Centrum Handlowe Gemini Park

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:To tam były kiedykolwiek w menu kebaby?
Widocznie były bo popełniłem ten błąd w Gemini krótko po otwarciu.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Rodowity »

faktycznie mieli tam kebaba


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: wejss »

Rodowity pisze:A nie mylisz czasami z Grand Kebabem który był obok?
Pamiętam dokładnie, że opakowanie kebaba czyli torebka na niego była w biało czerwoną szachownicę więc chyba zbyt duży zbieg okoliczności. Mniejsza o to. Może mieli jakiś chwilowy romans z kebabami.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: TomekMKM »

Następny do obcięcia idzie Sphinx.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Mr Greenback »

http://www.strefabiznesu.gazetakrakowsk ... -zapytania" onclick="window.open(this.href);return false;

To było do przewidzenia. Więcej kasy z podatków do deficytowego budżetu w Tarnowie? Eeee Po co. Ważne, ze malutkie sklepy stracą. Z wszystkich krajów jakie widziałem na oczy to MAŁE SKLEPY stanowiły podstawę utrzymania ludzi tylko w krajach arabskich. Markety tam mocno kulały i chyba o to chodzi Jackowi Łabno...Polska, Tunezja czy Maroko-konserwatyści to takie same zakute łby... :-?
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Dominik_PCH »

Hola hola gościu odłóż agitkę i weź wrzuć na luz. Raz już pan Sonik zawarł z panem Ścigałą dżentelmeńską umowę. Co z niej wyszło widać, albo nie nie widać, nie ważne. Na miejscu RM zrobiłbym to samo dla decyzji o rozbudowie Gemini. Ban na wejściu! To jest dobra podstawa do rozpoczęcia rozmowy o offsecie spisanym na piśmie. Teraz RM jest na górze i ma argument, a Pan Sonik musi zacząć słuchać jak chce dalej robić biznes w Tarnowie. Inną kwestią jest co w perspektywie czasu zrobią radni z przewagą, którą sobie wypracowali. Pan Sonik lubi na ostro to trzeba na ostro. Negocjacje czas zacząć.


Exyou
Proedroj
Posty: 334
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Exyou »

No czyli jak zwykle w Tarnowie nic się nie da.Druga sprawa,czy galeria nie mogłaby stanąć po drugiej stronie Nowodąbrowskiej?obok LOKU dużo miejsca same haszcze to lepiej żeby się pchali prawie na osiedle? Jak coś planują to mogliby nie robić tego na odpierdziel,tylko znaleść dogodne miejsce.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Mr Greenback »

Dominik_PCH pisze:Hola hola gościu odłóż agitkę i weź wrzuć na luz. Raz już pan Sonik zawarł z panem Ścigałą dżentelmeńską umowę. Co z niej wyszło widać, albo nie nie widać, nie ważne. Na miejscu RM zrobiłbym to samo dla decyzji o rozbudowie Gemini. Ban na wejściu! To jest dobra podstawa do rozpoczęcia rozmowy o offsecie spisanym na piśmie. Teraz RM jest na górze i ma argument, a Pan Sonik musi zacząć słuchać jak chce dalej robić biznes w Tarnowie. Inną kwestią jest co w perspektywie czasu zrobią radni z przewagą, którą sobie wypracowali. Pan Sonik lubi na ostro to trzeba na ostro. Negocjacje czas zacząć.
Nic innego nie oczekuje. Dyskusji Merytorycznej, wytoczenia solidnych armat i obstarzłu. Ale argument, ze małe sklepy padną nie jest solidną armatą. Dla mnie oczywistym jest, że jak ktoś zamierza zmieniać plan zagospodarowania przestrzennego to zabezpieczone jest to spisaną umową. Nie jestem RyŚiem... :lol:
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


renata160
Prytan
Posty: 175
Rejestracja: 28-05-2015, 14:54

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: renata160 »

Mr Greenback pisze: Ale argument, ze małe sklepy padną nie jest solidną armatą
A dla mnie jest. W Niemczech tylko takie sklepy (małe rodzinne) mogą działać w niedziele i święta.
I to jest właśnie działanie prospołeczne. Wspieranie małych lokalnych przedsiębiorców. No, ale to w Niemczech. Tu się nie da.
Tu mamy Halloween i inne cuda nie-nasze :(

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Goscinny »

Prospołeczne, że właściciel sklepu z rodziną zasuwa w niedzielę i święta? Dziwnie traktujesz to słowo.
A blokadę rozbudowy Gemini uważam za słuszną - nadal czekamy na Park Legionów.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Mr Greenback »

renata160 pisze:
Mr Greenback pisze: Ale argument, ze małe sklepy padną nie jest solidną armatą
A dla mnie jest. W Niemczech tylko takie sklepy (małe rodzinne) mogą działać w niedziele i święta.
I to jest właśnie działanie prospołeczne. Wspieranie małych lokalnych przedsiębiorców. No, ale to w Niemczech. Tu się nie da.
Tu mamy Halloween i inne cuda nie-nasze :(
Pisałem wyżej o PODSTAWIE utrzymania, a nie o braku zasadności istnienia małych sklepów. Wg mnie to absolutnie nie ma konfliktu interesu, bo nikt do galerii po bułkę czy mleko nie będzie jechał. Mało tego , zauważyłem, ze dobrze się mają sklepy z butami na Krakowskiej czy w Świcie , a nie tylko te w Galeriach. Zgodzę się natomiast, że negocjacje musza być, a nie jakies ustalenia na słowo honoru...
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Phoenix »

Spór - za czy przeciw. korzystając z tarnowskich sklepów trzeba się nachodzić jak nie galeria jedna czy druga to świt, zenit, krakowska cały dzień łażenia i trudno coś kupić. a na dodatek to się okazuje że lepiej niż w Tarnowie jechać do Tuchowa czy Żabna do Wojnicza czy Dębicy bo jest taniej. nie żebym kogoś piętnował bo nie mam sklepu w Tarnowie ale czy nie jest tak że te małe sklepy tracą bo maja porównywalne ceny z tymi większymi. jeżeli idziesz do osiedlowego sklepu i masz do wyboru coś co w galerii czy CH można kupić lepszej jakości ( zakładając że faktycznie jest lepszej jakości ) a kosztuje cie to tyle samo albo niewiele więcej to gdzie pójdziesz na zakupy ??

ilu z nasz tarnowian nadal jeździ na zakupy do Krakowa czy Rzeszowa, a ilu tylko na kapcia albo do szmatexu bo nawet na nasze galerie ich nie stać. problem zamykania małych sklepów to nie tylko obecność galerii, zaobserwowałem ostatnio dziwny wysyp zieleniaków, jakoś im się opłaca a no i żabki tych też jest sporo,

a w kwestii ekonomicznej pomijając podatek obrotowy ciekawi mnie idea prowadzenia działalności polskich sieci handlowych, i odpowiedz na pytanie dlaczego lidlowi opłaca się mieć 3 sklepy w Tarnowie i konkurować z biedronką czy Kauflandem a Lewiatanowi czy Polo się nie płaca. ale to temat na inne forum :)
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: wejss »

Rada miasta dała jasny i wyraźny sygnał dla przedsiębiorców chcących lokować swój biznes w Tarnowie.

Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Dominik_PCH »

wejss pisze:Rada miasta dała jasny i wyraźny sygnał dla przedsiębiorców chcących lokować swój biznes w Tarnowie.
Ruszają prace przy budowie Parku Legionów (Pt 12.11.2010 11:30)
Niebawem otoczenie Galerii Park Tarnów, będzie jeszcze bardziej okazałe i przyjazne dla mieszkańców. Urząd Miasta Tarnowa wydał zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Park zostanie zbudowany za pieniądze zewnętrznego inwestora – Gemini Holdings, jego koszt wyniesie blisko 2 miliony złotych. Planowane zakończenie inwestycji to wiosna przyszłego roku.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... ge)/pol-PL

Skończ z agitką i pustymi frazesami. Raz (nie pierwszy) już Tarnów został wydymany.


Beny
Archont
Posty: 521
Rejestracja: 27-02-2010, 05:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Centrum Handlowe Gemini Park

Post autor: Beny »

Dominik_PCH pisze:
wejss pisze:Rada miasta dała jasny i wyraźny sygnał dla przedsiębiorców chcących lokować swój biznes w Tarnowie.
Ruszają prace przy budowie Parku Legionów (Pt 12.11.2010 11:30)
Niebawem otoczenie Galerii Park Tarnów, będzie jeszcze bardziej okazałe i przyjazne dla mieszkańców. Urząd Miasta Tarnowa wydał zgodę na rozpoczęcie inwestycji. Park zostanie zbudowany za pieniądze zewnętrznego inwestora – Gemini Holdings, jego koszt wyniesie blisko 2 miliony złotych. Planowane zakończenie inwestycji to wiosna przyszłego roku.

http://www.tarnow.pl/Miasto/Aktualnosci ... ge)/pol-PL

Skończ z agitką i pustymi frazesami. Raz (nie pierwszy) już Tarnów został wydymany.

Ale do kogo te pretensje?? kto podpisuje umowy z inwestorami??? gdyby byla umowa i na niej czarno na bialym napisane ze bedzie Park to by byl, widocznie umowa byla zle napisana i podpisana przez przedstawicieli naszego miasta, trudno sie dziwic ze inwestor bedzie robil cos na "gębę" w koncu to jego pieniadze, a na slowo honoru w biznesie sie nie liczy, co nie znaczy ze teraz w ramach zemsty trzeba blokowac wszystkie jego inwestycje.Osobiście wole porządna galerie w naszym mieście przynajmniej jedną niz któryś z kolei park, napewno wiecej ludzi skorzysta z galerii i wiekszy biznes dla miasta.A co do Parku Legionów trzeba miec pretensje do wladz miasta a nie do Sonika.Wypada zeby w miescie ponad 100 tys byla przynajmniej jedna pozadna galeria, ale z naszymi radnymi jeszcze troche to potrwa.

ODPOWIEDZ