Remont dworca PKP

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Boruta
Archont
Posty: 582
Rejestracja: 29-08-2009, 15:16
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Boruta »

trix pisze:Fajowskie zafundowali sobie prosektorium :P .
Otóż to, tylko lodówek brakuje ;). Ale przynajmniej jest czysto i sterylnie. Kiedyś strach było buta postawić.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

Fotki z 19.08.2010
O ile strona południowa czyli dworzec i plac tuż przed nim może być wkrótce oddany do użytku
Obrazek

to ze strony północnej (od strony dworca PKS) jeszcze długo nie będzie można korzystać.
Obrazek
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

gosis
Prytan
Posty: 244
Rejestracja: 26-06-2010, 23:10
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: gosis »

Nie chcę się czepiać BIGer, ale rozumiem, że twoim punktem odniesienia jest środek placu przed dworcem. Przyznam, że trochę mi zajęło zanim doszłam do tego czemu stronę dworca od strony miasta nazywasz południową, a nie północną... Można było to trochę łatwiej opisać, a nie zmuszać biednych ludzi do myślenia z samego rana.

Awatar użytkownika

BIGer
Proedroj
Posty: 455
Rejestracja: 06-07-2010, 07:40
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: BIGer »

gosis pisze:... że twoim punktem odniesienia jest środek placu przed dworcem...
gosis pisze:... a nie zmuszać biednych ludzi do myślenia z samego rana.
Masz rację sorrki. Też z rana myślałem inaczej :/ Powinienem zaznaczyć że chodzi mi o północną i południową część placu dworcowego.
BIGer
"Wyzwolona energia atomu zmieniła wszystko z wyjątkiem naszego sposobu myślenia."
— Albert Einstein

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 641
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Właśnie na TVP 1 leci program o absurdach i jest nasz dworzec :P Mówią o za niskich kasach. I znowu będzie, że u nas same absurdy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

fajny program.
Z jednej strony trochę sami kreują absurd, bo to sa kasy tymczasowe jak widać.
Ale z drugiej strony pani kasjerka daje pokaz chamstwa, bo nie pozwala ludziom usiąść na krzesełku, tylko muszą stać przed kasą i głęboko sie jej kłaniać.


bart
Obywatel
Posty: 19
Rejestracja: 25-08-2010, 20:37

Post autor: bart »

Miałem tę przyjemność bycia stałym klientem PKP na trasie Kraków-Tarnów 4x w tygodniu przez ostatni rok. Po tym, jak zachowują się te kasjerki, mam wrażenie że w pkp należy wprowadzić zakaz podejmowania pracy w obsłudze klienta przez osoby powyżej 40 roku życia...


Bastekxyz
Archont
Posty: 944
Rejestracja: 05-06-2010, 02:45

Post autor: Bastekxyz »

Ufam, że ktoś wrzuci ten odcinek z TVP na YT :P


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

Te kasy tymczasowe to fakt. Nie do końca wiedziałem czy to kasa czy budka do fallatio :oops:


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Zamieszczam dzisiejsze zdjęcia Dworca :)
Jakość może nie najwyższa ale 'coś' widać :)

Widok z peronu 2.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Widok z placu Dworcowego
Obrazek

Obrazek

Widok z peronu 1 do wnętrza hollu głównego /jakość nie jest powalająca, zdjęcia robione przez szybę, na dodatek światło z okien dawało w kość ;) /
Obrazek

Obrazek

Obrazy też wiszą :)
Obrazek
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Wszystko cacy, ale mam kilka ale:

1) dlaczego nie wymieniono całej połaci dachu? - we wschodnim skrzydle nad Secesją na świeżym stropie widać zacieki - mniemam, że coś jest nieszczelne - prawdopodobnie dach, bo co innego.

2) gzymsy - gzymsy nad holem głównym i skrzydłem wschodnim nie są ochronione kolcami przeciw gównolotom potocznie gołębiami zwanymi, co widać już na ścianie i na daszku przy wejściu do skrzydła wschodniego, za pół roku ściana będzie obsrana że hej, chyba moje lamenty na stronie Rynku Kolejowego dostrzeżono (Jacek Prześluga - wiceprezes PKP od dworców czytuje forum RK), bo na skrzydle zachodnim na owym gzymsie kolce już są, mam nadzieję, że łaskawie postawią rusztowania i kolce powbijają na każdym gzymsie. :P

3) budynek obok dworca (strona zachodnia) będzie wyremontowany, a nie wyburzony jak planowano - uwaga sam Minister Kultury nie zezwolił na rozebranie tej rudery!!! Dramat, a mogło być otwarcie przestrzeni.

No to teraz remoncik peronu 3 i odmalowanie wiaty peronu 2. i będzie cacy.


faleQ
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 12-10-2009, 08:24
Lokalizacja: KT str
Kontakt:

Post autor: faleQ »

Przyjdźcie lub przyjedźcie pociągiem do Tarnowa w nocy. Ja tak w piątek podróżowałem. Budynek ładnie oświetlony, jasny tynk. Bardzo fajnie to wygląda.


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

Nie wiecie może co się stało z Obeliskiem Pamięci z peronu pierwszego.
Nie ma go na miejscu.
Rozumiem, że jest remont i mógł przeszkadzać, ale nie widziałem żadnej informacji o jego przeniesieniu, nawet tymczasowemu w inne miejsce...
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

Awatar użytkownika

golew
Obywatel
Posty: 90
Rejestracja: 23-09-2009, 13:20
Lokalizacja: Gdynia / Tarnów

Post autor: golew »

Gdyby jeszcze tę wiatę nad wyjściem z dworca na peron 1 dało się jakoś lepiej pomalować, żeby bardziej pasowała kolorystycznie...


Eredhel
Archont
Posty: 548
Rejestracja: 15-09-2009, 20:50
Lokalizacja: z urodzenia Tarnowianin

Post autor: Eredhel »

To już zadanie PKP PLK :D
[center]"We're the lucky ones. Don't forget that"
[/center]

ODPOWIEDZ