"Amfiteatr" na ul. Ablewicza

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

"Amfiteatr" na ul. Ablewicza

Post autor: redakcjazh »

Tarnowskie TBS budując ostatnie z bloków stworzyli również "amfiteatr" dla mieszkańców. Jednak co się tam wyrabia to już przechodzi ludzkie pojęcie. Do pewnego czasu była tam posadzona trawa, jednak im coraz więcej rodzin zaczęło się sprowadzać do mieszkań to ta trawa zamienia się powoli w piaskownice. A wszystko to za sprawą dzieciaków, a także ich rodziców. Mimo istniejących tablic "Szanuj zieleń" oraz "zakaz gry w piłkę" rodzice wraz z maluchami grają w piłkę i tym samym z trawnika mamy plażę miejską. Macie jakieś sensowne pomysły na rozwiązanie tej patologii?
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


leoxx
Obywatel
Posty: 50
Rejestracja: 29-12-2009, 12:29

Post autor: leoxx »

może posadźmy dzieci prze komputerami a rodziców przed TV ;) A może trawa usycha z gorąca jak nikt nie zadba o jej zroszenie..

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

Tak, zrobić więcej placów zabaw a nie wszędzie parkingi, proste.


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

redakcjazh pisze:patologii?
Ja znam troszkę inne znaczenie słowa patologia. Dzieci grające z rodzicami na trawie to nie jest patologia. Chyba, że rodzice grają dziećmi w piłkę to co innego.

Awatar użytkownika

gushman
Rhetor
Posty: 3355
Rejestracja: 14-10-2009, 20:59

Post autor: gushman »

A co? Robią hałas? :D
900 ml, grupy krwi nie pamiętam

Cały Tarnów na Facebooku

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

leoxx pisze:może posadźmy dzieci prze komputerami a rodziców przed TV ;) A może trawa usycha z gorąca jak nikt nie zadba o jej zroszenie..
jest nawadniana, to nie wina gorąca lecz ciągłego biegania. A co do hałasu, on mi nie przeszkadza bo mam szczelne okna i nie słyszę z domu. A co do placu zabaw, na osiedlu takie mamy, to bardziej z lenistwa idą grać na amfiteatrze
Cubaza pisze:
redakcjazh pisze:patologii?
Ja znam troszkę inne znaczenie słowa patologia. Dzieci grające z rodzicami na trawie to nie jest patologia. Chyba, że rodzice grają dziećmi w piłkę to co innego.
mój błąd, zapomniałem dać ""
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz

Awatar użytkownika

LordRuthwen
Rhetor
Posty: 6885
Rejestracja: 20-10-2009, 10:25
Lokalizacja: tajna

Post autor: LordRuthwen »

redakcjazh, taaak, widziałem jakie... to nie jest plac zabaw, może jakby je połączyć wszystkie w jeden to by był.

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

dziś przeszkadza ci że dzieci graja w piłkę jutro że w ogóle ktoś ma czelność mieć dzieci.

może nie przesadzaj co, co te dzieciaki maja robić siedzieć przed kompem albo telewizorem ?

może zamiast amfiteatru z którego i tak nikt pewnie nie korzystał lepiej zrobić boisko.

swoja droga zawsze mnie dziwiło jak trawa w Polsce szybko znika, na świecie są parki ogólne dostępne i zielone a nie piaszczyste.
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

maup
Thesmothetai
Posty: 1254
Rejestracja: 03-07-2010, 22:45
Lokalizacja: Tarnów

Post autor: maup »

Bo to widzisz, sposób na porządny trawnik jest względnie prosty.
Trzeba zasiać, a potem podlewać i przystrzygać.
Tak przez 50-100 lat.
I potem już masz porządny trawnik, którego żadna siła nie ruszy.
Jeżeli zaś chcesz przyspieszyć proces, stosuje się odpowiednie podłoże, potem jeszcze specjalne mieszanki i można mieć porządny trawniczek już w dwa sezony, ale niestety - to wymaga myślenia i poświęcenia większej gotówki.
Zwierciadła Nehaleni dzielą się na uprzejme i rozbite

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

Phoenix pisze:dziś przeszkadza ci że dzieci graja w piłkę jutro że w ogóle ktoś ma czelność mieć dzieci.

może nie przesadzaj co, co te dzieciaki maja robić siedzieć przed kompem albo telewizorem ?

może zamiast amfiteatru z którego i tak nikt pewnie nie korzystał lepiej zrobić boisko.

swoja droga zawsze mnie dziwiło jak trawa w Polsce szybko znika, na świecie są parki ogólne dostępne i zielone a nie piaszczyste.
boisko, ok można zrobić ale nie przy parkingu, gdzie piłka + szyba samochodu za bardzo się ni e lubi, a także okna. Między amfiteatrem do okien jest mała odległość więc to nie wypali
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


imlazy
Thesmothetai
Posty: 1006
Rejestracja: 17-12-2011, 21:45
Lokalizacja: ze świata, obecnie Tarnów

Re: "Amfiteatr" na ul. Ablewicza

Post autor: imlazy »

redakcjazh pisze:(...) A wszystko to za sprawą dzieciaków, a także ich rodziców. Mimo istniejących tablic "Szanuj zieleń" oraz "zakaz gry w piłkę" rodzice wraz z maluchami grają w piłkę i tym samym z trawnika mamy plażę miejską. Macie jakieś sensowne pomysły na rozwiązanie tej patologii?
Taaa. nawbijaj więcej tablic "zakaz gry w piłkę" i "szanuj zieleń". Jaka patologia :/ Patologia to to, że dzieci piszą ze sobą smsy zamiast normalnie rozmawiać, to samo tyczy się rodziców. Na osiedlach więcej ławeczek ( tak tak, zaraz pojawią sie menele ), placów zabaw ( też menele ) i miejsca gdzie dzieciaki i całe rodziny będą mogli spędzić czas.
Nie każdy od razu chce jeździć po ścieżce rowerowej, na skateboardzie, koniu czy skakać na bungee - niektórzy chcą ławeczki żeby rozplaszczyć tyłek i pogadać ze znajomymi o 'bzdetach'.
Im Lazy and I like it

Awatar użytkownika

Phoenix
Prytan
Posty: 218
Rejestracja: 10-11-2009, 16:40

Post autor: Phoenix »

redakcjazh pisze:
boisko, ok można zrobić ale nie przy parkingu, gdzie piłka + szyba samochodu za bardzo się ni e lubi, a także okna. Między amfiteatrem do okien jest mała odległość więc to nie wypali
na wszystko są sposoby wiec nie bądźmy małostkowi jakaś siatka zawsze pomoże :)
(...) Szukam stylu zmieszany z tłumem, robiąc to co wydaje mi się że robić umiem (...)

Awatar użytkownika

Autor tematu
redakcjazh
Prytan
Posty: 129
Rejestracja: 07-10-2011, 11:34
Lokalizacja: po co Ci to wiedzieć?

Post autor: redakcjazh »

na wszystko są sposoby wiec nie bądźmy małostkowi jakaś siatka zawsze pomoże :)
ja uważam, że plac zabaw powinien być ale też skoro zrobili amfiteatr to niech ma swoje zastosowanie, a granie w piłkę na takiej trawie dobrze nie służy i tylko oszpeca cały wygląd
po co Ci to wiedzieć? Im mniej wiesz tym dłużej żyjesz


lysolek
Obywatel
Posty: 34
Rejestracja: 09-04-2010, 23:05

Post autor: lysolek »

redakcjazh pisze:
ja uważam, że plac zabaw powinien być ale też skoro zrobili amfiteatr to niech ma swoje zastosowanie
a jakie niby zastosowanie może mieć taki niby amfiteatr ?
lysolek


Cubaza
Rhetor
Posty: 3809
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Post autor: Cubaza »

No jak to jakie ;) Monologi, które będą przedstawiać "Tarnowianie piszą kryminał" :)

ODPOWIEDZ