Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: sotiv »

Mogli wystąpić o pozwolenie na wycięcie drzew przy jezdni, poszerzyć ją i zrobić lewo skręty, może to by troszkę odkorkowało drogę w godz. szczytu. Bo raczej zrobienie pasa, który byłby otwierany w danym kierunku w zależności od natężenia ruchu jest chyba ponad miarę i nie wiem czy do końca skuteczny.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

na dobudowywanym prawo skręcie z Szpitalnej w Słoneczną zastosowano słupy oświetleniowe z lampami LED :shock:


aaee
Archont
Posty: 642
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

Zauważyłem że te lampy montują nie tylko w Tarnowie ale i w okolicach. Dobre rozwiązanie oby tak dalej. Jeszcze niech oświetlą wszystkie przejścia takimi lampami na Słowackiego. Albo mrugające światło żółte gdy pieszy zbliża się do przejścia.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Ale prawoskręt nadal nie odpalony. Chyba na deszcz czekają z malowaniem oznakowania, bo droga jest już gotowa.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

Wiadukt na Krakowskiej znów zalany....
Przy większych opadach to może być dramat.


Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11050
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Zerknąłem na BIP ZDiK i dowiedziałem się, że:
1. Drugi raz nie udało się rozstrzygnąć przetargu na przebudowę skrzyżowania Starodąbrowska-Wojska Polskiego na rondo
2. Jest przetarg na remont ul. Braci Saków i przebudowę skrzyżowania tej ulicy i Okrężnej na rondo (co nie jest głupie)


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Goscinny pisze:Zerknąłem na BIP ZDiK i dowiedziałem się, że:
1. Drugi raz nie udało się rozstrzygnąć przetargu na przebudowę skrzyżowania Starodąbrowska-Wojska Polskiego na rondo
2. Jest przetarg na remont ul. Braci Saków i przebudowę skrzyżowania tej ulicy i Okrężnej na rondo (co nie jest głupie)
Ad. 1 W zasadzie to nie dziwię się, że nie ma oferentów, rozmiar tej "przebudowy" jest taki "duży", że spokojnie można to zlecić miejskiemu PUKowi, kółko na środku tradycyjnie zlecić Wes-Budowi, a malowanie i znakowanie WIMEDowi i po co przetarg...
Ad. 2 To jest tylko przetarg na projekt - więc do przebudowy to jeszcze lata długie mogą minąć...


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

Dlaczego nie chcesz w swojej wizji malowania jezdni dać zarobić firmie z Tarnowa - Efektar-owi?


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

To było tylko przykładowe zestawienie :roll:


Aghar
Prytan
Posty: 140
Rejestracja: 17-03-2014, 08:40
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Aghar »

sotiv pisze:Mogli wystąpić o pozwolenie na wycięcie drzew przy jezdni, poszerzyć ją i zrobić lewo skręty, może to by troszkę odkorkowało drogę w godz. szczytu. Bo raczej zrobienie pasa, który byłby otwierany w danym kierunku w zależności od natężenia ruchu jest chyba ponad miarę i nie wiem czy do końca skuteczny.
Drzewa które są w skrajni drogowej i tak muszą być usunięte i na te Konserwator wyrażał zgodę gdy były rozmowy o rozbudowie ul. Kwiatkowskiego.
Zgodnie z Rozporządzeniem dot. oznakowania projektowana jezdnia o szerokości 9m wystarczyłaby na trzy pasy - ale żeby było bezpiecznie zarządca musi spełnić swój obowiązek i usunąć drzewa które nie powinny być w skrajni.
Spokojnie można by zrobić lewoskręty (oprócz odcinka gdzie ulica jest zawężona przy nowej zatoce po północnej stronie), ale jakoś Kierownictwo miasta nie chce iść na udry z mieszkańcami Mościc o wycinkę drzew, które i tak muszą być wycięte.
Pas o zmiennym kierunku ruchu nie wchodzi w rachubę bo odcinek jest za krótki i za dużo zjazdów. Takie pomysły są realne na jakiś np. dużych drogach dojazdowych do miast gdzie jest ograniczony (wyeliminowany) problem lewoskrętów.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6828
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

Dziś gumiak komando łatało dziury koło nowego szpitala, ponadto niektórzy z komanda mają zapędy samobójcze i wyłażą nie patrząc prosto pod koła.


Mistyczny
Prytan
Posty: 289
Rejestracja: 15-05-2011, 17:12

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Mistyczny »

Dzisiaj po 7 od szpitala do ronda wypadły chyba z trzy duże dziury, niby oznakowane ale słabo. Koło Lotosu na środku stał radiowóz na sygnałach i "osłaniał" jedną, obok jakiś dostawczak, pewnie uszkodzony. Dziury były kwadratowe i to były chyba odkrywki zrobione przed remontem tej drogi. Co ciekawe PUK zaraz był na miejscu!


farciarzgilmore
Archont
Posty: 732
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: farciarzgilmore »

Powiedzcie mi kto i w jakim celu wyłącza tak wcześnie oświetlenie ulic rano?! Ulica ks. Sitki i dalej Słowackiego. Nie lepiej jest na Starodąbrowskiej w okolicach stacji Statoil. Sitki i Słowackiego aż do ronda na Klikowskiej kompletna ciemność a jest tam bardzo duża liczba przejść dla pieszych i spory ruch szczególnie rano. Wczoraj podczas tych opadów do tego ta ciemność jest tragicznie. Co chwilę ktoś gwałtownie hamował przed przejściem bo ludzie szli a nic nie widać! W tym mieście ktoś nad tym panuje?!

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Jan Kowalski »

Faktycznie, dzisiaj jadąc Narutowicza koło siódmej ledwo zauważyłem ludzi na przejściu obok policji. Tam dzieci do szkoły chodzą.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

ODPOWIEDZ