Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Szeroka jest od kilku dni "remontowana" - frezowanie od 8 rano i takie tam, żeby nam się nie nudziło bez korków.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:Szeroka jest od kilku dni "remontowana" - frezowanie od 8 rano i takie tam, żeby nam się nie nudziło bez korków.
No właśnie... A moje pytanie brzmi, czy nawierzchnia Szerokiej była aż w tak złym stanie, że kwalifikowała się do wymiany? Według mnie nie. Według mnie powinni nawierzchnię wymienić na sąsiedniej Bernardyńskiej od Burku do Szerokiej. Czy ZDiK w ogóle nad tym panuje? Bo w ostatnich latach stan nawierzchni ulic w Tarnowie znacząco się pogorszył. Dlaczego miasto nie wymyśli programu nakładkowego jak w Krakowie, gdzie sukcesywnie wymieniane są nawierzchnie ulic w ramach remontu wraz ze wzmocnieniem siatką między warstwami?

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

I jedna i druga była nienajlepsza.
Na Szerokiej na zakręcie były niezłe koleiny.

A powód? 21.10.2018 :)


Bastekxyz
Archont
Posty: 947
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Bastekxyz »

Na Chemicznej (odcinek rondo-zbylitowska) od kilku dni wymieniają krawężniki i nawierzchnię chodnika. Podejrzewam, że nareszcie doczekamy się tam nowego asfaltu bo wymianie ulegają również krawężniki po stronie jezdni bez chodnika.

Oby tylko przed wylaniem nowej warstwy przełożyli instalacje w okolicy skrzyżowania Zbylitowska/Chemiczna, które podobno kolidują z planowaną sygnalizacją świetlną.

Awatar użytkownika

gnite
Prytan
Posty: 108
Rejestracja: 30-08-2012, 15:38

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: gnite »

hurricane pisze:ZDiK nie będzie budował mostu na Dunajcu. :) To tytułem sprostowania.
Tak oczywiście, myślałem że nazwa adresata w nagłówku dokumentu oraz zdw.krakow.pl w linku wystarczą. Ale fakt, mogłem dopisać żeby nikt nie miał wątpliwości.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:I jedna i druga była nienajlepsza.
Na Szerokiej na zakręcie były niezłe koleiny.
Ale na Szerokiej nie było dziur jako takich. Te koleiny na łuku można było podfrezować, natomiast Bernardyńska to łata na łacie w dodatku beznadziejnie wykonane, spękania i nawet niepołatane dziury.



Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Najlepiej Bernardyńska-Szeroka jak by zrobili a jeszcze lepiej od skrzyżowania z Urszulańską ...ale pewnie kasy brak .

Ciekawi mnie ta Starodąbrowska bo jeśli by się tam zmieścił prawoskręt w Słoneczną było by super znacznie rozładowało by tam korki .....kiedyś tam chyba Gościnny pisał że instalację muszą wymieniać ....może zaraz przy tych dwóch pasach puszczą krótki prawoskręt ma 5-6 samochodów ?
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11091
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Jak zrobią tylko prawoskręt i podciągną to jako remont, to wszystko zostanie po staremu pod ziemią.
Tam się robił problem w momencie kiedy chcieliby wykonać "stałe" rondo, bo pod obecnym tymczasowym przebiegają potężne sieci wodne, ciepłownicze, energetyczne itd.
I dopóki tam jest rondo tymczasowe :) to wszystko może zostać tak, jak jest. Dopiero przy rondzie stałym wszystko musi być przeniesione poza rondo, a to są koszty o wiele większe niż prac drogowych.
A zysk z tego byłby w zasadzie żaden, bo tymczasowe działa.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze: A zysk z tego byłby w zasadzie żaden, bo tymczasowe działa.
Mogliby na tarczy skrzyżowania przynajmniej nawierzchnię wymienić - podobnie jak na Krakowskiej pod Świtem. Efekt wizualny i poprawa komfortu jazdy widoczne a koszty prawie żadne jak na budżet miasta.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Takie coś znalazłem z ....... 2009 roku :shock:

''Nie rezygnujemy z budowy prawoskrętu z ulicy Starodąbrowskiej w Słoneczną również poza jezdnią skrzyżowania – zadanie jest wprowadzane do planu inwestycji w roku przyszłym - co zaowocuje jeszcze większą przepustowością.''

http://www.tarnow.pl/index.php//Miasto/ ... w-Tarnowie" onclick="window.open(this.href);return false;
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


hawana4
Prytan
Posty: 100
Rejestracja: 15-04-2010, 23:05
Lokalizacja: Grabówka

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hawana4 »

Mają rozmach, co? 9 lat.
Moim zdaniem tam nie budują prawoskrętu, słupy oświetleniowe są niepoprzenoszone. Wygląda to na poszerzenie tylko w miejscu gdzie jest wysepka z przejściem dla pieszych by "upchać " tam drugi pas na tym kawałku.


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kulfon »

Przecież i tak to nic nie da bo korek i tak będzie się tworzył bez prawoskrętu w Słoneczną :roll:
Do stwierdzenia tego nie potrzeba inżyniera ruchu czy innego wysokiej klasy ''specjalisty''.
Tam wystarczy tylko stworzyć pas do skrętu w prawo na 6-7 samochodów przy samym dojezdzie do ronda .... naprawdę potrzeba 9 lat na realizację tego ? :shock:

Jeśli się okaże że oni tylko poszerzą tylko kawałek przy przejściu dla pieszych to ja już ...nie mam pytań bo tutaj logika stanie pod ścianą w tym mieście.
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sylw3st3r »

Może Bernardyńska też będzie poprawiana tylko w następnej kolejnośći żeby totalnie już nie zakorkować Tarnowa?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Jest kolejny przetarg na oznakowanie poziome. Po pierwszym przetargu udało się odnowić zaledwie 1/3 oznakowania w mieście (taki SIWZ), a w obecnym przetargu może uda się ze dwie, trzy ulice pomalować taki zakres prac jest :). Dziadostwa ciąg dalszy.

ODPOWIEDZ