mieszkanie w tych nowych blokach koło Rydza Smigłego. 72 m2 za 270 tyś. Dojazd do A4 masz idealny.
A za tą kwotę to można dom kupić.
Mi się udało, wliczając cenę domu i remont, którego się domagał.
A tak to mam ogródek, święty spokój, przystanek autobusowy pod nosem, kościół i cmentarz też :) Do centrum na piechotę 30 min. Autobusem raptem parę przystanków.
Pod warunkiem że masz działkę, która w Tarnowie robi druga taką kwotę

ODPOWIEDZ