Remonty ulic w Tarnowie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Roberto pisze:Widzieliście :)
2 dni temu ze zgrozą jechałem do Mielca bo już po odcinku Tarnów - Brzozówka bałem się czy ja tam w ogóle dojadę, nie widziałem jeszcze takiego nagromadzenia dziur jak mam prawko już jakieś 12 lat... Nie lepiej jest przecież na drogach w mieście i najgorsze nie jest wcale to, że te dziury wyskoczyły tylko sposób w jaki zostaną załatane.
No to jeszcze tego nie widziałeś: godz. 14:40, od Tarnowa jedzie sobie traktorek z przyczepką, na niej kilkanaście worków z tym "zimnym" asfaltem i kolo z łopatą. Przejeżdża nad dziurą, zatrzymuje się, kolo zeskakuje, ryms asfaltu w dziurę, podepcze, podepcze cholewą, wskakuje na przyczepkę i jedzie kolejnych kilka metrów. A za nim korek na kilometr, może 2. Miałem w tym miejscu dać jakiegoś uśmiechniętego emotka, ale to było tak cholernie nieśmieszne...

Dokładnie taką scenę obserwowałem na samym początku wyłażenia tych dziur. Później dali spokój.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Panocki, dziś jechałem przez 4 województwa, Mazowieckie, Łódzkie, Świętokrzyskie i Małopolskie, zgadnijcie gdzie są najgorsze drogi? :P
Tu, odcinek Szczucin - DT i okolice Tarnowa, najgorsze co mnie spotkało w trakcie około 400-km trasy.


Ravir
Rhetor
Posty: 1788
Rejestracja: 04-09-2009, 10:40
Lokalizacja: Mościce

Post autor: Ravir »

Ja jechałem na święta do Wejherowa - trasa wiadomo : Kielce, Łódź, Toruń, Włocławek.

Najgorsze drogi były w dwóch miejscach : odcinek Tarnów - Szczucin, do mosty, po wjeździe do Świętokrzyskiego jak za dotknieciem magicznej różdżki droga robi się gładziutka.
Dróga równie kiepska to Włocławek, dwupasmowa droga wyjazdowa - równie kiepska.

Po za tym na 650 km jechało się rewelacyjnie.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

Ravir pisze: Dróga równie kiepska to Włocławek, dwupasmowa droga wyjazdowa - równie kiepska.
O nie, ten kawałek na pewno nie jest równie kiepski. On jest dużo gorszy. :)


kaka
Prytan
Posty: 151
Rejestracja: 31-08-2009, 13:26
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Post autor: kaka »

Takie akcje z "zimnym" asfaltem miały dzisiaj miejsce na skrzyżowaniu Klikowskiej, Solidarności i Szujskiego...
http://www.forum.uniatarnow.net - forum tarnowskiego żużla, zapraszam.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11079
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: Goscinny »

A ulicę Kopernika też łatają "asfaltem" na zimno. Kostki które wypadły leżą albo obok albo już ich wcale nie ma.


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

Na Szujskiego na wysokości sadów pozapadały się te studzienki, o których pisałem gdzieś przed rokiem, że je robią. Teraz wjechanie w niektóre z nich (te przy krawężnikach, dla wody podeszczowej) może się skończyć remontem zawieszenia - żeby niektóre z nich objechać, trzeba odbić na środkowy pas, co czasami prowadzi do niebezpiecznych sytuacji...

jak zwykle odezwą się ci, co stwierdzą, że dobrze utwardzone studzienki powinny się trzymać... cóż, najwyraźniej w Polsce i w Tarnowie nie ma "specjalistów", którzy by tego nie schrzanili... (ewentualnie robią tak, żeby po roku mieć nowe zlecenia - jak niektórzy Polacy pracujący na dachach w Chicago)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 639
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Druid a może to nie studzienki się zapadają a asfalt rośnie do góry :P . W Polsce to fszystko* jest możliwe.
(*-specjalnie napisałem przez f proszę nie poprawiać)

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Nie zapominajmy o dziurze wyciętej w asfalcie wokół kostki na ulicy Słowackiego, gdzieś chyba w okolicy wyjazdu z Chrząszcza, która tkwi tam już kilka lat.


e12
Prytan
Posty: 139
Rejestracja: 15-01-2010, 12:01
Lokalizacja: Centrum

Post autor: e12 »

no i nie da się nie zauważyć w jakim tragicznym stanie jest asfalt na górze ul. Krakowskiej, tam naprawdę można zawieszenie zgubić :!:


toomas
Archont
Posty: 603
Rejestracja: 20-09-2009, 18:27
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: toomas »

W ogóle stan dróg pogarsza się coraz bardziej. Jest to IMHO głównie wynikiem oszczędzania na wykonawstwie i braku nadzoru nad wykonawstwem. Dziury, dziurami ale jak można tłumaczyć, że w nowym odcinku koło galerii już studzienki się zapadają. Na fontanny to kasa jest ale na drogi to nie ma...


Marcin Zaród
Rhetor
Posty: 1966
Rejestracja: 09-09-2009, 18:28

Post autor: Marcin Zaród »

fakt, że u nie o kasę chodzi do końca, ale o przypilnowanie staranności wykonania i egzekwowanie ewentualnych napraw gwarancyjnych albo nałożenie wysokich kar za spartaczone rzeczy

Awatar użytkownika

rzuf
Thesmothetai
Posty: 1418
Rejestracja: 03-12-2009, 19:20
Lokalizacja: Tarnów/Skrzyszów
Kontakt:

Post autor: rzuf »

Mnie ciekawi kiedy wyremontują wjazd do Tarnowa od strony wschodniej? Tiry, upały, mrozy, sól i czas (dużo czasu) zrobiły swoje z kawałkiem drogi obok szpitala. Makabra!


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Post autor: Roberto »

rzuf pisze:Mnie ciekawi kiedy wyremontują wjazd do Tarnowa od strony wschodniej? Tiry, upały, mrozy, sól i czas (dużo czasu) zrobiły swoje z kawałkiem drogi obok szpitala. Makabra!
W oczekiwaniu na wschodnią obwodnicę miasto wybuduje kawałek drogi który połączy obecny 'ślepy' koniec Jana Pawła II z węzłem Krzyż (wyprowadzając z Krzyża ruch z węzła A4) i potem cała ta część DK73 od JPII do granicy miasta ma być wyremontowana. To jest część całego projektu łączącego A4 z drogą na Tuchów i obecna przebudowa ul. Dąbrowskiego koło sądu jest trzecim etapem projektu, czwartym jest budowa łącznika Krzyż - JPII. Nie mogę teraz znaleźć gdzie o tym remoncie DK73 w granicach miasta czytałem ale czytałem na pewno :)

Awatar użytkownika

Versacz
Archont
Posty: 639
Rejestracja: 31-08-2009, 12:55

Post autor: Versacz »

Czyli będą coś budować w tym roku czy dopiero w najbliższych latach.

ODPOWIEDZ