"krewni i znajomi królika"

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

http://www.rdn.pl/news/radni-krytycznie ... emyslowego" onclick="window.open(this.href);return false;

Szykuje się zmiana.Zapewne kolejny królik z dawnego UW będzie musiał dorobić póki pan Ciepiela jest prezydentem. :-/
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

To jest właśnie niesamowite, że osoba tak negatywnie oceniana mimo wszystko jest przez miasto zatrudniana. Ale za Ciepieli to nie takie rzeczy.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Goscinny »

http://www.rdn.pl/news/pierwsza-polsce- ... -upadlosci" onclick="window.open(this.href);return false;

No szok! :) Gdzieś tutaj na forum, jeszcze przed odpalaniem tej farmy, wyliczyłem, że to musi paść, bo pokazane przez wójta dane są kosmiczne. No i się okazało, że moja godzinna praca nad obliczeniami była poprawna :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Goscinny pisze:http://www.rdn.pl/news/pierwsza-polsce- ... -upadlosci

No szok! :) Gdzieś tutaj na forum, jeszcze przed odpalaniem tej farmy, wyliczyłem, że to musi paść, bo pokazane przez wójta dane są kosmiczne. No i się okazało, że moja godzinna praca nad obliczeniami była poprawna :)
Goscinny pisze:Słowo-klucz: "przychód" :)
Co prawda pod spodem pisze "zysk", więc nie wiadomo co autor miał na myśli.
Wójt Wierzchosławic szacuje, że w sumie za wyprodukowanie 1 MWh energii można zarobić ok. 475 zł.
Wychodzi na to, że produkcja nie kosztuje nic, bo po tyle, o ile dobrze wygooglałem, sprzedaje się 1MWh ze źródeł odnawialnych (ok. 480zł energia+świadectwa)
Elektrownia ma moc 1MW. Policzmy maks, czyli niech przez te 1300 godzin słonecznych wyprodukuje 1300MWh (co jest oczywiście niemożliwe, ale niech im będzie).
1300MWh*475zł=617500 zł (475 zł bo tyle ponoć można zarobić na 1MWh).
617.500zł to o 132.500 zł mniej niż zadeklarowne 750.000 zł - jakby nie liczyć.
18 paź 2012, o 14:00 :)

aaa i pojawił się w dyskusji też nasz lokalny geniusz :)
marwaldor pisze:Czyli reasumując:

Mimo oficjalnych danych co do osiągniętego zysku koledzy z forum doszli do wniosku, że to pic na wodę - zysku nie było.

A poza tym cała energię odnawialną można o kant pupy rozbić, gdyż są dopłaty z naszych podatków.

Wspaniale do wydedukowaliście :P

Szkoda, że malkontenci nie macie bladego pojęcia jaki jest średni "uzysk" energii z 1m2 z uwzględnieniem naszego położenia geograficznego, oraz np jaka jest różnica pomiędzy zimą a latem.

Szkoda, że malkontenci nie macie bladego pojęcia na czym jeszcze w zeszłym roku w/w elektrownia zarobiła gotówkę.

Malkontenci górą :)
Alleluja i do przodu :P
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


WSK
Prytan
Posty: 228
Rejestracja: 21-04-2010, 08:49

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: WSK »

Nie chce się wymądrzać i was denerwować, nie zrozumcie mnie źle ale:
Farma daje rocznie 1000 MWh. ok 465 tys.
koszty budowy to 10,5 mln przy dofinansowaniu 50% i kredycie ok 5 mln daje ponad 10 lat zwrotu. Żywotność tych paneli to od 5-17 lat. Już po paru latach niektóre były do wymiany. Czyli koszty utrzymania ruchu. Do tego powołano spółkę bodajże z o.o. do stacji, która nie wymaga obsługi, poza konserwacją. To pensje, rocznie tego trochę się uzbiera.
No i przychód roczny prawie pół miliona minus kredyty i koszty operacyjne. W efekcie to jest nieopłacalne.
Takie farmy powstają i powstawały ale za mniejsze kwoty, i bez takich wydatków i takimi rzeczami wg. mnie samorządy nie powinny się zajmować.
No i w efekcie przykro na to wszystko patrzeć.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Po raz czwarty Konsulat Honorowy Ukrainy – przy udziale partnerów Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia Siemacha – zorganizował w sobotę w Tarnowskim Teatrze Charytatywne Raut Konsularny. Pieniądze zebrane podczas Rautu trafią do najuboższych dzieci ze szkół obwodu winnickiego na Ukrainie.

Na zaproszenie organizatorów na Raucie pojawili się m.in. byli prezydenci RP Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Nie zabrakło także byłych i obecnych parlamentarzystów, samorządowców i przedsiębiorców. Aukcję charytatywną poprowadził dziennikarz, Kamil Durczok.


http://tarnow.in/tarnow-raut-charytatyw ... WzXCZ8xDxg" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie podawali nigdzie, że się odbędzie? Ciekawe czemu :)
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Po raz czwarty Konsulat Honorowy Ukrainy – przy udziale partnerów Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej oraz Stowarzyszenia Siemacha – zorganizował w sobotę w Tarnowskim Teatrze Charytatywne Raut Konsularny. Pieniądze zebrane podczas Rautu trafią do najuboższych dzieci ze szkół obwodu winnickiego na Ukrainie.

Na zaproszenie organizatorów na Raucie pojawili się m.in. byli prezydenci RP Aleksander Kwaśniewski i Bronisław Komorowski. Nie zabrakło także byłych i obecnych parlamentarzystów, samorządowców i przedsiębiorców. Aukcję charytatywną poprowadził dziennikarz, Kamil Durczok.


http://tarnow.in/tarnow-raut-charytatyw ... WzXCZ8xDxg" onclick="window.open(this.href);return false;

Nie podawali nigdzie, że się odbędzie? Ciekawe czemu :)
Oglądałem zdjęcia. Stała ekipa z Tarnowa. Ciepiela, Babuśka, Wardzała, Mękal,Hebda. Był tez Ciesielczyk, ale jako tło bardziej ;) Tam lista gości była zamknięta wiec i tak nie było co podawać.
Ostatnio zmieniony 25-02-2019, 11:40 przez Mr Greenback, łącznie zmieniany 1 raz.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Jak to? Takie wydarzenie? Dwóch prezydentów odwiedziło Tarnów i nic! Chodzą plotki, że nie chwalili się zanadto, bo raut sponsorowały miejskie spółki.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Jak to? Takie wydarzenie? Dwóch prezydentów odwiedziło Tarnów i nic! Chodzą plotki, że nie chwalili się zanadto, bo raut sponsorowały miejskie spółki.
Ale kto się nie chwalił? Miasto czy Prezydenci byli? :D
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Goscinny »

A czy poza wydaniem X pieniędzy z naszych kieszeni, napompowaniem ego i możliwością zrobienia sobie fotek ze znanymi twarzami, ten raut ma jakiś sensowny cel?

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3589
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Mr Greenback »

Goscinny pisze:A czy poza wydaniem X pieniędzy z naszych kieszeni, napompowaniem ego i możliwością zrobienia sobie fotek ze znanymi twarzami, ten raut ma jakiś sensowny cel?
Jest CHARYTATYWNY.,Wiec w teorii winien mieć ;)
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: dropszot »

Goscinny pisze:A czy poza wydaniem X pieniędzy z naszych kieszeni, napompowaniem ego i możliwością zrobienia sobie fotek ze znanymi twarzami, ten raut ma jakiś sensowny cel?
To wszystko jest robione dla dobra Tarnowa.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Celem było zbieranie pieniędzy z licytacji dla jakichś biednych dzieci z Ukrainy. Tyle, że jeśli się robi taki raut to bilety powinny być płatne i to wysoko, bo to towarzystwo rozpoznawalne, a bilety rozprowadzone publicznie, bo można dzięki temu więcej zarobić. Podejrzewam, że skoro był tam Ciesielczyk to bilety były darmowe, a dochód pochodził z licytacji. W tym wypadku raut był zrobiony za pieniądze sponsorów, którymi oprócz Sonika okazały się być spółki miejskie, a także spółka małopolska która przytuliła Wardzałę. Innymi słowy, ufundowaliśmy raut, i słusznymi wydają się być głosy, że skoro miasto do niego dokłada powinien być on dokładnie rozliczony, tak jak dokładnie rozlicza się na przykład WOŚP. Wydano tyle, pieniądze pochodziły z takich źródeł, zebrano tyle.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: defekator »

Tylko pewnie wyszło by, że zebrana kwota jest ułamkiem kosztów organizacji.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: "krewni i znajomi królika"

Post autor: Jan Kowalski »

Gdyby było tak, że Sonik i jeszcze kilku biznesmenów zorganizowałoby raut, zapłaciło za niego i potem zebrali powalająca kwotę jak Bractwo Kurkowe, to nikt by się pewnie nie interesował. Ale skoro miasto angażuje pieniądze spółek miejskich to transparentność i uzasadnienie są wymagane.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ