nowa strona tarnow.pl

Wiadomości "z miasta".
ODPOWIEDZ

Autor tematu
krzychu
Archont
Posty: 881
Rejestracja: 23-09-2009, 19:02
Lokalizacja: Tarnów

nowa strona tarnow.pl

Post autor: krzychu »

co myslicie o niej ?

http://www.tarnow.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
LA ARTE


Bastekxyz
Archont
Posty: 938
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: Bastekxyz »

Myślę, że jest nieczytelna. Stara była lepsza.

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 844
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: mirak »

Zgadzam się, że stara była lepsza, ale obecna bardziej modna bo w kafelkach
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: Leon »

Można było wszystko szybciej znaleźć. Coś ma być użyteczne a nie ładne. Pewnie podłożyli się dla użytkowników tel bo tam głównie operuje się na obrazach> :( :( :(


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: kari »

Do mnie nie przemawia. Wolę stara wersję.

Awatar użytkownika

Leon
Archont
Posty: 606
Rejestracja: 24-10-2014, 23:17
Lokalizacja: Tarnów

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: Leon »

Ponarzekać, wyrazić oinię można, ale i tak to niewiele zmieni. GLOBALIZACJA


szopen
Prytan
Posty: 253
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: szopen »

A ja się wyłamię i powiem, że strona mi się nawet podoba. Na początku jak chciałem odwiedzić miejską stronę, to zgłupiałem, ale jak się bliżej przyjrzeć, to nie ma tragedii. Patrząc z perspektywy komputerowego użytkownika, to na plus dla mnie menu kontekstowe u góry strony, w poprzedniej wersji zdarzało mi się czasami trochę kluczyć w poszukiwaniu informacji. No i miło, że nareszcie zdjęcia w galerii wyświetlają się w normalnych, większych rozmiarach, a nie 640 pikseli jak w poprzedniej wersji. Też podoba mi się patent z tym szybkim kalendarzem wydarzeń umieszczonym na głównej stronie.

Na kompie układ strony głównej prezentuje się lekko nijako, ale widać tu, że jednak wykonano ukłon w stronę użytkowników urządzeń mobilnych, bo po odpaleniu tarnow.pl w przeglądarce na smartfonie strona prezentuje się świetnie. No ale to tylko moje zdanie, ludzie nie lubią zmian, a przecież strona w poprzednim układzie była z nami od chyba 2009 (?) roku.

Ale żeby nie było, że tak słodzę, to dlaczego w grafice z budynkami w stopce strony zabrakło najbardziej charakterystycznej tarnowskiej budowli czyli wieżowca TP S.A. - nie no żartuję - oczywiście mam na myśli tarnowską banię z Falklandów. :D

Edit: teraz przy okazji pisania tego posta i przyglądaniu się miejskiej stronie zarówno poprzez smartfona jak i komputer zauważyłem jeden błąd. Na dole jest przesuwany pasek z odnośnikami do miejskich instytucji: BWA, TCK itd. Na smartfonie odnośniki te działają, ale na komputerze już niestety nie - można się zaklikać na śmierć. Może poprawią. ;)

Awatar użytkownika

dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: dropszot »

To z naszych podatków? Ile kosztowało?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: Jan Kowalski »

Nie mogę znaleźć zakładki z czatem. Możliwe, że to wynika z transparentności obywatelskiego prezydenta.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: Jan Kowalski »

dropszot pisze:To z naszych podatków? Ile kosztowało?
Okazuje się, że ta strona kosztowała nas 40 tysięcy polskich złotych. Może ja się nie znam, ale wydaje mi się, że to trochę za dużo.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: LordRuthwen »

Niekoniecznie, jeśli jest to CMS pisany na zamówienie to one właśnie tyle kosztują, no, może tak z połowę tego, ale wiadomo - zamówienie publiczne to można pociągnąć więcej.
Z moich uwag:
- https nie boli...
- brak ujednolicenia długości subdomen
- jak już płacą za cmsa to mogliby dopilnować, żeby konwertował obrazki do mniejszych rozmiarów, ja wiem, że łącza są coraz szybsze, ale 800k na obrazek, to dużo
- inwestycje --> inwestycje.umt.nazwa.pl - serio?!
Sama strona w miarę przejrzysta.


Co do samych kafelków - a wszyscy się nabijali z MS jak wprowadził kafelki jako interfejs :P
Nie, żeby coś, ale akurat na telefon czy tablet kafelki są idealnym (wg mnie) interfejsem.


Jak już tak łaziłem to kultura.tarnow.pl: skrypt lub baza są niezoptymalizowane - czas generowania strony - 4s

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11646
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: defekator »

Co do https to na tej stronie nie ma raczej przepływów danych od użytkownika więc za bardzo nie ma co tam szyfrować. Z drugiej strony jest to tak tanie, że mogli o tym pomyśleć, chociażby po to aby wyglądało bardziej profesjonalnie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: nowa strona tarnow.pl

Post autor: LordRuthwen »

O to mi właśnie chodzi, że wygląda to teraz tak se.
Obrazek

ODPOWIEDZ