Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

To tam ma lidl jeszcze powstać?


Kulfon
Rhetor
Posty: 2185
Rejestracja: 14-11-2012, 08:37

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Kulfon »

Tak Lidl ma ponoć tam działkę kupioną i dobrze niech się coś dzieje :)
''Bliższy Bogu jest niewierzący stosujący w życiu siedem przykazań, niż katolik, który wypełnia tylko trzy pierwsze''


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

Lidl powstanie pomiędzy LM a przedłużeniem JP II. Lada dzień ruszy budowa. Jeden wjazd do obu sklepów będzie na przeciw wyjazdu ze Straży a drugi z poszerzonej dwujezdniowej drogi w kierunku Lasku Lipie.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

I dobrze. Lubie Lidl. To będzie konkurencja dla Auchan, ale w tym okolicach jest dość sporo bloków i przejezdnych z okolicznych miejscowości. Pomysł jak najbardziej na plus.


wejss
Rhetor
Posty: 1621
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

A ja bym wolał coś polskiego. Nie mamy polskich marketów? Wszystko zachodnie sieciówki.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

Z polskich to chyba jako tako przędzie jedynie DINO (Stokrotki, Delikatesy Centrum i inne Żabki to jednak nieco inny profil), ale oni skupili się na ekspansji w zachodniej części kraju. W ogóle nieco mnie dziwi to, że w Tarnowie jeżeli chodzi o dyskontowe sieciówki mamy tylko Biedronki i Lidle a inne sieci, chociażby takie jak Netto czy Aldi nie próbują uszczknąć kawałka rynku dla siebie.

Jeżeli chodzi natomiast o te dwa markety, które tam powstają to martwi mnie ich potencjalne oddziaływanie na lasek Lipie.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: sylw3st3r »

lidl ma byc pierwszy od JPII ztego co mi wiadomo to kupili działkę razem z domem który ma zostać wyburzony


irekjj
Prytan
Posty: 283
Rejestracja: 23-11-2013, 20:09
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: irekjj »

sylw3st3r pisze:lidl ma byc pierwszy od JPII ztego co mi wiadomo to kupili działkę razem z domem który ma zostać wyburzony
Akurat wyburzony dom który zapewne masz na myśli to działka LM. Lidl nic nie musi burzyć ;)

A oddziaływania na Lasek Lipie raczej na minus nie będzie bo dwujezdniowa droga kończy się dużo przed laskiem. Nawet zaryzykuję że budowa LM (a w zasadzie dużego parkingu w bezpośredniej odległości) podniesie atrakcyjność lasku, bo jak dotąd to parking był tylko przy rondzie na jakieś góra 5 samochodów i to nie do końca legalny. Teraz od samochodu do lasku będzie do przejścia 100 m a to dla niektórych już będzie wystarczająco blisko, żeby pójść na spacer.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

No właśnie chodzi mi o to, że całkiem to Lipie rozdeptają.

A jak już przy marketach jesteśmy to przy Majstrze jest wielkie ogłoszenie "Likwidacja sklepu, obniżki do 50%" czy jakoś tak. Faktycznie go likwidują, czy to tylko taki chwyt reklamowy aby pozbyć się zalegającego towaru? W środku nic nie wskazuje na to aby sklep miał być zamknięty, na dziale zoologicznym mieli nawet nowy towar.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


sylw3st3r
Archont
Posty: 718
Rejestracja: 04-11-2009, 00:49
Lokalizacja: Tarnów
Kontakt:

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: sylw3st3r »

aha możliwe o tym mówił mi kolega co w lidlu pracuje że kupili działkę i muszę dom przy rondzie wyburzyć, al wiadomo jak to jest z przekazywaniem informacji, ja cały czas myślałem że lidl ma powstać na ul. Ablewicza w okolicy nowych bloków wyrównali tam ładnie terennie dawno nawet


Exyou
Proedroj
Posty: 328
Rejestracja: 28-03-2011, 14:45

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Exyou »

Tak zapytam dla pewności. Czy Leroy Merlin wybuduje dwupasmową drogę dojazdową? Tak wynika z wizualki.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

[quote="sylw3st3r"]aha możliwe o tym mówił mi kolega co w lidlu pracuje że kupili działkę i muszę dom przy rondzie wyburzyć, al wiadomo jak to jest z przekazywaniem informacji, ja cały czas myślałem że lidl ma powstać na ul. Ablewicza w okolicy nowych bloków wyrównali tam ładnie terennie dawno nawet[/quote

W okolicach ulicy Ablewicza podobno działkę wykupiły delikatesy centrum.


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: BARIZEH »

______________________

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11630
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: defekator »

kari pisze:
W okolicach ulicy Ablewicza podobno działkę wykupiły delikatesy centrum.
Trochę to byłoby dziwne bo jakieś 500 metrów dalej, na Dąbrowskiej mają przecież swój sklep.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

No właśnie wiem o tym, ale tam obok przystanku końcowego linii 12 planują wybudować drugi. Tak słyszałem od osoby, która tam mieszka. Zobaczymy może przeniosą ten obecny tam.

ODPOWIEDZ