żużlowy Tarnów - sezon 2011

Imprezy sportowe, plotki z torów, boisk, dyskusje o sporcie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

karamba
Archont
Posty: 680
Rejestracja: 13-11-2009, 19:49
Lokalizacja: os. Zielone
Kontakt:

Post autor: karamba »

Deto pisze:
sylw3st3r pisze:co sądzicie o nowych tłumikach ? jednak da się walczyć i na nich i wdł mnie na pewno to nie są kosiarki bo wielkiej różnicy nie zauważyłem żeby były dużo cichsze :)
nie byłem i nie słyszałem, ale problemy z nowymi tłumikami, to poprostu wymysł żuzlowców, dla których nowe tłumiki wiążą się z wydatkami i inwestycjami w silniki i inne podzespoły.
Z zwiększeniem wydatków na utrzymanie sprzętu i częstsze wizyty u tunerów to oczywiście racja. Ale nie jestem do końca pewny czy tylko o to chodzi. Sami zawodnicy przyznają że jest mniejsza kontrola nad motocyklem szczególnie kiedy trzeba nagle zwolnić. No i na nowych tłumikach raczej nie będziemy oglądali szaleńczych szarż pod bandą i napędzania się po orbicie.

Jeśli chodzi o niebezpieczeństwo jazdy to nikt nie przedstawił dowodów że jazda na nowych tłumikach jest bardziej niebezpieczna niż na starych. Trzeba będzie poczekać do końca sezonu i oprzeć się na statystykach.

Można dyskutować czy upadek Kołodzieja w SGP czy Pavlica w lidze to wina nowych tłumików. Na pewno był błąd zawodnika ale czy na starym tłumiku zdołał by się wyratować to tego nie sprawdzimy i dlatego oceny są tak różne. Natomiast Baliński ewidentnie wpadł w dziurę w torze i jakiego by nie miał tłumika to nic by mu nie pomogło.

Co do meczu z Lesznem to oczywiście super że jest pierwsze zwycięstwo ale jeśli przy dwóch punktujących zawodnikach przeciwnika nie daliśmy rady zdobyć bonusa to podczas rewanżu z Rzeszowem będzie jeszcze trudniej.

I tak na koniec jeszcze - niby przeciwna drużyna ale smutno było oglądać Janusza Kołodzieja jak się na tarnowskim torze męczy niemiłosiernie i broni się przed atakami Edwarda Mazura (oczywiście nic Edkowi nie ujmując :) )


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

karamba pisze: Sami zawodnicy przyznają że jest mniejsza kontrola nad motocyklem szczególnie kiedy trzeba nagle zwolnić. No i na nowych tłumikach raczej nie będziemy oglądali szaleńczych szarż pod bandą i napędzania się po orbicie.
Być może, nie interesuje się zużel teraz tak jak kiedyś, więc nie mam okazji tego zweryfikować. Jednak byłbym ostrożny z różnymi teoriami, bo to, że sami zawodnicy przyznają, to róznie z tym bywa. Czasem można różne rzeczy wymyślac, żeby tylko nie zmieniać pewnych zasad. Poza tym czas pokaże czy to była prawda czy nie.

Awatar użytkownika

małopolska2
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 20-12-2010, 18:24

Post autor: małopolska2 »

A szalik gdzie Panie radny?
Obrazek


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

ciepło było ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

gorsze czy nie gorsze nowe tłumiki ważne że wracamy na zwycięską passę ! :) i oby tak do końca sezonu, jak to Bjarne powiedział przygotowywał się do sezonu na tych nowych tłumikach więc na starych nie mogli się odnaleźć a więc teraz do boju ! :)


dafi33
Rhetor
Posty: 2913
Rejestracja: 07-12-2009, 08:03

Post autor: dafi33 »

sylw3st3r pisze: a więc teraz do boju !
jasne :) teraz mają dwa wyjazdy do Torunia i bodajże Gorzowa tak że punktów niet ;)


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Trochę za późno ruszyli "do boju"!
O ile u siebie mamy szansę zdobyć 5 punktów /przy dobrej jeździe z Częstochową zdobywając bonus/, to w meczach wyjazdowych szału nie będzie, czyli "zerrro" jak w reklamie banku.
I co nam to daje? Mianowicie to, że jeżeli Częstochowa nie zdobędzie punktów na tych drużynach z górnej półki, to jesteśmy w stanie zająć 7 "plac" właśnie przed nimi i walczyć w dwumeczu o uniknięcie barażu z 1-szo ligowcem.
Niestety taka jest prawda, gdy się "przesypia" pierwszą rundę rozgrywek.

Zaznaczam, są to rozważania czysto teoretyczne, a jak wiemy sport charakteryzuje się niespodziankami na boisku, parkiecie czy też torze żużlowym.
Oby tą niespodzianką in plus, uraczyła nas tarnowska drużyna żużlowa. 8)
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Jak słyszę o tłumikach to mnie trafia - zawodnicy Moto GP - czyli motocyklowej Formuły 1 jakoś jeżdżą z tłumikami - dodać nalezy, że skręcają w OBIE strony, składają się dużo ostrzej i prędkości mają znacznie większe. Jakoś im tłumiki NIE przeszkadzają. Można poprowadzić tłumik pod siedzeniem - jak w Moto GP.

Po za tym wystarczy ZWIĘKSZENIE Mocy i Momentu tak by zrównoważyć dodatkowy ciężar. Motr żużlowy ma jaką wagę minimalną - 77 kilo chyba ? Więc można założyć tłumik a wagę tłumika DOLICZYĆ do wagi motoru i po sprawie.
9000 ml A Rh-


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Ravir pisze:Jak słyszę o tłumikach to mnie trafia - zawodnicy Moto GP - czyli motocyklowej Formuły 1 jakoś jeżdżą z tłumikami - dodać nalezy, że skręcają w OBIE strony, składają się dużo ostrzej i prędkości mają znacznie większe. Jakoś im tłumiki NIE przeszkadzają. Można poprowadzić tłumik pod siedzeniem - jak w Moto GP.

Po za tym wystarczy ZWIĘKSZENIE Mocy i Momentu tak by zrównoważyć dodatkowy ciężar. Motr żużlowy ma jaką wagę minimalną - 77 kilo chyba ? Więc można założyć tłumik a wagę tłumika DOLICZYĆ do wagi motoru i po sprawie.
O boże a co tu ma do rzeczy Moto GP i jakiś "dodatkowy ciężar" :shock: Czy ty wiesz jaka jest różnica między tłumikiem przelotowym a nie przelotowym, silnikiem chłodzonym cieczą a chłodzonym pędem otaczającego powietrza czy chociażby zwykłym posiadaniem lub nie posiadaniem hamulców ? :shock:


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Post autor: Lechu »

Hahahahhaha, książkowy przykład wypowiedzi jak się nie ma najmniejszego ! pojęcia na dany temat :D


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: sylw3st3r »

ja myślę że szanse na play off nie są tylko w sferze marzeń i są bardzo realne, mamy stratę tylko 1 ptk do Częstochowy ale jeden mecz mniej, popatrzy ma porażki na wyjazdach w I rundzie jeden raz nas rozgromili pozostałe to przegrywaliśmy nie wielką różnicą pkt, więc szanse na zwycięstwa u nas są jak najbardziej realne, może nie wszystkie z bonusami ale układ tabeli jest taki że nawet nie wygrywając wszystkich meczów możemy liczyć na play off, co prawda nie rozpędzałbym się jak realizatorzy w TV że włączamy się do walki o medale mimo iż bardzo bym chciał, ale jednak miejsce 5-6 w tym sezonie jak najbardziej realne :)

PS: 5000, 6000, 8000, 11000 tys kibiców :) widać że jak pojawiają się wyniki to i kibice się pojawiają, ehhh tylko czekać aż wrócą lata 2004 i 2005 <marzyciel>

Awatar użytkownika

Beaver
Rhetor
Posty: 1579
Rejestracja: 31-08-2009, 15:46

Post autor: Beaver »

Ravir pisze:Jak słyszę o tłumikach to mnie trafia - zawodnicy Moto GP - czyli motocyklowej Formuły 1 jakoś jeżdżą z tłumikami - dodać nalezy, że skręcają w OBIE strony, składają się dużo ostrzej i prędkości mają znacznie większe. Jakoś im tłumiki NIE przeszkadzają. Można poprowadzić tłumik pod siedzeniem - jak w Moto GP.

Po za tym wystarczy ZWIĘKSZENIE Mocy i Momentu tak by zrównoważyć dodatkowy ciężar. Motr żużlowy ma jaką wagę minimalną - 77 kilo chyba ? Więc można założyć tłumik a wagę tłumika DOLICZYĆ do wagi motoru i po sprawie.

Tak w skrócie:
Dlaczego firmy typu: Yamaha, Honda, Suzuki, Ducatii, KTM i inne nie robią silników żużlowych? Bo niektórzy próbowali - jednak jest to zbyt skomplikowane, aby taki silnik konkurował z JAwa albo GM. Dlatego nie opłaca się tego robić. Silnik żużlowy jest dośc specyficzny. A z nowymi tłumikami są inne jaja, Rysunek poglądowy numer 1:
Obrazek
W starym tłumiku przelotowym : Spaliny przelatywały sobie prawie swobodnie.
Nizej masz 2 rodzaje nowych tłumików, DEP-y oraz Kingi nowe.
W jednych spaliny sobie wędrują góra dól a przez dugie przechodzą przez sitka, dzięki czemu spaliny nie są uwalniane tak swobodnie jak do tej pory. Cofają się nagrzewając silnik.
Stąd są problemy. Ale idąc dalej.
Jak zwiększyć moc silnika nie powodujac :
- jego przegrzewania z uwagi na brak biegów
- zmniejszenia jego wytrzymałości,
- zwiększenia dopuszczalnej pojemności silnika,
Poza tym porównujesz MOTO GP i F1, gdzie zawsze jest asfalt, i nie licza się nadwyżki albo zniżki mocy.
Zawodnicy w MOTO GP składają sie ostrzej, ale nie wchodzą aż na takie łokcie jak w żużlu.

Kolejna sprawa - nie mozna poprowadzić tłumika pod siedzeniem, bo motor zuzlowy jest troche inaczej zbudowany. Polecam zdjecia obejrzec. Poza tym jeśli tłumik na wolnym potwietrzu sie tak gotuje to co będzie gdy przepływ powietrza będzie mniejszy.
Poza tym myślę od paru minut jak poprowadzić tłumik żeby się schował pod siedzeniem.
Załączam rysunek poglądowy, moze pokazesz jak to zrobić :)
Obrazek
Nie zmieniając jego środka ciężkości, który jest tak ważny dla balansu, na łukach.
Nie będe juz wspominał o braku hamulców, o tym jaki moment obrotowy mają takie motocykle.

Bólem forum jest czasem to że niektórzy wypowiadają sie w kazdym temacie, nawet nie wiedząc co piszą - tu jest najlepszy przykład.
Różnica pomiędzy małym a dużym miastem polega na tym, że w dużym mieście można więcej zobaczyć, a w małym więcej usłyszeć. - Jean Cocteau


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Silników do żużla nie robią podejżewam dlatego, że się im to nie opłaca - jak by nie patrzeć nie jest to sport popularny na świecie - zasadniczo jest popularny w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji i Polsce - reszta Europy mniej - zaś w pozostałych częściach świata ma znaczenie marginalne.

Po drugie - chłodzone poietrzem silniki lotnicze mające OGROMNE moce sięgające 1800 KM jakoś się nie przegrzewały. A też musiały być lekkie. NIE ma żadnego problemu ze zrobieniem takiego silnika, który BEZ kłopotów da radę. Zwłaszcza, że NIE jeździmy nonstop, kilka kółek i na nastepny bieg można zmienić motor - wystarczą dwa motory uzywane na zmianę.

Będzie drożej? TAK - ale sorry - mocno mnie kqr... kiedy słyszę ryk silników a mieszkam w znacznej odległości od stadionu - przeszkadza mi to. Co muszą znosić ci mieszkający bliżej nie chcę widzieć.

Nie każdy lubi żużel, są ludzie starsi czy tacy, którzy chcą mieć po prostu ŚWIĘTY spokój - i ja ich rozumiem. Nie jestem ekologiem - fanatykiem, który rząda całkowitego zakazu - ale obniżenie hałasu jest jak najbardziej wykonalne - i pozwoli pogodzić wszystkich.
9000 ml A Rh-


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Ravir pisze:Silników do żużla nie robią podejżewam dlatego, że się im to nie opłaca - jak by nie patrzeć nie jest to sport popularny na świecie - zasadniczo jest popularny w Wielkiej Brytanii, Danii, Szwecji i Polsce - reszta Europy mniej - zaś w pozostałych częściach świata ma znaczenie marginalne.

Po drugie - chłodzone poietrzem silniki lotnicze mające OGROMNE moce sięgające 1800 KM jakoś się nie przegrzewały. A też musiały być lekkie. NIE ma żadnego problemu ze zrobieniem takiego silnika, który BEZ kłopotów da radę. Zwłaszcza, że NIE jeździmy nonstop, kilka kółek i na nastepny bieg można zmienić motor - wystarczą dwa motory uzywane na zmianę.

Będzie drożej? TAK - ale sorry - mocno mnie kqr... kiedy słyszę ryk silników a mieszkam w znacznej odległości od stadionu - przeszkadza mi to. Co muszą znosić ci mieszkający bliżej nie chcę widzieć.

Nie każdy lubi żużel, są ludzie starsi czy tacy, którzy chcą mieć po prostu ŚWIĘTY spokój - i ja ich rozumiem. Nie jestem ekologiem - fanatykiem, który rząda całkowitego zakazu - ale obniżenie hałasu jest jak najbardziej wykonalne - i pozwoli pogodzić wszystkich.
Dalej nie wiemy co ma ze sprawą nowych tłumików wspólnego MotoGP, skręcanie w obie strony, "składanie się dużo ostrzej", większe prędkości no i dodatkowy ciężar :lol:


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Poza tym myślę od paru minut jak poprowadzić tłumik żeby się schował pod siedzeniem.
Tłumik pod siedzeniem i jajka na twardo gotowe :D
Po drugie - chłodzone poietrzem silniki lotnicze mające OGROMNE moce sięgające 1800 KM jakoś się nie przegrzewały.
Tylko samoloty lecą troszkę szybciej i chłodzenie jest bardziej wydajne.
Zwłaszcza, że NIE jeździmy nonstop, kilka kółek i na nastepny bieg można zmienić motor - wystarczą dwa motory uzywane na zmianę.
Motocykl to nie piłka, którą można zmieniać co chwilę. W żużlu masz zazwyczaj 5 biegów i nie ma czasu na dopasowanie dwóch motorów w trakcie jednych zawodów.

Będzie drożej? TAK - ale sorry - mocno mnie kqr... kiedy słyszę ryk silników a mieszkam w znacznej odległości od stadionu - przeszkadza mi to. Co muszą znosić ci mieszkający bliżej nie chcę widzieć.
Pewnie coś w tym jest ale to takie "szukanie sobie problemów". Jedni muszą znosić hałas TIRów, inni smród z hodowli a inni hałas motorów...

ODPOWIEDZ