Inwestycje w miescie

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie

wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Mocno bym się zdziwił gdyby była likwidacja tego sklepu tym bardziej, że teraz buduje się tam tyle nowych obiektów i ruch znacznie wzrośnie.

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6856
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: LordRuthwen »

A widzieliście bilbord sprzed drzwi? stoi jak byk: "Likwidacja marketu"! A obsługa sama mówi, że nie, to tylko przebudowa.


farciarzgilmore
Archont
Posty: 745
Rejestracja: 17-12-2009, 12:41
Lokalizacja: Polska

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: farciarzgilmore »

Ja akurat mijałem samochód z reklamą na lawecie. W lewym dolnym rogu, odpowiednio mniejszymi literami, jest napisane "likwidacja oferty".
Także ten .....


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Kierownictwo marketu wychodzi z założenia, że każdy sposób jest dobry, żeby przyciągnąć klienta.


ClNEK
Archont
Posty: 803
Rejestracja: 07-11-2009, 12:36

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: ClNEK »

Grafit podał informacje, ze budują w przyszlym roku taki kompleks na Pilsudskiego
Załączniki
received_1747997195271082.jpeg
received_1747997195271082.jpeg (32.43 KiB) Przejrzano 6133 razy
received_1747997408604394.jpeg
received_1747997408604394.jpeg (24.33 KiB) Przejrzano 6133 razy


Roberto
Archont
Posty: 787
Rejestracja: 15-09-2009, 17:42

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Roberto »

^^
Uff, będzie nowe centrum przyciągania ćwiczących ze smartfonem w ręku :lol:


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

Na Piłsudskiego to chyba jedyny teren wolny jest koło parkingu basenu. No chyba, że byłe tereny szkółki leśnej przed Campingiem Pod Jabłoniami. Tu by się wstrzelili z lokalizacją, obok basen i korty.


BARIZEH
Obywatel
Posty: 67
Rejestracja: 29-01-2013, 21:10
Lokalizacja: Tarnów

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: BARIZEH »

Coś się ruszyło w sprawie Almy a właściwie Leclerc-a
http://www.dlahandlu.pl/detal/wiadom...erc,66794.html" onclick="window.open(this.href);return false;


Anusia
Obywatel
Posty: 15
Rejestracja: 02-04-2017, 12:39

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: Anusia »

Mam pytanie - nie wiecie co z dawnym planem zrobienia przebicia między rondem na Starodąbrowskiej, przez okolice Bani aż do ronda na Jana Pawła II? Czy ten pomysł już całkiem bezpowrotnie upadł?


Awatar użytkownika

PrzemczaN
Proedroj
Posty: 308
Rejestracja: 21-07-2012, 15:27

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: PrzemczaN »

Może i nieaktualny ale w planie zagospodarowania wciąż wisi i na działkach które znajdują się na trasie tej drogi nic nie można wybudować mimo że jest kilka na prawdę fajnych działek budowlanych.


kari
Thesmothetai
Posty: 1104
Rejestracja: 18-09-2010, 15:11

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: kari »

Dwa osobne stadiony?
http://www.rdn.pl/news/komisja-sportu-c ... -stadionow" onclick="window.open(this.href);return false;


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

kari pisze:Dwa osobne stadiony?
http://www.rdn.pl/news/komisja-sportu-c ... -stadionow" onclick="window.open(this.href);return false;
To jest najlepsze rozwiązanie. Obecny stadion zostawić dla żużla a na lekkoatletycznym lub obok hali Jaskółka zbudować stadion dla piłkarzy. Coś na wzór tego w Niecieczy, z możliwością rozbudowy.
Kompletnie nie rozumiem obecnej koncepcji budowy stadionu dla żużla i piłki. To dwie dyscypliny które się zupełnie wykluczają. Zbudujemy fajny nowy stadion i po pierwszym treningu żużlowców będzie uwalony po pachy kurzem i pyłem.
Obecny stadion jest dla żużla świetny. Widoczność na nim jest jedna z najlepszych w Polsce. Trybuny są blisko toru. Kto pojeździł po Polsce po innych stadionach ten wie o czym mówię(np. Bydgoszcz). Nie wiem skąd się wzięła nagonka na budowę nowych, pięknych "motoaren"(w Toruniu byłem 3 razy i nie czuję tam klimatu prawdziwego żużla).
GKSŻ już sam nie wie co wymyślić nowego w przepisach. Obecny stadion powinien przejść modernizację pod kątem zaplecza, infrastruktury i umocnienia wałów. Znacząco obniży to koszty. Reszta może pójść na kopaczy.


green123
Archont
Posty: 903
Rejestracja: 30-08-2012, 19:03

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: green123 »

A ja jestem za koncepcją jednego stadionu, ale przemyślanego. Tarnów jest za małym miastem by mieć dwa duże stadiony. Dodatkowo, drugi stadion ewentualnie dla piłkarzy po remoncie lekkoatletycznego i tak nie spełniałby standardów ekstraligowych, dlatego moim zdaniem z róznych powodów wolę żeby wybudowali jeden stadion, niż dwa osobne. Po pierwsze najważniejsze są pieniądze. Skąd Tarnow wezmię na pewno ze 100 mln na oba stadiony. Sama dotacja gdyby nawet udało się taką uzyskać i tak w całości nie sfinansuje stadionu. W przypadku dwóch stadionów, nie ma praktycznie szans otrzymania dotacji na oba. Dodatkowym argumentem jest są względy historyczne. Nie wiem czy kibice piłkarscy przyzwyczają się do chodzenia na inny stadion niż żużlowo-piłkarski.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Inwestycje w miescie

Post autor: wejss »

green123 pisze:A ja jestem za koncepcją jednego stadionu, ale przemyślanego. Tarnów jest za małym miastem by mieć dwa duże stadiony. Dodatkowo, drugi stadion ewentualnie dla piłkarzy po remoncie lekkoatletycznego i tak nie spełniałby standardów ekstraligowych, dlatego moim zdaniem z róznych powodów wolę żeby wybudowali jeden stadion, niż dwa osobne. Po pierwsze najważniejsze są pieniądze. Skąd Tarnow wezmię na pewno ze 100 mln na oba stadiony. Sama dotacja gdyby nawet udało się taką uzyskać i tak w całości nie sfinansuje stadionu. W przypadku dwóch stadionów, nie ma praktycznie szans otrzymania dotacji na oba. Dodatkowym argumentem jest są względy historyczne. Nie wiem czy kibice piłkarscy przyzwyczają się do chodzenia na inny stadion niż żużlowo-piłkarski.
Tylko, że ten jeden wspólny stadion i tak nie będzie miał standardów dla ekstraligowej piłki. Z tego co pamiętam to nie przewidziano podgrzewanej murawy. W przypadku budowy osobnego stadionu dla piłkarzy można go tak wybudować by w razie awansu piłkarzy do wyższej ligi była możliwość rozbudowy. Na stadionie piłkarsko-żużlowym takiej możliwości nie będzie.

ODPOWIEDZ