Tarnów dramatycznie się kurczy

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3590
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Mr Greenback »

I tak nie dożyje 2050.A szkoda. W końcu bym przejechał przez miasto szybko :lol: :lol:

http://www.gazetakrakowska.pl/wiadomosc ... ,12466664/" onclick="window.open(this.href);return false;
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

''Katastrofa grozi zaś Tarnowowi, którego liczba ludności ma stopnieć o prawie połowę: z 110 tys. do 57 tys. w 2050 r.!''

Wiem że trudno niektórym w to uwierzyć a jednak .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: sotiv »

Oj tam oj tam. Jak tak dalej zachód będzie się rozwijał muzłumańsko i terrorystycznie, to wszyscy rdzenni Europejczycy będą uciekali do Polski ;)


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Trishelle »

Ciężko przeczytać parę postów wstecz żeby zobaczyć, że wzięte dane są błędne.


Szakuł
Prytan
Posty: 154
Rejestracja: 16-04-2015, 13:29

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Szakuł »

Pewnie że są błędne. Fakt będzie ubywać mieszkańców w Tarnowie, ale w każdym mieście tak będzie w całej Polsce. Nie wierze w czarne scenariusze o 57.000 tarnowian w 2050. Już się tak nie podniecajcie tym, że nie będzie połowy Tarnowa.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: kari »

Już teraz w Tarnowie fizycznie nie ma 100 tysięcy. Wiem co mówię. Te osoby są tu tylko zameldowane. Wystarczy, ze popatrze na swoją rodzinę i znajomych.Większość za granicą ewentualnie Kraków.


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Trishelle »

Te dane są akurat uwzględniane. Między innymi podczas spisów powszechnych.

Jeszcze jeden rzut materiałów

https://public.tableau.com/shared/PGMX9 ... _count=yes" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: gushman »

Wygląda na to, że teraz prawdziwego patriotę poznasz nie po koszulce, jaką ubiera na zadymy, a ile w domu chowa dzieci. :)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

Trishelle pisze:Te dane są akurat uwzględniane. Między innymi podczas spisów powszechnych.

Jeszcze jeden rzut materiałów

https://public.tableau.com/shared/PGMX9 ... _count=yes" onclick="window.open(this.href);return false;
A co to za źródło ? ja tam wolę opierać się o dane GUS i tak masz w tej swojej mapce liczbę 72,5 tyś . ... to źródło nie uwzględnia specyfiki panującej w Polsce typu zamożność społeczeństwa,oczekiwanie do lekarzy specjalistów,przewidywanej znaczącej zachorowalnośći na ''raka'' chociażby, nawyki zdrowego stylu życia,siedzący tryb życia a to wszystko ma znaczenie.

Druga kluczowa sprawa to liczba osób w wieku produkcyjnym która będzie dramatycznie spadać przecież ktoś to wszystko musi utrzymać a przy takiej ilośći emerytów ten system który jest obecnie padnie ....nie będzie kasy na emerytury,leczenie a wtedy dopiero będzie armagedon .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11637
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: defekator »

A nie jest tak, że to właśnie dane GUS stanowią prostą ekstrapolację dotychczasowych trendów z uwzględnieniem współczynnika dzietności i bez uwzględnienia wzrostu zamożności, migracji wewnętrznych i zewnętrznych i tym podobnych zjawisk?
kari pisze:Już teraz w Tarnowie fizycznie nie ma 100 tysięcy. Wiem co mówię. Te osoby są tu tylko zameldowane. Wystarczy, ze popatrze na swoją rodzinę i znajomych.Większość za granicą ewentualnie Kraków.
Na pewno coś takiego jest. Z drugiej strony zmam sporo osób które mieszkają w Tarnowie a wciąż są zameldowane w swojej rodzinnej miejscowości.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Kulfon pisze:
Trishelle pisze:Te dane są akurat uwzględniane. Między innymi podczas spisów powszechnych.

Jeszcze jeden rzut materiałów

https://public.tableau.com/shared/PGMX9 ... _count=yes" onclick="window.open(this.href);return false;
A co to za źródło ? ja tam wolę opierać się o dane GUS i tak masz w tej swojej mapce liczbę 72,5 tyś . ... to źródło nie uwzględnia specyfiki panującej w Polsce typu zamożność społeczeństwa,oczekiwanie do lekarzy specjalistów,przewidywanej znaczącej zachorowalnośći na ''raka'' chociażby, nawyki zdrowego stylu życia,siedzący tryb życia a to wszystko ma znaczenie.

Druga kluczowa sprawa to liczba osób w wieku produkcyjnym która będzie dramatycznie spadać przecież ktoś to wszystko musi utrzymać a przy takiej ilośći emerytów ten system który jest obecnie padnie ....nie będzie kasy na emerytury,leczenie a wtedy dopiero będzie armagedon .
Skąd wiesz, że pracujący za kilkanaście lat nie będą zarabiać kilka razy więcej niż dziś przez co będą odprowadzać większe składki.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

wejss pisze: Skąd wiesz, że pracujący za kilkanaście lat nie będą zarabiać kilka razy więcej niż dziś przez co będą odprowadzać większe składki.
Czyli średnia wypłata koło 10 tyś :D Fajnie.... a wysokość emerytur jak obstawiasz ? chcę tutaj znaleźć jakiś klucz twoich wyliczeń aby to utrzymać .
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: wejss »

Kulfon pisze:
wejss pisze: Skąd wiesz, że pracujący za kilkanaście lat nie będą zarabiać kilka razy więcej niż dziś przez co będą odprowadzać większe składki.
Czyli średnia wypłata koło 10 tyś :D Fajnie.... a wysokość emerytur jak obstawiasz ? chcę tutaj znaleźć jakiś klucz twoich wyliczeń aby to utrzymać .
Uważasz, że 10 tyś to dużo? Obecnie średnia to 4400. Ja tu mówię o wynagrodzeniach rzędu 16-20 tyś. Skończ z myśleniem, że wszyscy w Tarnowie zarabiają 1200 zł.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: Kulfon »

wejss pisze: Uważasz, że 10 tyś to dużo? Obecnie średnia to 4400. Ja tu mówię o wynagrodzeniach rzędu 16-20 tyś. Skończ z myśleniem, że wszyscy w Tarnowie zarabiają 1200 zł.
Ja liczyłem 2000 tyś. na rękę razy 5 i wyszło mi 10 tyś. więc nie wiem skąd ci wyszło 1200 zł :D .Jestem realistą i wiem jakie są stawki w Tarnowie 4400 ok chyba że tirem jezdzisz a w domu jesteś tylko na święta albo budowlańcem który robi po 12 h/dziennie .

Ja mówię tu o normalnej pracy 8h/dziennie . To i emerytury ''średnie'' też nam podaj :lol:
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Tarnów dramatycznie się kurczy

Post autor: LordRuthwen »

A teraz prośba do tych powyżej:
Nie piszcie tyś!
Nie ma tyśięcy, są tysiące i skrótem jest tys, aż oczy od tego bolą!

ODPOWIEDZ