Galeria Tarnovia

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Proboszcz
Obywatel
Posty: 68
Rejestracja: 07-09-2009, 15:39

Post autor: Proboszcz »

Ja za samą nazwę tego sklepu niezbyt poważam. Jeśli pójdę, to tylko wtedy, jak żona mi każe. A tak apropos, jakieś papu jest tam? (sphinx?, chłopskie jadło?, pizza dominium?). Klientelę w takich sklepach łatwo rozpoznać po rejestracjach samochodów, czyli KTA, KDA, RDE i ostatecznie KBR. Ale jak już poprzednicy napisali, w tym mieście pod takimi rządami trzeba świętować nawet otwarcie budy z hot-dogami, bo nic lepszego do roboty nie ma... Nie spodziewałem się, że kiedyś to napiszę, ale coraz bardziej mi wstyd, że jestem z Tarnowa...


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

gushman pisze: A 5 tys. ludzi na pierwszym treningu żużlowców przy sztucznym świetle pamiętasz? :) Jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma.
Pamiętam, jednak mnie na nim nie było :mrgreen:
Co do szturmów na galerie w chwili otwarcia - dla mnie to wieśniactwo.

I mimo wszystko nie porównujmy otwarcia galerii do debiutu oświetlenia na stadionie Unii po 30 latach... :lol:


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

Proboszcz pisze:Ja za samą nazwę tego sklepu niezbyt poważam. Jeśli pójdę, to tylko wtedy, jak żona mi każe. A tak apropos, jakieś papu jest tam? (sphinx?, chłopskie jadło?, pizza dominium?). Klientelę w takich sklepach łatwo rozpoznać po rejestracjach samochodów, czyli KTA, KDA, RDE i ostatecznie KBR. Ale jak już poprzednicy napisali, w tym mieście pod takimi rządami trzeba świętować nawet otwarcie budy z hot-dogami, bo nic lepszego do roboty nie ma... Nie spodziewałem się, że kiedyś to napiszę, ale coraz bardziej mi wstyd, że jestem z Tarnowa...
A mi wstyd za Ciebie! :) no ale co mam zrobić?! tolerować! :-) idź napij się jakiś ziółek to ponoć i na wątrobę dobre!
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

Jakub Kwaśny pisze:
Proboszcz pisze:Ja za samą nazwę tego sklepu niezbyt poważam. Jeśli pójdę, to tylko wtedy, jak żona mi każe. A tak apropos, jakieś papu jest tam? (sphinx?, chłopskie jadło?, pizza dominium?). Klientelę w takich sklepach łatwo rozpoznać po rejestracjach samochodów, czyli KTA, KDA, RDE i ostatecznie KBR. Ale jak już poprzednicy napisali, w tym mieście pod takimi rządami trzeba świętować nawet otwarcie budy z hot-dogami, bo nic lepszego do roboty nie ma... Nie spodziewałem się, że kiedyś to napiszę, ale coraz bardziej mi wstyd, że jestem z Tarnowa...
A mi wstyd za Ciebie! :) no ale co mam zrobić?! tolerować! :-) idź napij się jakiś ziółek to ponoć i na wątrobę dobre!
Kubo, ale Proboszcz nie napsiał niczego złego. Niestety taka jest prawda i nie trzeba być specjalistą, by zauważyć, że chamy ze wsi robią sobie wycieczki do takich galerii, dla niektórych to sposób na niedzielne spacery, itd. Wiadomo, że nie mnie oceniać ich postepowanie, jednak każdy z nas ma prawo wyrazic swoje zdanie na dany temat. Oczywiście każdy ma prawo spędzać czas gdzie i jak chce. Jednak temat drażni i juz.

Co do sytuacji w Tarnowie to Proboszcz równiez ma rację. W tym mieście rezygnuje sie nawet z gwiazdy w noc sylwestrową na tarnowskim rynku a kasa na inne "p******" jest.
No ale to nie miejsce na dyskusję o Tarnówku.

Co do wstydu, to podobnie jak i on również się bardzo często wstydzę, że jestem z Tarnowa a jeszcze częściej, że jestem "polaczkiem". Oczywiście, że ktos mi zaraz napiszę, że jak nie pasuje to mogę zmienić miejsce zamieszkania. Zgadza się. Tylko dlaczego to ja mam stąd się usuwać a nie Ci, którzy robią wszystko w tym kraju "by żyło się lepiej"...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Post autor: hurricane »

Deto pisze: Niestety taka jest prawda i nie trzeba być specjalistą, by zauważyć, że chamy ze wsi robią sobie wycieczki do takich galerii, dla niektórych to sposób na niedzielne spacery, itd. Wiadomo, że nie mnie oceniać ich postepowanie
Czytając niektóre wpisy, docodzę do wniosku, że chyba znaczna część Tarnowian to ludzie mający kompleksy... Ja też zmieniłem całkiem nie tak dawno blachy z, jak to piszecie, KT na KTA... Według Ciebie jestem chamem? Bo chcąc nie chcąc generalizujesz a przez to oceniasz. A potem się dziwicie, że ludzie z takich Zgłobic czy Koszyc nie chcą do Tarnowa, ja za to im się wcalę nie dziwię, bo też nie mam już ochoty, żeby Tarnów mi się do domu wpychał...


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Niestety taka jest prawda i nie trzeba być specjalistą, by zauważyć, że chamy ze wsi robią sobie wycieczki do takich galerii, dla niektórych to sposób na niedzielne spacery, itd. Wiadomo, że nie mnie oceniać ich postepowanie
Ja też jeżdżę na KTA i z kolei mam inną uwagę. W okresie letnim, czy też jesiennym często spotykam w okolicznych lasach wielmożnych panów "z miasta", którzy uważają, że las to idealne miejsce na ognisko, wysypywanie śmieci, a leśne drogi są tylko i wyłącznie do ich dyspozycji i nie wiele ich obchodzi, że inni też by chcieli przejechać.

Poza tym dlaczego się dziwisz, że większość samochodów jest na blachach spoza Tarnowa ? A czym ci ludzie mają dojechać ? PKSem się tłuc 2 godziny ? Mieszkają dalej więc chyba normalne, że jadą samochodem. Mieszkaniec Tarnowa może szybko i bezproblemowo dojechać autobusem nie patrząc na brak miejsc parkingowych czy korki.

Sorki za off topic.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

Bo wieś to nie miejsce zamieszkania tylko stan umysłu. Jak widać nie trzeba mieć KTA żeby robić wiochę.


Autor tematu
Husiek
Hekatontarchos
Posty: 202
Rejestracja: 25-10-2009, 10:22
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Husiek »

A dobra dajcie sobie już spokój zapewne każdy z was jakieś korzenie na wsi ma, a zdań będzie tyle ile ludzi wiec niema co ;)


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

halford pisze: Ja też jeżdżę na KTA i z kolei mam inną uwagę. W okresie letnim, czy też jesiennym często spotykam w okolicznych lasach wielmożnych panów "z miasta", którzy uważają, że las to idealne miejsce na ognisko, wysypywanie śmieci, a leśne drogi są tylko i wyłącznie do ich dyspozycji i nie wiele ich obchodzi, że inni też by chcieli przejechać.

Poza tym dlaczego się dziwisz, że większość samochodów jest na blachach spoza Tarnowa ? A czym ci ludzie mają dojechać ? PKSem się tłuc 2 godziny ? Mieszkają dalej więc chyba normalne, że jadą samochodem. Mieszkaniec Tarnowa może szybko i bezproblemowo dojechać autobusem nie patrząc na brak miejsc parkingowych czy korki.
Haha, no to pojechaliście mi ;)

Określenia "chamy", "wieśniaki" itd... to pojęcie ogólne. Niestety bardzo często jest tak, że generalizujemy choć wiem, że tak sie nie powinno robic. Jeżeli tak wynika z mojego wpisu to przepraszam.

Co do miastowych wyruszających na wycieczki poza miasto... Ci, którzy mnie znają wiedzą, że jestem zaj* przeciwnikiem śmiecenia gdziekolwiek... Bardzo często zdarza się też, że zbieram śmieci po moich "towarzyszach" róznego rodzaju wypadów za miasto. Tutaj akurat nie trafiłeś tak, jak ja z wami ;)

Co do tych "chamów" to chodziło mi o bandę zdziczałych mieszkanców okolicznych miejscowości, którzy po wejściu do galerii, zachowują się jak psy spuszczone ze smyczy :)
Zresztą nie chce mi się uzasadniac o co mi chodzi konkretnie. Sądzę, że każdy kto się spotkał z takim zachowaniem odczucia miał pewnie identyczne.



mefisto101
Prytan
Posty: 212
Rejestracja: 25-09-2009, 19:12

Post autor: mefisto101 »

Deto pisze: Niestety taka jest prawda i nie trzeba być specjalistą, by zauważyć, że chamy ze wsi robią sobie wycieczki do takich galerii, dla niektórych to sposób na niedzielne spacery, itd. Wiadomo, że nie mnie oceniać ich postepowanie
Kolego, a co ty lepszy od chamów ze wsi ???
Ciekawe czy nie przeszkadza ci słoma jak chodzisz po rynku z głową dumnie zadartą do góry. W dodatku pewnie mieszkasz w ratuszu.
Dla wyjaśnienia sam jestem mieszczuchem i dla mnie wcale nie jest powód do dumy.
Chętnie sam zostanę wieśniakiem za kilka lat.
Do galerii nie pójdę przez najbliższe kilka tygodni, a to dlatego, że nic na razie nie planuję kupić, a w zyciu już naprawdę dużo widziałem. Są też inni ludzie i ja ich nie potępiam
Ręczę ci, że mnóstwo "mieszczuchów" spod ratusza też dziś w sklepie robi zakupy.
Tak jak tłumy klientów na otwarciu np Arkadii w Warszawie czy Bonarki w Krakowie

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Abstrahując od wieśniaków i chamów:

Galerii Tarnovia pierwszego dnia ciąg dalszy - zdjęcia


Deto
Thesmothetai
Posty: 1350
Rejestracja: 07-09-2009, 12:50
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: Deto »

mefisto101 pisze: Kolego, a co ty lepszy od chamów ze wsi ???
Ręczę ci, że mnóstwo "mieszczuchów" spod ratusza też dziś w sklepie robi zakupy.
Tak jak tłumy klientów na otwarciu np Arkadii w Warszawie czy Bonarki w Krakowie
Przecież napisałem, że "chamy", "wieśniaki" to taka nazwa umowna. Takie określenie nie zostaje przypisane komuś ze względu na miejsce pochodzenia, tylko na jego zachowanie.

Ja tez tego nie potępiam, jestem tolerancyjny i dla mnie na tym świecie każdy ma miejsce. Nie oznacza to jednak, że nie moge mieć własnego zdania na dany temat.

Poprostu śmieszą mnie ludzie, którzy dziś pod galerią w duchu mówili sobie "open the door, open the door..." - no, ale jak to ktoś napisał, że jak sie nic nie dzieje i nie mają sie z czego cieszyć w tym mieście, to sie cieszą z galeryji.
Ostatnio zmieniony 25-11-2009, 19:29 przez Deto, łącznie zmieniany 1 raz.


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Świątynia zakupów otwarta, jest coś ciekawego na stoiskach sportowych, czy tylko burza w szklance wody.

PS czy hostessy cieszyły się największym wzięciem ??:>


Dorota1975
Rhetor
Posty: 2028
Rejestracja: 23-10-2009, 16:15
Lokalizacja: TARNÓW

Post autor: Dorota1975 »

a wiadomo już, kim jest Kobieta Tarnowa? która z dziesięciu finalistek wygrała?

ODPOWIEDZ