Raut kontra kwesta Stary Cmentarz

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7655
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Goscinny, czy ja wiem? oni udają raczej mieszczan. Ale na ten tytuł też trzeba sobie było zasłużyć...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Kulfon pisze:Dla dzieci zebrali 100 zl wszyscy :D
Mój Tarnów.

Podczas balu przeprowadzono sprawnie licytację przedmiotów na cele charytatywne. Najwyższą ceną 1500 zł za koszulkę reprezentacji Polski w piłce nożnej z nr 9 z autografem Roberta Lewndowskiego zapłacił Andrzej Zborowski z Krakowa.

_______________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

Goscinny pisze:Czy mnie się tylko wydaje, czy to naprawdę jest żenujące? Takie chowanie słomy i udawanie, że się jest w zasadzie szlachcicem?
Bale przebierańców są popularne na całym świecie. Nic w tym złego.

Wzmacnianie więzi grupowych, dzielenie środowiska na "my i oni" jest dość naturalne - to czysta socjologia zachowań jednostek przynależących do grupy.

Tragiczne za to jest takie strojenie się, które odzwierciedla patologiczny sposób myślenia i upoważnia do pozbywania się hamulców moralnych w codziennym życiu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

dropszot, co innego 'bal przebierańców', a co innego utożsamianie się z grupą społeczną, do której się nigdy nie należało, ba! do której zapewne nie mieliby szans wejść w czasie, kiedy funkcjonowała.
To jest takie snobistyczne. Takie na pokaz. Pokazywanie na siłę jacy jesteśmy wspaniali, no i mamy takie cudowne stroje - nie to co wy "szarzy obywatele" (cytując jednego z 'braci').


Autor tematu
Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

ad2222 pisze:Ale na ten tytuł też trzeba sobie było zasłużyć..
100 zl. starczy?
dropszot pisze:Tragiczne za to jest takie strojenie się, które odzwierciedla patologiczny sposób myślenia i upoważnia do pozbywania się hamulców moralnych w codziennym życiu.
Dokladnie ... wiecie niektorzy panowie w pewnym wieku musza sie jakos dowartosciowac ..... niech sobie dalej ''medale'' przyznaja ale jak ruscy rusza to wzorem dawnych bractw kurkowych niech pierwsi ''stana na murach miasta''w obronie.
Stana? :mrgreen:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


kato
Rhetor
Posty: 2693
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: kato »

Staną?
Jak tylko im zdrowie pozwoli.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Post autor: MST wónraT »

Kulfon pisze: wiecie niektorzy panowie w pewnym wieku musza sie jakos dowartosciowac ..... niech sobie dalej ''medale'' przyznaja
Mój Tarnów.

Urodzaj na te medale :mrgreen:


Bal Bractwa Kurkowego był świetną okazją to tego, by po odbyciu rocznego stażu kandydackiego w poczet członków rzeczywistych przyjąć Pawła Kucharczyka natomiast Stanisława Barnasia, Wacława Cichego, Wojciecha Dzierwę, Wojciecha Grabowskiego i Jana Światłowskiego w poczet kadydatów.
Decyzją Kapituły Krzyża Zasługi Tarnowskiego Bractwa Kurkowego srebrny krzyż otrzymał Jerzy Gałczyński, natomiast złotymi krzyżami uhonorowano: Piotra Mikosza i Bogdana Sapę.
Prezes Okregu Krakowskiego Bractw Kurkowych odznaczył Krzyżami Zasługi Okręgu Romana Drąga, Krzysztofa Kowalskiego i Marka Wodnickiego.
Wiceprezes Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Zdzisław Grzelka uhonorował Krzyżem Rycerskim Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP Stanisłąwa Jędrzejczyka, Mariusza Malca i Piotra Stuchłego. Krzyże oficerskie otrzymali Jerzy Gajdosz i Andrzej Sasak natomiast krzyż komandorski Piotr Ostafil.


________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Post autor: lll »

MST wónraT pisze:krzyż komandorski
Nawet mi się nie chce wymyślać komentarza, bo nie wymyślę nic śmieszniejszego.


Autor tematu
Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Post autor: Kulfon »

Po takim gradzie medali i odznaczen to teraz te 100 zl schodzi w cien tak trzymac powodzenia w wymyslaniu kolejnych stanowisk i medali.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: dropszot »

MST wónraT pisze:Krzyż Rycerski Orderu Zasługi Zjednoczenia Kurkowych Bractw Strzeleckich RP
Musi nieźle wyglądać w życiorysie taki tytuł na 10 wyrazów :lol:

Może by tak zawiązać jakieś samozwańcze bractwo i rozdawać wedle uznania odznaczenia?
na przykład:
Szkarłatną Maczugę Transkontynentalnej Prestiżowej Magnacko-Arystokratycznej Loży Partycypantów Elitarnych Stowarzyszeń Społeczno-Politycznych Internetowych For Dyskusyjnych
:lol:

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11596
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Post autor: defekator »

ad2222 pisze:Goscinny, czy ja wiem? oni udają raczej mieszczan. Ale na ten tytuł też trzeba sobie było zasłużyć...

Zasłużyć na tytuł mieszczański było trzeba dość dawno temu - w czasach gdy mieszczaństwo było pewnym żywiołem będącym siłą sprawczą. Teraz to szkoda gadać na temat mieszczaństwa bo i ciężko coś pozytywnego w nim znaleźć.

A to co udają Dziady Kurkowe, jednak wprost odnosi się do kultury szlacheckiej a nawet rycerskiej.
Im w ich głupocie się wydaje, że jak założą sobie coś co przypomina mniej więcej kontusz czy też żupan to będą szlachta i elita. A to zwyczajna dulszczyzna którą dowolny szlachetka kresowy jeszcze na początku XVIII wieku bez wahania obwiesił by na najbliższym drzewie, gdyby mu w karczmie miejsca nie zrobili. Taka mutacja reliktów PRLu, wybujałego ego i czegoś co wylać się mogło z dowolnej szambiarki a czego zarazem dowolny w miarę kulturalny człowiek nie ma ochoty definiować zadowoliwszy się delikatnym zmarszczeniem nosa i skierowaniem swoich kroków w przeciwną stronę ;)

Jednym słowem - oni nie udają mieszczan - oni są mieszczanami w najgorszym tego słowa znaczeniu.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


MST wónraT
Rhetor
Posty: 1893
Rejestracja: 05-05-2011, 22:57

Re:pan kotek był chory i leżał w łóżeczku

Post autor: MST wónraT »

kato pisze:
Staną?
Jak tylko im zdrowie pozwoli.
Mój Tarnów.

Dzisiaj to medycyna cuda czyni, co widać poniżej:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

A więcej już jutro, w nieco innym wątku ;) .

________________________________________________________________________

"jestem przyjacielem wujka – Wieśka F. – a przy okazji prezydentem miasta Tarnowa"
My w Tarnowie wszystko mogli
TARNÓW - POLSKA STOLICA KORUPCJI


Autor tematu
Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Raut kontra kwesta Stary Cmentarz

Post autor: Kulfon »

http://www.tarnow.net.pl/galeria.php?ne ... llscreen=1" onclick="window.open(this.href);return false;
No a jakze! :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


R p T
Proedroj
Posty: 310
Rejestracja: 12-01-2015, 21:49

Re: Raut kontra kwesta Stary Cmentarz

Post autor: R p T »

Zdjęcie cud-malina!

Ktoś potrafi wyjaśnić co działo się wcześniej?

Po mojemu, to musiała być niezła nawalanka o to kto poniesie buzdygan a komu przypadnie berło.
Jeden z braci ma rozprute rękawy, inni oderwane. No i te ciemne okulary! Nie jedno oko podbite. Ale czegóż się nie robi aby przed wodzem się pokazać.
O wodzu w innym wątku :arrow: http://agora.tarnow.pl/viewtopic.php?p=137762#p137762" onclick="window.open(this.href);return false;
Rowerkiem po Tarnowie

Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie. /George R.R. Martin

ODPOWIEDZ