Autostrada A4

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Jako jeden z argumentów za zwiększeniem kontraktu wymieniane są zniszczenia podczas ubiegłorocznej powodzi - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Polski".
Cytując pewnego polityka Premiera Rządu SLD - "trzeba było się ubezpieczyć" :->
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

starówka
Archont
Posty: 824
Rejestracja: 14-03-2010, 11:56
Lokalizacja: od zawsze ze starówki

Post autor: starówka »

Ja wybuduję tarnowską obwodnice powiedzmy za 1 milion, a później dorzucicie mi 100 milionów na pokrycie nieprzewidzianych wydatków


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

suraiw pisze:
Jako jeden z argumentów za zwiększeniem kontraktu wymieniane są zniszczenia podczas ubiegłorocznej powodzi - nieoficjalnie dowiedział się "Dziennik Polski".
Cytując pewnego polityka Premiera Rządu SLD - "trzeba było się ubezpieczyć" :->
Dotarłbyś do pełnej wypowiedzi Włodzimierza Cimoszewicza, która została trochę zmanipulowana. Bo po 1. Powiedział prawdę! ludzie się nie ubezpieczają!. Po 2. W tej samej wypowiedzi Premier dodał, że rząd pomoże i zrobi wszystko by te pieniądze na pomoc się znalazły.

Ale fakt jest faktem "Przezorny zawsze ubezpieczony"
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


suraiw
Thesmothetai
Posty: 1013
Rejestracja: 01-09-2009, 17:01
Lokalizacja: Tarnów-Mościce

Post autor: suraiw »

Ależ Jakubie, ja doskonale wiem że to co wówczas Premier powiedział, to prawda i jeszcze raz prawda. Dlatego ja swoje dobra ubezpieczam i po ubiegłorocznym podtopieniu nie wyciągałem ręki po "łaskę państwa", tylko dostałem rekompensatę od ubezpieczyciela.
Dlatego ja wcale nie mówiłem tego z ironią. A wręcz przeciwnie, wkurza mnie wieczne narzekanie, że państwo nie pomoże, a samemu ciężko wydusić te 200 zł na rok, aby w razie przypadku losowego mieć się do kogo zwrócić o jakąś rekompensatę.

Podobne zdanie mam o firmie budującej autostradę. Dali niską cenę przetargową, pewnie w ramach oszczędności nie opłacili ubezpieczenia od realizacji kontraktu, a teraz gdy się przydażył wypadek losowy w postaci roku powodziowego, płacz i zgrzytanie zębów.
A więc ja dalej za byłym Premierem "trzeba było się ubezpieczyć" i wcale nie dodam że państwo pomoże, no bo z jakiej paki :?:
Bądź tak mało konkretny, jak to tylko możliwe, dzięki temu nikogo nie urazisz.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11087
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

suraiw pisze:ciężko wydusić te 200 zł na rok
A po co, skoro Państwo i tak pomoże, bo jak tego nie zrobi, to opozycja zrobi wokół tego takie szum, że stracą parę procent poparcia?
A co do A4 - zamierzam jeździć nią tylko do czasu wprowadzenia opłat. Potem będę skrzętnie omijać płatne odcinki.
Zdaje się, że ja już za tą autostradę zapłaciłem - w podatkach, paliwie, opłacie drogowej itd. I jeszcze mało?


halford
Rhetor
Posty: 2093
Rejestracja: 21-10-2009, 15:44

Post autor: halford »

Goscinny pisze:
suraiw pisze:ciężko wydusić te 200 zł na rok
A po co, skoro Państwo i tak pomoże, bo jak tego nie zrobi, to opozycja zrobi wokół tego takie szum, że stracą parę procent poparcia?
Tylko w jakimś stopniu tutaj opozycja będzie miała rację skoro takie zawarto umowy. Nie wierzę, że przy dobrze skonstruowanej umowie byłaby taka sytuacja. Przecież to jest jakaś paranoja. Umowa warta kilkaset milionów złotych jest zrywana z błahego powodu. Błahego ponieważ takie rzeczy jak opady/mróz/plagi egipskie przewiduje byle Marian z jednosodowej firmy budowlanej. Pewnie gdyby nie było powodzi to jako powód mogliby podać plagę komarów/wzrost cen paliwa/wzrost cen żywności.

Dlatego moim zdaniem wina leży głównie po stronie Rządu. Dobra umowa wyklucza takie działanie. A teraz będzie tak jak piszesz czyli dołożymy do interesu.

Awatar użytkownika

Mr Greenback
Rhetor
Posty: 3591
Rejestracja: 28-01-2010, 19:31

Post autor: Mr Greenback »

http://pb.pl/2/a/2011/02/21/Drogowcy_bo ... Chinczykow Bojkotują, bo lepiej budować w ten sposób:
http://krakow.gazeta.pl/krakow/1,35798, ... czymy.html Czyli drogo, długo i tak, żeby mieć co robić po skończonej budowie.
Wg mnie to powinni wszytsko nam zbudować Chińczycy. Przynajmniej by było.
"Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodziei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami". George Orwell


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Nie wiem na którym p[ortalu ktoś słusznie zuważył, że celowo nikt im "reki" nie podaje, bo firmy które mogłyby współpracować "usidlone" sa siatką kontaktów z naszymi urzędnikami ( którzy moga pogrozić paluszkiem że żadnego zleconka więcej nie będzie) i zachodnimi koncernami, którym też nie jest na rękę chińska postawa. Jeżeli zaczną budować u nas dobrze i tanio, to może się okazać że zaczną to robić częściej a wtedy Ci nie zarobią. To jest kolejny przykład na to że u nas czegoś takiego jak "kapitalizm" nie ma.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.


Zimny
Proedroj
Posty: 327
Rejestracja: 22-11-2010, 00:19

Post autor: Zimny »

trix pisze:Nie wiem na którym p[ortalu ktoś słusznie zuważył, że celowo nikt im "reki" nie podaje, bo firmy które mogłyby współpracować "usidlone" sa siatką kontaktów z naszymi urzędnikami ( którzy moga pogrozić paluszkiem że żadnego zleconka więcej nie będzie) i zachodnimi koncernami, którym też nie jest na rękę chińska postawa. Jeżeli zaczną budować u nas dobrze i tanio, to może się okazać że zaczną to robić częściej a wtedy Ci nie zarobią. To jest kolejny przykład na to że u nas czegoś takiego jak "kapitalizm" nie ma.
Na pewno cos w tym jest!

Awatar użytkownika

Autor tematu
ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Słuchałem dzisiaj w Trójce wywiadu z jakimś prezesem izby gospodarczej drogownictwa. Nie wiem kto mu robi PR, ale jak dla mnie to facet przyznał się do wszystkiego - co drugie zdanie uśmieszki typu 'hyhy', 'hihi', powtarzanie, że wszystkie firmy mają mieć równe warunki, straszenie Chińczyków PiPem... Taki Andrzej Lepper drogownictwa. Cały czas był temat, że Chińczycy zrobili to poniżej wyceny 'ekspertów'.
Nie żebym był złym prorokiem, ale Chińczycy też potrafią zdobyć dowody na zmowę, i jak je zdobędą, to kary będą mierzone w dziesiątkach kilometrów autostrad...
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

ad2222 pisze:Cały czas był temat, że Chińczycy zrobili to poniżej wyceny 'ekspertów'.
Ja bym mu zrobił ekspertyzę. Okazuje się że chińczycy potrafią zrobić drogę, dużo taniej. Surowców nie będą taskać z chin, więc różnica w cenie zasadniczo składa się na płace i .... . Dali uczciwa ofertę i wygrali.
Cholera jasna, to my powinniśmy im budować drogi a nie oni nam.
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

grzybu
Prytan
Posty: 113
Rejestracja: 05-03-2010, 14:21

Post autor: grzybu »

W rmf podali informacje że GDDKiA nie poruzmiała się z wykonawcą. Odcinek Brzesko-Wierzchosławice będzie najwcześniej wybudowane w 2013r po znalezieniu nowego wykonawcy.


Jakub Kwaśny
Rhetor
Posty: 3058
Rejestracja: 24-08-2009, 17:06
Lokalizacja: Tarnów - Lwowska
Kontakt:

Post autor: Jakub Kwaśny »

grzybu pisze:W rmf podali informacje że GDDKiA nie poruzmiała się z wykonawcą. Odcinek Brzesko-Wierzchosławice będzie najwcześniej wybudowane w 2013r po znalezieniu nowego wykonawcy.
Może chińczycy ;-)
http://www.kubakwasny.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
ponad > 22000 ml A Rh +, a TY?


Cubaza
Rhetor
Posty: 3820
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

Jakub Kwaśny, też o tym pomyślałem w momencie kiedy to usłyszałem :)


Gudek
Prytan
Posty: 122
Rejestracja: 14-02-2011, 21:38
Lokalizacja: No a skąd? :)

Post autor: Gudek »

Goscinny pisze:A co do A4 - zamierzam jeździć nią tylko do czasu wprowadzenia opłat. Potem będę skrzętnie omijać płatne odcinki.
Zdaje się, że ja już za tą autostradę zapłaciłem - w podatkach, paliwie, opłacie drogowej itd. I jeszcze mało?
Mały OT:
Goscinny ale to nie opozycja wrowadzi oplaty za uzytkowanie autostrad,ktore uwaga beda aż tansze o 22% VAT od konkurencji....
I tak na osłodę, koszt systemu pobierania opład w zależności czy będzie satelitarny bądź bodajże radiowy - to ok 4-6 mld zl.
Tyle offa.

Wydaje się że to firma-wykonawca nawalił, nie chce mi się wierzyć żę GDDKiA zalegała z wypłatami.
Ale sama sprawa ubezpieczenia oraz np przyklad wykonawcy autostrady a1 miedzy Śląskiem a Łodzią, gdzie wykonawcy UWAGA nie udało się uzyskać finansowania, to ewidentne zaniechania strony rządowej i być może fatalnych przepisów.
Żal patrzyć na tą prowizorkę.

ODPOWIEDZ