Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Mistyczny »

Kraków jest ważniejszy
Nie widzę związku, przecież w Krakowie robi inna firma.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: hurricane »

Mistyczny pisze: Nie widzę związku, przecież w Krakowie robi inna firma.
Ale może ci sami podwykonawcy...


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: GregTrN »

Wczoraj piękna pogoda. A na Krakowskiej, Warsztatowej i Gumniskach ani jednego robotnika. Po co, przecież wyprzedzają harmonogram.


Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: mirak »

Pytanie nie dotyczy remontu, ale jednak PKP. W jaki sposób kupić na rower bilet na koleje małopolskie. Poza kasą oczywiście.
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

gumini_0317
Archont
Posty: 782
Rejestracja: 16-12-2010, 12:52
Lokalizacja: zza Dunajca

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: gumini_0317 »

Za pomocą aplikacji iMKA oraz (z tego co pamiętam) w tych automatach biletowych. Naturalnie w pociągu Kolei Małopolskich możesz kupić u drużyny konduktorskiej bez dopłaty.


szopen
Prytan
Posty: 256
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: szopen »

mirak pisze:Pytanie nie dotyczy remontu, ale jednak PKP. W jaki sposób kupić na rower bilet na koleje małopolskie. Poza kasą oczywiście.
W kasie nie kupisz, przynajmniej nie w Krakowie Głównym. Raz jak się dotoczyłem rowerem z Tarnowa do Krakowa i chciałem wrócić, to uprzejma pani w kasie powiedziała, że może mi sprzedać jedynie bilet dla mnie, na przewóz roweru już nie, bo to zależy czy mnie konduktor wpuści, czy będzie miejsca na rower, bla, bla.
Od tego czasu jak już mam wracać z rowerem, to idę prosto do pociągu i bilety kupuję u konduktora - i swój i na rower, o dziwo nikt nie robi problemu, że dlaczego skoro na dworcu jest kasa/automat. :D


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: irekjj »

szopen pisze:W kasie nie kupisz, przynajmniej nie w Krakowie Głównym.
Bo trzeba kupować w Tarnowie a nie "podniecać" się Krakowem. Ja akurat bardzo dużo biletów kolejowych kupuję, zazwyczaj są to relacje międzynarodowe i zapewniam Cię że w Tarnowie nie mam z tym żadnego problemu pomimo, że moje pociągi mijają Tarnów o 150 km. Natomiast kupno w Krakowie czy Katowicach, gdzie te pociągi jeżdżą to jest dramat. Te "baby" są totalnie niedouczone i tyle.
A bilet na IC dla siebie i na rower kupowałem właśnie w sobotę w kasie. Dostałem miejsce w wagonie z przedziałem dla rowerów.
Małomiasteczkowowść, cudze chwalicie a swego nie znacie. Dziwne, że tutaj się nic nie może udać, jak ludzie patrzą w Kraków jak w święty obrazek.....

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Jan Kowalski »

irekjj pisze:
szopen pisze:W kasie nie kupisz, przynajmniej nie w Krakowie Głównym.
Bo trzeba kupować w Tarnowie a nie "podniecać" się Krakowem.

Małomiasteczkowowść, cudze chwalicie a swego nie znacie. Dziwne, że tutaj się nic nie może udać, jak ludzie patrzą w Kraków jak w święty obrazek.....
szopen pisze:
W kasie nie kupisz, przynajmniej nie w Krakowie Głównym. Raz jak się dotoczyłem rowerem z Tarnowa do Krakowa i chciałem wrócić, to uprzejma pani w kasie powiedziała, że może mi sprzedać jedynie bilet dla mnie, na przewóz roweru już nie, bo to zależy czy mnie konduktor wpuści, czy będzie miejsca na rower,
Największym problemem małosteczkowości jest problem z umiejętnością czytania ze zrozumieniem. Skoro się dotoczył do Krakowa, to miał patrzeć na Tarnów jak na święty obrazek?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


szopen
Prytan
Posty: 256
Rejestracja: 10-11-2010, 19:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: szopen »

irekjj, weź Ty trochę wyluzuj. Mirak uznał możliwość zakupu biletu na przewóz roweru w KMŁ w kasie za pewnik, a ja przytoczyłem mu historię z własnego życia, że jednak może nie być tak kolorowo. Tyle filozofii.
Ale w sumie "zrobiłeś mi dzień" tym posądzaniem o małomiasteczkowość i podniecanie się Krakowem, bo kto choć trochę zna mnie osobiście, ten wie, że raczej za Grodem Kraka specjalnie nie przepadam. ;)

Kończąc ten offtop i skłaniając się bardziej ku tematowi wątku, to natrafiłem na info o takim incydencie: http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... kolejarze/" onclick="window.open(this.href);return false; Ciekawe czy to jakiś chuligański/pijacki wybryk czy może faktycznie ktoś sfrustrowany tymi remontami dał upust swoim emocjom.

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

Słuchajcie, mam nieodparte takie wrażenie, że wiadukt na Warsztatowej jest wąski. Moim zdaniem ciężko będzie tam zmieścić dwa pasy ruchu i chodnik...
Nie chciałbym, żeby były takie jaja, jak z innymi inwestycjami w mieście ...

Awatar użytkownika

mirak
Archont
Posty: 846
Rejestracja: 30-09-2009, 19:53
Lokalizacja: Tarnów Strusina

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: mirak »

Oczywiście, że przyjąłem za pewnik, ale pamiętam, że całkiem niedawno była opcja zakupu biletu wraz z rowerem on-line. Stąd moje zdziwienie i poszukiwanie wyjścia
"Nie wystarczy mówić do rzeczy, trzeba mówić do ludzi"

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: TomekMKM »

dzisiaj, tj. SOBOTA, Krakowska stoi, Reymonta stoi, Kochanowskiego stoi.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: Goscinny »

I taka ciekawostka - most Golden Gate budowano 4 lata, więc wyobraźcie sobie jak skomplikowaną konstrukcją jest wiadukt na Krakowskiej, skoro jego remont trwa już ponad 4 lata.


kato
Rhetor
Posty: 2714
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Modernizacja linii kolejowej Kraków - Rzeszów

Post autor: kato »

Bo Amerykanie nie szanowali pracy. Gdyby tak było, to do dziś most byłby w budowie.
Głupi ci Rzymianie!
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

ODPOWIEDZ