Piłka nożna III liga - Unia Tarnów

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
Zablokowany

Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

savage pisze: Pomoc polityczna? :) Czyja konkretnie? ;-) Nie powielajmy jakiś hitów spod sklepu. Rachunek jest prosty Marciniak (ZAT) jest z Tarnowa, Lubera (Tauron) jest z Tarnowa. Chcą sponsorować najbardziej medialny sport w tym mieście i to robią. Do tego dochodzi paru mniejszych sponsorów m.in. Czakram, Wes - Bud, Strabag i inni - tutaj też rozbija się o politykę?
Azoty i Tauron to spółki państwowe i zarząd wybiera minister z partii która zwyciężyła, teraz dodaj 2 do 2 :) Czakram i reszta przy tych dwóch to grosze.

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Nie wydaje mi się, aby Pan Marciniak czy Lubera byli członkami jakiejkolwiek partii... Obaj zostali wybrani drogą konkursową, w obu Firmach Skarb Państwa ma udział mniejszościowy, więc nie tyle są Spółkami Skarbu Państwa, co Spółkami z udziałem SP.

Zgubnym jest upraszczanie wszystkiego co nas otacza...

Poza tym nie chciałbym rozmywać tego o co mi konkretnie chodzi, a co zamieściłem w poprzednim poście : CZY KTOKOLWIEK Z KIBICÓW WIE CO ZROBIŁ ZARZĄD SEKCJI DLA POZYSKANIA SPONSORÓW, CZY SĄ NA TO UDOKUMENTOWANE DOWODY ?


Pozdrawiam


sbs
Prytan
Posty: 182
Rejestracja: 23-11-2010, 00:07

Post autor: sbs »

savage ,
bzdura z firmą budowlaną , co było do przewidzenia.
szczegóły na priv.

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Mimo wszystko nadal ponawiam pytanie :)

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

savage pisze: Niesamowite uproszczenie... To, że ktoś był pracownikiem Azotów to w mieście Tarnowie nie jest dziwne. Zakłady to największy pracodawca w regionie i nie ma mieszkańca Tarnowa, który nie znałby przynajmniej jednego byłego, lub obecnego pracownika ZAT. Czy to, że obecny Prezydent jest byłym pracownikiem ZAT oznacza, że jego decyzje zależą od Azotów?!
Prowadzą wspólną politykę, przecież o sprzedaży terenów zadecydowały Azoty i Miasto, w tym celu usunięto prezesa i zastąpiono go swoim, który w imieniu klubu wszystko podpisał. :) Super, że się tak zatroskano o klub, więc liczymy na kontynuację.
Czy to, że pracownicy klubu ZKS Unia Tarnów są byłymi pracownikami ZAT oznacza, że Azoty są zobowiązane sponsorować piłkę??

Kompletnie mnie to nie przekonuje. Moim zdaniem ktokolwiek byłby Prezesem ZKS-u, czy jest to człowiek z "nadania" czy nie, to jego obowiązkiem jest zapewnienie Spółce finansowania. Źródeł finansowania (potencjalnych) w regionie jest bardzo wiele. Czy Wy jako grupa najaktywniejszych kibiców sprawdzaliście, czy w klubie ktokolwiek przygotował profesjonalną ofertę dla marketingową, do kogo ewentualnie ona trafiła? Ile pracownicy klubu odbyli spotkań, rozmów w sprawie sponsoringu i z iloma Firmami.

Czy ktokolwiek wie ile pracownicy klubu zrobili dla tego, aby do takiej sytuacji nie doszło?
Nie są zobowiązane, to ich dobra wola. Azoty są nazwane "grabarzem piłkarskiej Unii" bo to czysty fakt, a nie to, że mają obowiązek sponsorowania. To ich wybór czy chcą być nadal grabarzami czy nie. Ich polityka doprowadziła do tego co jest teraz. Kazał im ktoś ten klub zakładać? Dziś by nie było nas i kilkudziesięciu lat tradycji i by mieli święty spokój. ;)

Co z tego, że obowiązkiem prezesa jest to o czym piszesz? Jabłecki, Grzyb, Piwowarski skąd byli? Ćwikliński jak przyszedł to prowadził wiele inicjatyw, ale jak został usunięty to chyba zszedł na ziemie tarnowskiej rzeczywistości. Teraz mieliśmy Drwiłę, Wojtasika i co oni takiego niezwykłego zrobili? Obecny prezes już za darmo robi to wiadomo, że czasu nie ma za wiele. Teraz nie wiem czy jacyś chętni w ogóle by się znaleźli do objęcia takiego stanowiska, żadna to atrakcja.
Kiedyś był nadmiar pracowników za których można było utrzymać dwie drużyny piłkarskie, a teraz? Klub nawet stażystów nie przyjmie.
Uśmiech wśród czytających facebooka wzbudzają wpisy typu: "TYLKO UNIA!, warto pomóc" jednego z niedawnych wiceprezesów Azotów bo tyle to każdy umie napisać, a kibiców interesują działania. Haseł już było wiele, w ulotkach wyborzych pomoc sekcjom obiecywał niegdyś minister z naszego regionu. Dość dawno to było i szkoda, że takich skarbów nie przechowałem na pamiątkę. :P

W historii kibice nieraz się spotykali z prezesami. Gdyby nie szukano sponsorów to dawno klubu by nie było. Teraz nie wiem jak jest.
Pomoc polityczna? :) Czyja konkretnie? ;-) Nie powielajmy jakiś hitów spod sklepu. Rachunek jest prosty Marciniak (ZAT) jest z Tarnowa, Lubera (Tauron) jest z Tarnowa. Chcą sponsorować najbardziej medialny sport w tym mieście i to robią. Do tego dochodzi paru mniejszych sponsorów m.in. Czakram, Wes - Bud, Strabag i inni - tutaj też rozbija się o politykę?
Janika? Wiśniewskiego z Orlenu? Kto Ślaka do Tarnowa zaprosił? Nie pisz mi o współczesnych czasach, bo Unia jest w ekstralidze, jakby piłka była to też byliby sponsorzy. Chodzi mi o ciężkie czasy klubu, dokładnie 2002 rok.
Nie w sekcji piłkarskiej. Przykro to pisać, ale wielu z Was doskonale wie o czym mówię - czy ktokolwiek zainteresował się tą sprawą? Wiem o niej od człowieka, który bardzo aktywnie działa wokół tarnowskiej piłki...
Różni ludzie w tej sekcji się obracają i obracali. Zresztą w żużlu są działacze wysokich lotów? Przecież to jest istny kabaret. Czasami lepiej sobie darować słuchanie historii o różnych tarnowskich działaczach. :P
Gdyby ktoś chciał abyś zrobił coś czego nie musisz zrobić, zależy to od Twojej dobrej woli i zaczął od nazwania Cię ... obraźliwie ;-), a potem powiedział, że jednak "sorry - emocje", to jakbyś się poczuł?! Moim zdaniem był to strzał w kolano, a jak wiadomo taka "kontuzja" nie goi się jeden dzień...
To jest jego prywatny folwark?
Z Chińczykami łatwiej byłoby się dogadać. Jak PiS rządził i sprowadzili na stanowisko prezesa kolesia z kosmosu to troche pognębieni przez media podpisali umowę z klubem i były pieniądze.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

extremal

Dzięki za nakreślenie problemu tak jak widzą to działający w tej sprawie kibice. Mimo beznadziejnej sytuacji, życzę Wam powodzenia, sam od czasu do czasu chodzę na piłkę i uważam, że w Tarnowie piłka nożna musi być. Nie chcę tutaj dyskutować na temat wyższości piłki nad żużlem czy koszykówką... Już jako dziecko byłem przez Tatę zabierany na żużel, piłkę i koszykówkę.

Dla mnie najważniejszy argumentem ZA takimi dyscyplinami jak koszykówka i piłka są te dzieciaki, które uprawiają ten sport w grupach młodzieżowych. To dla nich przede wszystkim powinniśmy utrzymywać grupy seniorskie. To powinien być priorytet dla MIASTA, aby dzieci miały gdzie trenować i po co. Chyba, że chcemy hodować patologię, która rodzi się z tego, że niestety dzieciaki NIE MAJĄ CO ROBIĆ.

Tarnów sportowo kuleje generalnie. Przede wszystkim w kontekście pracy u podstaw. Brakuje inicjatyw wspieranych przez Miasto, kiedyś, kiedy to ja byłem małolatem, odbywały się turnieje - MINI MUNDIAL (w którym sam grałem), Streetballe, mieliśmy prężne grupy młodzieżowe (Mistrzostwa Polski w koszykówce), boiska były pełne dzieciaków, a teraz?

Na boiskach grają, ale w większości starsi, którzy sport mają we krwi jeszcze z lat 90, a dzieci siedzą przed komputerem. Przykre, że nikt nie myśli przyszłościowo. Ja rozumiem, że piłka być może się nie opłaca, ale powinna być traktowana jako INWESTYCJA w młode pokolenie, a nie jako rozrywka dla kibiców (tak jak to jest przedstawiane obecnie).


Pozdrawiam


Autor tematu
Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

savage pisze:extremal

Dzięki za nakreślenie problemu tak jak widzą to działający w tej sprawie kibice. Mimo beznadziejnej sytuacji, życzę Wam powodzenia, sam od czasu do czasu chodzę na piłkę i uważam, że w Tarnowie piłka nożna musi być. Nie chcę tutaj dyskutować na temat wyższości piłki nad żużlem czy koszykówką... Już jako dziecko byłem przez Tatę zabierany na żużel, piłkę i koszykówkę.

Dla mnie najważniejszy argumentem ZA takimi dyscyplinami jak koszykówka i piłka są te dzieciaki, które uprawiają ten sport w grupach młodzieżowych. To dla nich przede wszystkim powinniśmy utrzymywać grupy seniorskie. To powinien być priorytet dla MIASTA, aby dzieci miały gdzie trenować i po co. Chyba, że chcemy hodować patologię, która rodzi się z tego, że niestety dzieciaki NIE MAJĄ CO ROBIĆ.

Tarnów sportowo kuleje generalnie. Przede wszystkim w kontekście pracy u podstaw. Brakuje inicjatyw wspieranych przez Miasto, kiedyś, kiedy to ja byłem małolatem, odbywały się turnieje - MINI MUNDIAL (w którym sam grałem), Streetballe, mieliśmy prężne grupy młodzieżowe (Mistrzostwa Polski w koszykówce), boiska były pełne dzieciaków, a teraz?

Na boiskach grają, ale w większości starsi, którzy sport mają we krwi jeszcze z lat 90, a dzieci siedzą przed komputerem. Przykre, że nikt nie myśli przyszłościowo. Ja rozumiem, że piłka być może się nie opłaca, ale powinna być traktowana jako INWESTYCJA w młode pokolenie, a nie jako rozrywka dla kibiców (tak jak to jest przedstawiane obecnie).


Pozdrawiam
Ładnie to ująłeś i w zasadzie napisałeś to co w tym wszystkim jest najważniejsze.
Tutaj już nie chodzi tylko i wyłącznie o rozrywkę w postaci meczów w np. I lidze dla mieszkańców miasta, ale właśnie o cel i motywacje dla setek, jak nie tysięcy młodych ludzi z Tarnowa i okolic.

Wielu ludzi poprostu nie zdaje sobie sprawy z tego, że jak nie ma seniorskiej piłki, kosza czy innej dyscypliny na w miarę wysokim poziomie, to i trenujących jest mniej. A to znów przekłada się na więcej patologii, większe problemy zdrowotne, itd. wśród młodzieży.

Przykłady można obserwować w naszym mieście już od kilkunastu lat. Kiedyś byliśmy miastem, które mogło sie poszczycić jedynymi z najlepszych wyników jeżeli chodzi o sukcesy młodych koszykarzy czy młodych piłkarzy. Odkąd w Tarnowie nie ma koszykówki na wysokim poziomie, to i zainteresowanie młodziezy jest mniejsze, tak samo jak z piłką nożną. Z tego co wiem Tarnovii nie wyszedł nawet jakiś nabór rok temu, bo było za mało chętnych. W Unii też z gry rezygnują młodzi i bardzo dobrze zapowiadający się piłkarze. Przykład to Andrzej Łukasik 18-letnia nadzieja bramkarska Tarnowa i Unii, a odpuścił sobie treningi. I wcale się nie dziwię, bo niestety, ale sportowiec - zwłaszcza młody - musi widzieć, że ma przed sobą możliwości rozwoju, a nie wieczne problemy i nie ma za co dojechać na treningi.

I rzeczywiście nie ma co dyskutować nad tym czy i jaki sport jest lepszy, ale jednak przełożenie na jego masowość i szkolenie młodych ludzi MUSI mieć znaczenie. Dlatego dziwią miliony pakowane w żużel, a bieda w koszykówce (która od początku 2012 roku przestała być finansowana) czy piłce nożnej bardzo dziwi.

Wielu z was atakuje tutaj próby walki z takim stanem rzeczy, moim zdaniem, niesłusznie. Nie możecie jedynie patrzeć na to jak na kaprys kibiców, bo nie mają co oglądać. Ten problem jest o wiele szerszy i dotyczy wielu setek, jak nie tysięcy, młodych ludzi z naszego miasta i okolic, którym zabiera się możliwość rozwoju, a i promowania naszego miasta.

Awatar użytkownika

savage
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 29-08-2011, 12:24
Lokalizacja: Mościce

Post autor: savage »

Dodałbym jeszcze od siebie, że szanse powodzenia tej "walki" będą dużo większe, jeżeli kibiców będą reprezentować ludzie na poziomie Deto, którzy będą forsować wyżej wymienione argumenty w taki sposób jak to zostało napisane, a nie poprzez wyzywanie kogokolwiek od "ch*jów" - niestety, ale wizerunkowo jest to dla kibiców dramat. Zawsze ktoś (i w sumie słusznie), może później się do tego odwołać, mówiąc, że z kibicami nie będzie rozmawiał, bo wyzywają go od ch*jów.


Pozdrawiam

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Wczoraj w Tarnowie odbyły się uroczystości przy Pomniku Ofiar Stalinizmu z okazji Narodowego Dnia Pamięci "Żołnierzy Wyklętych". Jedynym mankamentem była pora uroczystości wyznaczona w dniu roboczym na godz. 12:30. Najważniejsze jednak, że godnie upamiętniono walczących o wolną Polskę.
Nie zabrakło również kibiców Unii Tarnów. Złożyliśmy wieniec z biało-czerwonych róż z napisem na biało-niebieskich wstęgach "Ku Waszej Pamięci – kibice Z.K.S. Unii Tarnów".
http://www.zksunia.tarnow.pl/index.php? ... 3-02_12:14


Co do sytuacji Unii...

Pod koniec stycznia informowaliśmy i o uchwaleniu przez Radę Miasta Nowego Sącza budżetu na rok 2012.

W tym czasie dokładny podział środków na tzw sport kwalifikowany nie był wtedy jeszcze znany.

Wiadomym była całkowita kwota przeznaczona na kulturę fizyczną w wysokości ok 3,1% budżetu, co stanowi kwotę 11 703 700 zł, w tym ok. 3 ml zł planowano przeznaczyć na sport kwalifikowany.

Radni podjęli uchwałę w tej sprawie, ostatecznie na sport kwalifikowany przeznaczono 3 350 000 zł, z czego dotacja dla MKS Sandecja wyniesie 1 930 000 złotych.


Unia Tarnów - 55 tys.... także tego... :lol:

edit.

Najwięcej pieniędzy z kasy miasta powędruje do piłkarzy seniorów MKS Kutno, którzy grają w III lidze. Dotacja, do końca czerwca, wyniesie 450 tys. zł.

z czym do ludzi? :P
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

Pomóż młodym Jaskółkom!

Wejdź na stronę http://www.szkolkinivea.pl/nursery/138.html i zagłosuj na Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów.
Kilka kliknięć to niewielki wysiłek, a możesz pomóc młodym piłkarzom naszego klubu w pozyskaniu sprzętu sportowego!

Codziennie możesz oddać jeden głos.

Każdego dnia, rano w południe czy wieczorem głosuj na Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów. Pamiętaj codziennie od 1 marca do 17 czerwca jak usiądziesz przed swoim komputerem wejdź na stronę http://www.szkolkinivea.pl/nursery/138.html wyślij głos na Klub Sportowy ZKS Unia Tarnów. Z góry dziękujemy.
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

tarwizja.pl
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 23-01-2012, 16:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: tarwizja.pl »

Czy uda się ocalić Unię Tarnów?
Rozmowa z Łukaszem Popielą, Robertem Witkiem, Krystyna Latałą i Robertem Wardzałą, zapraszamy


http://tarwizja.pl/index.php/pilka-nozn ... nie-tarnow
www.tarwizja.pl
Tarnowska Telewizja Internetowa
Regionalny Portal Informacyjny
redakcja@tarwizja.pl
661 064 614

Awatar użytkownika

extremal
Archont
Posty: 887
Rejestracja: 07-09-2009, 12:54
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: extremal »

http://www.youtube.com/watch?v=DEqOSY2x3es

Dopóki walczysz jesteś zwycięzcą :!:

Zaproszenie na wiosnę :!:
POLAK WĘGIER DWA BRATANKIĄ

Awatar użytkownika

tarwizja.pl
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 23-01-2012, 16:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: tarwizja.pl »

Rozmowa z Markiem Ćwiklińskim, kierownikiem sekcji piłkarskiej Unii Tarnów


http://tarwizja.pl/index.php/na-kady-te ... mowia-nie-
www.tarwizja.pl
Tarnowska Telewizja Internetowa
Regionalny Portal Informacyjny
redakcja@tarwizja.pl
661 064 614

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

tarwizja.pl pisze:Rozmowa z Markiem Ćwiklińskim, kierownikiem sekcji piłkarskiej Unii Tarnów


http://tarwizja.pl/index.php/na-kady-te ... mowia-nie-
Chyba Marcinem ;)

Awatar użytkownika

tarwizja.pl
Obywatel
Posty: 26
Rejestracja: 23-01-2012, 16:44
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: tarwizja.pl »

TomekMKM pisze:
tarwizja.pl pisze:Rozmowa z Markiem Ćwiklińskim, kierownikiem sekcji piłkarskiej Unii Tarnów


http://tarwizja.pl/index.php/na-kady-te ... mowia-nie-
Chyba Marcinem ;)
Taaa, przepraszam za błąd, na filmie jest ok:p
Pozdrawiam :)
www.tarwizja.pl
Tarnowska Telewizja Internetowa
Regionalny Portal Informacyjny
redakcja@tarwizja.pl
661 064 614

Zablokowany