Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

Exyou pisze:Tak być może będzie wyglądać OSKAR.
Życzę im powodzenia, przede wszystkim w ściąganiu tego typu marek jak na banerach tej wizualizacji. Dzięki takim ruchom centrum zacznie odżywać. Już ostatnio się zdziwiłem jak zobaczyłem reklamę sieciówki 5*10*15 nie pamiętam czy na Urszulańskiej czy Wałowej czy gdzie, niemniej jednak nie w galerii co na dzisiejsze czasy nie jest normalnym widokiem.

Swoją drogą kawałeczek dalej jedna z kamienic przy Bema (po południowej stronie) zyskała miażdżący jak na nasze warunki (w pozytywnym znaczeniu) wygląd, przynajmniej w części handlowej.


sotiv
Proedroj
Posty: 341
Rejestracja: 11-07-2013, 14:52

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: sotiv »

Gdyby, to tylko powstało i pokrywało się z wizualizacją byłoby coś. Chociaż Krakus jak na tamte czasy też imponował wyglądem, a teraz... jest tam coś w ogóle? Wracając, ciekawe czy mieli zgodę na wykorzystanie tych banerów do wizualizacji.

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Przebudowa hali Jaskółka droższa o milion złotych.

Remont hali kosztować miał początkowo ponad 56 milionów złotych, co jest niebagatelną kwotą jak na możliwości budżetowe Tarnowa. W trakcie prac rozbiórkowych starego obiektu okazało się, że będzie jeszcze drożej. Elementy starej hali, które miały być wykorzystane do budowy nowej, są bowiem w kiepskim stanie, i trzeb je zrobić od nowa.


http://www.radiokrakow.pl/wiadomosci/ta ... n-zlotych/" onclick="window.open(this.href);return false;

I ciekawy komentarz:

radiosłuchacz

Czwartek, 7 września 2017, 08:13

Nie martwcie się o to, że Synonim nie będzie miał co otwierać przed wyborami. Hala powstanie. W jaki sposób? Czytajcie szczegóły - "z projektu remontu wycofano remont parkingu przed halą i zakup urządzeń sportowych tak aby z dodatkowymi pracami zmieścić się w pierwotnie przewidzianym budżecie". Tak więc czeka nas kolejna inwestycja w tarnowskim stylu - nie ważne jaka, ważne by przeciąć wstęgę. A to, że stadion tylko z 6 torami, że parking generuje straty, że boisko kilka centymetrów za krótkie... to wszystko nie jest ważne. Ważne są fakty medialne.
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.


pilips1982
Prytan
Posty: 209
Rejestracja: 23-09-2016, 21:32
Lokalizacja: Tarnów - Centrum

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: pilips1982 »

sotiv pisze:Gdyby, to tylko powstało i pokrywało się z wizualizacją byłoby coś. Chociaż Krakus jak na tamte czasy też imponował wyglądem, a teraz... jest tam coś w ogóle? Wracając, ciekawe czy mieli zgodę na wykorzystanie tych banerów do wizualizacji.
Krakus był skazany na porażkę jako centrum handlowe od początku, bo nie miał własnego parkingu. Obecnie mieszczą się tam biura, bank i mają jedną sporą powierzchnię handlową pod wynajem (po jednorękich bandytach - swoją drogą nowe przepisy wymiotły te śmieci z miasta skutecznie) i jakoś im się kręci biznes.
W powyższej wizualizacji Oskar miałby parking podziemny, więc tego problemu by nie było.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: gushman »

sotiv pisze:ciekawe czy mieli zgodę na wykorzystanie tych banerów do wizualizacji.
Znamienne: duże centra nie pozwalają sobie na używanie w wizualizacjach prawdziwych nazw i logotypów, bo im po prostu nie wolno. A taki wypierdek jak Oskar? Bierze logosy na potęgę, bo jest tak mały, że i tak nikt tego drobnego naruszenia nie zauważy. ;)
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Jan Kowalski
Rhetor
Posty: 5589
Rejestracja: 17-06-2014, 09:35

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Jan Kowalski »

Jak się skończyła sprawa wykorzystania praw autorskich do loga przez twórcę wizualizacji stadionu w Mościcach?
Nie jestem KODziarzem, gorszym sortem, donosicielem, Bolkiem, ani TW.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11077
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Goscinny »

Inwestycja nie w Tarnowie, ale w rejonie - niemniej dosyć ważna:

"08.09.2017 | Uwaga Uwaga !!! Wiadomość sezonu. Ruszył przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj na Budowę mostu na Wiśle w m. Borusowa wraz z dojazdami.
Postępowanie ogłosił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Nowy most połączy miejscowość Borusowa w województwie małopolskim z Nowym Korczynem w świętokrzyskim."
Link: https://www.zdw.krakow.pl/zamowienia-pu ... rg&id=3578" onclick="window.open(this.href);return false;

Powiem tak: wow!


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: bart11 »

Goscinny pisze:Inwestycja nie w Tarnowie, ale w rejonie - niemniej dosyć ważna:

"08.09.2017 | Uwaga Uwaga !!! Wiadomość sezonu. Ruszył przetarg w trybie zaprojektuj i wybuduj na Budowę mostu na Wiśle w m. Borusowa wraz z dojazdami.
Postępowanie ogłosił Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Nowy most połączy miejscowość Borusowa w województwie małopolskim z Nowym Korczynem w świętokrzyskim."
Link: https://www.zdw.krakow.pl/zamowienia-pu ... rg&id=3578" onclick="window.open(this.href);return false;

Powiem tak: wow!
Super :) - jeszcze tylko węzeł na Niedomickiej i mamy 20km bliżej do Warszawy, a na DK73 1/3 ruchu.

Awatar użytkownika

ad2222
Rhetor
Posty: 7667
Rejestracja: 03-03-2009, 10:51
Lokalizacja: Tarnów, Zabłocie

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ad2222 »

Chryste Panie, ten most był już w planach ze 3-4 lata temu, przecież m.in. po to remontują DW973 począwszy od granicy Tarnowa do samej Borusowej - nie dla Termaliki, jak niektórzy plotkują, tylko właśnie dla połączenia małopolskiego i świętokrzyskiego w Nowym Korczynie. A swoją drogą bardzo lubię przeprawę promową w Borusowej - i jadąc do Warszawy wiosna-jesień często z niej korzystam.
"Wolę być głupim z nadzieją, niż bez nadziei - niemądrym" Edward 'Dudek' Dziewoński


bart11
Archont
Posty: 604
Rejestracja: 26-02-2013, 23:43

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: bart11 »

ad2222 pisze:Chryste Panie, ten most był już w planach ze 3-4 lata temu, przecież m.in. po to remontują DW973 począwszy od granicy Tarnowa do samej Borusowej - nie dla Termaliki, jak niektórzy plotkują, tylko właśnie dla połączenia małopolskiego i świętokrzyskiego w Nowym Korczynie. A swoją drogą bardzo lubię przeprawę promową w Borusowej - i jadąc do Warszawy wiosna-jesień często z niej korzystam.
Ten most był w planach od 1945 :) A jeszcze pół roku temu decyzja środowiskowa została wylądowała w koszu.


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Na Niedojadło ruszył drugi etap, Nad Stawkiem buduje kolejny blok, taki sam jak ten który ukończyli w tym miesiącu.


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: BARIZEH »

Ma ktoś wiedzę i mógłby wrzucić mapkę z rozgraniczeniem działek Mercedesa i McDonalda, bo sporo się tam dzieje i teraz już nie wiem na czyjej działce, a wydaje mi się, że na obu działkach.


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: sylw3st3r »

też mi się właśnie wydaje że robią coś tam na obydwu działkach więc nie wiem już sam, teraz coś robią przy samym rondzie a wcześniej zaczęli bliżej bodzio meble


Anusia
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 02-04-2017, 12:39

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Anusia »

Faktycznie Wieniawskiego, czyli tło było przypadkowe (i bardzo mylące)

http://www.eltardevelopment.pl/apartamenty-tarnow/" onclick="window.open(this.href);return false;

PrzemczaN pisze:
Goscinny pisze:PrzemczaN to na 100% nie ten budynek. Ten o którym piszesz, nie będzie burzony.
Stawiam cały czas na "moją" lokalizację (chyba, że tło wizualizacji jest losowe :))
Być może masz rację, kłócił się nie będę, ale na ich stronie jest wyraźnie napisane: "(...) zlokalizowanym w rejonie ul. Klikowskiej".

Budynek o którym ja mówię jest zlokalizowany w rejonie ulicy klikowskiej. Jakby ktoś o Twojej lokalizacji powiedział, że to w rejonie ul klikowskiej to gratuluję topografii.

Owszem, ten budynek przy wieniawskiego nie będzie wyburzany, ale też na stronie eltaru nie ma informacji że ten obiekt będzie budowany od podstaw. Zobaczymy, ale ja obstawiam dalej wieniawskiego.

ODPOWIEDZ