Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Trishelle pisze:Wspomniane rondo mogłoby mieć taki kształt, nie trzeba daleko szukać ciekawych rozwiązań (wystarczy włączyć internet):
Wszystko fajnie tylko albo trzeba byłoby wyburzyć stację benzynową albo zabrać kawałek parkingu kościołowi, żeby to rondo powiększyć, by płynnie się przejeżdżało. W tarnowskich realiach ani jedno ani drugie nie jest możliwe.


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

Ponownie w tym roku oznakowanie poziome będzie wykonane jedynie na może 60% ulic w Tarnowie. Ogłoszony przetarg zakłada pomalowanie 21360 m2 oznakowania poziomego, a przypomnijmy, że w 2016 roku było to prawie 27000 m2. Nie wiem w co gra ZDiK, ale na niektórych ulicach znaków poziomych już nie ma bo nie odnawiano ich od kilku lat. Znaki poziome to też bezpieczeństwo.

Choć tyle, że jest ciut lepiej niż w roku 2017, kiedy to pomalowano tylko 19500 m2.

Przytoczone dane pochodzą w siwzów i są podane zaokrąglone dla oznakowania cienkowarstwowego.


Lechu
Archont
Posty: 623
Rejestracja: 15-06-2010, 13:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Lechu »

To, że tyle było w 2016 nie znaczy, że tyle pomalowali. W przetargu jest górna granica i malowanie jest zlecane na bieżąco, więc może oszacowali, że tyle wystarczy.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Na Nowym Świecie zauważyłem, że jest pomarańczowo od obrysowanych dziur - to robiło miasto czy ktoś uczynny stwierdził, że oznaczy dziury, żeby było je lepiej widać?


GregTrN
Prytan
Posty: 267
Rejestracja: 11-06-2010, 20:20
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: GregTrN »

Speckomisja wyznaczyła dziury do łatania.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

To może kupić taki spray i zaznaczyć kilka ekstra, które się nie załapały na komisję? Może się rozpędzą i naprawią?


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

Rynek zaczęli remontować...


hurricane
Rhetor
Posty: 2791
Rejestracja: 28-09-2009, 10:58

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: hurricane »

kari pisze:Rynek zaczęli remontować...
Czym, bo rzadko tam bywam? Asfaltem?


Online
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

@Goscinny: słowo-klucz: "wybory".
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11069
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Oczywiście, że wybory, ale ten remont jest uzgodniony z branżowcami na 2019 rok i jak miasto nagle by wyskoczyło z remontem w tym roku, to w 2019 mielibyśmy... rozwalenie płyty Rynku, położenie nowych instalacji i położenie płyty od nowa. Robota głupiego - dwa razy ta sama.

Online
Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7663
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: ad2222 »

Już mam nowe dane - to nie remont, tylko "pudrowanie pryszcza" - co by się zgadzało z moją koncepcją nadchodzących wyborów.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Wiecie co, część odpadła względem lat ubiegłych, bo została pomalowana na grubo, ale fakt, jet to tylko ułamek całego oznakowania...

Ale znalazłem rozwiązanie - w niektórych miejscach, zamiast malować place defilad z powierzchni wyłączonej, można by odnowić tylko linie zewnętrzne po obrysie.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: kari »

Jutro, 17 kwietnia, rozpocznie się remont ulicy Kochanowskiego- podaje magistrat.


Luis
Obywatel
Posty: 27
Rejestracja: 01-09-2012, 15:13

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Luis »

Goscinny pisze:Na Nowym Świecie zauważyłem, że jest pomarańczowo od obrysowanych dziur - to robiło miasto czy ktoś uczynny stwierdził, że oznaczy dziury, żeby było je lepiej widać?
Mieszkam przy tej ulicy, obrys dziur pojawił się z soboty na niedzielę, więc jestem pewny, że nie było to działanie służb miejskich.
Praca uszlachetnia,
lenistwo uszczęśliwia.

ODPOWIEDZ