Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

szopen
Prytan
Posty: 256
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: szopen »

Jestem mile zaskoczony, odprowadzałem kumpla na autobus pod Stokrotkę na Sikorskiego i po godzinie 23:00 praca na Krakowskiej szła pełną parą. Wyglądało na to, że już asfaltują jezdnię po południowej stronie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

A na Bandrowskiego zrobili sporą wycinkę... Czyżby drwale z Puszczy Białowieskiej się tutaj zapędzili?
Załączniki
2016-09-13 17.28.14.jpg
2016-09-13 17.28.14.jpg (1.63 MiB) Przejrzano 5708 razy
2016-09-13 13.15.36.jpg
2016-09-13 13.15.36.jpg (1.5 MiB) Przejrzano 5708 razy
2016-09-13 13.14.11.jpg
2016-09-13 13.14.11.jpg (1.74 MiB) Przejrzano 5708 razy
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: toomas »

szopen pisze:Jestem mile zaskoczony, odprowadzałem kumpla na autobus pod Stokrotkę na Sikorskiego i po godzinie 23:00 praca na Krakowskiej szła pełną parą. Wyglądało na to, że już asfaltują jezdnię po południowej stronie.
No ja jadąc dzisiaj ok 6.15 byłem mile zaskoczony widokiem warstwy asfaltu.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Oczywiście wycinkę zrobili dopiero PO zakończeniu większości prac i wyciąganie pnia bez problemu spowoduje naruszenie kostki, którą trzeba będzie poprawiać.
I jeśli dopiero teraz dostali na to zlecenie od UM, to osoba, która podpisała taki papier powinna z własnej pensji zapłacić za dodatkowe koszty, jeśli się pojawią.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

korzeń pewnie zostanie przerobiony na wióry, nie będą go wykopywać tylko przyjadą z pewnego rodzaju piłą i go wyfrezują. Mnie ciekawi jedno, podczas tych wszystkich remontów, mianowicie w całej Polsce odchodzi się od dotychczasowego oświetlenia ulicznego na rzecz lamp ledowych, nie wiem czy w UMT nie słyszano na ten temat, że coś takiego istnienie i oszczędza się na tym pieniądze? Stare lampy zamienia się na stary typ oświetlenia, po za rondem Witosa/Chemiczna nigdzie indziej przy przebudowie nie błysnął nikt rozumiem.


Z tych zdjęć wrzuconych przez Ad2... na Bandrowskiego do czego ta czerwona kostka(?) pasuje?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Rozstrzygnął się przetarg na przebudowę Lwowskiej od wiaduktu kolejowego do miejsca za wjazdem do szpitala. Wygrała znana w Tarnowie firma STRABAG.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Rodowity pisze:korzeń pewnie zostanie przerobiony na wióry, nie będą go wykopywać tylko przyjadą z pewnego rodzaju piłą i go wyfrezują.
Ale tak na logikę to chyba łatwiej jest to zrobić jak wokół mamy teren który będzie remontowany niż dopiero jak wszystko jest ułożone, wyrównane i trzeba uważać.


wejss
Rhetor
Posty: 1649
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

szopen pisze:Jestem mile zaskoczony, odprowadzałem kumpla na autobus pod Stokrotkę na Sikorskiego i po godzinie 23:00 praca na Krakowskiej szła pełną parą. Wyglądało na to, że już asfaltują jezdnię po południowej stronie.
Krakowska dwa tygodnie przed terminem. Jadą ostro z robotą. A tu o rondzie i planach budowania nowych - http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ro ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

@Rodowity: czerwona kostka jest na wszystkich wjazdach na posesje przy Bandrowskiego, i na moje oko to taka sama kostka jak na chodnikach (bezfazowa!) tylko innego koloru. A to, że pasuje do tej granitowej kostki jak pięść do nosa to już inna bajka.

Korzenie wszystkich drzew były frezowane, tak jak pisałeś.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mistyczny »

Zastanówmy się po co to jest w ogóle robione?
Dlaczego całkiem wycięto te drzewa? Były jakieś stare, brzydkie i chore?
Po co wjazdy mają się różnić od chodnika? Przecież kierowca wie że wjeżdża na chodnik, chyba że to pieszy ma uważać na chodniku na samochody...

Jeśli chodzi o Lwowską to weźcie pod uwagę, że jest to pierwszy etap, od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania przy szpitalu. Najgorszy odcinek czyli górka koło szpitala pozostaje na kolejny etap czyli w przyszłości. Inwestycja oczywiście przeskalowana o czym już kiedyś pisałem. Przekrój miejscami 2x3 i dwa nowe skrzyżowania ze światłami.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

@Mistyczny: też się zastanawialiśmy dlaczego wycięli - pytaliśmy - "były zniszczone w środku".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: toomas »

Mistyczny pisze:Zastanówmy się po co to jest w ogóle robione?
Dlaczego całkiem wycięto te drzewa? Były jakieś stare, brzydkie i chore?
Po co wjazdy mają się różnić od chodnika? Przecież kierowca wie że wjeżdża na chodnik, chyba że to pieszy ma uważać na chodniku na samochody...

Jeśli chodzi o Lwowską to weźcie pod uwagę, że jest to pierwszy etap, od wiaduktu kolejowego do skrzyżowania przy szpitalu. Najgorszy odcinek czyli górka koło szpitala pozostaje na kolejny etap czyli w przyszłości. Inwestycja oczywiście przeskalowana o czym już kiedyś pisałem. Przekrój miejscami 2x3 i dwa nowe skrzyżowania ze światłami.
To gdzie te światła mają być?

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: maup »

jedne pewnie przy szpitalu a drugie przy wjeździe na oś. nauczycielskie
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sotiv »

W sumie to szkoda, że na Targowej nie pokuszono się o kostkę granitową tak jak na Bandrowskiego, tylko wylali asfalt. Ostatnio się tam przechadzałem i dopiero do mnie dotarło, że straszne jest pomieszanie z poplątaniem w tym Tarnowie. Na Marii Panny jeszcze trzymająca się kostka, na Targowej asfalt, na Krakowskiej rozwalająca się płytka, na Wałowej bruk itd.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

maup pisze:jedne pewnie przy szpitalu a drugie przy wjeździe na oś. nauczycielskie

:roll: co za poroniony pomysł.. jak jeszcze przy szpitalu mogę to jakoś zrozumieć, ale światła przy nauczycielskim to jakiś absurd

ODPOWIEDZ