Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Tam to nawet za dużo nie trzeba robić - rondo przecież nie musi być okrągłe :)
Trochę ściąć rogi tego trójkąta, postawić znaki (bariery, zasieki, fosę - dla tych co jeżdżą na pamięć), pomalować pasy i gotowe - trójkątne rondo jak się patrzy.


Rodowity
Archont
Posty: 733
Rejestracja: 17-11-2010, 16:42
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Rodowity »

na Szujskiego w tym rejonie cos bedzie szykowane, w miejscu gdzie przed torami konczy sie nieszczesny pas wycieto drzewa, ogrodzenie przestawione. Jedno rondo tam to malo, bo wyjazd z Hodowlanej tez latwy nie jest



Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

Rodowity pisze:na Szujskiego w tym rejonie cos bedzie szykowane, w miejscu gdzie przed torami konczy sie nieszczesny pas wycieto drzewa, ogrodzenie przestawione. Jedno rondo tam to malo, bo wyjazd z Hodowlanej tez latwy nie jest
W sensie, że rondo (w końcu) zabierze część tej prywatnej działki, która wcinała się w Szujskiego powodując to zwężenie ?
Na planie z info rdn tego fragmentu nie widać.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Wg danych UM ta działka jest miejska - jeśli mówimy o tej działce: 126301_1.0173.160/7 (czyli od przystanku w stronę mościć aż do torów).

ps: przy okazji dowiedziałem się, że ten trójkąt pomiędzy Mościckiego a Szujskiego ma swoją nazwę :) "Podpułkownika Stanisława Sowiźrała - Sobolewicza"


wejss
Rhetor
Posty: 1625
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:Wg danych UM ta działka jest miejska - jeśli mówimy o tej działce: 126301_1.0173.160/7 (czyli od przystanku w stronę mościć aż do torów).

ps: przy okazji dowiedziałem się, że ten trójkąt pomiędzy Mościckiego a Szujskiego ma swoją nazwę :) "Podpułkownika Stanisława Sowiźrała - Sobolewicza"
Muszę kiedyś wkręcić taksiarza, żeby mnie zawiózł na Sowiźrała.


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Roberto »

Na BIP-ie ZDiK-u doszukałem się dwóch wariantów proponowanych przez miasto ale żaden z nich nie przedstawia zmian na Szujskiego. Poza tym ta aktualna wycinka drzew to chyba tylko pod realizację zakończonego w lipcu przetargu na "Opracowanie dokumentacji projektowej".

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6846
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: LordRuthwen »

wejss pisze:
Goscinny pisze:Wg danych UM ta działka jest miejska - jeśli mówimy o tej działce: 126301_1.0173.160/7 (czyli od przystanku w stronę mościć aż do torów).

ps: przy okazji dowiedziałem się, że ten trójkąt pomiędzy Mościckiego a Szujskiego ma swoją nazwę :) "Podpułkownika Stanisława Sowiźrała - Sobolewicza"
Muszę kiedyś wkręcić taksiarza, żeby mnie zawiózł na Sowiźrała.
Niech cię zawiezie na osiedle Niepodległości :P (od kilku dni tak się nazywa 25-lecia PRL)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Ba, i było planowane. I to kilka podejść już było ;) Nawet zdaje się jakieś przezbrojenia były.


Kirk
Archont
Posty: 646
Rejestracja: 25-09-2009, 09:18
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Kirk »

wejss pisze:
Goscinny pisze:Wg danych UM ta działka jest miejska - jeśli mówimy o tej działce: 126301_1.0173.160/7 (czyli od przystanku w stronę mościć aż do torów).

ps: przy okazji dowiedziałem się, że ten trójkąt pomiędzy Mościckiego a Szujskiego ma swoją nazwę :) "Podpułkownika Stanisława Sowiźrała - Sobolewicza"
Muszę kiedyś wkręcić taksiarza, żeby mnie zawiózł na Sowiźrała.
Albo nieopodal na ulicę-widmo Dembowskiego, która w zasadzie jest chodnikiem. :)

A co do ronda, to gdyby nie tory to pewnie byłaby możliwość rozszerzenia tej inwestycji, gdyby tak zlikwidować ten łącznik pomiędzy Szujskiego i Mościckiego, a Mościckiego puścić do końca i tam połączyć je rondem.


aaee
Archont
Posty: 648
Rejestracja: 03-03-2011, 14:49

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: aaee »

A co do Dembowskiego to co mogę sobie tam autem wjechać? Bo żadnego zakazu tam chyba nie ma wjazdu? :D


Przydało by się rondo na Mościckiego/Hodowlana, będzie łatwiej z Hodowlanej, ale pogorszy to odcinek Mościckiego ;)

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Pisałem tu o tym swego czasu. Na BIPie jest przetarg na to rondo. Nie pamiętam tylko, czy na dokumentację, czy zaprojektuj i zbuduj, czy wykonawstwo.


pysi
Prytan
Posty: 128
Rejestracja: 08-10-2014, 09:45
Lokalizacja: Tarnów - Mościce

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: pysi »

W mościcach na ks. indyka chyba znów szykuje się remont kanalizacji... idealny okres na takie prace :) zamiast zrobić to w wakacje kiedy ruch był mniejszy to jak zwykle zaczynamy w okresie wzmożonego ruchu :(

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11057
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: Goscinny »

Remontów głównych ulic na razie nie będzie (i chyba dobrze):
http://rdn.pl/?p=148734" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika

TomekMKM
Rhetor
Posty: 2340
Rejestracja: 18-11-2010, 00:24
Lokalizacja: Tarnów

Re: Remonty ulic w Tarnowie

Post autor: TomekMKM »

Pewnie, że dobrze.

Chociaż z drugiej strony, może brakuje pieniędzy i w tym przypadku jest to jak najbardziej na rękę...

ODPOWIEDZ