Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Jest aplikacja iMKA. Tam podają, ze obecnie wolne są 134 miejsca.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

3 razy w tygodniu jadę do Krakowa pociągiem. O 6 rano muszę parkować na drugim poziomie, a miejsc jest tylko 3-4 wolne. Samochody stoją już także na 3. poziomie. Do pociągu wsiada ok.100 osób w samym Tarnowie, a do Krakowa dojeżdżają pełne dwa składy... Wg mnie Małopolska Kolej i P&R zdały egzamin. Pytanie czy jedna kondygnacja mniej w parkingu tez by nie wystarczyła. Bo z tego co widzę na obecna chwilę zdecydowanie jedno piętro zbędne.
Ale jak wejdzie płatna autostrada to ludzi przybędzie.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Mr Greenback pisze: Ale jak wejdzie płatna autostrada to ludzi przybędzie.
Ale jak wejdą opłaty za parking, podtarnowskie Janusze przeliczą sobie, że się im nie opłaca i znów ludzi ubędzie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Ile ten parking obecnie kosztuje?

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

LordRuthwen pisze:Ile ten parking obecnie kosztuje?
Pytasz o utrzymanie?

Jego utrzymanie kosztuje miasto około 15 tysięcy złotych miesięcznie.

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... no-oplaty/" onclick="window.open(this.href);return false;

15000 : 200 samochodów = 75 zł miesięcznie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

Nie, chodzi mi o możliwość parkowania, pytam bo nie wiem :)

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Obecnie gratis, czyli na koszt mieszkańców :)
W czerwcu, jeśli nie przedłużą darmochy, cena wróci do 5 zł za dobę i chyba stówy miesięcznie.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6897
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

No to za stówę miesięcznie średnio mi się opłaca jeździć pociągiem i tracić dodatkowo 2h dziennie :)
Przypominam, że samo dotarcie na dworzec PKP w Krakowie to jeszcze nie dojazd na miejsce, w przypadku konieczności dotarcia, jak u mnie, np na Hutę, trzeba doliczyć jeszcze 10-15 minut na dotarcie na tramwaj (5 nie zawsze jeździ) + 30 minut jazdy nim + dojście na miejsce z tramwaju - podobnie w 2 stronę.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Huta ma akurat specyficzne położenie w odniesieniu do linii kolejowej i autostrady. Póki autostrada jest bezpłatna nie będzie się to kalkulowało. Za pociągami przemawiają dwie rzeczy: 1) parkowanie w Krakowie jest kosztowne, a przede wszystkim trudno o miejsca, 2) dojazd samochodem do centrum trwa dłużej niż 1:15. Tylko to wciąż nie zmienia faktu, że taniej byłoby zrobić ulgę na autobusy miejskie dla mieszkańców Tarnowa jadących pociągami.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Mr Greenback »

Jan Kowalski pisze:Huta ma akurat specyficzne położenie w odniesieniu do linii kolejowej i autostrady. Póki autostrada jest bezpłatna nie będzie się to kalkulowało. Za pociągami przemawiają dwie rzeczy: 1) parkowanie w Krakowie jest kosztowne, a przede wszystkim trudno o miejsca, 2) dojazd samochodem do centrum trwa dłużej niż 1:15. Tylko to wciąż nie zmienia faktu, że taniej byłoby zrobić ulgę na autobusy miejskie dla mieszkańców Tarnowa jadących pociągami.
Bilety terminowe w Tarnowie są drogie. Za msc w Krakowie płacę 84 złote (dla wygody wziąłem na wszystkie linie i nie patrze na rozkłady tylko jadę jtym co nadjedzie). W Tarnowie to ponad 100 zł !
Owszem Huta ma specyficzne położenie, ale z Dworca Głównego na Rondo Czyżyńskie jedzie sie ok. 9 minut. Samochodem wolniej w godzinach szczytu i do tego szarp się z "dziwnymi" kierowcami.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Bilety w Tarnowie zawsze były o wiele droższe. Z tego co pamiętam z zamierzchłych studenckich czasów, to za miesięczny na 9-kę płaciłem więcej, niż za sieć w Krakowie.
Ale gdybyś miał możliwość kupienia miesięcznego na pociąg, który gwarantowałby Ci darmową jedną linię MPK w Tarnowie, to by Cię przekonało?

ps. Pisząc o dojeździe samochodem do Huty, myślałem o wjeździe od Tarnowa.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: lll »

Sprawdzałem właśnie że w tym momencie na parkingu jest 80 samochodów. Sobota, środek nocy. Może to jakieś stałe pojazdy do podbijania statystyki?

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

Najlepiej będzie, jak przejdziesz się na parking i sprawdzisz.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

lll
Rhetor
Posty: 2927
Rejestracja: 27-06-2012, 10:28
Lokalizacja: Prawda w oczy kole

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: lll »

Masz rację. Dzisiaj już nie mam czasu, ale tak zrobię.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jakub Kwaśny »

Ostatnio testowałem P&R - i utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to była świetna inwestycja. Wygląda to mniej więcej tak, jak powinno wyglądać w cywilizowanym kraju. Jadę na dworzec - parkuje (bez stresu, że miejsca nie znajdę) - wsiadam w pociąg i jadę - wracam - wyjeżdżam. Oby jak najdłużej za darmo. Bo jak już kiedyś argumentowałem 5 zł na dzień (przy założeniu, że ktoś do pracy dojeżdża codziennie - niestety robi za dużą sumę).

Nie zgadzam się, że jest jedna kondygnacja zbędna. Uważam, że lepiej, że miejsc jest więcej, aniżeli ktoś miałby w stresie spóźnić się na pociąg. Trochę słabo widoczny automat biletowy, ale ogólne wrażenie na plus.

A co do obłożenia w sobotę w nocy - no cóż Kraków przyciąga nie tylko pracą, ale rozrywkami też. Pewnie wrócą po auto w niedzielę po południu ;-) Czasem ktoś jedzie na weekend do Warszawy czy gdzieś to zostawia auto na P&R.
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?

ODPOWIEDZ