Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: kari »

Mnie też ten projekt nie przekonał. Zobaczymy jaki będzie efekt finalny, ale nie spodziewam się zbyt wiele.Można było zrobić nowoczesny obiekt, ale po co?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Goscinny »

A czy przypadkiem nie mówicie zarzuconym o projekcie hali przy ul. Piłsudskiego? On wyglądał jak żółw :)
O tym konkretnie:
http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ta ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;


wejss
Rhetor
Posty: 1610
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:A czy przypadkiem nie mówicie zarzuconym o projekcie hali przy ul. Piłsudskiego? On wyglądał jak żółw :)
O tym konkretnie:
http://tarnow.naszemiasto.pl/artykul/ta ... id,tm.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ta hala wygląda o niebo lepiej od tej budowanej.
Tu link do hali Jaskółka - https://www.google.pl/search?q=projekt+ ... 71_zcj1pvM" onclick="window.open(this.href);return false;:



sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: sylw3st3r »

uuu nie wiedziałem że taki dach będzie miała ta hala, bez wystającego tak dachu wydawała mi się ta hala na ładną i zgrabną


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Aghar »

Kwestia gustu - wg mnie dopiero te wystające ogony dawały temu dachowi jakąś formę. Niestety dach który będzie wykonany odbiega od tych wizualizacji.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Mistyczny »

Niestety dach który będzie wykonany odbiega od tych wizualizacji.
No nie wiem czy niestety, gorzej niż na tych wizualizacjach raczej być nie może. Stara Jaskółka to było coś, niewiele jest w Polsce konstrukcji o dachu podwieszanym o tak dużej powierzchni. Wystarczył lekki remont i przywrócenie lodowiska, jeśli miała powstać hala to nowa obok.


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Aghar »

Uwierz bo może. Tu jeszcze była jakaś linia i ciągłość. A to co będzie to kanciak.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3775
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Cubaza »

A co będzie? Macie jakieś zdjęcia? Bo ja w sumie to się opieram tylko i wyłącznie na tych wizualizacjach.


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Aghar »

Link do przetargu - wystarczy wejść na projekt budowlany lub wykonawczy do architektury i tam są elewacje. Ale i tak tylko zgadzać się będzie tylko ogólna bryła. Same fasady będą inne - wystarczy podejść pod budowę i widać inne układy okien.

https://bip.malopolska.pl/tosirekreacji ... limpi.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: TomekMKM »

Aghar, otóż to!

Nie pokrywały mi się rzuty/widoki z rzeczywistością...
A ogólnie fasada od strony północnej wygląda IMO niesymetrycznie, jeśli chodzi o układ okien...

Ps, dorzucam ogólny rzut, żebyście zobaczyli wnętrze. Wygląda zgrabnie i uczciwie. szczególnie klatki schodowe dodają charakteru ;)

Po pierwsze primo niezbyt podoba mi się jednak układ siedzeń w narożnikach trybun. Zamiast połączenia pod kątem prostym, można było dodać jeden segment 45'.
Po drugie primo, wygląda, że w dalszym ciągu płyta boiska będzie "kilometr" od trybun... - prawie siedem metrów do boiska do piłki ręcznej od strony południowej

Obrazek


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: suraiw »

No, nieźle to wygląda!
Siedem metrów, to wcale nie tak dużo. Musi być strefa bezpieczeństwa dla siatkarzy, piłkarzy ręcznych, czy też zawodników futsalu.
Jedynie dla koszykówki trochę daleko, ale coś za coś.
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2339
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: TomekMKM »

Dla piłki ręcznej mamy wymagane dwa metry wolnej strefy od linii. Dorzućmy do tego jeszcze ze dwa metry opaski i mamy cztery metry, co zastosowano po stronie zachodniej.

Szczegłonie dziwnie wygląda ten pusty plac po stronie wschodniej...

Ale z drugiej strony teraz, przy "istniejącym" lodowisku, mieliśmy też dużą odległość, a wszyscy żyli ;)

Ciekawym rozwiązaniem są też bieżnie na koronie - prosta i okólna.
Ostatnio zmieniony 26-02-2018, 14:01 przez TomekMKM, łącznie zmieniany 2 razy.


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Aghar »

Panowie spokojnie - to tylko projekt dany jako wsad do "zaprojektuj i wybuduj" - jak pisałem rzeczywistość będzie inna.


Bastekxyz
Archont
Posty: 934
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Inwestycje w mieście AD 2017 - Hala Jaskółka

Post autor: Bastekxyz »

Aghar pisze:Niestety dach który będzie wykonany odbiega od tych wizualizacji.
Według mnie ogon będzie - na zdjęciach widać fundament, na którym będzie się wspierał:
http://www.kt24.pl/hala-jaskolka-nabier ... oreportaz/" onclick="window.open(this.href);return false;

Warto pamiętać o tym, że kształt samej hali będzie inny niż kształt dachu, co zresztą widać na 'wstępnym' projekcie.
Załączniki
1.PNG
1.PNG (127.22 KiB) Przejrzano 5777 razy

ODPOWIEDZ