Tarnów wypięknieje!!! czyli rewitalizacja Centrum Miasta

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ

Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Panorama i centrum będzie obskurne do czasu aż zniknie SKYTOWER TePe przysłaniający Katedre, nie wiem, czy miasto, architekt jest w stanie wymusić jakieś zmiany na zarządcy tego budynku pasującego jak garbaty do ściany? tylko co można zmienić w czymś co wybudowane zostało za głębokiej komuny, pastelowa elewacja ? ;)


Macumba
Proedroj
Posty: 416
Rejestracja: 24-02-2011, 21:24

Post autor: Macumba »

Święta prawda :!: Może chociaż wynegocjować obniżenie go o połowę. A w najgorszym razie urządzić na dachu punkt widokowy.


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Chyba tylko szkło by pomogło (na całości)... i to pewnie jedyna możliwa optymistyczna perspektywa bo pewnie żaden właściciel obecny czy przyszły tego cuda nie wyburzy...
Można się tylko pocieszać, że w całej Polsce są takie lub gorsze potwory, a większość naszych rodaków tego nie zauważa


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Wydaje mi się że szkło to bardzo fajny pomysł, ogólnie wtedy ten szary klocek mógłby wyglądać naprawdę nie najgorzej. Osobiście optowałbym za szkłem barwionym na ciemny błękit, jakoś on najmniej ingeruje w otoczenie, a i taki budynek mógłby całkiem ciekawie się prezentować

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Właśnie, taki kolor jak "Błękitek" w Krakowie. W pogodne dni byłby niemal niezauważalny, w szarugę zapewne też ;) Ale z tego, co wiem, to ten typ szkła trzeba było sprowadzać gdzieś z zagranicy w dodatku po wyższej cenie.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

Baxon, spoko, jak znam tarnowskie obyczaje remontowe, skończyło by się na zamienniku z Chin :)
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Miłek
Prytan
Posty: 131
Rejestracja: 28-05-2011, 00:38
Lokalizacja: Piaskówka

Post autor: Miłek »

Spoko - jeszcze nie ma takiego pomysłu a już się kolorem i ewentualnymi zamiennikami zajmujecie :)

Awatar użytkownika

Baxon
Thesmothetai
Posty: 1374
Rejestracja: 15-09-2009, 21:33
Kontakt:

Post autor: Baxon »

Jak nie było pomysłu, to już jest. Kiedyś nie było pomysłu co zrobić żeby usprawnić ruch na Mickiewicza - pomysł padł na poprzednim forum, a niedawno został wcielony w życie :D. Nawet nie zdajesz sobie sprawy jaka moc drzemie w tym forum.


Keleos
Rhetor
Posty: 4114
Rejestracja: 24-10-2009, 13:57

Post autor: Keleos »

O tej ślicznotce mówicie? ; )
Załączniki
29462_391960094325_810389325_3855696_960347_n.jpg

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: TomekMKM »

"istne cudeńko" :):):)


Stradie
Proedroj
Posty: 332
Rejestracja: 09-08-2011, 16:37

Post autor: Stradie »

Według mnie można to nawet powiększyć o 1-2 piętra i wykończyć go pożądnym szkłem, albo miezaną elewacją. Jest bardzo wiele metod zrobienia z tego istnego cuda :)

Ale najprostrze byłoby coś takiego:


Obrazek

Oczywiście bez asymetrii w bryle.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Rodowity »

Czy miasto może nakazać administratorowi budynku zmianę wyglądu elewacji oczywiście przy nadzorze konserwatora? ( mam nadzieje, że ten nie stanął by w obronie tej szkarady )


trix
Rhetor
Posty: 5081
Rejestracja: 02-09-2009, 19:17

Post autor: trix »

Czy jest jakiś zapis w prawie miejskim zabraniający budowania budynków wyższych niż wieża Katedry ??
Szmaciak chce władzy nie dla śmichu, lecz dla bogactwa, dla przepychu, chce mieć tytuły, forsę, włości i w nosie przyszłość ma ludzkościĄ - Tow Szmaciak.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7678
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Post autor: ad2222 »

trix, Oczywiście, że nie ma - ale wtedy, jak budowano wieżowiec TPSA, to jednym z powodów było właśnie zaburzenie ładu przestrzennego - taki komuszy kaprys. Mieli inne tereny, wybrali taki, żeby maksymalnie obrzydzić ludziom Starówkę. M.in. za to ich nie lubię.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


Ricardo
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 09-10-2009, 15:30
Lokalizacja: Tarnów - Piaskówka Płn.

Post autor: Ricardo »

Dokładnie, swoją drogą i tak nasz problem to pikuś przy tym co zrobili z rynkiem w Kołobrzegu. Na około tuż za kamienicami postawiono 11 piętrowe blokowisko.... Stoją na tyle blisko że widać je z płyty rynku jak wystają zza kamienic...

ODPOWIEDZ