Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Dominik_PCH
Rhetor
Posty: 1669
Rejestracja: 08-11-2010, 14:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Dominik_PCH »

Exyou pisze:Ja rozumiem że powodem budowania w tym miejscu jest bliska odległość do węzła autostradowego, ale bez jaj. W tych nowych blokach większość osób które tam kupuja mieszkania to krakusy pracujące w Krakowie a mieszkające tutaj bo po prostu im to taniej wychodzi. Sypialnia pełną gębą :mrgreen:
Co jest w tym złego, że wybierają Tarnów? Mają kupować w Bochnii?


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

wejss pisze:Słyszałem od znajomego, że tema Lidla umarł. Mieszkańcy zablokowali budowę.
To słabe masz te wieści, bo pozwolenie na budowę jest od dawna, wszystkie inne potrzebne papierki też, a to że na razie nic się tam nie dzieje, to tylko decyzja LIDL-a, który chwilowo wstrzymał niektóre swoje budowy.

A już czyjeś info na tym forum, o blokach TBS-u w tym miejscu to dobry żart :)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: TomekMKM »

Moje info, i nie mówiłem, że sprawdzone, tylko że mnie doszły takie słuchy, ba, zdaje mi się, że nawet o tym czytałem w jakiejś gazecie lokalnej - to raz.
Napisałem też, że skoro Kwiatkowskiego, to wtedy ta lokalizacja nasuwałaby się jak byk - to dwa.
Czytamy ze zrozumieniem ;).

I tak, dokładnie. Mieszkańcy nie protestowali przeciwko samemu Lidlowi, tylko (nawet wydaje się, że słusznie) przeciwko projektowanemu ciągowi komunikacyjnemu północ-południe, który włączałby się od strony południowej do sieci uliczek osiedlowych.


Autor tematu
Klipa201
Prytan
Posty: 237
Rejestracja: 21-07-2012, 10:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Klipa201 »

Rozbiórka budynku straży miejskiej trwa , o 13 ostała sie połowa budynku.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/no ... pilkarski/" onclick="window.open(this.href);return false;

No po prostu ręce opadają. Mniejszy Nowy Sącz ot tak sobie po prostu wybuduje stadion a Ciepiela dalej będzie gadał w jakim to fajnym mieście żyjemy. Czegoś tutaj nie rozumiem.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Jakby Ci to powiedzieć. Ten mniejszy Nowy Sącz od przyszłego sezonu będzie mieć ekstraklasę i ten stadion nijak nie spełniał wymagań. Możesz być bardziej niż pewny, że gdyby Sandecja nie weszła do ekstraklasy to ten stadion by nie powstał.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Jak Unia wejdzie do ekstraligi, to stadion nie dostanie licencji, więc to nie jest żaden argument, podobna sytuacja.

PS. Nie jestem fanem żużla.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Była. Unia była w ekstralidze. Jednak mówimy o całkowicie innych realiach. Co innego żużel i jego regulaminu a co innego piłka nożna.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Rodowity »

Sandecja dostała od miasta 2.5 mln zł, to więcej niż wszystkie Tarnowskie kluby razem wzięte.

Porównywanie tego mniejszego Nowego Sącza do nas jest niepoważne, bo mniejszy nas bije, radze wsiąść w samochód czy pociąg, przejechać się do Sącza na lody bo ładna pogoda i zobaczyć jaki poziom zamożności jest w Sączu, a jaki u nas

P.S u nas priorytetem jest hala sportowa, tylko nie bardzo wiem która sekcja zapełni te 5tyś na trybunach.


Józiu
Prytan
Posty: 124
Rejestracja: 30-05-2012, 22:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Józiu »

Sącz zamożniejszy?? Hahaha. Ciekawe gdzie to niby widać. Jedyne co widać, to że to mniejsze miasto. Przecież infrastrukturalnie bijemy NS na głowę.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Rodowity »

http://biznes.onet.pl/wiadomosci/kraj/z ... erow/49beh" onclick="window.open(this.href);return false;

"hahaha."

czym mi na to odpowiesz? Roleskim? :lol: on Tarnowem akurat gardzi :)


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: aaee »

Jeśli chodzi o najbogatszych w państwie to z czołowej listy więcej jest w NS niż u nas. A co u nas z infrastruktury jest tak żeby pisać że bijemy kogoś na głowę?
Tarnów to miasto które ginie, można pokazywać je w podręcznikach dla prezydentów innych miast i samorządowców co robić żeby zgładzić miasto...

Dziura na dziurze, wcale nie więcej miejsc pracy, firmy które przeniosły się do klasera przemysłowego przecież nie powiększyły zatrudnienia a nawet osłabiły bo firmy które były wcześniej w innych miejscach przeniosły się tam za namową samorządowców a miejsca w których wcześniej były teraz muszą szukać nowych firm na ich miejsce.

Gdzie te wielkie firmy które miały zacząć produkcje w Tarnowie?

Raptem parę ważniejszych dróg w mieście to albo zablokowanych przez remonty wiaduktów albo w ruinie.
Na skrzyżowaniu Solidarności-Klikowska-Chopina jazda powyżej 30km/h jest nie tyle niebezpieczna dla samochodu jak dla innych uczestnikow.
Elektryczna i Spokojna woła o ratunek już dość długo, tam powinny być 2 pasy w każdą stronę ...
Na Starodąbrowskiej zapadnięte studzienki...

Jak ktoś przyjeżdża do miasta to zastanawia się czy tylko drogi wjazdowe są takie beznadziejne czy tak wszędzie, koleiny, dziury, nierówny asfalt, zapadnięte studzienki, rozwalajace się progi zwalniajace i tymczasowe ronda. Taka własnie infrastruktura Tarnowa. ...


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Józiu pisze:Sącz zamożniejszy?? Hahaha. Ciekawe gdzie to niby widać. Jedyne co widać, to że to mniejsze miasto. Przecież infrastrukturalnie bijemy NS na głowę.
"infrastrukturalnie bijemy NS na głowę"
:lol:


Trishelle
Proedroj
Posty: 406
Rejestracja: 06-02-2014, 13:54

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Trishelle »

Ludzie, poczytajcie czasem co się dzieje w innych miastach i wyjdźcie zza tego forum, bo od tych wylewanych przez was pomyj rzygać się chce. Typowe narodowe "wszędzie dobrze gdzie nas nie ma". Z pewnych powodów mam styczność z różnymi miastami i każdy ściga się gdzie jest gorzej. Od kiedy milionerzy świadczą o średnim życiu miasta?

"[tu wstaw miasto] to miasto które ginie, można pokazywać je w podręcznikach dla prezydentów innych miast i samorządowców co robić żeby zgładzić miasto..."

Powiedział mieszkaniec każdego średniego miasta. Ponadto infrastruktura? Tak. Taki piękny i rozwijający się Wrocław ma rozwalające się brukowe ulice będące głównymi trasami miejskimi (dwupasmowe). Nawet koło Sky Towera. Właśnie skończyłam czytać żale na prezydentów Katowic i innych miast GOPu, weszłam zobaczyć co się tutaj dzieje, a tutaj wyścigi na to kto bardziej obrazi miasto. A fakty są takie, że Tarnów to bardzo ładne miasto w skali kraju o niskim bezrobociu, na ważnych ciągach komunikacyjnych bez problemów społecznych (jak w Łodzi, GOPie czy Wałbrzychu), ale nie... Tu jest najgorzej i w ogóle be!!!!111jedenjednen.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3776
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Cubaza »

Trishelle, i tak nic to nie zmieni. Zaraz naskoczą na Ciebie, że wszystko jest złe, ze coś zrobili, że coś tam innego.

ODPOWIEDZ