Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Coś budują? Coś wyburzają? Masz jakieś własne pomysły (nawet futurystyczne)? Tutaj jest miejsce dla ciebie
Awatar użytkownika

Autor tematu
dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: dropszot »

Za parę miesięcy wybory, więc tradycyjnie nie unikniemy zalewu przecinaczy wstęg przy inwestycjach lokalnych :lol:

Na pierwszy ogień Osiedle Zielone w Tarnowie z wczoraj (17.07.2023 r.). Skwer Kurtyki otwarty z wielką pompą :shock:
Obrazek
https://tarnow.net.pl/articles/s/i/4218 ... 9-z-nazw%C


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: Cubaza »

Brakowało jeszcze kur dla 100 pierwszych przechodniów. Nie rozumiem tego fenomenu nazywania wszystkiego w Polsce. Każdy, nawet najgorszy i najmniejszy skrawek ziemi musi się jakoś nazywać.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: defekator »

Ale ekipa przecinająca za to bardzo dużego kalibru. Terlecki, Bernacki, Pagacz. Pani Pieczarki oczywiście też nie zabrakło. ;) Więc wydarzenie raczej wagi krajowej, a nie tarnowskiej, lokalnej. Ze strony miasta chyba tam gdzieś na zdjęciach Kwiatkowskiego tylko widziałem, nie wiem czy Cieśielczyk się tam też nie kręcił.

Obrazek


Plus tego zamieszania taki, że zdewastowane ławki na tym skwerze na szybko naprawili i śmieci pozbierali. Bo jeżeli ktoś nie kojarzy - ten skwer stoi sobie tam już od 4-5 lat. Jedyne co się zmieniło, że teraz to już nie jest po prostu skwer a skwer z imieniem :)
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: wejss »

Cubaza pisze:
18-07-2023, 15:14
Brakowało jeszcze kur dla 100 pierwszych przechodniów. Nie rozumiem tego fenomenu nazywania wszystkiego w Polsce. Każdy, nawet najgorszy i najmniejszy skrawek ziemi musi się jakoś nazywać.
Nie rozumiesz tego bo jesteś nietolerancyjny. Nie tolerujesz ludzi myślących inaczej.

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11070
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: Goscinny »

Serio? Taka ekipa do tabliczki z nazwą przyjechała? Bogaty mamy kraj, że im fundujemy takie bezsensowne wycieczki, do bezsensownego skweru (Kiedyś to byłby po prostu bezimienny trawnik, ale teraz to jest skwer, albo SKWER!).
Czy będzie tam stały partol policji, który będzie pilnować tej tabliczki, żeby element wywrotowy jej nie zniszczył?

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: defekator »

@Goscinny

Wybory :) Jedno zdjęcie z przecinania wstęgi warte 1000 interpelacji poselskich w sprawach, które mają jakieś znaczenie :P

I tak mi się teraz przypomniało, że jakieś 2 tygodnie temu ulica przy której jest skwer miała kompleksowy remont nawierzchni. Zastanawiałem się po co, skoro tragedii tam nie było, w okolicy są drogi w dużo gorszym stanie. Teraz już chyba wiem po co.


I aby nie było. Nie mam nic przeciw nadawaniu nazw skwerom - ten akurat ma rozmiar taki, że wstydu nie ma. To nie jest jakiś trawnik 2x4 metry. Do pana Kurtyki też nic nie mam. Ale ta hucpa z otwarciem jest żenująca. Tabliczkę postawili tam kilka dni temu, nie mogli na tym poprzestać? Jest uchwała Rady Miejskiej, jest tabliczka. I to powinno wystarczyć. A tutaj ekipa taka jakby tam conajmniej lotnisko międzynarodowe otwierali.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


Cubaza
Rhetor
Posty: 3795
Rejestracja: 06-10-2009, 19:27

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: Cubaza »

wejss pisze:
18-07-2023, 20:59
Nie rozumiesz tego bo jesteś nietolerancyjny. Nie tolerujesz ludzi myślących inaczej.
Wiem, że to ironia, ale brak zrozumienia nie znaczy, że jestem nietolerancyjny. To tak nie działa. Nie rozumiem teorii strun, ale nie znaczy, że ją neguję.

Awatar użytkownika

Autor tematu
dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: dropszot »

Cubaza pisze:
18-07-2023, 15:14
Każdy, nawet najgorszy i najmniejszy skrawek ziemi musi się jakoś nazywać.
defekator pisze:
18-07-2023, 23:12
Ale ta hucpa z otwarciem jest żenująca. Tabliczkę postawili tam kilka dni temu, nie mogli na tym poprzestać? Jest uchwała Rady Miejskiej, jest tabliczka. I to powinno wystarczyć. A tutaj ekipa taka jakby tam conajmniej lotnisko międzynarodowe otwierali.
- Powiedz mi, po co jest ten skwer?
- Właśnie, po co?
- Otóż to. Nikt nie wie po co i nie musisz się obawiać, że ktoś zapyta. Wiesz co robi ten skwer? On odpowiada żywotnym potrzebom całego społeczeństwa To jest skwer na skalę naszych możliwości. Ty wiesz co my robimy tym skwerem? My otwieramy oczy niedowiarkom. Patrzcie - mówimy - to jest nasze, przez nas wykonane, i to nie jest nasze ostatnie słowo! I nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jest skwer społeczny, w oparciu o sześć instytucji.

Obrazek

Awatar użytkownika

Goscinny
Rhetor
Posty: 11070
Rejestracja: 03-03-2009, 12:21
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: Goscinny »

defekator pisze:
18-07-2023, 23:12
I tak mi się teraz przypomniało, że jakieś 2 tygodnie temu ulica przy której jest skwer miała kompleksowy remont nawierzchni. Zastanawiałem się po co, skoro tragedii tam nie było, w okolicy są drogi w dużo gorszym stanie. Teraz już chyba wiem po co.
No i mam teraz zagwozdkę / ciekawostkę. Ta droga jest w utrzymaniu miasta. Ciepiela jest niby po stronie PO. Ciepiela nagle każe wyremontować drogę, żeby pisowcy mogli sobie trzasnąć fotkę i przeciąć wstęgę. Ciekawe.


wejss
Rhetor
Posty: 1634
Rejestracja: 09-05-2011, 20:56

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: wejss »

Goscinny pisze:
19-07-2023, 20:13
defekator pisze:
18-07-2023, 23:12
I tak mi się teraz przypomniało, że jakieś 2 tygodnie temu ulica przy której jest skwer miała kompleksowy remont nawierzchni. Zastanawiałem się po co, skoro tragedii tam nie było, w okolicy są drogi w dużo gorszym stanie. Teraz już chyba wiem po co.
No i mam teraz zagwozdkę / ciekawostkę. Ta droga jest w utrzymaniu miasta. Ciepiela jest niby po stronie PO. Ciepiela nagle każe wyremontować drogę, żeby pisowcy mogli sobie trzasnąć fotkę i przeciąć wstęgę. Ciekawe.
Ja bym się raczej skupił na tym kto mieszka przy tej drodze bo to może mieć kluczowe znaczenie.

Awatar użytkownika

defekator
Rhetor
Posty: 11645
Rejestracja: 13-01-2010, 21:55

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: defekator »

Tam są po prostu bloki przy niej. Typowa dojazdówka na osiedle.
"Wkrótce Europa przekona się, i to boleśnie, co to są polskie fobie, psychozy oraz historyczne bóle fantomowe" S. LEM


kato
Rhetor
Posty: 2702
Rejestracja: 24-08-2009, 11:27
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: kato »

I już od dawna wymagała remontu.
Nikt Panu nie da tyle, ile ja mogę obiecać (KMN)

Awatar użytkownika

Autor tematu
dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: dropszot »

Dwóch dni nie wytrzymali, ledwo się zmieścili w jednym kadrze przy otwieraniu ścieżki w Ciężkowicach.

Obrazek

https://tarnow.ikc.pl/ciezkowice-sciezk ... uzo-zdjec/

Awatar użytkownika

Autor tematu
dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: dropszot »

Może nie Tarnów, ale okolice Tarnowa, bocheńska kopalnia soli.
Uff, tym razem dyżurny skład nożyczkowych zmieścił się w kadrze.

Obrazek

https://kopalnia-bochnia.pl/glowna/aktualnosci/498

Awatar użytkownika

Autor tematu
dropszot
Archont
Posty: 907
Rejestracja: 05-08-2013, 16:32
Lokalizacja: Tarnów

Re: Przecinanie wstęgi po tarnowsku

Post autor: dropszot »

Kolejna wstęga dzięki spostrzegawczości @Cubaza

Zakliczyn, 4 dni przed wyborami

Obrazek

https://tarnow.net.pl/articles/s/i/4342 ... %BC-klucze

ODPOWIEDZ